PDA

View Full Version : Защо някой не пищат на кирлица?



MilanFen
07-17-2005, 02:42
това е супер гадно... не може ли да се направи нещо?

07-17-2005, 08:14
ти пак като ,,пищеш" на кирилица да не би да покаэваш някакви эавидни умения по правопис :?: :lol:

07-17-2005, 08:20
а и пич ,забравих да ти кажа ,че формата эа множествено число-някои се пише с ,,и'' ,а не с ,,й''

07-17-2005, 08:27
хаха.. каква излагация , заглавието на темата да е с грешка .. хаахахаха..
Дали няма да е по-хубаво ако има някой който прави забележки и никакво грещки ..
:roll:

07-17-2005, 08:30
MilanFen
теб имах предвит :)

stereophonix
07-17-2005, 09:46
e kav e problema, 4e ne si pi6eme na kirilica??

DiEsEl_GiRl4eTo
07-17-2005, 10:11
Има такива, които нямат! Такива, които не са в Бг! Абе изобщо мислиш ли, че можеш да задължиш някои да пише на това, което ти е удобно на теб? Ако толкова те дразнят мненията на маймунице просто недей да ги четеш. Никой не те кара насила. Всеки пише така, както му харесва. Такива теми е имало, имало...

Panchoff
07-17-2005, 10:23
Казвам : Forza Juve !!!

мечтател
07-17-2005, 10:26
И мен много ме дразни, като някои не пишат на кирилица. Говоря за тези, които имат. Вие българи ли сте? И не знаете ли, че кирилицата е много по-добра от латиницата?
А още повече ме дразни, когато пишат с правописни грешки. Какво ви учат в училище? Как може да пишете neznam? А тези, които не познават препинателни знаци, изобщо не ги чета особено ако са писали дълги писания. Просто се изгубвам в многото думи. Тези правила не са измислени току така. Те помагат по-лесно да се разбере написаното.
Но просто се отчайвам, като виждам какви неграмотни хора има. И много тъпи на всичкото отгоре. А ми е много смешно, като започнат да се правят на умни и пишат на английски, а още и български не знаят. А иначе съм съгласна, че заглавието е написано много неграмотно. Голям срам! Но поне е на кирилица.

BABY_SEXY_GIRL
07-17-2005, 11:12
Най-добре виж мненията в тeзи теми
:arrow: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=12827
:arrow: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=209628&highlight=#209628 (мнението на alex :wink: )

sweezy_girl
07-17-2005, 12:37
YO YO TAKA ME KEFII ZA TVA 6TE SI PI6A TAKA!

vra4ka
07-17-2005, 12:43
мии и аз преди пишех на латиница,но просто реших че това е глупаво особено като имам фонетична така че минах на БГ и така си е добре
трябва да обичаме езика
няма нищо лошо и на латиница да пишеш пак се чете
нямам нищо против :wink:

monka
07-17-2005, 13:10
mnogo temi se izpisaha za tova :roll:
az do sega ne sam pisala na kirilica i pi6a super bavno...ne, 4e ne moga ama na latinica mi mnogo po-udobno :roll:
no,ako tolkova nastoqvate moga da se probvam i na kirilica da pi6a :lol:

MilanFen
07-17-2005, 22:53
ебете се в гъза селяни... баси хората!! просто във форумите е прието да се пиЩе на кирилица

alex
07-18-2005, 07:30
MilanFen - нищо не е прието! Това ти го измисли, и ако смяташ, че ще променим правилата си заради разни форуми, които трият мсг-та на латиница - грешиш. И внимавай с езика, който държиш към потребителите на сайта защото неуважение към потребителите е неуважение към сайта.

MilanFen
07-18-2005, 16:05
аз пък тебе не те уважавам!! защо в най големия форум в бг - дата.бг се пише само на кирилица? може би щото не е прието или ти така си решил??

ycMuBkaTa
07-18-2005, 16:33
На мен лично ми е по-удобно и приятно да пиша на кирилица и дори мненията на латиница леко ми дразнят окото, но все пак съм съгласна, че има потребители, които не могат да пишат на кирилица по една или друга причина. Тъй че по-важно е съдържанието на постовете, отколкото буквичките, с които са написани

bulgarche
07-19-2005, 19:30
Тъпо е да се пише на латинеца (според мен). Някои се оправдават че трудно се свиквало. Знам, така е. И на мен ми беше трудно, но реших, че така е правилно и го реших

КИРИЛИЦАТА НАД ВСИЧКО

Axel_f
07-26-2005, 20:32
MilanFen - нищо не е прието! Това ти го измисли, и ако смяташ, че ще променим правилата си заради разни форуми, които трият мсг-та на латиница - грешиш. И внимавай с езика, който държиш към потребителите на сайта защото неуважение към потребителите е неуважение към сайта.

Е сори,шефе,ама ние сме БЪЛГАРИ все пак!Нашият език е българският,а това е български сайт! :evil: Не съдя хората,които са в чужбина и нямат кирилица,а тези,които имат,но напук не я използват!!!! :evil: :evil: :evil:
Когато видя например едно мнение,дълго 20 реда,ми е нужно 3 пъти повече време да го прочета,ако е на латиница!Супер много ме дразни и изморява очите!

Абе айде повече няма да коментирам,че ще ме санкционираш,че не уважавам потребителите :twisted:

Alli
07-26-2005, 21:05
mi taka mi iznasq........nqmam programkata da pi6a na lat i da mi izlzia na kirilica ina4e ne sam sviknala na kirilica

art_lady
07-26-2005, 22:20
На мен лично ми е по-удобно и приятно да пиша на кирилица и дори мненията на латиница леко ми дразнят окото, но все пак съм съгласна, че има потребители, които не могат да пишат на кирилица по една или друга причина. Тъй че по-важно е съдържанието на постовете, отколкото буквичките, с които са написани
I men me draznqt,no kato nqmam balg.fonetichna kakvo da napravq,a pak i foruma nqma kirilizator...

santRi
07-27-2005, 06:57
az puk pi6a prekaleno bavno na kirilica a nqmam format BP na pc-to :( obe6tavam 4e kato svur6a rabota i ostana po - svobodna 6te se nau4a da pi6a na kirilica

e4o
07-27-2005, 12:36
mislq 4e ne e bolka za umirane :lol:

mis_marry_jane_13
08-01-2005, 14:41
ami kaji mi smisala koito ima za da pi6e na kirilica

aBnOrMaL_BaBy
08-02-2005, 23:19
На мен пък ми е напълно все едно.По принцип пиша на кирилица,но удобно ми е, но съм свикнала и по двата начина и дори не ми прави никакво впечатление.Като се замислите не е нищо особено, и няма нищо лошо в това да се пише на кирилица, просто някой си търси нещо за което да се заяде.И кво всички излизат с този номер "Българи сме".Е,добре,като сме българи говорим на български,пък и макар да пишем на ЛАТИНИЦА пак използваме български думи нали.Просто всеки както е свикнал.Не можете да съдите един човек за начина по който пише..все едно да не искате да дружите с някой, който заеква примерно..просто изглежда смешно отстрани.. :roll:

Lil` Bow Wow
08-03-2005, 10:54
ебете се в гъза селяни... баси хората!! просто във форумите е прието да се пиЩе на кирилица

Ш-ш папагал аре да не обиждаш само?
Половината от тоя форум хал хабер си нямат от правилното писане на БГ език,така че по добре да пишат на латиница.

alegra
08-30-2005, 16:27
Наистина попринцип в повечето форуми се пише на кирилица и това е задължително правило.Все пак българи сме,но аз лично нямам нищо против писането на латиница :D

adi_crazy
08-30-2005, 16:59
Дам, тъва е супер гадно!Трябва да се направи тва като правило!И да не се допускат мнения на латиница!

Black_Orchid
09-06-2005, 20:22
Всеки пище както иска. Някои просто нямат кирилица,свикнали са да пищат на латиница или по някаква друга причина не го правят.

zElEnA^mAsLiNkA
09-07-2005, 08:32
аз пък тебе не те уважавам!! защо в най големия форум в бг - дата.бг се пише само на кирилица? може би щото не е прието или ти така си решил??
Mi kyt t0lkuz ne ti 0disva tuka 0tifai v bylgarskiq f0rum! Syjalqvam,4e pi6a taka 0ba4e sym sfiknala! I p04ti si4ki gre6ki sa umi6leni! I tui,da ti sfetna, ak0 ne znai6 se nari4a stil! Se pak iskam da sym unikalna :P

zwercence
09-08-2005, 12:37
mi moje bi shtoto tai ni e po odobno da nqq nqkuv problem :?: :twisted:

Breakaway``
09-08-2005, 14:45
mi moje bi shtoto tai ni e po odobno da nqq nqkuv problem :?: :twisted:
Eдинствения проблем е, че трудно се четат мнения на латиница. Който според мен си е доста проблемен проблем :lol:
Аз винаги пиЩЯ и пиша на кирилица :lol:

Sportexz
09-08-2005, 14:47
аз пък тебе не те уважавам!! защо в най големия форум в бг - дата.бг се пише само на кирилица? може би щото не е прието или ти така си решил??
Mi kyt t0lkuz ne ti 0disva tuka 0tifai v bylgarskiq f0rum! Syjalqvam,4e pi6a taka 0ba4e sym sfiknala! I p04ti si4ki gre6ki sa umi6leni! I tui,da ti sfetna, ak0 ne znai6 se nari4a stil! Se pak iskam da sym unikalna :P
Ти по-тъп начин да си оригинална не можа ли да измислиш. Представям си каксе обличаш със "стил". Ебати мисленето!

ScooTeR
09-08-2005, 16:42
zashtoto......pisha ....ot klub a nqmam net u nas. :shock:

zwercence
09-08-2005, 17:27
Breakaway``
tos puk tebe koi ta pita e men ko ma ebe

zElEnA^mAsLiNkA
09-09-2005, 10:46
аз пък тебе не те уважавам!! защо в най големия форум в бг - дата.бг се пише само на кирилица? може би щото не е прието или ти така си решил??
Mi kyt t0lkuz ne ti 0disva tuka 0tifai v bylgarskiq f0rum! Syjalqvam,4e pi6a taka 0ba4e sym sfiknala! I p04ti si4ki gre6ki sa umi6leni! I tui,da ti sfetna, ak0 ne znai6 se nari4a stil! Se pak iskam da sym unikalna :P
Ти по-тъп начин да си оригинална не можа ли да измислиш. Представям си каксе обличаш със "стил". Ебати мисленето!
Pr0dyljavai da si predstavq6! :)

DeSsi
09-10-2005, 09:48
Ot myrzel moje bi shot mi e trudno seki pyt da smenqm ezicite shot pisha i f irc

stasi_girl
09-10-2005, 11:00
Има такива, които нямат! Такива, които не са в Бг! Абе изобщо мислиш ли, че можеш да задължиш някои да пише на това, което ти е удобно на теб? Ако толкова те дразнят мненията на маймунице просто недей да ги четеш. Никой не те кара насила. Всеки пише така, както му харесва. Такива теми е имало, имало...


i az sum na tva mnenieeee
:!: :!: :!: :!: :!: :!:

Traffic
09-13-2005, 05:19
e kav e problema, 4e ne si pi6eme na kirilica??1. тва е излагация за самите вас, показвате колко сте зле по БГ език.
2. същото като първото че и отгоре. :lol:
3. изглеждате смешно, щот доста хора се бият в гърдите и викат "аз съм българин" пък не знаят как да пишат на кирилица и за тва ползват шльокавицата. преди доста време в чата една мацка направо ме шашна, която ми заяви, че кирилицата й излиза кирилица на екрана, но тя не можела да разбере какво й казвам и иска да пиша на латиница. като я питах можеш ли да си напишеш името на кирилица каза не... :shock: :shock: :shock: сигурно в училище доста често получава двойки за "правопис" на латиница... :lol: :lol: :lol:
4. дразнещо е за тези, които са свикнали с родната азбука докато прочетат идиотски написаните мнения, в които в една дума има 15 000 грешки. да не говорим, че малцина използват пунктуационни знаци дори само като точката. и някой като напише 300 изречения в едно, почваш да се чудиш какво точно иска да каже... :roll: и накрая стигаш до заключението, че тоя човек е с "леееекичко" куха глава.

за тва ти ка'ам - ако искате да ви се присмиват зад гърба (или пред него :lol: :P ) продължавайте със шльокавицата.

П.С.
10 минути по-късно...

Chuva li li ste vyprosi ot roda na "Kakvi anomalii stavat po sveta-ZASHTO LI?" E tva go chuh 100 pyti.Mnogo e prosto obqsnenieto no horata ne iskat da si priznaqt che sa vinovni i prirodata si otmyshtava...
Anomalii stavat zaradi voinata mejdu Irak i Amerika,zaradi prevoznite sredstva,zaradi 1000 fabriki...Vredite koito chovek nanasq ejeminutno na prirodata sa milioni...Horata sa egoisti...Az s chisto syrce moga da kaja che ne sym doprinesla nito vednyj za toq hals zashtoto osyznavam kakyv sriv e tova za prirodata...
ето за това мнение на крейзи кит ми трябваха близо 10 минути за да го прочета и отделно няколко минути за да стопля какво точно иска да каже.
на сичкото отгоре и с грешки. има две запетайки, а ако претендирате за грамотност, трябваше да са 4. и освен това не бях чувал за така дума ХАЛС. :shock: до колкото си спомням ГРАМОТНИТЕ хора от време оно я пишеха ХАОС. :roll: :lol: :lol: :lol:

tedo_davis
09-13-2005, 08:23
Traffic batka greshish ... vseki si e sviknal da si pishe na latinica ... ne e li taka ?ti kato si sednal za 1-vi pat na pc na koe si se u4il ? na kirilica li ? ne mislq :)
nqkoi pyk moje da hodqt v zala i da nqma postavena kirilica na opredeleni pc-ta (t'va kato men) ...
po lesno si e s latinski bukvi - po barzo se pishe ... ili pone az pisha po-barzo ot kolkoto s kirilizaciqta - kato iskate tokova napravete taka che kato se napishe post na latinica da moje da se prevejda na kirilica (kato v abv.bg )!

Gastly
09-13-2005, 14:08
Без никой да се сърди, искам да кажа, че да пишеш на латиница е най-глупавата работа, която може да съществува...Който иска, намира начини, който не иска намира причин... :wink:

BSB
09-13-2005, 17:11
всеки пише, както може :lol:

Desert Rose...
09-13-2005, 18:18
Nepriqtno e,i na men mi haresva poveche da pisha na kirilica,nqmam vyzmojnost da polzvam,no ako kym forum-a ima ot latinica na kirilica bih pisala,kakto primerno v povecheto forumi ima...Uj obeshtaha,che shte ima takava option.

Traffic
09-14-2005, 04:57
Без никой да се сърди, искам да кажа, че да пишеш на латиница е най-глупавата работа, която може да съществува...Който иска, намира начини, който не иска намира причини... :wink:абсолютно вярно!




Traffic batka greshish ... vseki si e sviknal da si pishe na latinica ... ne e li taka ?ti kato si sednal za 1-vi pat na pc na koe si se u4il ? na kirilica li ? ne mislq :)
nqkoi pyk moje da hodqt v zala i da nqma postavena kirilica na opredeleni pc-ta (t'va kato men) ...
po lesno si e s latinski bukvi - po barzo se pishe ... ili pone az pisha po-barzo ot kolkoto s kirilizaciqta - kato iskate tokova napravete taka che kato se napishe post na latinica da moje da se prevejda na kirilica (kato v abv.bg )!
тедо, виж ся, и аз ходя в зали, щот си няам домашна щайга, ма си пиша на кирилица. и треа ти кажа, че до сега съм попадал на много зали, в които няма кирилица, но благодарение на мене някои компютри се сдобиваха набързо с флекс тайп, въпреки че имат SHELL, който не ти дава достъп до навсякъде. :roll: ако знаеш как винаги можеш да излъжеш защитния шел и да си качиш флекс тайп, че дори и да си го настроиш. ;) колкото до латиницата... като седнах за първи път на комп, се научих първо да работя с него и после сичко останало. и дори и тогава компа си имаше кирилица и почнах направо от кирилица. :roll: и както каза гастли: ако искаш да пишеш на кирилица и да си българин, ше намериш начин. ако не искаш да пишеш и държиш да се причислиш към обществото на фалшивите българи, пиши си на шльокавица. само така се излагаме. дори в руските форуми, където съм чел, че не всички имат кирилица на комповете (и там имат зали за нет), винаги намират начин да пишат на кирилица. някои дори влизат във форуми като на дата.бг, където можеш да си преведеш текста и след това да го пуснеш в употреба. и знаеш ли какво? ако по някаква случайност не успея да кача някъде флекс тайп, докато още не знаех за залите "Матрицата", влизах в някой форум като на дата.бг или на бг-тунинг.нет, там си написвах мнението и после с копи-пейст го пусках, където исках да бъде. :roll:

e_l_i_z_a
09-14-2005, 08:02
Ооо толкова много теми е имало..И все пак ще изкажа мнение.Преди и аэ като Врачка пишех на латиница.Обаче после се замислих и започнах да пиша на кирилица.Колкото и да е,българи сме.И между другото недей чак толкова да се оплакваш,защото сега не чак толкова много потребители пишат на латиница.Преди ако знаеш какво беше...говоря эа времето,когато аэ лично НЕ пишех на кирилица.
Мисълта ми е,че неможеш да задължиш НИКОГО как да пише.Примири се с факта,че във форума има известна доэа разнообраэие :wink:

zElEnA^mAsLiNkA
09-14-2005, 09:19
Ооо толкова много теми е имало..И все пак ще изкажа мнение.Преди и аэ като Врачка пишех на латиница.Обаче после се замислих и започнах да пиша на кирилица.Колкото и да е,българи сме.И между другото недей чак толкова да се оплакваш,защото сега не чак толкова много потребители пишат на латиница.Преди ако знаеш какво беше...говоря эа времето,когато аэ лично НЕ пишех на кирилица.
Мисълта ми е,че неможеш да задължиш НИКОГО как да пише.Примири се с факта,че във форума има известна доэа разнообраэие :wink:
Za pryv pyt sym syglasna s tebe! ;)

Traffic
09-15-2005, 05:09
Ооо толкова много теми е имало..И все пак ще изкажа мнение.Преди и аэ като Врачка пишех на латиница.Обаче после се замислих и започнах да пиша на кирилица.Колкото и да е,българи сме.И между другото недей чак толкова да се оплакваш,защото сега не чак толкова много потребители пишат на латиница.Преди ако знаеш какво беше...говоря эа времето,когато аэ лично НЕ пишех на кирилица.
Мисълта ми е,че неможеш да задължиш НИКОГО как да пише.Примири се с факта,че във форума има известна доэа разнообраэие :wink: ебаго разбнообразието. треат ми сто часа да прочета нечие мнение и още 10-ина минути да стопля какво е искал да каже автора му. голямо разнообразие, няма що. :roll:

BG_Agent
09-23-2005, 15:34
БЪЛГАРИ СМЕ И ТРЯБВА ДА ПИШЕМ НА БЪЛГАРСКИ!

MaPuXyaHa
09-23-2005, 22:05
Защото така си искат!
И си оправете заглавието на темата!
Смешно е!!!

d3m0n@
09-24-2005, 07:33
trqbva li da pi6a na kirilica ??

Traffic
09-26-2005, 23:31
trqbva li da pi6a na kirilica ??и питаш? :twisted: :P :lol:

d3m0n@
09-27-2005, 12:35
trqbva li da pi6a na kirilica ??и питаш? :twisted: :P :lol:

da ili ne ?!!?

She-Devil
09-27-2005, 16:12
Дори и след темата, ще има такива,които ще си пишат на чатърския език...За това все още си мисля,че няма смисЪл от този пост.Знам ли?!Може вие да намерите основателна причина...но пред мен поне я няма!Тези,които уважат другите събеседници ще продължат да си пишат на кирилица,а тези,които са свикналаи на латиница няма да спрат.Така,че въпросЪт тук е излишен!