PDA

View Full Version : Действието на цигарите



Hellbound
07-17-2005, 22:00
Значи тука искам да пусна една отворена тема в която всеки да може да каже какво мисли по въпроса.Значи цигарите, освен че успокояват нервите,какви вреди нанасят(респективно какви плюсове имат)???

chupacabra
07-17-2005, 22:03
плюсове - няма плюсове :arrow: няма нищо друго освен минуси

infidel
07-18-2005, 09:03
При изследването на психоактивните стимуланти се отчитат 3 фактора - положителни, отрицателни и неутрални въздействия върху организма. Никотина сам по себе си има сравнително малко отрицателни ефекти (с изключение на силната зависимост, но може да се спори дали зависимостта спада към отрицателните или към неутралните ефекти), значително по-вреден е начина по който той се вкарва в организма. Има много източници на информация в интернет, допитвайте се до тях преди да правите подобни крайни изказвания ;-) Ето някой като за начало:
на български (http://promena.org/view.asp?cat=9&show=70#t), на английски (http://en.wikipedia.org/wiki/Nicotine) и още на английски (http://www.erowid.org/plants/tobacco/tobacco.shtml)

mira_
07-18-2005, 10:08
Някъде бях чела, че цигарите всъщност те изнервят още повече..
Обаче аз като съм бясна и си запаля една цигара, като усетя просто как димът прониква в белите ми дробове и се чувствам направо жива.
Най-странното е, че не съм пристрастена-мога да ги откажа сега ако искам на минутата.
Обаче ми харесва да пуша, доставя ми удоволствие.
Да, луда съм, знам.. :P

infidel
07-18-2005, 10:58
Всички безнадеждни наркомани живеят с мисълта "Мога да откажа <попълни тук любимия наркотик>" ;-)

e(r)batora
07-18-2005, 11:59
Всички безнадеждни наркомани живеят с мисълта "Мога да откажа <попълни тук любимия наркотик>" ;-)
По-правилно би било да кажеш: "умират с тази мисъл" ;)

Murderdoll^^
07-18-2005, 15:08
Най-странното е, че не съм пристрастена-мога да ги откажа сега ако искам на минутата.
Обаче ми харесва да пуша, доставя ми удоволствие.
Да, луда съм, знам.. :P
и аз така:)

DeSiTo0o
07-29-2005, 14:20
Аз не пуша,но много приятели казват,че цигарите успокоявали нервите.Е,явно е вярно.Но мисля,че това им е единствения плюс.Цигарите причиняват много вреди-като например вредят на белите дробове.Аз точно за това не пуша-за кво ми е да се тровя?!

Enfoego
07-29-2005, 22:31
До колкото съм чел при поемането на цигареният дим в мозъка се стимулира производството на Ендофин (ендоморфин не помня точно името), за които е доказано че отговаря за успокояването и т.н

Peace

Sportexz
07-29-2005, 23:34
До колкото съм чел при поемането на цигареният дим в мозъка се стимулира производството на Ендофин (ендоморфин не помня точно името), за които е доказано че отговаря за успокояването и т.н

Peace
Ендорфин е правилно.
А

Най-странното е, че не съм пристрастена-мога да ги откажа сега ако искам на минутата.
Обаче ми харесва да пуша, доставя ми удоволствие.
Да, луда съм, знам.. :P
А какво е пристрастяване ако не това?!

infidel
07-30-2005, 08:47
Никотина (което е правилно в случая, а не тютюневия дим) не стимулира повишено отделяне на ендорфин, това го постигат някой други вещества. При достигане до мозъка, никотина въздейства върху никотин-ацетилхлориновите рецептори, което води до слабо повишаване на адреналиновия поток в кръвта, както и до отделянето на някой стимулиращи хормони. Повишава се нивото на глюкоза в кръвта, както и нивото на допамин в мозъка.
Това само като уточнение :wink:

___Kaka Eli___
08-04-2005, 09:19
+ изгарят холестерола.....
поне така съм чувала :roll:

_bad_girl_
08-04-2005, 09:28
плюсове - няма плюсове :arrow: няма нищо друго освен минуси

Momchenceto
08-04-2005, 12:17
Хахаха цигарите са коварни с една тяхна много кофти черта....сега като пафкате ви е супер йеах...след една година пак ше ви е кеф...йеах...след 5 може пак да ви е кеф...йеах...и трес след 7-10 годинки като почнат да ви се изреждат сякви чудни болести...сички там дето си ги пише на кутиите та и още...ма като казвам изреждане от най-бруталните...примерно пафкате сега на младини и след 3-4 години пушене спирате....тфа не значи че всичко е свършило...след 10 годинки много хубаво ше ви тресне...но никой не се замисля за това...ако цигарите нанасяха моментална вреда щеше да е много добре..много по-малко хора щяха да пушат...да ама не...сега ви кроят много кофти капанчета за след 5-10 годинки когато вече ще е прекалено късно :?
:arrow: Представте си един ден ако искате да имате деца и да не можете защото сте пафкали на младини!?!?!
:arrow: Представете си да си имате дете и то да е с непоправими увреждания защото ВИЕ сте пафкали като млади?!?!
:arrow: Представете си на 30 години как ще имате сърдечни проблеми като сега 50 годишен човек
:arrow: Представете си сега както сте млади и безгрижни един ден да се окаже че искате да постигнете нещо в живота и заради някакво заболяване да не можете?!?!
:arrow: Представте си как на 20 ще изглеждате с 5 години по стари а на 30 с 10?!?!?!
:arrow: Някои казват че не им пука...а ако след 10 години ви пропука какво ще правите? и така нататък и така нататък....
+ изгарят холестерола.....
поне така съм чувала :roll: Хахаха щи изгори то холестарола, и не холестерола, и кръвното щи зтабилизира, и енергия щи даде, и спортистка ще напраи, и по-млада ше станеш :lol: :lol: :lol:

Black Girl
08-07-2005, 20:35
плюсове - няма плюсове :arrow: няма нищо друго освен минусиTE UVREJDAT ZDRAVETO TI :!: Zatova az nqma da pu6a.

IdiOtKa
08-08-2005, 10:01
Хахаха цигарите са коварни с една тяхна много кофти черта....сега като пафкате ви е супер йеах...след една година пак ше ви е кеф...йеах...след 5 може пак да ви е кеф...йеах...и трес след 7-10 годинки като почнат да ви се изреждат сякви чудни болести...сички там дето си ги пише на кутиите та и още...ма като казвам изреждане от най-бруталните...примерно пафкате сега на младини и след 3-4 години пушене спирате....тфа не значи че всичко е свършило...след 10 годинки много хубаво ше ви тресне...но никой не се замисля за това...ако цигарите нанасяха моментална вреда щеше да е много добре..много по-малко хора щяха да пушат...да ама не...сега ви кроят много кофти капанчета за след 5-10 годинки когато вече ще е прекалено късно :?
:arrow: Представте си един ден ако искате да имате деца и да не можете защото сте пафкали на младини!?!?!
:arrow: Представете си да си имате дете и то да е с непоправими увреждания защото ВИЕ сте пафкали като млади?!?!
:arrow: Представете си на 30 години как ще имате сърдечни проблеми като сега 50 годишен човек
:arrow: Представете си сега както сте млади и безгрижни един ден да се окаже че искате да постигнете нещо в живота и заради някакво заболяване да не можете?!?!
:arrow: Представте си как на 20 ще изглеждате с 5 години по стари а на 30 с 10?!?!?!
:arrow: Някои казват че не им пука...а ако след 10 години ви пропука какво ще правите? и така нататък и така нататък....
+ изгарят холестерола.....
поне така съм чувала :roll: Хахаха щи изгори то холестарола, и не холестерола, и кръвното щи зтабилизира, и енергия щи даде, и спортистка ще напраи, и по-млада ше станеш :lol: :lol: :lol:

666 4оек ти напрау ме разби ве ...аз 6а зема се замисля дали да не откайа цигарите 4есно !!! тва си е напрау кофти !!