PDA

View Full Version : Harry Potter and the half-blooded prince



Кати
07-18-2005, 20:04
Привет на всички.:)Аз съм голяма фенка на Хари на 16 години съм и не се срамувам да си го кажа въпреки упрезите на някой...индивиди.Искам да попитам феновете тук какво мислите за 6тата книга.Прочетохте ли я вече?:)

GreenLadyM
07-18-2005, 20:19
Ne oshte ne sum q pro4ela!No dnes vidqh edno momi4e v reisa da q 4ete na english...!A az dori ne znaeh 4e e izleznala!Ina4e i az sum 4ela vsi4kite knigi za Harry Potter,oba4e poslednata neshto ne mi haresa...mn q beshe razvodnila i po4ti nishto ne se slu4vashe :roll: ....

chupacabra
07-18-2005, 20:20
и мен си ме кефи хари :wink: ама не съм от ония маниаци дето виснат и по сайтове и форуми свързани с него :lol: последната с ъмбридж ми беше най-интересна :wink:

Bloody_Tear
07-18-2005, 20:23
Аз пък съм шашава фенка.ТАя 6тата беше трепач.Въобще не е водна както Green Lady каза като 5тата.Доста по мрачна и започва всичко да се разплита :shock: :D

e4o
07-18-2005, 20:26
nito eda ne sum 4ela, gledala sum samo purvata 4ast :lol:

eNigMaTic^
07-18-2005, 20:44
Тука в моя град още няма..Нямам търпение да излезе..Сега препрочитатам 5тата за да бъда подготвена за 6тата :roll:

miloto_girl_4e
07-18-2005, 20:47
ami az 6te iz4akam da izlezne na BG,za6toto ne
iskam da se mu4a da q 4eta na angliiski :wink: :wink:

Breakaway``
07-18-2005, 21:34
ami az 6te iz4akam da izlezne na BG,za6toto ne
iskam da se mu4a da q 4eta na angliiski :wink: :wink:
мацка и ти като мен :roll: аз мисля че ще е интересна :)

pLaMa4eTo
07-18-2005, 21:56
ami az 6te iz4akam da izlezne na BG,za6toto ne
iskam da se mu4a da q 4eta na angliiski :wink: :wink:
мацка и ти като мен :roll: аз мисля че ще е интересна :)
po-to4no ne moje da bude kazano :)

fen4ica
07-18-2005, 22:11
ami az 6te iz4akam da izlezne na BG,za6toto ne
iskam da se mu4a da q 4eta na angliiski :wink: :wink:
мацка и ти като мен :roll: аз мисля че ще е интересна :)
Wow....opredeleno e dosta interesna.Stavat mn seriozni ne6ta i tolkova mnogo 4e se 4ydq vobshte kakvo shte pishe vuv 7-mata kniga..

eNigMaTic^
07-18-2005, 22:15
И како става ? Я разкажете..Направете нещо като резюме, увод..

Bloody_Tear
07-19-2005, 08:22
Ууууу ами много работи.Първата глава е обобщение за странните неща,които стават и за представянето на новия министър,който пък е много тъп ама не е лош.Пак умира 1 от героите ама няма да казвам кои,че ще разваля кефа на другите:)Хари и Рон си хващат гаджета само че късат :)Разбираме много за миналото на Волдемор и естествено кой е нечистокръвния принц.

morsmordre
07-19-2005, 17:48
последната с ъмбридж ми беше най-интересна :wink:

Ами да, то така е обикновено след всяка книга на Роулинг :roll:
Иначе и аз съм голям фен на Хари Потър!Помня как един от най-добрите ми приятели ми подари първата част преди пет години за рд-то ми.А аз даже не бях чувал за него.Първоначално се правех, че ми е интересна - изобщо не се опитвах да вникна в самата книга, но по-късно (имам предвид, докато четях първата част) започна да ми става интересна и започнах да се интересувам от книгата и така... :roll: Много беше добра последната книга, но май ми хареса най-много третата и четвъртата част.Като бях малък дори помнех заклинанията :oops: (т.е. преди три-четири години).Но сега има да чакаме чаааааак до 13 декември, докато излезе в нашата Бългаааааарияяааааааааа!

chupacabra
07-19-2005, 17:56
сега чакаме първо филма на 4тата част.. мисля си че ще е готинко .. фсе пак тримагически турнир и др. глупости там.. интересно ми е да видя как са го направили :D

slim_shady_lady
07-19-2005, 18:15
Aha i az go 4eta hari..mnou qki sa knijkite...sa 6tata predpo4itam da iz4akam da izleze na bg :oops: a za filma...4akam go s neturpenie,iskam da vidq kak se e predstavil Stanislav Qnevski(viktor krum)http://smilies.sofrayt.com/%5E/8/winking.gif

мечтател
07-20-2005, 07:50
биват си книжките яки са. аз ги чета ама не съм от тия дето се тълпят пред книжарниците чякат нещо ново за книгата и т.н.
за мен четенето е прекалено интимен процес, за да се държа по такъв начин. Но се отплеснах а за друго ми беше мисълта. В Англия тая книга струваше около 9-10 лири което съгласете се е доста малко в сравнение с баснословните цени тук(последната беше 25 лв). Че затова. Мн е тъпо ъука цените а са толкова високи ама те и нашенските издатели си падат мошеници. Дано им влезе акъла в простите кратуни че ако направят цената норнална ще имат по-далавера.

morsmordre
07-20-2005, 09:01
сега чакаме първо филма на 4тата част.. мисля си че ще е готинко .. фсе пак тримагически турнир и др. глупости там.. интересно ми е да видя как са го направили :D

Гледах няколко трейлъра...Ще останеш разочарована :( Определено ефектите са добри, но отново е такъв...кратък като третия :x

Pe666o
07-20-2005, 09:02
ха..кака ще те е срам че си фенка..тва е най- забавната книга ever.. :lol: ..аз я прочетох 6-тата книга... :P да ти я разкажа ли? :lol:

CRaZy_IKT
07-20-2005, 10:55
Taq kniga e SUX otvratitelna.6te se obosnova zashto:
1.Tazi kniga ne e na Djei Kei Rouling-tq e otkradnala ideqta ot ve4e pochinal nein BLIZYK avtor
2.Izmykna se ot syda s parichkite si
3.Nqma nishto realno v taq kniga,a v dneshno vreme trqbva da jiveesh realno,zashtoto inache nqma da mojesh da ponesesh istinata
TVA E!!!

lilito
07-20-2005, 12:07
Що за глупости? Много са хубави книжките, супер увлекателни. И изобщо не са детски, както много хора си мислят. И са напълно реални. Замислете се - взаимоотношенията в магическия свят са същите, както в "мъгълския". Хората са същите, пролемите са същите... Единствената разлика е, че магьосниците имат магически пръчки.
Харесва ми, че в тези книги се поставят важни проблеми като расизма и дори тероризма. И всичко е супер увлекателно, на един дъх се чете. Много хумор има, свежи са.
Чела съм ги всичките по няколко пъти, а петата само 2 пъти, но тя най-много ми допада. Много искам да прочета шестата на английски, ама е много скъпа. Трябва да я поискам на заем.

07-20-2005, 12:15
Пълна глупост. Ще ви кажа докъде докара един от моя клас в Италия тоя хари потър. До това да стане мека китка, да носи гащи на хари потър и изобщо всичко с лика на хари потър. Просто тва до толкова ви прониква в ъкъла, че с всяка следващата по-тъпа книга вие все повече се кефите на някви супер нереални неща :!: И като гледам цял свят им се кефи ... просто няма да коментирам, жив пример за страничния ефект е тоя от моя бившния клас.

devil4e
07-20-2005, 12:23
Taq kniga e SUX otvratitelna.6te se obosnova zashto:
1.Tazi kniga ne e na Djei Kei Rouling-tq e otkradnala ideqta ot ve4e pochinal nein BLIZYK avtor
2.Izmykna se ot syda s parichkite si
3.Nqma nishto realno v taq kniga,a v dneshno vreme trqbva da jiveesh realno,zashtoto inache nqma da mojesh da ponesesh istinata
TVA E!!!
1 точка - Абе незнам как става винаги така, че ние, някакви гераждани на световно неизвестната България, знаем винаги какво се е случило със всеки известен разбира се, дори той да е на милиони километри от нас. Просто ми е много интересно. CRaZy_IKT, уважавам мнението ти, но бихх искала да те запитам едно нещо. Можеш ли да докажеш, че идеята е открадната и как?
2 точка - Ама ти да не си я следила отблизо какво прави. Та и в съда си влизала. Леле боже, ти трябва да си голяма звезда.
3 точка - Мхм. И ти,CRaZy_IKT , твърдиш, че аз, защото съм зарибена по една книжка, не мога да разбера истината? Мислиш ли? Еми тогава дай да се забранят "Тримата мускетари", да не би някое дете да се върне във времето и да откаже да разбере настоящето. Ще бъде яко да се бием по улиците с гвардейци и мускетари. Но, мисля че преди тва трябва да се замислим. Може ли някой възръстен да хареса книгата и да си мисли, че е магьосник? Погледнато субективно - не. А защо тогава четат книгата "Хари Потър"? Защото им е интересна! А за децата не се безпокой. Не забравяй, че винаги ще имас кой да им каже, че дядо Коледа не съществува :wink:

П.П. Съжелявам ако съм убидила някого със своето мнение, особенно теб CRaZy_IKT .

П.П.П. Кога излиза 4тата част на филма?

lilito
07-20-2005, 12:35
Глупости! Ти изобщо чел ли си книгите? Това, че някои хора се вманиачават, е отделен въпрос. Всяко прекалено нещо е опасно. Някои може да се пристратят и към тийн форума. Ама не форумът му е виновен. Аз не познавам никой, върху когото книгите са имали такъв ефект. Само са им направили ежедневието по-интересно. Този твой приятел е изключение. И съм сигурна, че преувеличаваш.
Браво devil4e! съгласна съм с теб. Много хубаво го каза!

07-20-2005, 13:48
Глупости! Ти изобщо чел ли си книгите? Това, че някои хора се вманиачават, е отделен въпрос. Всяко прекалено нещо е опасно. Някои може да се пристратят и към тийн форума. Ама не форумът му е виновен. Аз не познавам никой, върху когото книгите са имали такъв ефект. Само са им направили ежедневието по-интересно. Този твой приятел е изключение. И съм сигурна, че преувеличаваш.
Браво devil4e! съгласна съм с теб. Много хубаво го каза!

Мания е и само поради едно нещо, това, че в 21 век се четат книги, и то какви? С детски и фантастичен характер каквито аз съм чел когато съм бил първи клас. Това е най-малкото нещо, което може да ти докаже цялата налудничева идея. Няма да има такъв ефект? Опасно е, опасно е защото ти се вманиячаваш и чакаш с нетърпение следващата част на книгата/филма. И преди да излезне ти препрочиташ предната ... е тва не е ли мания? И не е при един, ми като гледам само от тия които са писали в темата са поне 10 :!:

lady_bird
07-20-2005, 13:58
na men NoEx mi vidq plakatite na Harry Potter i mi se prismiva6e :oops:

CRaZy_IKT
07-20-2005, 15:13
Пълна глупост. Ще ви кажа докъде докара един от моя клас в Италия тоя хари потър. До това да стане мека китка, да носи гащи на хари потър и изобщо всичко с лика на хари потър. Просто тва до толкова ви прониква в ъкъла, че с всяка следващата по-тъпа книга вие все повече се кефите на някви супер нереални неща :!: И като гледам цял свят им се кефи ... просто няма да коментирам, жив пример за страничния ефект е тоя от моя бившния клас.
Мой човек ;)

CRaZy_IKT
07-20-2005, 15:18
Taq kniga e SUX otvratitelna.6te se obosnova zashto:
1.Tazi kniga ne e na Djei Kei Rouling-tq e otkradnala ideqta ot ve4e pochinal nein BLIZYK avtor
2.Izmykna se ot syda s parichkite si
3.Nqma nishto realno v taq kniga,a v dneshno vreme trqbva da jiveesh realno,zashtoto inache nqma da mojesh da ponesesh istinata
TVA E!!!
1 точка - Абе незнам как става винаги така, че ние, някакви гераждани на световно неизвестната България, знаем винаги какво се е случило със всеки известен разбира се, дори той да е на милиони километри от нас. Просто ми е много интересно. CRaZy_IKT, уважавам мнението ти, но бихх искала да те запитам едно нещо. Можеш ли да докажеш, че идеята е открадната и как?
2 точка - Ама ти да не си я следила отблизо какво прави. Та и в съда си влизала. Леле боже, ти трябва да си голяма звезда.
3 точка - Мхм. И ти,CRaZy_IKT , твърдиш, че аз, защото съм зарибена по една книжка, не мога да разбера истината? Мислиш ли? Еми тогава дай да се забранят "Тримата мускетари", да не би някое дете да се върне във времето и да откаже да разбере настоящето. Ще бъде яко да се бием по улиците с гвардейци и мускетари. Но, мисля че преди тва трябва да се замислим. Може ли някой възръстен да хареса книгата и да си мисли, че е магьосник? Погледнато субективно - не. А защо тогава четат книгата "Хари Потър"? Защото им е интересна! А за децата не се безпокой. Не забравяй, че винаги ще имас кой да им каже, че дядо Коледа не съществува :wink:

П.П. Съжелявам ако съм убидила някого със своето мнение, особенно теб CRaZy_IKT .

П.П.П. Кога излиза 4тата част на филма?
По първата точка-имай повече уважение към България,защото ние сме много над другите страни,а и по дяволите тва не е ли твоя страна?!Аре да не си говорим за кой кво знае...А Джей Кеи Роулинг откога ти стана роднина та така да я защитаваш тая...Доказано е че не е нейна идеята,защото и най тъпия ше се сети,че не може толкова бързо да пише книгите и да знае колко части ще са.Никой не знае колко ще бъде дълга книгата му докато не я приключи.Се едно да кажа мойто свободно есе трябва да е една страница и кжо-сакън да не направя редче повече.Айде моля те.За третото NoEx си го каза.Айде със здраве.
П.С. И аз не искам да те обиждам

milkshake
07-20-2005, 15:42
Аз съм си супер фенка на Харитоя,а книгата само съм я прелиствала все още,но ми изглежда много интересна. Подразбрах вече някои неща от нея,но смятам да доизчакам 13 декември.

morsmordre
07-20-2005, 15:50
na men NoEx mi vidq plakatite na Harry Potter i mi se prismiva6e :oops:

Хахахаха, че те плакатите си са за смях :lol: :lol: :lol: Филмът излиза на 8 ноември.

Откъде да си изтегля книгата на агнлийски - някой знае ли???

milkshake
07-20-2005, 16:05
na men NoEx mi vidq plakatite na Harry Potter i mi se prismiva6e :oops:

Хахахаха, че те плакатите си са за смях :lol: :lol: :lol: Филмът излиза на 8 ноември.

Откъде да си изтегля книгата на агнлийски - някой знае ли???
В arenabg.com я има,но в торентите.Аз я изтеглих от там.

Bloody_Tear
07-20-2005, 16:16
Напълно подкрепям devil4e.А за crazy_kit и другите вие поне 2 от книгите чели ли сте,че така яко да критикувате?А защо никой не каза нищо за Властелина на пръстените ???????Или пък за Стивън Кинг той също не пише реални неща пък никой не го обвинава.Причината че хората са луднали по книгите е в това,че тя е РАЗЛИЧНА.Всеки "магьосник" е индивидуален със свой проблеми интелект характер.Проблемите са напълно нормални.Ти какво искаш да четем само за реалността?Ми ако толкоз си мислиш,че сме се вманиячили гледай си Reality TV!Там има достатъчно реалност.И ако искаш да знаеш думата КНИГА не значи да ни сдухва и да ни трови мислите с още гадни неща от както ти го наричаш "реалността" ами да ни помага да разсъждаваме,да рзвихри въображението ни .Защо си мислиш,че човек се е родил с фантазия и способността да мечтае и да сънува!?Хората се нуждаят от това.НУждаят се да мечтаят,да са щастливи.Мислиш ли,че не осъзнават,че това е измислица?Ако си мислиш,че не осъзнават то ти ни лепиш етикет на е*ахти глупавите същества!Книгата е стимулант.Да вярваш в нещо повече от тъпия материялизъм,да се радваш,да разсъждаваш,да се надяваш.Кой си ти,че да отнемаш това от ТЯХ!КОй си ти?

Pe666o
07-20-2005, 17:54
Пълна глупост. Ще ви кажа докъде докара един от моя клас в Италия тоя хари потър. До това да стане мека китка, да носи гащи на хари потър и изобщо всичко с лика на хари потър. Просто тва до толкова ви прониква в ъкъла, че с всяка следващата по-тъпа книга вие все повече се кефите на някви супер нереални неща :!: И като гледам цял свят им се кефи ... просто няма да коментирам, жив пример за страничния ефект е тоя от моя бившния клас.
не вижадам нищо лошо в това което си написал/ла горе...това всичко само подкрепя мнението на много хора че книгата е с прекрасен сюжет и те кара да я изживееш докато я четеш а в твоя случай явно даже е помогнала на момчето да преоткрие себе си :lol: :) Вземи я прочети па тогава говори :wink:

devil4e
07-20-2005, 18:05
Напълно подкрепям devil4e.А за crazy_kit и другите вие поне 2 от книгите чели ли сте,че така яко да критикувате?А защо никой не каза нищо за Властелина на пръстените ???????Или пък за Стивън Кинг той също не пише реални неща пък никой не го обвинава.Причината че хората са луднали по книгите е в това,че тя е РАЗЛИЧНА.Всеки "магьосник" е индивидуален със свой проблеми интелект характер.Проблемите са напълно нормални.Ти какво искаш да четем само за реалността?Ми ако толкоз си мислиш,че сме се вманиячили гледай си Reality TV!Там има достатъчно реалност.И ако искаш да знаеш думата КНИГА не значи да ни сдухва и да ни трови мислите с още гадни неща от както ти го наричаш "реалността" ами да ни помага да разсъждаваме,да рзвихри въображението ни .Защо си мислиш,че човек се е родил с фантазия и способността да мечтае и да сънува!?Хората се нуждаят от това.НУждаят се да мечтаят,да са щастливи.Мислиш ли,че не осъзнават,че това е измислица?Ако си мислиш,че не осъзнават то ти ни лепиш етикет на е*ахти глупавите същества!Книгата е стимулант.Да вярваш в нещо повече от тъпия материялизъм,да се радваш,да разсъждаваш,да се надяваш.Кой си ти,че да отнемаш това от ТЯХ!КОй си ти?
Bloody_Tear, напълно си права. Разбирам те, CRaZy_IKT. Но аз уважавам родината си. За жалост не ти можеш да кажеш обратното, а само аз. Но гледам реалистично на нещата, точно както ти искаш от мен да гледам. Нима ние сме центъра на света. Да, ние сме страна с богата история, но за света сме само малка държавица. Кой се интересува кога е създадена България? Нима Америка е по-стара от нашата страна? Но Америка е развита, колкото и да е млада като страна. И затова аз наричам нашата славна страна "държавица" - защото въпреки, че за мен, а може би и за теб, е най-великата, но за света, ние сме само педя земя.
Има ли нужда да съм роднина на Роулинг, за да я защитавам. Аз харесвам това, което е направила. Ти имаш правото да не го харесваш, свободна страна сме. А... Ти не каза ли, че си е тръгнала с кинтите от съда? Тва не означава ли, че съда я е уневинил? Еми ти като не можеш да пишеш бързо аз мога и ще ти кажа, че бях почнала да пиша продължение на 5тата част. Ако не вярваш ще ти го пратя. Не казвам, че е на нейното ниво, но наподобява нейния стил. И ти гарантирам, че се пише супер бързо. А кога Роулинг е казала колко страници са й книгите? А и кой е казал, че ние чакахме да я напише? Ние чакахме да бъде издадена. Даже по новините дадоха, че няколко копия са били разпространени в интернет и това за малко да развали дългоочакваното пускане на пазара. Следователно книгата не е написана на 15 срещу 16, когато всъшност излезе.


Пълна глупост. Ще ви кажа докъде докара един от моя клас в Италия тоя хари потър. До това да стане мека китка, да носи гащи на хари потър и изобщо всичко с лика на хари потър. Просто тва до толкова ви прониква в ъкъла, че с всяка следващата по-тъпа книга вие все повече се кефите на някви супер нереални неща И като гледам цял свят им се кефи ... просто няма да коментирам, жив пример за страничния ефект е тоя от моя бившния клас.

Може. А кой е казал, че аз съм спала, след като прочетох "Баскервилското куче"? Нима съм спала спокойно? Нима Шерлок Холмс не е велик писател, въпреки, че аз не съм спала след това? Не казвам че Роулинг е на неговото ниво, но по същото обвинение. Това е книга, не реалност. Но понякога хората имат нужда да повярват, че има някакъв изход.



Глупости! Ти изобщо чел ли си книгите? Това, че някои хора се вманиачават, е отделен въпрос. Всяко прекалено нещо е опасно. Някои може да се пристратят и към тийн форума. Ама не форумът му е виновен. Аз не познавам никой, върху когото книгите са имали такъв ефект. Само са им направили ежедневието по-интересно. Този твой приятел е изключение. И съм сигурна, че преувеличаваш.
Браво devil4e! съгласна съм с теб. Много хубаво го каза!

Мания е и само поради едно нещо, това, че в 21 век се четат книги, и то какви? С детски и фантастичен характер каквито аз съм чел когато съм бил първи клас. Това е най-малкото нещо, което може да ти докаже цялата налудничева идея. Няма да има такъв ефект? Опасно е, опасно е защото ти се вманиячаваш и чакаш с нетърпение следващата част на книгата/филма. И преди да излезне ти препрочиташ предната ... е тва не е ли мания? И не е при един, ми като гледам само от тия които са писали в темата са поне 10

NoEx, добре :!: Четат се, но защо да са детски книги :?: Нима си ги чел :?: И ще кажеш, че майка ми (43 години) е тъпа, щото чете такива книги :?: Нима тя, завършила с отличие СМГ, с 3 златни медала и 3 висшета, работеща за ебати парите е тъпа, защото ги чете(не казвам тва всичко за майка ми за да се фукам, просто ми е интересно, щом хората, които четат "детска фантастика" са тъпи, дали и тя е такава) :?: И е вманиачена при тва :?:
NoEx, ти просто бъркаш интересното с манията :!: Да, интересно ми е, какво става нататък, искам да прочета книгата, но не съм вманиачета :!: Какво е вообще маниак за теб :?: Да харесваш нещо :?: Добре, но аз не съм вманиачена :!: Ако вие, NoEx и CRaZy_IKT, смятате, че тва е тъпо и ние сме деца, добре :!: Но не се обяснявайте и не мислете, че всеки, чел "Хари Потър", е сдуханяк :!: Защото тва наистина е тъпо :!:

П.П. NoEx, сори ако съм те убидила, знаеш, че си те обичам, но няма да ти позволя да говориш такива неща. Споко, ако мразиш "Хари Потър", игнорирай темата и не се безпокой. ()

edit: Оттук изтеглете торент на книгата+постер на нейната обложка(Английски). (http://www.arenabg.com/download.php/12167/Harry%20Potter%20and%20the%20Half-Blood%20Prince%20[Audiobook)
edit(1): Ето и формат txt. Enjoy :wink: (http://www.data.bg/f.php?fid=9977414)

mo_ni
07-20-2005, 22:08
ami az mnogo haresvam knigite i nqmam turpenie da doide i v moq grad 6 kniga.Az su6to sum golqma fenka i men ne me e sram da si kaja podkrepqm vsi4ki koito obi4at da 4etat i nai ve4e hary potter :)

Pe666o
07-21-2005, 08:53
devil4e- то се разпали :lol: :lol:

07-21-2005, 09:31
Пълна глупост. Ще ви кажа докъде докара един от моя клас в Италия тоя хари потър. До това да стане мека китка, да носи гащи на хари потър и изобщо всичко с лика на хари потър. Просто тва до толкова ви прониква в ъкъла, че с всяка следващата по-тъпа книга вие все повече се кефите на някви супер нереални неща И като гледам цял свят им се кефи ... просто няма да коментирам, жив пример за страничния ефект е тоя от моя бившния клас.

Може. А кой е казал, че аз съм спала, след като прочетох "Баскервилското куче"? Нима съм спала спокойно? Нима Шерлок Холмс не е велик писател, въпреки, че аз не съм спала след това? Не казвам че Роулинг е на неговото ниво, но по същото обвинение. Това е книга, не реалност. Но понякога хората имат нужда да повярват, че има някакъв изход.



Глупости! Ти изобщо чел ли си книгите? Това, че някои хора се вманиачават, е отделен въпрос. Всяко прекалено нещо е опасно. Някои може да се пристратят и към тийн форума. Ама не форумът му е виновен. Аз не познавам никой, върху когото книгите са имали такъв ефект. Само са им направили ежедневието по-интересно. Този твой приятел е изключение. И съм сигурна, че преувеличаваш.
Браво devil4e! съгласна съм с теб. Много хубаво го каза!

Мания е и само поради едно нещо, това, че в 21 век се четат книги, и то какви? С детски и фантастичен характер каквито аз съм чел когато съм бил първи клас. Това е най-малкото нещо, което може да ти докаже цялата налудничева идея. Няма да има такъв ефект? Опасно е, опасно е защото ти се вманиячаваш и чакаш с нетърпение следващата част на книгата/филма. И преди да излезне ти препрочиташ предната ... е тва не е ли мания? И не е при един, ми като гледам само от тия които са писали в темата са поне 10

NoEx, добре :!: Четат се, но защо да са детски книги :?: Нима си ги чел :?: И ще кажеш, че майка ми (43 години) е тъпа, щото чете такива книги :?: Нима тя, завършила с отличие СМГ, с 3 златни медала и 3 висшета, работеща за ебати парите е тъпа, защото ги чете(не казвам тва всичко за майка ми за да се фукам, просто ми е интересно, щом хората, които четат "детска фантастика" са тъпи, дали и тя е такава) :?: И е вманиачена при тва :?:
NoEx, ти просто бъркаш интересното с манията :!: Да, интересно ми е, какво става нататък, искам да прочета книгата, но не съм вманиачета :!: Какво е вообще маниак за теб :?: Да харесваш нещо :?: Добре, но аз не съм вманиачена :!: Ако вие, NoEx и CRaZy_IKT, смятате, че тва е тъпо и ние сме деца, добре :!: Но не се обяснявайте и не мислете, че всеки, чел "Хари Потър", е сдуханяк :!: Защото тва наистина е тъпо :!:

П.П. NoEx, сори ако съм те убидила, знаеш, че си те обичам, но няма да ти позволя да говориш такива неща. Споко, ако мразиш "Хари Потър", игнорирай темата и не се безпокой. ()

edit: Оттук изтеглете торент на книгата+постер на нейната обложка(Английски). (http://www.arenabg.com/download.php/12167/Harry%20Potter%20and%20the%20Half-Blood%20Prince%20[Audiobook)
edit(1): Ето и формат txt. Enjoy :wink: (http://www.data.bg/f.php?fid=9977414)

Мания е. Както за мен е мания да си слушам определен тип музика, за тебе тва е мания, и не само за теб. Тая книга ви прави смешни, седите по цели ношти и четете, заробвате се на няква книга пълна фантастика, пък ти хубаво го казваш за майка ти, тая жена трябва да е изгубила смисъла на живота си, за да чете детска фантастична книга, вместо да си ходи на работа или да си върши домакинската работа. А баба ти или дядо ти не я ли чете? Ако не беше мания щеше да уважиш мнението ми, но не, за теб е мания да запалиш и другите по книгата, мания е, че някой обижда твойта мания с която си запълваш времето по цял ден :!: Не съм я чел, не ми и трябва, гледал съм малка част от някви филми и глупости, но тва е безмислено. То малките деца на по 8-9 не се вманиячават по тия глупости, много повече от тях не гледат и не четат тая умряла книга, пълна с фантастика. Ако, казвам ако в тази книга имаше нещо реално, нещо, което можеш да научиш, вече нещата щяха да са по различни, ма се говори за някъв киораф, който бил в училище за магове (пълни глупости) и така ... просто е жалко, жалко е целия свят да тръгне към една книга с детско/фантастичен характер във века, когато книгите 'не са на мода', когато технологиите превземат света!

По-добре спри да пишеш по темата или по точно да ми отговаряш. Както казах аз си дадох мнение, вие ме надапате - манияци, мания е това, да се обиждате адски много и да спорите за неща, които са ви мания :!:

InsO
07-21-2005, 12:59
Така.. Noex има няколко неща които трябва да започнеш да правиш/:и моля те не се засягай, а го приеми като съвет/:
1, научи се да приемаш мнениата на другите хора без да се опитваш да ги извайваш като дубликат на своите собствени. Всеки има право да чете, мисли, говори кавото си поиска/ това го пише във всяка конституция съществувала някога някъде/.Ти сам, а дори и с последователи няма да примениш света или хората. Ако те Харесват книгата..това е!А за да е силен 1н човек в спора трябва да познава противника си и обекта на самия спор..така че изчети поредицата за да си запознат и тогава атакувай.
2, Няма книга, която може да бъде четена само на определена възраст. Авторите обикновенно не са деца и влагат опита си в написаното/дори и несъзнателно/, така че никоя книга не е безсмислена.А и ако си по-възрастен ще погледнищ на историята от друг ъгъл, ще видиш проблемите засегнати в нея.Например: Чел ли си класиката "Малкия принц".Ако не..то значи си пропуснал много и няма какво да говориме..ако да, то прочети я пак и ще видиш че с възрастта започваш да я разбираш и не е пълна с несвързани измислици както сигурно си смятал като дете.
3, Не си прав за книгата че е детска.Аз съм на 18 год. и съм човек който почти не си спи в къщи/типично за възраста ми/, цяла нощ обикаля клубове и дори в един момент бях DJ!Това ти го казвам за да не си направиш погрешни изводи и да решиш, че си нямам друга работа.В тайфата ми и всички мой познати няма човек който да не е зачел книгата..е някой ги е срам да си признаят, но те са комплексари.
Та мисалта ми е..щом на хора на моята възраст ни допада, то значи има нищо в тази поредица което си заслужава.
4, А и това че някои му харесва да ходи с дрехи в стила на книгата..и какво от това,човека има въображение и няма други прериоритети за момента.Теб това не би трябвало да те засяга..освен ако не избиваш и ти някакви комплекси.Книгата не може да накара чавека да направи каквото и да е било..той/тя сам избира как да се облича, за какво да говори и как да се даржи..Затова не виждам как можеш да съдиш една книга за избора на хората или още по-лошо да съдиш хората за правото им на избор.

InsO
07-21-2005, 13:04
О и в отговор на мнението ти че всички които не те подкрепят са маниаци/сбъркани/..Чудя се кой ли е по-големия маниак..този който защитава нещо което познава или този който няма какво друго да прави и напада нещо от което си няма и придстава?
Ако не разбираше от анатомия би ли влязал в спор с хирурзи..Ето това вече са признаците на "манията".

07-21-2005, 13:24
Така.. Noex има няколко неща които трябва да започнеш да правиш/:и моля те не се засягай, а го приеми като съвет/:
1, научи се да приемаш мнениата на другите хора без да се опитваш да ги извайваш като дубликат на своите собствени. Всеки има право да чете, мисли, говори кавото си поиска/ това го пише във всяка конституция съществувала някога някъде/.Ти сам, а дори и с последователи няма да примениш света или хората. Ако те Харесват книгата..това е!А за да е силен 1н човек в спора трябва да познава противника си и обекта на самия спор..така че изчети поредицата за да си запознат и тогава атакувай.
2, Няма книга, която може да бъде четена само на определена възраст. Авторите обикновенно не са деца и влагат опита си в написаното/дори и несъзнателно/, така че никоя книга не е безсмислена.А и ако си по-възрастен ще погледнищ на историята от друг ъгъл, ще видиш проблемите засегнати в нея.Например: Чел ли си класиката "Малкия принц".Ако не..то значи си пропуснал много и няма какво да говориме..ако да, то прочети я пак и ще видиш че с възрастта започваш да я разбираш и не е пълна с несвързани измислици както сигурно си смятал като дете.
3, Не си прав за книгата че е детска.Аз съм на 18 год. и съм човек който почти не си спи в къщи/типично за възраста ми/, цяла нощ обикаля клубове и дори в един момент бях DJ!Това ти го казвам за да не си направиш погрешни изводи и да решиш, че си нямам друга работа.В тайфата ми и всички мой познати няма човек който да не е зачел книгата..е някой ги е срам да си признаят, но те са комплексари.
Та мисалта ми е..щом на хора на моята възраст ни допада, то значи има нищо в тази поредица което си заслужава.
4, А и това че някои му харесва да ходи с дрехи в стила на книгата..и какво от това,човека има въображение и няма други прериоритети за момента.Теб това не би трябвало да те засяга..освен ако не избиваш и ти някакви комплекси.Книгата не може да накара чавека да направи каквото и да е било..той/тя сам избира как да се облича, за какво да говори и как да се даржи..Затова не виждам как можеш да съдиш една книга за избора на хората или още по-лошо да съдиш хората за правото им на избор.

blqh blqh blqh pro4etoh 2 reda i mi stignaha. Napravi si pone truda da vidish koi e po4nal da komentira mnenieto na drugiq i sled tova mi govori :!: :evil:

07-21-2005, 13:25
О и в отговор на мнението ти че всички които не те подкрепят са маниаци/сбъркани/..Чудя се кой ли е по-големия маниак..този който защитава нещо което познава или този който няма какво друго да прави и напада нещо от което си няма и придстава?
Ако не разбираше от анатомия би ли влязал в спор с хирурзи..Ето това вече са признаците на "манията".

Xaxa male ... ti prost li si ne moga da razbera? Burkash rabotata s udovolstvieto, na hirurzite im e rabota tova, a da 4etesh nqkfa prosta kniga kfo e ? Sled kato nqmam interes kum knigata kfo trqbwa da zna4i? Gledal sum mnogo neshta za hari potyr, nai-malkoto oshte predi da izlezne v bulgariq q znam kfo prestavlqva. Gledal sum daje kak se pravi filma, taka 4e ... :evil:

Bloody_Tear
07-21-2005, 13:28
Мания е. Както за мен е мания да си слушам определен тип музика, за тебе тва е мания, и не само за теб. Тая книга ви прави смешни, седите по цели ношти и четете, заробвате се на няква книга пълна фантастика,
Какви ги говориш?Осъзнаваш ли какви глупости пишеш?Не спори докато не си прочел книгите!Не спори без да знаеш за какво говориш!Никой не те напада.Ти нападаш.Пълни с фантастика има много книги пък никой не ги обвинява.Не!Хванали сте се за тоя Хари Потър..има магьосници,тъпо,педалско,н реално и т.н.Ми добре всеки си има вкус,но не налагай мнението,че това е мания!Това е уникална книжка.Досега не е правена такава.И ако искаш да знаеш тая книга ме накара половин час да размишлявам и да си мърдам мозичните клетки.100 пъти по-добре отколкото 1 час загубен в гледане на някой ТЪП американски филм.В нея има заплетени историй,емоций,сложни многопластови герой и най-вече тайни,които читателя си умира да разгадае и затова купува 2,3,4,5 книга.
пък ти хубаво го казваш за майка ти, тая жена трябва да е изгубила смисъла на живота си, за да чете детска фантастична книга, вместо да си ходи на работа или да си върши домакинската работа. А баба ти или дядо ти не я ли чете?Това пък беше...Айде сега да се хвърли от някой етаж задето чете КНИГИ!Жената може да работи,ама тя да не работи ЦЯЛ ДЕН?С какво по хубаво да си разтоварваш ежедневието от една хубава и лека книжка?[b]
Ако не беше мания щеше да уважиш мнението ми, но не, за теб е мания да запалиш и другите по книгата, мания е, че някой обижда твойта мания с която си запълваш времето по цял ден :!:А с какво да си запълва времето?С висене пред компютъра?Вместо да обогатява речника си и да се наслади на нещо ново е по-добре да виси в интернет???????
Не съм я чел, не ми и трябва, гледал съм малка част от някви филми и глупости, но тва е безмислено.Пак казвам не спори за нещо,което въобще не познаваш иначе ще се изложиш!
То малките деца на по 8-9 не се вманиячават по тия глупости, много повече от тях не гледат и не четат тая умряла книга, пълна с фантастика. Ми да.Tе четат Зайченцето Бяло.А и има възрастни,които я четат и които са видяли от живота много повече отколкото ти някога ще видиш.Зрели,интелигентни хора.
Ако, казвам ако в тази книга имаше нещо реално, нещо, което можеш да научиш, вече нещата щяха да са по различни, ма се говори за някъв киораф, който бил в училище за магове (пълни глупости) ХА!Да не би да има някоя художествена книга,която да ти казва-тъй и тъй..поуката е такава.МИ НЕ!Нали са за това да стимулират мисленето ни да ни помагат да се развием и да открием сами какво всъщност трябва да се научи.А защо трябва пък и непременно да се научи нещо.Не ти ли стига живота ,от който горчиво научаваш все повече и повече истини,не ни стигат всички,които ни се мешат в живота и ни съветват пък и сега и в КНИГИТЕ единственото ни развлечение.Единственото ни отпускане край "семейния огън" и то да ни учи нещо и да е безкрайно сериозно.И пак с тая реалност. НЕ ТИ ЛИ СТИГА,ЧЕ ЖИВЕЕШ В РЕАЛНОСТТА,ГЛЕДАШ РЕАЛНИ ФИЛМИ,НОВИНИ А ИСКАШ И КНИГИТЕ ДА ТИ ГОВОРАТ ЗА РЕАЛНОСТ!? :evil: :evil: :evil:
и така ... просто е жалко, жалко е целия свят да тръгне към една книга с детско/фантастичен характер във века, когато книгите 'не са на мода', когато технологиите превземат света!Ах колко си прав...колко много си прав.Сега вече като книгите "не са на мода" а има високи технологий,ТВ,ПЕРАЛНЯ,КОМП ТЪР,ТОСТЕР няма смисъл от тях нали?Няма смисъл от великите поети,автори?Няма смисъл от богата обща култура,богат речник!ЗАЩО въобще хората са си правили труда да пишат сега като си имаме клавиатурка!?

П.С.
НЕ искам да те обидя.Нито да те нападам.Но моляте недей прибързано да съдиш нещата.

Bloody_Tear
07-21-2005, 13:34
Xaxa male ... ti prost li si ne moga da razbera? Burkash rabotata s udovolstvieto, na hirurzite im e rabota tova, a da 4etesh nqkfa prosta kniga kfo e ? Sled kato nqmam interes kum knigata kfo trqbwa da zna4i? Gledal sum mnogo neshta za hari potyr, nai-malkoto oshte predi da izlezne v bulgariq q znam kfo prestavlqva. Gledal sum daje kak se pravi filma, taka 4e ... :evil:
Това,че си гледал филма и ДОРИ КАК СЕ ПРАВИ не значи нищо.Друго е да гледаш тъпо някой филм и съвсем друго да вникнеш в историята.

InsO
07-21-2005, 13:48
Noex просто трябва да те попитам колко книги на година/хайде да не е на месец/ четеш за удоволствие? Щом 1н пост не можеш да прочетеш то значи просто няма да те питам дали някога си прочел нещо по-дълго от 20 стр.
С теб повече няма да се занимавам..Предлагам и другите да направят същото.
Явно си търсиш разнообразие на чужд гръб.Сдобий се с личен живот и интереси и спри да критикуваш чуждите.

07-21-2005, 13:53
Noex просто трябва да те попитам колко книги на година/хайде да не е на месец/ четеш за удоволствие? Щом 1н пост не можеш да прочетеш то значи просто няма да те питам дали някога си прочел нещо по-дълго от 20 стр.
С теб повече няма да се занимавам..Предлагам и другите да направят същото.
Явно си търсиш разнообразие на чужд гръб.Сдобий се с личен живот и интереси и спри да критикуваш чуждите.

Pozior :) tfa moga da kaja ... xaaxxa ti ot kude znaesh kfo imam az? 4e i za li4en jivot govori daje .. muahah hodi si pii mlekceto 4e shte istine :) i stiga tolkova flood, se pak ima tema po koqto se pishe :) 4eta, daje sa v momenta imam da 4eta o6te 6 knigi za sledvashtata u4ebna godina :) i sa dosta nad 20 stranici, ot roda na 150-200 kak e?

Bloody_Tear,
xaxa gluposti :) ok :)

InsO
07-21-2005, 14:10
чел книги по 150-200 страници!О боже, готов е за Нобелов Лореат! :lol: :lol: Детенце..нека се забавлява. :wink:
Та по темата.. знае ли някой кога портретите се активират.Дали човека на изображението трябва да е мъртав?
Отговорът на този въпрос може да ни загатне какво се е случило наистина с Дъмби в края на книгата.

devil4e
07-21-2005, 15:15
Глейте са, много ми писна от всичко това :!: И ще кажа защо :!: Няма смисъл да разискваме темата :!: Не Разбирате ли :?:


Привет на всички.:)Аз съм голяма фенка на Хари на 16 години съм и не се срамувам да си го кажа въпреки упрезите на някой...индивиди.Искам да попитам феновете тук какво мислите за 6тата книга.Прочетохте ли я вече?:)

:arrow: Става въпрос за 6тата книга, не затва кой кво мисли за Хари Потър. Тъпото е, че точно аз почнах спора, защото бях засегната, че някои хора се присмиват на други, защото харесват даден стил книги. Добре, NoEx , ти смяташ, че книгата е глупава, добре :!: Но не смятам, е можеш да ни обиждаш затова. Просто трябва да се научиш да приемаш хората, каквито са, с тяхните мисли, чувства и интереси. Затова смятам, че темата трябва да бъде заключена. Защото:

1. В тематаКати пише, да кажат "феновете"
2. Тя иска да се коментира 6тата книга, а не мнението на някой за романа
3. Няма смисъл да се караме, заради книги. Койтио харесва "Хари Потър" да я чете, който не я харесва, да не я чете. Нека бъдем малко толерантни и да не натякваме нашето мнение на другите :wink:
Айде със здраве :wink:

InsO
07-21-2005, 15:48
Прав си devil4e.
Но ми се искаше някой да каже какво мисли за края на книгата?Дали Снейп наистина е предател?

CRaZy_IKT
07-21-2005, 15:53
Naistina NoEx ne si prav v edno-4e knigite sa otjivelica...6toto ako ne sa knigite 6te sme prost narod i na vsichkoto otgore mojesh li da si predstavish kolko mnogo sa jertvali nashte pradedi za da stigne knigata do teb,do men...Kompiutyra i drugite izgyzici ne mogat da se merqt s knigata...Inache za drugoto napylno te podkrepqm...
6e spra spora s devil4eto 6toto qvno ne moje da osyznae o6te...moje bi 6te si govorim s neq sled vreme...6toto na tema Bylgariq sym gotova da prebiq nqkoi.Tolkova velika dyrjava,a kak se otplashtat sinovete i-ZA DRUGITE NE E NISHTO...Da te pitam ne si li 4uvala 4e cennoto neshto ne e dostaqnie na vsichki i ne vsichki razbirat ot nego...Ima mnogo hora koito cenqt BG i q schitat za po hubava i ot tqhnata ti mi govorish che nikoi ne q znae...AIDE MOLQ TE!!!Mislq che nqma kvo pove4e da komentiram :x

chupacabra
07-21-2005, 15:59
ОФФФФФФФ НЕ РАЗБИРАМ - защо във всяка тема трябва да се намеси нечии личен спор!?
NoEx, като не ти харесва просо заглъхни, а?

Pe666o
07-21-2005, 19:00
NoEx как може да спориш за нещо от което си прочел само 2 реда... :roll: майстор си..признавам ти го.. :wink:

CRaZy_IKT
07-22-2005, 14:21
NoEx как може да спориш за нещо от което си прочел само 2 реда... :roll: майстор си..признавам ти го.. :wink:
sega pa NoEz vi e vinoven...nqmam dumi

aBeP4eTo
07-22-2005, 15:31
Хари Потър си е класика пък вие каквото искате си приказваите :wink:

LeGoLaS
07-22-2005, 16:41
Хари Потър е супер! Съдбата на Роулинг също е много интересна. Една книга променя целия й живот. Подобни неща могат да станат само в страната на "неограничените възможности".

devil4e
07-24-2005, 15:00
Намерих тук нещо повече за 6-тата книга. Обаче на БГ :wink: (http://potter-mania.com/?page=37)

morsmordre
07-24-2005, 16:27
Прочетох я книгата на английски...Лелее, жестока е!

Bloody_Tear
07-24-2005, 18:56
Нали :)

Tedka-Medka
07-24-2005, 20:19
Az syshto sum fenka na Harry no..
gledam samo filmite poneje ne obicham da cheta
knigi..to ne e li vse syshtoto dali shte izgledash
filma ili shte prochetesh knigata?