PDA

View Full Version : ISkam da mi doide po-byrzo



07-20-2005, 21:39
Moga li po nqkakyv nachin da si uskorq idvaneto na cikyla.. shotot iskam da mi doide po-rano.Kajete pls

takesport_addmuzic
07-21-2005, 07:18
Не знам как да го накараш да дойде по-брзо, но знам как да го накараш да ти спре по бързо - с витамин С
.... доста ВИТАМИН С! казват, че спирало за два-три дена

ProstoAz
07-21-2005, 09:21
Пийни едно аспиринче и на следващия ден сутринта 95% гаранция ти давам, че ще ти дойде. Ако не дойде пий пак още едно и тогава вече 99% е сигурно, че ще стане. :wink:
Само че да знаеш, че това действа, когато остават няколко дни само докато ти дойде (3-4) и когато ти закъснява. Ако остава много време няма да може да ти дойде така бързо.
Ии...още нещо аспирина разширява кръвоносните съдове и за това ти идва и е...малко по-силничко, като река, ама нема се плашиш, не е болка за умиране. :wink:

chupacabra
07-21-2005, 09:37
Според мен по-добрият вариант е да го отложиш, вместо да го предизвикваш. За отлагане на цикъл пробвай с Оргаметрил или противозачатъчни. Консултирай се с лекар най-добре или в аптеката питай,ако са компетентни ще ти дадат точен съвет :wink:
оргаметрил не е ли за спиране? аз така четох в 1 списание.
абе тъпо е така да си играеш със здравето, като ти дойде ръгаш там 1 тампон и забравяш

kurabiika
07-21-2005, 10:43
аз също искам да ми дойде щото вече ми закъснява и малко се притеснявам,но имам само Aspirin Protect който е за някакви по специфични болести, не е като обикновенния аспирин затова се чудя дали да пия от този или да не рискувам и дали въобще ще има ефект?вие как мислите?

chupacabra
07-21-2005, 10:45
мойто 8ми ден не ми спира :cry:

chupacabra
07-21-2005, 13:05
[quote=adult]
оргаметрил не е ли за спиране? аз така четох в 1 списание.

Оргаметрил се използва с различни предназначения, едно от които е подтискане на менструацията, тоест,докато го пиеш менструация няма да настъпи. Когато го спреш, идва ти на следващия ден. Като цяло се пие за кисти на яйчниците, за удебеляване лигавицата на матката, за предизвикване на менструация-която настъпва след спирането на медикамента- и за още куп други неща. За случая е най-подходящото средство. Няма странични ефекти.
ихаааа :wink:

Alexis
07-24-2005, 09:12
Момичета шега не бива с тези хапчета. Прибягвайте до тях само в много належащи случаи. Честно казано понякога е по-добре да се гърчиш от болки, когато трябва да си прекаш добре отколкото да ти се разбърка после целия организъм и цикъл. Колкото до Оргаметрил изобщо не е толкова безобиден. На мен се наложи да го пия заради кистата, която уж имах. Предписва се за какво ли не и зависи много от това в какво количество го пиеш. Аз го пих само 5 дни надявам се, че няма да има последситвия, но всички с които се консултирах преди това като това бяха разждали жени с много проблеми не дадоха добри отизиви за него. Изобщо с хормоните шега не бива още повече, че понякога не знаем много неща за организма си.

ycMuBkaTa
07-25-2005, 22:35
аз съм чувала, че и ако изядеш един шоколад цял примерно пак ти идва по-рано :roll:

Stefka_st
07-26-2005, 10:13
Отново да обясня, че цикъл е цялия 28 дневен период. А периода на кръвотечение се нарича менструация.

07-26-2005, 11:21
аз съм чувала, че и ако изядеш един шоколад цял примерно пак ти идва по-рано :roll:
на мен затова ли ми идва винаги една седмица по-рано.Щото постоянно се тъпча с шоколад..хах

alex
07-26-2005, 13:21
adult - нямаш право да предписваш лекарства на друг освен на себе си. Самолечението е най-вредното нещо и ние не го препоръчваме. Ако някой иска да си осакати организма – има тази свобода. Но ние не можем да допуснем предписване на лекарство от човек който не е завършил висше медицинско образование.

А сега да отговоря – когато твоят цикъл продължава по-дълго от обикновено или принципно трае дълго време - има причина за това. Организма винаги есе стреми да поддържа една и съща среда в него, но от сезоните, храните, начина ни на живот и стреса той е длъжен да се адаптира което води до отделянето на множество и различни хормони. Тези хормони в здравия организъм се контролират толкова прецизно че още е трудно да се повярва че всичко се дозира до последната молекула. Когато обаче има нарушение в някоя жлеза започват проблеми които често водят до хормонален дисбаланс. Тогава понякога отказва влияние и на цикъла – той може да закъснее, избърза, или да протече по странен начин. Пример за хормоналните ефекти е ПОСТИНОР ДУО – противозачатъчно лекарство което е хормонален чук за организма и предизвиква цикъл (точно и за това е толкова вреден).

Когато нещо в цикъл ати не е наред – консултирай се с гинеколог. Ако искаш да пиеш аспиринче – както казва „просто аз” – ок, той неможе д ати навреди, както и витамин Ц. Но за всичко друго питай лекар. В момента се наблюдават нови заболявания който преди 20 години са били рядкост а днешните момичета започват да страдат от тях още от 14 години. Само и единствено лекар може да засече проблема на време и да действате така както трябва. Имай предвид че хормонален дисбаланс имат вече 40% от младите момичета (по различни причини).

ХОДЕТЕ НА ГИНЕКОЛОГ ПОНЕ ВЕДНЪЖ НА 6 МЕСЕЦА !!!!!!!!

adult
07-26-2005, 21:37
Писах ЛС на
Алекс , на когото ще обясня защо си позволявам да препоръчвам даден медикамент за даден проблем. Тук няма какво да обяснявам. Опитвам се просто да помогна. И нося отговорност за това,което пиша. Нека човекът с медицинско образование Доктор Смърф даде компетентното си мнение дали постингите ми са безмислени и дори вредни, за тези които решават да се вслушат в съветите ми.

BABY_SEXY_GIRL
07-27-2005, 11:55
offtopic: Alex, защо трябваше да триеш мненията й :( Тя не е завършила тази специалност, но повярвай ми точно ТЯ ми е помогнала много когато ми е трябвал някакъв здравен съвет и никога не е сбъркала със съвета си!!! Всички мнения до сега са й били точни, а тези, които ти изтри, в тях беше написала хапчето с което се отлага цикъла...какво лошо имаше? Можеше поне да оставиш мненията и и просто да ги коментираш :?

adult
07-27-2005, 12:29
За да се завърши темата подобаващо, ще кажа някои последни думи по въпроса. разбирам че поради разнообразната аудитория, която посещава форума, не е правилно да се "предписват" лекарства. Нищо че съм сигурна в действието йм, нищо че знам какво препоръчвам и с каква цел. Просто е редно в такива случаи да се консултирате с лекар, дори и с фармацевт- пак ще помогне. По-малките на 12-13 години например не е много редно да пият каквото и да било, но по принцип съветите които давам, са предназначени са по- големите, тези които вече водят полов живот например, или които от доста време следят цикъла си и са наясно с промените в организма си.Така че моят съвет е: можете спокойно да се вслушате в нещата, които ви казвам, но преди да прилагате каквото и да било, консултирайте се с лекар или аптекар за по-лесно. Това е. Айде стига толкова по темата :wink:

chupacabra:)
07-27-2005, 13:55
и аз мисля че не трябваше да се трият постовете на adult - тя е една от мааааалкото хора тук, които наистина помагат. и на мен ми е помагала, за което благодаря!

adult
07-27-2005, 14:37
Само да допълня- Алекс е изтрил само наименованието на лекарството, аз изтрих сама останалите ми постинги :wink:

luvche^87
07-27-2005, 21:15
taaa da popitam ne6to po temata - ako naprimer piem aspirin, ni stava po-obilno, no tova ozna4ava li 4e po-burzo 6te svur6i i 6te se iz4isti primerno za edin-dva dni po-kratko vreme?

AvLee_hah
07-27-2005, 21:21
[offtopic]
adult,наистина е много хубаво,че даваш такива съвети,но и алекс си е прав.Тоя сайт се посещава и от по-маки(както ти каза) и т.н. и не се знае...Така,че винаги е хубаво,даже задължително да се консултира човек с лекар или фармацефт :wink: [offtopic]

adult
07-27-2005, 22:50
taaa da popitam ne6to po temata - ako naprimer piem aspirin, ni stava po-obilno, no tova ozna4ava li 4e po-burzo 6te svur6i i 6te se iz4isti primerno za edin-dva dni po-kratko vreme?
Ами виж сега, има си определени количество което организмът трябва да изхвърли. Дали ще стане бавно за 5 дни или бързо за 3, разликата е за организма ти- не е хубаво да се вземат такива драстични мерки. Така се получават и кръвоизливи, така че едно две аспиринчета, даже аналгин-ок, но не и да се тъпчеш. С витамин Ц е същото- не трябва да се прекалява, защото това не е прост безобиден витамин. Аз лично правя така: натоварвам се малко повече физически, малко повече. Помага ми:)

МаRi
07-28-2005, 18:10
хм..и кога ти свър6ва като пие6 витамин Ц-след втория тредия ден след като го пие6 ли?! :wink:

ro6li4ka
08-07-2005, 22:52
tova za 6okolada na men mai hi4 ne mi deistva 6toto az se s etyp4a pyk vinagi mi zakasnqva :) pyk za analgina i aspirina sa mi kazvali mn priqtelki koito sa probval i4e stava nomera ama az izbqgvam 6toto mn silno te4e :) pyk nai uda4niq metod mai naistina e fizi4eskoto natovarvane ama da ne se prekalqva :) az v4era premestih pe4kata (kuhnenskata ne e mn tejka s dva kotlona) i dneska mi svyr6i xixi pyk trqbva6e utre :)

Bimper-ska
08-07-2005, 23:01
За да ти ивда редовно се пие герикапс - един цикъл пиеш, един прескачаш. Това са само витамини А и Е(преди геритамин беше, но вече не се произвежда). Нямат странични ефекти, ако се пие по 1 на ден. Ако се пият по много (примерно 10-20 дражета на ден), водят до загуба на апетит, може и някакви проблеми със стомаха. Аз като ми закъснее, пия по 2 на ден - сутрин и вечер и до седмица ми е дошло.
ПП: това са лекарства без рецепта, само витамини, без да предизвикват някакви неща, дето после може да стане лошо. Тъй че се надявам да не ме обвинят, че предписвам хапчета, без да съм лекар.

ro
07-02-2006, 17:55
hmmm ..az sam 4uvala 4e ako iska6 da ti zakysnee trqbva da qde6 surov oriz..ili da pie6 vodata ot svareniq :?: ne sam sigurna... :|

ProstoAz
07-02-2006, 17:56
Темата вече не е актуална, за това ще бъде заключена!
Благодаря!