PDA

View Full Version : Изгърбване...



{sladuran4e^f}
07-21-2005, 12:01
Извинявам се ако има друга такава тема,но не намерих!Наще казаха,че съм била изгърбена и мислят да ме водят на операция :cry: Бихте ли ми казали какво точно ще ми правят?Опасно ли е?Честно да ви кажа много ме е страх и никак не ми звучи приятно... :roll:

sangra
07-21-2005, 20:31
Извинявам се ако има друга такава тема,но не намерих!Наще казаха,че съм била изгърбена и мислят да ме водят на операция :cry: Бихте ли ми казали какво точно ще ми правят?Опасно ли е?Честно да ви кажа много ме е страх и никак не ми звучи приятно... :roll:
Ami...nz mili4ka kakvo da ti kaja... 6to ne gi porazpita6(roditelite ti)?! Smqtam,4e nqma ni6to stra6no 6tom maika ti i ba6ta ti sa ti go zaqvili bez da obsujdate osobeno mnogo(ili pone taka razbiram ot texta)
Nz...moga samo da ti pojelaq uspeh,ako naistina se naloji i da te posuvetvam da ne misli6 mn za tova! Priemi go kato ne6to ,koeto 6te ti se slu4i,no e za tvoe dobro...
I vse pak silno se nadqvam da ne ti se naloji!No ako se naloji-S TEB SUM!!!! :wink:

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 6 от правилника!
Благодаря!

{sladuran4e^f}
07-21-2005, 21:03
А бе то има къде къде по-гърбави от мен,а и сега като продължавам с танците ще се оправя :wink: Мерси за разбирането все пак :)

07-21-2005, 22:27
i az se izsgarbvam... de i na6ite da mi obra6aha takova vnimanie :cry:

mAdn3ss_
07-21-2005, 23:24
Баш операция за изгърбване.Приннципно има там разни протези..То и аз бях малко изгърбян ма строших ключица..от което следваше гипсово елече.. и ся сам строен кат фиданка ..хахах

paris
07-22-2005, 00:18
операция не е ли твърде крайна мярка?
преди вашите да взимат подобно решение, би трябвало да се направи рентгенова снимка на гръбначния стълб, да се установи какъв вид и каква степен е изкривяването
има специални упражнения за изправяне на гръбнака, масажи, кинезитерапия ... защо не се консултираш със специалист и не пробваш първо с някои от тези методи?

kurabiika
07-22-2005, 17:03
значи едно е изкривяване друго е изгърбване
при изкривяването гръбначния стълб не е на точното си място което довежда до много проблеми и тогава се прави операция
а ако си просто само малко по-приведена напред,не настрани както по често е при изкривяването, е нужно най-вече само да се изправяш защото сега е времето в тялото се оформя и ако не го направиш сега после ще си останеш малко прегърбена а сама разбираш че това не е много хубаво нито за теб нито за никой

Verliebt_Maedchen
07-22-2005, 21:40
NE SE S1GLASQVAI NA OPERACIQ!!!ne se znae na kak1v lekar 6te popadne6!moje da ti uvredi ne6to i...ne mi se misli(tova na6te sa mi go kazali,a te sa lekari).az s16to imam izkrivqvane na gr1bnaka(1va stepen).ne se vijda slava bogu no hodq na fitnes i tam osven ostanaloto pravq i specialna gimnastika.tova mislq 4e mi pomaga!osven tova se razdvijvam dobre.

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 6 от правилника!
Благодаря!

^TeguTo^
07-23-2005, 23:53
Ако е само изгърбване и не е много сериозно,можеш да се оправиш и с едни фиксиращи колани,обаче трябва да го носиш редовно докато се оправиш.Успех :wink:

08-08-2005, 12:51
hah i az se izgurbvam daje dosta.de i na6te da gi ebe6e tolkoz :]

Bimper-ska
08-08-2005, 20:40
Ако е само обикновеното гръбначно изкривяване, което се получава в ранна възраст от неправилна стойка, може да се коригира и без операция. Има си едни корсети, много грозни, ама наистина помагат. Също и специални упражнения - виж ПИЛАТЕС. Ако обаче е нещо друго, явно родителите ти са преценили рисковете и са решили, че операцията е най-добрият вариант. Поговори с тях, ако това си е тяхно решение, без да са те преглеждали лекари, отидете първо при специалист. Нали за това им дават дипломите? :wink: Айде успех!

lili12
11-02-2010, 16:08
Извинявам се ако има друга такава тема,но не намерих!Наще казаха,че съм била изгърбена и мислят да ме водят на операция :cry: Бихте ли ми казали какво точно ще ми правят?Опасно ли е?Честно да ви кажа много ме е страх и никак не ми звучи приятно... :roll:

Като те е страх да не си се изгърбвала! Точно в тази възраст е важно да седим изправени.И аз гледам да не се изгърбвам :( А колкото до операцията поразпитай вашите или потърси инфо в интернет. Надявам се всичко да мине добре :)