PDA

View Full Version : Слаби капиляри....



07-21-2005, 12:39
тъй като имам слаби капиляри и често ми тече кръв от носа, нещо което много мразя...става вече за 2-ри път ми тече адски силно и се събуждам по време на сън.Днеска сутринтта ми беше 2-рия сериозен теч изпих много кръв врез преглъщане, просто нямаше как да дишам иначе.Искам да питам има ли някой, който да има същия проблем или някой, който да е ходил на обгаряне при лекар ? Интересува ме как протича самата процедура при лекаря и дали боли, защото мисля да отида на обгаряне ?

takesport_addmuzic
07-21-2005, 12:57
Аз направих подобна тема, само че беше въпроса как да спра правилно кръвтта! ама като гледам твоя случай е сериозен :shock: Тука има хора, които ще ти кажат повече за обгарянето, което разбрах, че ДЕЙСТВАЛО :wink:

miloto_girl_4e
07-21-2005, 14:52
ami da edin moi friend ima6e takuv problem kato
tebe i be6e hodil na ne znam kakav lekar,ama
be6e hodil da mu gi gorqt.. stranno zvu4i,no si e fakt :!:
i sega ve4e si4ko mu e OK,ne mu te4e kruv ot nosa
i prosto naistina tova gorene vur6i rabota :!:
no pri teb ne6tata se seriozni,taka4e ne mu misli,ami
ti4ai na lekar i uspeh :!: :wink:

07-21-2005, 18:51
abe kajete boli li, za6toto az ot tova se pritesnqvam... ?

07-22-2005, 09:50
molq vi, spodelete s men kakvo to4no pravi doktora i dali boli... naistina se pritesnqvam !!!

kurabiika
07-22-2005, 17:14
аз въобще не знам какво представлява тази процедура, но наистина помага!
а другото което искам да ти кажа е че е много рисковано да спиш докато ти тече кръв от носа защото може да попадне в гърлото, да се задушиш и да умреш!много е сериозно и е имало такива случаи така че внимавай и не му мисли дали ще боли а отивай по-бързо на лекар!

Hogwarts
08-04-2008, 01:02
Може да е супер стара темата, ама аз да пияа, че за друг път да има инфо по въпроса.Аз имах същия проблем.Ходихме на доктор уши нос гърло, той ми предписа едно лекарство, дето се прави в аптеките, и то не във всички.Ама не мога да се сетя точно за името.И каза, че след един колко си време, ако не се подобри(при меен слава Богу се подобри) ще требва да ходя на операция.Тоест това, на което вие викате обгаряне.Самото обгаряне, става със лазер.Стои се човека ми обясни 3 дни в болницата.Това е цялата философия.

DoomShadow
08-04-2008, 07:24
iskam da spodelq. az imah sy6tiq problem s slabite kapilqri.4esto mi te4e6e kruv, v daskalopo vreme na 4as, dokato spq, nasqkade. I OT POLOVIN GODINA NE MI E TEKLO. prosto restana ot samosebe si. nezna to4no kak stoi vyprosa s izgarqneto no tova e koeto moga ti kaja. Uspeh ti jelaq! :)

xpucuto
08-04-2008, 17:42
Боли естествено, но пък ще се прежалите за да не ви тече кръв.И на мен ми течеше и то обилно като започне не спира, но от 1 година насам спря слава богу.

batkodoki
08-04-2008, 20:29
"слаби капиляри"? - бабини деветини от зората на 19 век!


сега сме 21 век и в някои комерсиални глави явно нищо не се е променило!

помислете сами: гените изграждащи капилярната ви мрежа в носната лигавица са същите, които изграждат и мозъчната такава. защо не се "пукат" в мозъка а в носа (и то добре че е така!)?!

днес 12 годишни имат хипертония, а след Чернобил - щитовидни, паращитовидни,електролитн разстройства ......... ние ги "лекуваме" за "слаби капиляри"......

е то в една затворена ситема един теч най-лесно се "лекува" като се набие муфата на мястото на теча...спира да тече. пита се обаче КЪДЕ е избил този некомпенсиран теч, след като причината за него не е била отстранена...

pepitaaa
08-04-2008, 23:45
Видях по-горе, че горенето може да става и с лазер. На мен ми ги гориха със сребърен нитрат (май :D ). Не боли, но имаш чувството че ще кихнеш. Но със сигурност не е нищо страшно. След горенето ми изписаха някакви хапчета(не им помня името). Не съм изпила сигурно и 10 от тях, но спря да ми тече последната една година. :)