PDA

View Full Version : Нека се опитаме да бъдем грамотни



Sportexz
07-25-2005, 01:17
Прави ми много лошо впечатление като чета из форума колко много правописни грешки има. И не говоря за съвсем нормалните технически правописни грешки, а такива, които показват колко е неграмотен този, който пише. Масово във форума думи с "у" се пишат с "о" и обратното, което е явна проява на незнание и неграмотност.
Не искам да засягам и темата за латиницата, на която според мен е неправилно да се пише в БГ форум, но ще спомена за другата простотия: наистина е страшно тъпо да заменяш букви с цифри!
Нека се постараем форумите в България да бъдат на павилен български език!

^I don't give a fuck^
07-25-2005, 01:22
Може ли да се направя на добричка ? :mrgreen:
Щото ми писна да пишат на гомнявица

ЦЪК ТУК.Кирилизатор :!: (http://www.fentazysvqt.hit.bg/prewod.html)

Ей ви едно кирилизаторче да не се оплаквате :D
За грешките -ми...то и аз правя :D

alex
07-25-2005, 08:01
Работим по въпроса!

Bimper-ska
07-25-2005, 10:50
Аз бях пуснала една темичка относно правописа. Ето линк:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=9825

chupacabra:)
07-25-2005, 11:03
мен пъ си ми харесфа да си пиша тка обаче има хорица които си личи че са страшно неграмотни.. то не знае О или У къде се пише или къде е З и С... абе срамота, без коментар

miloto_girl_4e
07-25-2005, 11:54
i az sam zabelqzala mnogo negramotni mnenia :roll:
ama kakvo mojem da napravim nie ?!
edin 4ovek kato si e negramoten ot malak,si
ostava takav cql jivot,ako 6te 100 temi da se
pusnat po vuprosa :roll:
a kolkoto do tova,4e ne e hubavo da se pi6e na latinica..moje i taka da e,ama na men mi e
po udobno na latinica :?

червило
07-25-2005, 12:11
i az sam zabelqzala mnogo negramotni mnenia :roll:
ama kakvo mojem da napravim nie ?!
edin 4ovek kato si e negramoten ot malak,si
ostava takav cql jivot,ako 6te 100 temi da se
pusnat po vuprosa :roll:
a kolkoto do tova,4e ne e hubavo da se pi6e na latinica..moje i taka da e,ama na men mi e
po udobno na latinica :?
Ами да,права си,пък и наистина няма какво да направим,колкото и теми да се изпишат пак няма да можем да претопим всички неграмотни потребители във форума..то е невъзможно :!: ,точно когато вече си мисля,че всички пишат горе-долу грамотно се появява някой,който пуска няква тема,на която за да и разчета заглавието ми трябва кристална топка и книга с магии...все пак,ако мислим трезво ,колкото и да сме мили и добросъвестни,не можем да очакваме,че ще успеем да омагьосаме всички потребители на форума и те ХОП! :idea: просто ей така изведнъж да почнат да пишат грамотно.

Sportexz
07-25-2005, 13:26
мен пъ си ми харесфа да си пиша тка обаче има хорица които си личи че са страшно неграмотни.. то не знае О или У къде се пише или къде е З и С... абе срамота, без коментар
Виж наистина ме мога да разбера защо пишеш "харесва" с "ф". Ясно, че не е от незнание, но каква е причината. За мен е напълно безмислено!

Elitooooo
07-25-2005, 13:32
Може ли да се направя на добричка ? :mrgreen:
Щото ми писна да пишат на гомнявица

ЦЪК ТУК.Кирилизатор :!: (http://www.fentazysvqt.hit.bg/prewod.html)

Ей ви едно кирилизаторче да не се оплаквате :D
За грешките -ми...то и аз правя :D Sani4kata pak barzo,barzo se prite4e na pomo6t :D :wink:

___Kaka Eli___
07-25-2005, 15:16
ми някои хора както пишат така и говорят :D
Кфо пък толкоз?Ся за туи проблем ша праиме :D

Sportexz
07-25-2005, 15:40
ми някои хора както пишат така и говорят :D
Кфо пък толкоз?Ся за туи проблем ша праиме :D
Ми тези хора се наричат неграмотни и да това е голям проблем. В този форум хората искат съвети и човек като види едно мнение написано с 10 грешки в него би се замислил за истинността и точността в него, което прави едно такова мнение безполезно за много хора. Аз лично не бих приел съвет от човек, който "както говори така и пише":-)

chupacabra:)
07-25-2005, 16:22
мен пъ си ми харесфа да си пиша тка обаче има хорица които си личи че са страшно неграмотни.. то не знае О или У къде се пише или къде е З и С... абе срамота, без коментар
Виж наистина ме мога да разбера защо пишеш "харесва" с "ф". Ясно, че не е от незнание, но каква е причината. За мен е напълно безмислено!
ми фиж ся, тка съм си сфикнала да пиша ф нета фъобще.. харесфа си ми...
абе фсеки да си пише както си му харесфа, само че съм протиф латиницата, но алекс казва, че се работи по фъпроса - така че скоро няма да има изфинение за никой,
даже предлагам да фкара правило постове на латиница да се трият... фонетичната е същата като латиницита с 2-3 букфички изключение, другото съкс

Sportexz
07-25-2005, 18:35
мен пъ си ми харесфа да си пиша тка обаче има хорица които си личи че са страшно неграмотни.. то не знае О или У къде се пише или къде е З и С... абе срамота, без коментар
Виж наистина ме мога да разбера защо пишеш "харесва" с "ф". Ясно, че не е от незнание, но каква е причината. За мен е напълно безмислено!
ми фиж ся, тка съм си сфикнала да пиша ф нета фъобще.. харесфа си ми...
абе фсеки да си пише както си му харесфа, само че съм протиф латиницата, но алекс казва, че се работи по фъпроса - така че скоро няма да има изфинение за никой,
даже предлагам да фкара правило постове на латиница да се трият... фонетичната е същата като латиницита с 2-3 букфички изключение, другото съкс
Според мен един такъв пост като твоя би трябвало да се трие. Дори е по-добре да се пише на латиница отколкото на този извратен български, на който пишеш поради някакви незнайни причини.

chupacabra:)
07-25-2005, 19:02
мен пъ си ми харесфа да си пиша тка обаче има хорица които си личи че са страшно неграмотни.. то не знае О или У къде се пише или къде е З и С... абе срамота, без коментар
Виж наистина ме мога да разбера защо пишеш "харесва" с "ф". Ясно, че не е от незнание, но каква е причината. За мен е напълно безмислено!
ми фиж ся, тка съм си сфикнала да пиша ф нета фъобще.. харесфа си ми...
абе фсеки да си пише както си му харесфа, само че съм протиф латиницата, но алекс казва, че се работи по фъпроса - така че скоро няма да има изфинение за никой,
даже предлагам да фкара правило постове на латиница да се трият... фонетичната е същата като латиницита с 2-3 букфички изключение, другото съкс
Според мен един такъв пост като твоя би трябвало да се трие. Дори е по-добре да се пише на латиница отколкото на този извратен български, на който пишеш поради някакви незнайни причини.
на мен така си ми харесфа и ще продължа да си пиша така.. поне е български и дори да е написано Ф вместо В - фсе са си наши буквички, а не тъпа шльокавица. и фсе пак се чете лесно нали? тогава къф е проблема ф цялата раота а!?

Sportexz
07-25-2005, 19:08
chupacabra:) ако не искаш не отговаряй, но ми е интересно на колко си години?

chupacabra:)
07-25-2005, 19:09
chupacabra:) ако не искаш не отговаряй, но ми е интересно на колко си години?
15
ама нали знаеш - фремето е относително понятие.. аз откае да знам дали наште не са ме излъгали!? :roll:

Sportexz
07-25-2005, 19:17
chupacabra:) ако не искаш не отговаряй, но ми е интересно на колко си години?
15
ама нали знаеш - фремето е относително понятие.. аз откае да знам дали наште не са ме излъгали!? :roll:
Последно да те питам, защото темата започна да губи смисъл ... Кога, как и защо започна да пишеш по този начин?

BABY_SEXY_GIRL
07-25-2005, 21:51
Аз съм тук от 3 години че и повече...2 години писах само с латиница и това адски много ми понижи грамотността, забравих кои думи са с "а" и кои с "ъ", почнах да пиша в тетрадките си "Щ" като "шт" :shock: :( И затова сега имам правописни грешки в постовете си, но работя над това да се оправя след това разваляне с латиницата :evil: Надявам се да ми е простено...

___Kaka Eli___
07-28-2005, 08:44
ми някои хора както пишат така и говорят :D
Кфо пък толкоз?Ся за туи проблем ша праиме :D
Ми тези хора се наричат неграмотни и да това е голям проблем. В този форум хората искат съвети и човек като види едно мнение написано с 10 грешки в него би се замислил за истинността и точността в него, което прави едно такова мнение безполезно за много хора. Аз лично не бих приел съвет от човек, който "както говори така и пише":-)
ами добре г-н Sportexz,обещавам че повече няма да говоря и пиша така!
Няма вече :D

DeSsi
07-28-2005, 08:50
Уф..аз пиша нарочно така не защото съм тъпа. Например пиша "ф" вместо "в" шот така ми харесва

chupacabra:)
07-28-2005, 09:08
chupacabra:) ако не искаш не отговаряй, но ми е интересно на колко си години?
15
ама нали знаеш - фремето е относително понятие.. аз откае да знам дали наште не са ме излъгали!? :roll:
Последно да те питам, защото темата започна да губи смисъл ... Кога, как и защо започна да пишеш по този начин?
винаги съм си писала тка... не разбирам къде е проблемъ?!

Dobrina
07-28-2005, 17:21
и на мен ми се струва много тъпо да заменяш В с Ф, А с Ъ и разни други подобни... както и О с 0. За писането на латиница - против съм, но не мога да налея мозък в главата на толкова много хора :) Обаче поне да пишат така, че да се разбира - без числа!!
Както каза БСГ-то, след дълго писане на латиница се затъпява!!!

miloto_girl_4e
07-28-2005, 18:14
и на мен ми се струва много тъпо да заменяш В с Ф, А с Ъ и разни други подобни... както и О с 0. За писането на латиница - против съм, но не мога да налея мозък в главата на толкова много хора :) Обаче поне да пишат така, че да се разбира - без числа!!
Както каза БСГ-то, след дълго писане на латиница се затъпява!!!

emi az ot 4 godini pi6a na latinica i nito
sam zatupqla(pone ne sam zabelqzala :lol: :lol: ),nito pi6a negramotno :!:
taka4e da kazvate,4e ot latinicata se zatupqva...
emi,sorry,ama ne sam suglasna... :roll:

Sportexz
07-29-2005, 11:41
и на мен ми се струва много тъпо да заменяш В с Ф, А с Ъ и разни други подобни... както и О с 0. За писането на латиница - против съм, но не мога да налея мозък в главата на толкова много хора :) Обаче поне да пишат така, че да се разбира - без числа!!
Както каза БСГ-то, след дълго писане на латиница се затъпява!!!

emi az ot 4 godini pi6a na latinica i nito
sam zatupqla(pone ne sam zabelqzala :lol: :lol: ),nito pi6a negramotno :!:
taka4e da kazvate,4e ot latinicata se zatupqva...
emi,sorry,ama ne sam suglasna... :roll:
Ами то ако и сама учетиш, че затъпяваш наистина положението би било много страшно:-) Да ти кажа аз не сам чувал досега човек да разбира кога затъпява. Ако беше така в тоя форум нямаше да има толкова изцепки.

Dobrina
07-30-2005, 14:06
и на мен ми се струва много тъпо да заменяш В с Ф, А с Ъ и разни други подобни... както и О с 0. За писането на латиница - против съм, но не мога да налея мозък в главата на толкова много хора :) Обаче поне да пишат така, че да се разбира - без числа!!
Както каза БСГ-то, след дълго писане на латиница се затъпява!!!

emi az ot 4 godini pi6a na latinica i nito
sam zatupqla(pone ne sam zabelqzala :lol: :lol: ),nito pi6a negramotno :!:
taka4e da kazvate,4e ot latinicata se zatupqva...
emi,sorry,ama ne sam suglasna... :roll:
Не казвам, че точно ти си затъпяла :)
Обаче обясни ми следното, ако обичаш:
пишеш zatupqla - което на кирилица ще бъде затъпяла, тоест ъ се пише с u
след това пишеш sam - което на кирилица се пише съм, тоест ъ се пише с a
Или просто не си убедена, че "съм" се пише с "ъ"?
Все пак можеш ли да ни кажеш кои букви на кирилица с кои латински букви заменяш, за да не се бъркаме, когато четем? :)

miloto_girl_4e
07-30-2005, 21:15
и на мен ми се струва много тъпо да заменяш В с Ф, А с Ъ и разни други подобни... както и О с 0. За писането на латиница - против съм, но не мога да налея мозък в главата на толкова много хора :) Обаче поне да пишат така, че да се разбира - без числа!!
Както каза БСГ-то, след дълго писане на латиница се затъпява!!!

emi az ot 4 godini pi6a na latinica i nito
sam zatupqla(pone ne sam zabelqzala :lol: :lol: ),nito pi6a negramotno :!:
taka4e da kazvate,4e ot latinicata se zatupqva...
emi,sorry,ama ne sam suglasna... :roll:
Не казвам, че точно ти си затъпяла :)
Обаче обясни ми следното, ако обичаш:
пишеш zatupqla - което на кирилица ще бъде затъпяла, тоест ъ се пише с u
след това пишеш sam - което на кирилица се пише съм, тоест ъ се пише с a
Или просто не си убедена, че "съм" се пише с "ъ"?
Все пак можеш ли да ни кажеш кои букви на кирилица с кои латински букви заменяш, за да не се бъркаме, когато четем? :)

ami 4estno da ti kaja ne moga da ti kaja koq bukva
polzvam za "ъ",vseki put e razli4no,zavisi
kak nai me haresa :lol: :lol: ili 6te e "a",ili "u",ili "y",zavisi ot dumata :D :D
ina4e spoko,dooosta sam ubedena 4e "съм" se pi6e s "ъ",ne sam tolkoz prosta :lol: :lol:
no 6tom mislite,4e ot latinicata se zatupqva - OK :!: :lol: :lol:

Dobrina
07-30-2005, 22:22
ami 4estno da ti kaja ne moga da ti kaja koq bukva
polzvam za "ъ",vseki put e razli4no,zavisi
kak nai me haresa :lol: :lol: ili 6te e "a",ili "u",ili "y",zavisi ot dumata :D :D
ina4e spoko,dooosta sam ubedena 4e "съм" se pi6e s "ъ",ne sam tolkoz prosta :lol: :lol:
no 6tom mislite,4e ot latinicata se zatupqva - OK :!: :lol: :lol:
Ok, peace? :))
само внимавай някой ден да не почнеш да пишеш на кирилица "а" и "ъ" както ти дойде, че става зле :lol:

morsmordre
07-31-2005, 11:36
Работим по въпроса!

Какво ще рече, че работите по въпроса, в смисъл че модерирате мненията и за правописни грешки ли :roll: :?:

techCandy
07-31-2005, 11:50
Не искам да пускам нова, темза това пиша тук. Днес
видях, че са пуснати нови правила във форума, не са нови, а с малки допъления, както и да е. Идеята е, че в тия правила има правописни грешки, не е модерирВам, а моедрирам. Освен това, ето това също:

1.Да публикуват своите теми и мнения в правилната категория.
Потребители, които нарушават системно това, ще бъдат предупреждаванЕ.
А и още една, която просто ме изуми, какво подяволите значи "подстъргават"? Това да не би да означава ПОДСКТРЕКАВАТ?
Дано някой, да се сети да обърне внимание на тия неща, и дано не си помислите, че се заяждам, или се вманиачавам....но все пак....

червило
07-31-2005, 12:42
Някой ще ми каже ли в изречението 'Търся под вола теле.'кой е извършителя на действието?Вярно е ,че щом се пускат нови правила поне трябва да са грамотно написани.Вие по между си не се вманиачавайте все пак всеки прави грешки,просто не трябва да ги правите прекалено често. :wink:

miloto_girl_4e
07-31-2005, 23:38
ami 4estno da ti kaja ne moga da ti kaja koq bukva
polzvam za "ъ",vseki put e razli4no,zavisi
kak nai me haresa :lol: :lol: ili 6te e "a",ili "u",ili "y",zavisi ot dumata :D :D
ina4e spoko,dooosta sam ubedena 4e "съм" se pi6e s "ъ",ne sam tolkoz prosta :lol: :lol:
no 6tom mislite,4e ot latinicata se zatupqva - OK :!: :lol: :lol:
Ok, peace? :))
само внимавай някой ден да не почнеш да пишеш на кирилица "а" и "ъ" както ти дойде, че става зле :lol:


ako po4na da go pravq,obe6tavam ti 6te se metna
ot nqkoi blok :!: :!: :D

^_Passion_^
08-01-2005, 16:23
Az se staraq da pisha pravilno kogato sedna na kompiutur s kirilica, poneje nqmam net u nas! No naistina pravopisnite greshki sa gadni.

Swinkenhoffer
08-01-2005, 18:14
ми като не си сигурен в правописа на някоя дума просто провери в речника на компа си. аз тъй правя.
но пък за сметка на това не съм много наред с пълния член и запетайките :oops:

Sportexz
08-01-2005, 23:11
ми като не си сигурен в правописа на някоя дума просто провери в речника на компа си. аз тъй правя.
но пък за сметка на това не съм много наред с пълния член и запетайките :oops:
Само да вметна и с думите не си много наред...
запетая, не запетайка:-)
Но е хубаво, че се опитваш и пишеш грамотно!

chupacabra:)
08-02-2005, 07:22
ми като не си сигурен в правописа на някоя дума просто провери в речника на компа си. аз тъй правя.
но пък за сметка на това не съм много наред с пълния член и запетайките :oops:
Само да вметна и с думите не си много наред...
запетая, не запетайка:-)
Но е хубаво, че се опитваш и пишеш грамотно!
и запетайка става, даже е по-яко :wink:

Sportexz
08-02-2005, 13:21
ми като не си сигурен в правописа на някоя дума просто провери в речника на компа си. аз тъй правя.
но пък за сметка на това не съм много наред с пълния член и запетайките :oops:
Само да вметна и с думите не си много наред...
запетая, не запетайка:-)
Но е хубаво, че се опитваш и пишеш грамотно!
и запетайка става, даже е по-яко :wink:
Да ама не е правилно!

ycMuBkaTa
08-02-2005, 13:57
Аз се старая да пиша грамотно тук. При условие, че винаги съм пишела грамотно в училище и по принцип ми е супер странно да пиша с грешки тук.Дори се старая да спазвам и пунктуацията.Е, вярно е, че понякога правя грешки, но те са по-скоро технически :)

chupacabra:)
08-02-2005, 14:15
ми като не си сигурен в правописа на някоя дума просто провери в речника на компа си. аз тъй правя.
но пък за сметка на това не съм много наред с пълния член и запетайките :oops:
Само да вметна и с думите не си много наред...
запетая, не запетайка:-)
Но е хубаво, че се опитваш и пишеш грамотно!
и запетайка става, даже е по-яко :wink:
Да ама не е правилно!
че защо да не е!? :shock: :roll:

Sportexz
08-02-2005, 14:30
ми като не си сигурен в правописа на някоя дума просто провери в речника на компа си. аз тъй правя.
но пък за сметка на това не съм много наред с пълния член и запетайките :oops:
Само да вметна и с думите не си много наред...
запетая, не запетайка:-)
Но е хубаво, че се опитваш и пишеш грамотно!
и запетайка става, даже е по-яко :wink:
Да ама не е правилно!
че защо да не е!? :shock: :roll:
Така ме е учила даскалката по бълраски:-)

chupacabra:)
08-02-2005, 16:14
запетайка ПЪК :D

Swinkenhoffer
08-02-2005, 16:29
мен повече ме кефи
зъпътъя

DiEsEl_GiRl4eTo
08-02-2005, 23:25
Aе кво се карате как се пише ве? Мойта даскалка по немски вместо точка и запетая вика "запетачка"...Ай кажете тва правилно ли е? Иначе е даскалка ... добре ве...

Magrat 4esnova
08-02-2005, 23:33
Изчетох всички мнения и искам да кажа само едно
нещо: Много по-лесно ще си четем постовете, ако
НЕ се пише на латиница и думите се пишат горе-долу
правилно (харесва, а не харесфа) :wink:

Sportexz
08-03-2005, 11:30
Изчетох всички мнения и искам да кажа само едно
нещо: Много по-лесно ще си четем постовете, ако
НЕ се пише на латиница и думите се пишат горе-долу
правилно (харесва, а не харесфа) :wink:
Е за т'ва става въпрос...