PDA

View Full Version : Обица на пъпа?



fifity
07-25-2005, 06:15
Iskam da popitam nqkoi koito si e probival pravili li sa my ypoika i kakva?

_Jessy_
07-25-2005, 07:05
Du6i4ko, ne o4akvai da ti slojat upoika... Az si go probih i da ti kaja ne boli tolkova... vsy6nost az bqh tolkova pritesnena, 4e po4ti ni6to ne usetih... Syvetvam te da si vzeme6 nqkoq priqtelka da ti syrji ry4i4kata, az taka napravih... ama 4estno kazano neq q bolq pove4e ot moeto stiskane, otkolkoto men ot probivaneto :P
Aide uspeh ako re6i6 vse pak da go probie6 ! Ama vnimavai kade 6te otide6, gledai vsi4ko da e sterilno i iskai vsi4ko da se otvarq pred teb. Gledai i obecata da e ot ka4estven material, 6toto ina4e trudno zarastva. Samo ne se 6a6kai !

07-25-2005, 07:18
Mne be..shtoto me naplashiha che slagali upoiki s injekcii.Ti zlaTna li si sloJi?
Ami iskah da popouitam s kfo ti go probiha togava-s igla,s abokat ,s pistolet li s kfo? :roll:

FLyFLu
07-25-2005, 08:03
...

thirteen
07-25-2005, 08:32
mi az lichno iskam upoika :) ne da zaspa izcqloo mi chastichna da mi istrypne mqstoto mislq che e p0..dubre 6toto az ne moa da izdyrja inache..edna moq priqtelka sama q probi nqa proplem 1 godina ve4e ..druga puk v chujbina .. tam slagat upoika ama neznam kade v pld slagat upoika.. a ne mi sa hodi v chujbina ;) xaxa pone za tfa de

e4o
07-25-2005, 08:54
mi az lichno iskam upoika :) ne da zaspa izcqloo mi chastichna da mi istrypne mqstoto mislq che e p0..dubre 6toto az ne moa da izdyrja inache..edna moq priqtelka sama q probi nqa proplem 1 godina ve4e ..druga puk v chujbina .. tam slagat upoika ama neznam kade v pld slagat upoika.. a ne mi sa hodi v chujbina ;) xaxa pone za tfa de
te go pruskat sus sprei, taka ili ina4e 6te ti istrupne, tva si se vodi pak upoika;))), nqma stra6no :lol:

07-25-2005, 11:34
Mda az za spreq imah predvid shtoto shte hodq pri doktor a ne vyv studio,zatova.

alien_f
07-25-2005, 15:03
Na men mi go namazaha s nqkakva zelena gadost,no 4esno da ti kaja polza ot neq nqma,za6toto tq dokato podeistva ve4e sa te probili i si si tragnal :lol: !nqma stra6no,ne boli izob6to samo edin suvet-ne si probivai pupa s pistolet!!!!1 priqtelka si go probi taka i posle i te4e adski mnogo krav i q bole6e 1 sedmica!USPEH :wink:

Axel_f
07-25-2005, 17:28
mi az lichno iskam upoika :) ne da zaspa izcqloo mi chastichna da mi istrypne mqstoto mislq che e p0..dubre 6toto az ne moa da izdyrja inache..edna moq priqtelka sama q probi nqa proplem 1 godina ve4e ..druga puk v chujbina .. tam slagat upoika ama neznam kade v pld slagat upoika.. a ne mi sa hodi v chujbina ;) xaxa pone za tfa de

Абе да ти кажа и аз исках упойка,ама ме разубедиха,защото за да има ефект трябва да се сложат няколко инжекции.Тъй,че по-добре направо да ти пробият дупката,отколкото първо 2-3 инжекции,които я подеистват,я не!Споко процедурата трае точно 10 секунди,а болката е като от ужилване на оса.Аз много се бях наплашила и точно в студиото бях на път да се откажа,ама бях с една приятелка-и тя ме накара.Иначе си ме боля,ама трай бабо за хубост! :wink:

chupacabra:)
07-25-2005, 18:04
охххх БОЖЕЕЕ, кфи са тия лиготии!?! изкарвате го тфа фсе едно ше ви колят!?! упойка за 1 десетсекундно боцване...!?! разбирам на клитора да ти правят - добре нека с упойка да е, но за някъф келяф пъп.......

Bimper-ska
07-25-2005, 20:34
Упойка не слагат. Понякога слагат само някакво спрейче, което ама нищо не ти упойва. Но за 2 минути няма да умреш от болка. И прочети темичките за пиърс от преди!

BABY_SEXY_GIRL
07-25-2005, 20:45
КОЙ ВИ КАЗА ЧЕ НЕ СЛАГАТ??? НА МЕН МИ СЛОЖИХА :idea:
Моята си я правех при една лекарка, която прави и пиерсинги и тя на всеки слага упойка. Слага ти упойката и венага пробива...Аз на 2 пъти съм си пробивала пъпа и мога да ти кажа, че и без упойка НЕ боли, само щипе :wink:

Bimper-ska
07-25-2005, 20:49
КОЙ ВИ КАЗА ЧЕ НЕ СЛАГАТ??? НА МЕН МИ СЛОЖИХА :idea:
Моята си я правех при една лекарка, която прави и пиерсинги и тя на всеки слага упойка. Слага ти упойката и венага пробива...Аз на 2 пъти съм си пробивала пъпа и мога да ти кажа, че и без упойка НЕ боли, само щипе :wink:
Защо го пробива два пъти? Моля ти се разкажи ми на ЛС.

07-25-2005, 21:38
Abe q kajete ako kojata ti e mnogo 4uvstvitelna i u6ite ti se vazpalqvat dali ne moje da stane sa6toto s pupa... :( A nqkakvo izsledvane za tova, dali tqloto mi 6te prieme obecata moga li da si napravq?? :roll:

Axel_f
07-26-2005, 20:08
Abe q kajete ako kojata ti e mnogo 4uvstvitelna i u6ite ti se vazpalqvat dali ne moje da stane sa6toto s pupa... :( A nqkakvo izsledvane za tova, dali tqloto mi 6te prieme obecata moga li da si napravq?? :roll:

Можеш да си ноправиш тестове за алергии,но не мисля,че много ще помогне!По принцип обиците са от медицински материал,който не би трябвало да предизвиква дразнения.Може да се инфектира ако не го поддържаш добре!Мястото трябва да се дезинфекцира 2-3 пъти дневно около 1 седмица.Също така не трябва да го пипаш-особено с непочистени ръце.Не трябва и да се къпеш в басейни,в морето и тн,поне докато не ти зарасне дупката.А да и забрави за коремни преси и други упражнения за корем поне за 2 месеца!Ми май това е другото за студито си го знаеш-всичко да е стерилно! :wink:

chupi-unlog
07-26-2005, 20:13
КОЙ ВИ КАЗА ЧЕ НЕ СЛАГАТ??? НА МЕН МИ СЛОЖИХА :idea:
Моята си я правех при една лекарка, която прави и пиерсинги и тя на всеки слага упойка. Слага ти упойката и венага пробива...Аз на 2 пъти съм си пробивала пъпа и мога да ти кажа, че и без упойка НЕ боли, само щипе :wink:
q, q.. s kfa upoika... 4e mi trqq tuka da se probivam.. :wink:

luDo_LaPe^
07-27-2005, 05:14
http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=13791
Прочети го.Има инфо и за пъпа.А м/у другото тази събота ще дава по огледала как на няква и пробиват па.Съветвам теда го гледаш,може да е от полза :wink:

:):P
07-27-2005, 06:05
ot kolko 4asa 6te davat "OGLEDALA"

Bimper-ska
07-27-2005, 07:27
От 10 сутринта :)

nikoisi
07-28-2005, 21:39
хех на мене не са ми прайли упойка:) ама и не ме болеше много ся даже съжалявам че не гледах:(((( тцт

08-04-2005, 09:32
Ами на мен ми го проби хирург и ми сложи упоика и изобщо не ме боля - нито упоиката нито след това...

leilla
01-01-2008, 11:43
Здравейте,виждам че на мн хора помагате и за това и аз мисля да се обърна към вас..за съвет или помощ...аз се дупча за втори път-първия път организма ми я отхвърли cry cry ..се пак се надупчих,разбира се ha обичката ми е на две седмици..в началото наистина беше мн добре и вс беше безупречно но сега вече почна да почервенява мн ме боли и тече лимфа...оххх това г/у нормално ли е?промивам с кислородна вода по 1-2 на ден защото така пише не опаковката не повече от 1-2..промивам вече 2 седмици..трябва ли да я спра?какво да направя за болката?и пъпа ми е наистина мн мн зачервен а и да бели се коричка...попринцип чета,че това е наистина нормално,но де да знам чак толкова червено...и боли cry cry охх какво да направя,не искам и тази да загубя..не искам да пробвам с антибиотк защото миналия път пак като ми беше така,макар и на 4 месеца...почнах да промивам с антибиотик и на втория ден организма ми изхвърли обецата и затова си мисля че е от това,защото колкото и да беше заречвено и да болеше ми каза лекарката (с която се консултирах) че не е толкова зле и не е почнала да мигрира...имаше си достатъчно койа и т.н. смао грешката ми беше че мн бързо смених обицата и то сам с тежки висящи...МОЛЯ ВИ,наистина ви се моля...ПОМОГНЕТЕ МИ!!п.п.вярно ли е че спермата също лекува пиерсинг и по-бързо заздравява :P :P ако е така..да кажа ли на проятеля ми? :P :P и колко време трябва да е минало от пробиването за да пробвам?

Devilka
01-01-2008, 15:50
Аз имам.Изобщо не ме боля.Нищичко не усетих,то става за 1 секунда.Спокойствие се изисква. Пък и ако толкова много искаш пиърсинг там ще забравиш да се тревожиш за болката.

Devilka
01-01-2008, 15:53
Здравейте,виждам че на мн хора помагате и за това и аз мисля да се обърна към вас..за съвет или помощ...аз се дупча за втори път-първия път организма ми я отхвърли cry cry ..се пак се надупчих,разбира се ha обичката ми е на две седмици..в началото наистина беше мн добре и вс беше безупречно но сега вече почна да почервенява мн ме боли и тече лимфа...оххх това г/у нормално ли е?промивам с кислородна вода по 1-2 на ден защото така пише не опаковката не повече от 1-2..промивам вече 2 седмици..трябва ли да я спра?какво да направя за болката?и пъпа ми е наистина мн мн зачервен а и да бели се коричка...попринцип чета,че това е наистина нормално,но де да знам чак толкова червено...и боли cry cry охх какво да направя,не искам и тази да загубя..не искам да пробвам с антибиотк защото миналия път пак като ми беше така,макар и на 4 месеца...почнах да промивам с антибиотик и на втория ден организма ми изхвърли обецата и затова си мисля че е от това,защото колкото и да беше заречвено и да болеше ми каза лекарката (с която се консултирах) че не е толкова зле и не е почнала да мигрира...имаше си достатъчно койа и т.н. смао грешката ми беше че мн бързо смених обицата и то сам с тежки висящи...МОЛЯ ВИ,наистина ви се моля...ПОМОГНЕТЕ МИ!!п.п.вярно ли е че спермата също лекува пиерсинг и по-бързо заздравява :P :P ако е така..да кажа ли на проятеля ми? :P :P и колко време трябва да е минало от пробиването за да пробвам?

Нормално е да е зачервено и да има лимфа,би трябвало да знаеш,при положение,че си се пробивала и преди.Спирай кислородната вода- тя изсушава кожата. Промивай с физиологичен разтвор.

leilla
01-01-2008, 16:24
мерси за отговора...но се пак нормално ли е да е доста зачервено и подуто се едно набира нещо,мазах с йодасепт но не излезна гной..това значе ли че не набира гной..но и малко ми прокървя... :cry: :cry: ПОМОЩ!!! какво да правя?

Devilka
01-01-2008, 16:31
мерси за отговора...но се пак нормално ли е да е доста зачервено и подуто се едно набира нещо,мазах с йодасепт но не излезна гной..това значе ли че не набира гной..но и малко ми прокървя... :cry: :cry: ПОМОЩ!!! какво да правя?

Къде си се пробивала?
Ако сложиш снимка ще е добре.Може да си го замърсила нещо.Промивай го няколко дни с физиологичния разтвор,а ако не спадне подутото мажи с антибиотик или най-добре иди там,където си се пробивала(в някое студио,надявам се)и се консултирай там.

leilla
01-01-2008, 16:47
пробих се в студио,ама този които ме проби даже ми каза и да промиваш и да не промиваш-се тая..аз се пак промивам де...ша ида и при него ама кои знаи кво този път за измисли да ми каже...пък уж е мн прехвален..п.п относто снимката хах ми нз как да я кача.. :D :x :cry:

Devilka
01-01-2008, 17:00
пробих се в студио,ама този които ме проби даже ми каза и да промиваш и да не промиваш-се тая..аз се пак промивам де...ша ида и при него ама кои знаи кво този път за измисли да ми каже...пък уж е мн прехвален..п.п относто снимката хах ми нз как да я кача.. :D :x :cry:

Снимката я качи примерно в tinypic.com и просто после дай линк.
8-)

leilla
01-01-2008, 17:06
http://img231.imageshack.us/content.php?page=done&l=img231/7762/009gm2.jpg

Devilka
01-01-2008, 17:38
Ако не помине до 3-4 дни почвай с антибиотик да го мажеш- най-добре с този,с който са ти казали когато са ти правили пиърсинга.
Между другото в кое студио си ходила?Не ми се вярвя някой специялист да ти каже,че е все тая дали го промиваш и мажеш или не.

leilla
01-01-2008, 17:57
ми аз съм от плд при един Божо...не поман как се казваше студиото...тои прави и пиерсинг и татоси..ама нищо не ми е казал на антибиотк..аз преди като си бях пробила 1 път пъпа го пръсках с bivacin обаче само 1 ден,на другия се наложи да си махна вече обичката и затова си мсиля че е от антибиотика,защото предишния ден си имах и достатъчно месо на др ден вече почти нямаше..п.п.този bivacin ми го предписа личната лекарка защото се консултирах с нея,ама нз тя колко разбира от такижа работи...

Devilka
01-01-2008, 18:30
Има различни антибиотици - банеоцин,оксикорт,гентамиц ин.Аз лично се мажех с гентамицин.Засега не прибягвай към антиботици,просто почиствай редовно и за няколко дни трябва да мине. :)

leilla
01-01-2008, 18:57
ох дано мн ще съм ти благодатна аз и сега съм де... =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ мерси наистина и ще те държа в течение,ако имаш възможност отново да ми помагаш...

Devilka
01-01-2008, 19:06
ох дано мн ще съм ти благодатна аз и сега съм де... =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ мерси наистина и ще те държа в течение,ако имаш възможност отново да ми помагаш...

Моля,за нищо. 8-) Ако искаш пиши на лично или дай скайп за по-лесно. :)

ELiTyYy
01-01-2008, 20:50
хъъммзз и мене ме пробиха без опойка преди ходина и 2-3 месеца..и всичко си беше океууу... :D

IdiOtKa
01-02-2008, 09:34
ква упойка .... ?!

BiBzZ
01-04-2008, 11:43
Амм..и аз ще се пробивам амаа лятото дано нямам такива подуванета и глупости а относно упойката мисля че няма смисъл казвали са ми че не боли мн мн :)

ultra
01-04-2008, 14:59
Na men mi go namazaha s nqkakva zelena gadost,no 4esno da ti kaja polza ot neq nqma,za6toto tq dokato podeistva ve4e sa te probili i si si tragnal :lol: !nqma stra6no,ne boli izob6to samo edin suvet-ne si probivai pupa s pistolet!!!!1 priqtelka si go probi taka i posle i te4e adski mnogo krav i q bole6e 1 sedmica!USPEH :wink:

Не би трябвало да има кръв,когато си дупчиш пъпа.Може да е зачервено,но капки кръв не трябва да има.С пистолет НЕ СЕ ДУПЧИ ПЪП.Моя го дупкаха преди почти 3 години и болеше,колкото когато ти взимат кръв от ръката.С абокат.3 месеца течеше лимфа и се зачервяваше и сърбеше-тогава бях със сребърна обица.Купих си златна (не жълто,ами бяло злато,защото жълтия цвят не ми харесва) и след като я сложих си зарастна и всичко си дойде на място.Купувайте си пиърсинги само от реномирани студиа,а не от магазини за сребърна бижутерия,защото металното тяло което се държи на пъпа доста често е тенеке,родий или сребро,което не се понася от тялото.
Има едно спрейче-антибиотик.С него става по лесно,отколкото да го промиваш и т.н.Питайте в аптеките,те ще ви кажат кое е,че съм забравила вече.

IKisseDAGirL
01-05-2008, 07:45
На мен ми сложиха някаква местна, но не знам точно каква. Аз съм малко страхлива и не бих се решила без упойка [-X

sexy_amotions
01-05-2008, 09:45
8) xaxa ... ami az predi okolo 3 meseca si slojih obica na papa , i beshe bez nikva upoika,samo mi namazaha papa s spirt i tva beshe (da ti kaja 4estno ne boleshe koi znae kolko,savsem leko kato 6tipene,i to zaradi spirta),probivaha mi go s pistolet ..... ! Saamo she ti kaja 4e kogato ti smenqt medicinskata obica,boli adski mn,pone pri men beshe taka,zashtoto se sabirat strup4eta ot zasahnalata krav i gnoita :D :D :D malko gadni4ko go obesnih,ama karai :evil: ... xaxaxa :grin:

iams
01-11-2008, 07:09
Попринцип знам че пиърсинг не трябва да се прави от лекар.Но както и да е, не знам защо. За упойката- на повечето места, до колкото разбрах, докато събирах информация за моята обеца, не слагат. Бях се притеаснила, а то се оказа че няма за какво. Не боли чак толкова много. Пробиването трябва да се прави с абокат,а не с пистолет. Абокадът е много остър и кръгъл и прави дупка, докато пистолетът цепи кожата с обецата, а тя не е толкова остра като абокадът. За това и после зарастването на дупка, която е правена с пистолет отнема повече време. Не трябва и да се пробива с пистолет и защото се хваща по-малко кожа. Това също е лошо за пиърсинга на пъпа. Моят пиърсинг си го направих в студио Моника на Графа. Чувала съм много добри отзиви за това студио. Направи ми го за няма и 3 минутки(на мен ми се стори много дълго). След това оказанията как да се грижа за него: къпане най-малко веднъж на ден, първата седмица поливане с кисловодна вода, после подсушаване(и мазане с гелчето,което ми дадоха)по 4-5 пъти на ден. Втората седмица по 2-3 пъти и после нямаш проблеми. И така имам я вече 1 месец, а от 3-тата седмица си е екстра. Само дето се наплаших от всичките неща,които четох в интернет. Попринцип това е най-бавно зарастващият пиърсинг- от 3-6, дори 9 месеца. До колкото знам е по-добре да се правят такива манипулации зимата, защото няма толкова много бактерии. А и лятото как ще се топнеш в морето с нова дупка- не става, водата е много мръсна и има риск от инфекция.
Айде стига толкова от мен за сега :D :P

Ag
01-11-2008, 11:59
Как ще се дупчите с пистолет бе?! :-x И не се дупчи при лекари,а при професионалисти!! :? :? :?

EJI4eTy
01-11-2008, 12:17
Как ще се дупчите с пистолет бе?! :-x И не се дупчи при лекари,а при професионалисти!! :? :? :?

+11111111111 \:D/

Dilian4enceto
01-11-2008, 16:28
ами и аз имам на пъпа и никва упойка не ми слагаха,то да ти кажа кат ти забият инжекцията пак си боли така,че смисъл няма,а тия спрейове ги слагат само ей така те не вършат работа,защото действат само на лигавицата и така.И спокойно не е чак огромна болка после си се кефиш пък на яка обичка и си заслужава малката болка!Успех :-)

FieRy_GirL
01-27-2008, 18:29
ako iska6 moje da ti slojat upoika no i bez neq ne e bolka za umirane

Madness
01-28-2008, 13:06
луди ли сте бе

DiVaNeTy_91
02-12-2008, 12:01
az syshto imam obica na pupa ve4e blizo 10 meseca kogato mi q sloji ne che me bolq tolkova kolkoto bqh pritesnena e boli no ne e koi znae kakvo sled kato mi sloji obicata mi kaza da si q pochistvam na den 5 pyti i da ne q pipam s mrysni race da ne q svalqm pyrviq mesec ili da q smenqm obache sled pyrviq mesec si q smenih za koieto syjalqvam poneje mi zarasna po trydno sled kato slojih drygata obica. Vajno e v nachaloto da si go pazish da ne se zacapva i da stoish s obicata s koqto ti e slojil tozi koito te e probil. A kolkoto do opoikata na men ne mi slaga samo mi go pochisti hubavo sys spirt. :)

pepita87
02-19-2008, 09:11
Моя го пробих 3 пъти... :?
1-вия...ми го пробиха в едно студио за красота,с абокат,без упойки,без подробности...не болеше...много
2-рия път,пробих го,за6тото ми падна обицата...проби ми го лекар...хирург,с местна упойка,мноого ме боля,не можеше да ми пробие с абоката и ми го цепна със скалпел...не ми се 6те да си спомням кво изтърпях...преди 2 месеца си загубих топчето(винтчето)и ми зарастна...пробих си го сама 3 -тия път...и смея да кажа,4е не усетих болка 8)

jenity_bs
02-19-2008, 22:28
На мен ми сложиха упойка ама не такава със игла ,ами местна...просто ме напръскаха с някво спрейче,което не прави нищо да ти кажа...а ако те интересува дали ще боли... :P боли ама си заслужава...пък и болката не е много голяма.Мне поне не ме болеше много :D

DiVa_SaMoDiVa
02-20-2008, 08:33
Да, на мене ми сложиха местна упойка.Не болеше много :) спокс

geisha
02-20-2008, 08:39
hora iskam da vi pitam :oops: -predi nqkade 3 meseca si slojih obica na pupa.V na4aloto be6e xtra,sled okolo sedmica vze da se za4ervqva,a poslednite dni ima dori kruv! :smt102 Normalno li e tova,znam,4e po princip tam zarastva bavno,no 4ak puk tolkooooooova.... :cry:
_________________

www
03-04-2008, 16:27
хора а я ми кажете тея които са си пробили пъпа-след колоко време ве4е можете да правите упражнения

iams
03-04-2008, 19:11
geisha, да нормално е. Не се притеснявай ще й мине след няколко седмици. Сега това е ново за организма, трябва време докато стане нормална дупка.

jenity_bs
03-16-2008, 01:18
hora iskam da vi pitam :oops: -predi nqkade 3 meseca si slojih obica na pupa.V na4aloto be6e xtra,sled okolo sedmica vze da se za4ervqva,a poslednite dni ima dori kruv! :smt102 Normalno li e tova,znam,4e po princip tam zarastva bavno,no 4ak puk tolkooooooova.... :cry:
_________________

нз за тебе обаче имам изключителен страх от инфекции...пиърсинга ми се е зачервявал 1-2 пъти досега и само като забележа се побърквам...употребявам по едно шишенце спирт просто при промиване...чуй сега какво да направиш...измивах си ръцете перфектно,взимаш една чашка ,памук и спирт...дезинфекцираш си ръцете със спирт като едва ли не ги поливаш...след това дезинфекцираш пъпчето си със спирт като напражо изливаш спирта във него и махаш обицата...сипваш спирт в чашката и я оставяш там 1 минута някаде да се изчисти хубаво...после пак си я слагаш след като дупката ти е добре промита...важното е сичко да е добре дезинфекцирано...може да ви звучи супер ненормално ама аз това го правя и наистина мн ме е страх от инфекции на каквото и да е ... :)

jenity_bs
03-16-2008, 01:19
хора а я ми кажете тея които са си пробили пъпа-след колоко време ве4е можете да правите упражнения

нз чоек....не е много може би след седмица си готов за упражнения (всякакви)

kalinkata <3
03-16-2008, 10:40
mi az ni6to ne usetih slojiha mi nqkukuv sprei i dokato usetq prosto kato leko u6tipvane i bqh gotova (cqla panika za ni6to) samo 4e az moq si go probih v 4ujbina taka 4e nz za tuka kak e... 6tom e pri lekar se tr da ti slojat upoika ;)

BiBzZ
04-06-2008, 19:36
am hoRa probih se v4era ii iskam da vi popitam s kvo se promivate 6toto az samo s kilsorodna voda ii se maja s gentamicin dali da se promivam i s spirt ili nqma nujda za sega ne me boli mn nqma mn za4ervqvaniq .. mersi predvaritelno :P

kris4uuuu
02-02-2009, 13:01
Iskam da si napravia obi4ka na pap4eto...samo deto v Burgas niama dobri studia(pone spored men)...ta.. ako otida pri lekarkata si,tia 6te moje li???I triabva li oarvo da si kupia niakakva specialna obeca??

bybit0o0
02-06-2009, 11:24
Аз пък искам да питам като си махнете обицата зараства ли дупката и остава ли някакъв белег? Също бях чула, че обицата на пъпа може да причини усложнения при раждане.. :( Ии малко се наплаших..Не си заслужава да имам проблеми заради една обица..Иначе много се навих :)

mynichka
02-06-2009, 12:00
Аз бях без упоика и не болеше кой знае колко ..някаква минимална болка, аз очаквах да пищя там..пък то :lol: и с абокат пробиват

dead_princess
02-07-2009, 07:07
Упойка се слага на езика и на по-болезнените места

BABYHUG
05-16-2009, 11:02
Абе хора я се стегнете.. онзи ден се пробих.. бях със сестрами държа ми главата за да не гледам и всичко свърши за общо 10 секунди.. пробиването трае 2 секунди и да кажа честно мен не ме боля.. буквално като да те ощипят е .. :) така че.. споко и давайте желая късмет .. 8)

Joro951
05-16-2009, 11:14
Една фр се проби.Яко е, не я е боляло кой знае колко..

mafer
06-24-2009, 08:59
Не е кой знае какво наистина.Аз вчера си направих и усещах леко да ме щипе нищо повече.Сложиха ми упойка и това беше. Няма от какво да се плашите

TwiXXed
06-24-2009, 09:06
ДА БЕ ХИЧ НЕ БОЛИ..БОЛИ СИ НО В ТЪРПИМО :)

SuMmEr_KiSS
06-24-2009, 11:13
Mne be..shtoto me naplashiha che slagali upoiki s injekcii.Ti zlaTna li si sloJi?
Ami iskah da popouitam s kfo ti go probiha togava-s igla,s abokat ,s pistolet li s kfo? :roll:
pryskat sys sprei sled towa s abokata i si g0towa apsolutn0 nikakwa b0lka powreme i sled pr0biwanet0 :) pyrwite 2 dena lek0 0pywane k0gato sqdash n0 bez b0lki i takiwa prast0tii ;)

marin4itu
06-24-2009, 12:55
Я да го махате тоз спирт! По-зле става! Промива се с кислородна вода или физиологичен разтвор. Остава белег. На раждането не влияе, защото се пробива кожа, не се пробива нито матката, нито някой яйчник :D

N0_feAR
06-24-2009, 20:16
туй с упойката е ебати глупостта. Няма да умреш. То дори не боли ами е някво като по-силно ущипване. Ай за няколко секунди нищо няма да ти стане. А и за да ти хване упойката трябва да е с инжекция, а то дали ще те боцкат с игла или с абокат се в гъз. А и тея "упойчици" със спрейчета не хващат нищо. Те се ползват само за лигавици, така че айде смело отивай да се дупчиш и никакъв спирт, освен ако не искаш да си преебеш пъпа! Спрете с тия глупави съвети. Ако не друго то прочетете поне малко в интернет бе

Me4encety
10-09-2010, 14:00
ох аз кат подхвърлих ей така м/у идеята за езика те казаха че освен на ухото пиърсинг кат стана на 18 тааа ако си пробия пъпа ще го скрия от наще ама с кфо да го мажа след пробиването и примерно след колко месеца мога да сваля за кратко или да сменя самата обица?

SparkleKitty
07-16-2011, 14:33
Искам да питам нещо,четох много,но нищо не ми отговори на въпроса.Та след седмица заминавам на море,ако тези дни си пробия пъпа,ще пречи ли солената вода? :(

syllables
07-16-2011, 14:41
Искам да питам нещо,четох много,но нищо не ми отговори на въпроса.Та след седмица заминавам на море,ако тези дни си пробия пъпа,ще пречи ли солената вода? :(

Да!

SparkleKitty
07-16-2011, 14:48
Оххх,ами след колко време след пробиването ще може да се влиза в море/басейн?

syllables
07-16-2011, 15:03
Оххх,ами след колко време след пробиването ще може да се влиза в море/басейн?

10 дена след като се пробих бях на басейн,като преди да вляза във водата мажех около дупките с Гентамицин.
За морето-поне 1-2 месеца мисля :)

akrobatkata
07-24-2011, 22:36
Оле мога ли да ви попитам и аз... понеже си пробих пъпа преди 3 дни и понеже аз си го пробих на обяд и до вечерта ми стана едно много тъмно червено петно около обецата и едно балонче ... и така вече трети ден...и ходих при момичето което ми го пробива, а тя е професионалист и каза че до сега не и се е случвало, но петното било от лимфни течности и щяло да се махне а за мехурчето нищо не успя да каже....и да питам някакви подобни случаи имало ли е?

valkata316
03-25-2012, 16:21
хех на мене не са ми прайли упойка:) ама и не ме болеше много ся даже съжалявам че не гледах:(((( тцт

estestweno che shte sujalqvashhh .. i az sujalqvammche ne gledah ..

manichi
03-25-2012, 19:09
Здравейте !
Всеки го е страх от това но пък иска. И аз така много исках обица на пъпа с години даже но нашите бяха против естествено но един ден се реших просто така и отидох и се пробих.И аз очаквах огромна болка дрън дрън дрън ама то за толкова малко време става сек дори ,че докато си говорих не усетих кога вече бях пробита така ,че да не ви е страх. А след това се получава лека болка да но тя е докато свикнеш и въобще че имаш обица там и аз имам зачервявания но си я промивах с кислородна вода по нз колко пъти на ден както и с едно мазило което ми беше казал да си купя този който ми пробива пъпчето. И да вярно е че по трудно зараства там но пък ако имате търпение след време даже няма да се сещате че имате обица !

wiiwye
05-25-2012, 21:20
Аз все още нямам обеца, но много искам да си направя.. проблема е там,че прекалено съм страхлива и сигурно много ще ме боли (не мога да търпя на никаква болка)! Искам да попитам колко време след като се продупча е нормално да си сменя обецата и как се сменя? Само се маха топчето и се слага друго или и самото нещо на което се навиват топчетата? И също ако обицата се махне г/д след колко време зараства дупката? А й има ли някаква граница в килограмите или възрастта?

Зайче..
05-25-2012, 21:37
wiiwye граница в килограмите няма доколкото ми е известно. о.О
Иначе - зарастването е от 6 до 12 месеца. През този интервал от време не трябва да се сменя обицата. Аз моята я смених още на втория месец и само малко ми прищипваше като се къпех, ама иначе нямаше проблем
За болката - да, боли, ама не е нищо особено, така че - споко! :)

Едит: Темата е от 2005 м/у другото. 8-)

wiiwye
05-25-2012, 21:42
Благодаря за съвета, но все пак 6-12 месеца за да не се сменя не са ли малко много?

Зайче..
05-25-2012, 21:52
Не задължително да чакаш 6-12 месеца, просто е препоръчително. :)

dream1707
05-25-2012, 22:47
Тука само ъпвате някакви стари теми, за пиърсинги :D

Tiin
05-26-2012, 07:03
Аз все още нямам обеца, но много искам да си направя.. проблема е там,че прекалено съм страхлива и сигурно много ще ме боли (не мога да търпя на никаква болка)! Искам да попитам колко време след като се продупча е нормално да си сменя обецата и как се сменя? Само се маха топчето и се слага друго или и самото нещо на което се навиват топчетата? И също ако обицата се махне г/д след колко време зараства дупката? А й има ли някаква граница в килограмите или възрастта?
Абе спокойно не боли толкова и аз съм адски страхлива и не търпя на болка,ама това минава точно за 1сек.
Иначе обецата както ти казаха се сменя принципно след 6 месеца,ноо аз едва ли ще изтрая 6 ии сигурно и аз на 2рия месец ще си я сменя...Обецата е адски стегната така,че по-добре да отидеш при този,който те е пробил да ти я смени с нова. (бях пробвала да я махна сама преди няколко сед. и нищо не стана)

Зайче..
05-26-2012, 09:03
Абе спокойно не боли толкова и аз съм адски страхлива и не търпя на болка,ама това минава точно за 1сек.
Иначе обецата както ти казаха се сменя принципно след 6 месеца,ноо аз едва ли ще изтрая 6 ии сигурно и аз на 2рия месец ще си я сменя...Обецата е адски стегната така,че по-добре да отидеш при този,който те е пробил да ти я смени с нова. (бях пробвала да я махна сама преди няколко сед. и нищо не стана)

Ти кое топче се опита да развъртиш първо? Защото аз също мислех, че моята е много стегната и т.н., ама аз се опитвах да отвъртя долното топче, а то не може. 8-)

Tiin
05-26-2012, 19:47
Ти кое топче се опита да развъртиш първо? Защото аз също мислех, че моята е много стегната и т.н., ама аз се опитвах да отвъртя долното топче, а то не може. 8-)

Горното ест :Д

marin4itu
05-26-2012, 21:46
Аз така побързах да си сменя обицата на първия месец и много се възпали, за това не рискувайте!

tzvetina
05-27-2012, 10:07
мерси за отговора...но се пак нормално ли е да е доста зачервено и подуто се едно набира нещо,мазах с йодасепт но не излезна гной..това значе ли че не набира гной..но и малко ми прокървя... :cry: :cry: ПОМОЩ!!! какво да правя?
аз си пробих пъпа преди години и сложих обеца с винт. след две-три години докато се къпех ми падна и повече не я сложих. миналата година август реших пак да си я сложа и ме пробиха отново. мина почти една година, но въпреки това от време на време ми се зачервява и подува (може би защото дънките ми опират там когато съм седнала), понякога даже и кърви малко, но не ме боли. аз го промивам със спирт

marin4itu
05-28-2012, 10:22
Недей със спирт. Кислородна вода или физиологичен разтвор.