PDA

View Full Version : Гинеколог...Трябва ли?!



borovinca
07-25-2005, 12:59
Значи проблемът ми е следният:на 13 години съм и имам менструация.Но този месец ми дойде късно и ми беше през ден.В смисъл един ден имах на следващият нямах.И така няколко дена след което 2 дена нямах и сега пак ми дойде.Тече ми по много.И не зная защо е така.Мама каза,че е от стреса от изпитите,но не зная дали е права.Иска да ме води на гинеколког,но мене ме е срам.ПЛС хелп ме!!!

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 1 от правилника!
Благодаря!

червило
07-25-2005, 13:53
И как точно да ти помогна...да ти кажа,че гинеколозите не хапят?..Не хапят,миличка,а и е добре след първата менструация да отидеш на гинеколог да ти направи общ преглед.

tosti
07-25-2005, 13:54
emi maika ti e prava na ginekolog otidi ! nqma ni6to sramno

borovinca
07-25-2005, 14:01
Ми...нз мене пред майка ми ме е срам да се съблека,а пък какво да говорим за някой непознат.Вие ходили ли сте на гинеколог.И като ходихте на гинеколог трябва ли сте обръснати отдолу???

Чума._на_токчета
07-25-2005, 14:11
Аз съм ходила и няма нищо страшно.Даже не веднъж,а два или три пъти.Малко ме беше срам,но после се отпуснах и не е нужно да си махаш космите,поне аз така мисля!!!

червило
07-25-2005, 14:18
Ми...нз мене пред майка ми ме е срам да се съблека,а пък какво да говорим за някой непознат.Вие ходили ли сте на гинеколог.И като ходихте на гинеколог трябва ли сте обръснати отдолу???
Съжалявам,мацко,но така или иначе ще трябва да си преодолееш срама :wink: ,не е задължително да се обезкосмиш преди това.Виж това все пак е лекар и ако искаш да си сигурна,че си здрава,ще ти се наложи да спреш да се притесняваш и да се срамуваш :wink: :!: :!:

chupacabra:)
07-25-2005, 15:04
аз бях преди няколко дни за пръв път, понеже ми тече 12-ти ден и не иска да спре :lol: така че не чакай да стават такива изродщини за да отидеш на гинеколог. като му кажеш че си девствена, няма да те поглежда .. там.. долу.. само на ехограф ще те погледне ще ти зададе няколко въпроса и това е, айде
не се притеснявай ..
п.с. от напрежението покрай изпитите е !
успех!

borovinca
07-25-2005, 17:32
Сори,че питам,но какви въпроси по-точно ти задава.Ти сама ли ходи и ако не човека,който беше с тебе бяхте ли заедно когато ти задаваше въпросите???[/quote]

Това бях аз!

червило
07-25-2005, 17:36
Сори,че питам,но какви въпроси по-точно ти задава.Ти сама ли ходи и ако не човека,който беше с тебе бяхте ли заедно когато ти задаваше въпросите???

Това бях аз![/quote]
Миличка,въпросите зависят от оплакванията!Зависи с кой човек си,ако си с майка си може и да си позволи и пред нея да ти задава въпросите,въпреки че не е правилно да го прави,а и ти имаш уста,ще си кажеш,че искаш на саме да останете,пък и майка ти сигурно знае,че си срамежлива и няма да нахалства.

chupacabra:)
07-25-2005, 17:59
Сори,че питам,но какви въпроси по-точно ти задава.Ти сама ли ходи и ако не човека,който беше с тебе бяхте ли заедно когато ти задаваше въпросите???

Това бях аз![/quote]
бях с майка ми :wink: и беше в кабинета с мен, защото аз я помолих - ако се притесняваш я помоли да остане отвън.
ще те пита преди колко време ти е дошъл цикъла за пръв път, колко дни трае - такива общи неща. и други въпроси които зависят от оплакването ти - няма нищо страшно..късмет :D