PDA

View Full Version : Опасно е да си играете на 'чичо доктор'!



червило
07-26-2005, 13:12
Вижте сега,това не е тема за заяждане или оплюване конкретно към никого :!: ...Тази тема я пускам за да получа точни,конкретни отговори най-вече от модереторския екип и въобще от всички,които се грижат за форума-до кога ще се позволява това и колко точно е опасно според Вас-много или страшно много??!! :!: .Просто искам да Ви напомня,че е опасно да си играете на виртуален 'чичо доктор',а още по-опасно е да станеш пациент на такъв виртуален 'чичо доктор'...разбрахте за какво говоря,нали?ОПАСНО Е ДА ПОСТАВЯШ ДИАГНОЗИ И ДА ПРЕДПИСВАШ МЕТОД НА ЛЕЧЕНИЕ И ЛЕКАРСТВА ОН ЛАЙН,БЕЗ ПРЕГЛЕД И БЕЗ КОНСУЛТАЦИЯ ПРИ СПЕЦИАЛИСТ НЕ СЕ ПОСТАВЯТ ДИАГНОЗИ.Вече сте големи да си играете на 'чичо доктор',а на тези години тази игра ,играна по този начин е доста опасна,а още по опасно е за 'пациентите'.Като предписвате /препоръчвате лекарства/метод на лечение и т.н. на някой нещастен потребител,Вие застрашавате здравето и живота му.Има различни организми,различни причини за еднакви проблеми...и просто е ОПАСНО да си играете на 'чичо доктор',ако Вие сте били достатъчно компетентни да изписвате лекарства и лечение,то няма да има нужда от реални/истински лекари и няма да има нужда да се взема висше образавание и да се учи 6 години за да се стане лекар...престанете да си застрашавате здравето ,като търсите виртуален'чичо доктор',а Вие остоналите спрете да си играете да 'чичо доктор',опасно е предвид годините и проблемите Ви!

chupacabra:)
07-26-2005, 13:28
тогава мисля че въобще няма нужда от раздел 'здравни проблеми' ...

червило
07-26-2005, 13:39
тогава мисля че въобще няма нужда от раздел 'здравни проблеми' ...
Има,има...само че там не трябва да се пишат 'здравни рецепти',защото тогава няма да има нужда да се учи 6 години за лекар,а щяха в този форум да преглеждат он лайн.Защо си мислиш,че лекарите те преглеждат преди да ти изпишат лекарства,защото се чудят какво да правят ли или сигурно защото им доставя огромно удоволствие да им дишат в лицата болни ,да пипат разни гадни обриви или да преглеждат вагини с възпаления,или им е кеф да бъркат из задници с хемороиди?Утре някой ,ако се натрови от виртуалния 'чичо доктор',кво ще прави,а?...чак тогава ще се сети да отиде на лекар?Как може да сте толкова безотговорни и да толерирате това?

Sportexz
07-26-2005, 13:56
тогава мисля че въобще няма нужда от раздел 'здравни проблеми' ...
Има,има...само че там не трябва да се пишат 'здравни рецепти',защото тогава няма да има нужда да се учи 6 години за лекар,а щяха в този форум да преглеждат он лайн.Защо си мислиш,че лекарите те преглеждат преди да ти изпишат лекарства,защото се чудят какво да правят ли или сигурно защото им доставя огромно удоволствие да им дишат в лицата болни ,да пипат разни гадни обриви или да преглеждат вагини с възпаления,или им е кеф да бъркат из задници с хемороиди?Утре някой ,ако се натрови от виртуалния 'чичо доктор',кво ще прави,а?...чак тогава ще се сети да отиде на лекар?Как може да сте толкова безотговорни и да толерирате това?Ами тогава отговор на всяка тема в този раздел ще е "Отидете на лекар, а не питайте в интернет"

червило
07-26-2005, 14:02
тогава мисля че въобще няма нужда от раздел 'здравни проблеми' ...
Има,има...само че там не трябва да се пишат 'здравни рецепти',защото тогава няма да има нужда да се учи 6 години за лекар,а щяха в този форум да преглеждат он лайн.Защо си мислиш,че лекарите те преглеждат преди да ти изпишат лекарства,защото се чудят какво да правят ли или сигурно защото им доставя огромно удоволствие да им дишат в лицата болни ,да пипат разни гадни обриви или да преглеждат вагини с възпаления,или им е кеф да бъркат из задници с хемороиди?Утре някой ,ако се натрови от виртуалния 'чичо доктор',кво ще прави,а?...чак тогава ще се сети да отиде на лекар?Как може да сте толкова безотговорни и да толерирате това?Ами тогава отговор на всяка тема в този раздел ще е "Отидете на лекар, а не питайте в интернет"
Нали се сещаш,че има разлика във въпросите примерно какво представлява кистата на яйчниците? и как да лекувам киста на яйчниците?Извинявай много ,ама...разликата между тези тук и истинските лекари са 6 години образование,диплома ,преглед и поне 10 годинки отгоре,щото повечето които си играят на чичко доктор са на по 15-16 годинки,а това е пълен апсурд.

alex
07-26-2005, 14:04
червило - моля, покажи ми кой, кога, къде и как е предписвал келарства и ще съде сакнциониран своевременно. НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА ПРЕДПИСВА ЛЕКАРСТВА ОТ ЕКИПА НИ! НИТО ДА ДАВА ДИАГНОЗИ! ВИНАГИ СЕ СТРЕМИМ, КОГАТО СЪВЕТВАМЕ НАШИТЕ ПОСЕТИТЕЛИ ДА ГИ ПРАЩАМЕ НА ЛЕКАР, КОГАТО ИМАТ ЗДРАВЕН ПРОБЛЕМ! Ще се радвам ако н алично съобщение ми изпрати всички подобни мнения за да се вземат съответните мерки.

Относно темите на потребители - те носят изцяло отговорността за това което пишат, както и потребителя преценява дали да им вярва и предприема действия на своя отговорност.

chupacabra:)
07-26-2005, 14:09
идеята на този раздел е да се дават леки съвети. тука не сме тръгнали да изписваме антибиотици, нали? просто споделяме личен опит.
друго не може да се направи. има супер отчаяни и притеснени тийнове, а това 'отиди на лекар' не помага на никой...
абе нужно е да се вметне една голяяяяяяма забележка че тук не сме специалисти и не можем да даваме точни диагнози и рецепти и че никое от мненията тук не може да се равнява с това на лекар. от там вече всеки да решава дали да рискува с дадените от 'дечица' съвети или не. това е

червило
07-26-2005, 14:17
червило - моля, покажи ми кой, кога, къде и как е предписвал келарства и ще съде сакнциониран своевременно. НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА ПРЕДПИСВА ЛЕКАРСТВА ОТ ЕКИПА НИ! НИТО ДА ДАВА ДИАГНОЗИ! ВИНАГИ СЕ СТРЕМИМ, КОГАТО СЪВЕТВАМЕ НАШИТЕ ПОСЕТИТЕЛИ ДА ГИ ПРАЩАМЕ НА ЛЕКАР, КОГАТО ИМАТ ЗДРАВЕН ПРОБЛЕМ! Ще се радвам ако н алично съобщение ми изпрати всички подобни мнения за да се вземат съответните мерки.

Относно темите на потребители - те носят изцяло отговорността за това което пишат, както и потребителя преценява дали да им вярва и предприема действия на своя отговорност.
Въх,не ми се карай,де..Нямам предвид някой да е написал рецепта и отдолу да се е подписал ,като лекар..имам предвид,че има разни теми от сорта на аз имам белези от акне,как да ги махна и отдолу се изредили 10 човека да казват лекарства,като Контратубекс,който се изписва дори и за лечение на белези след операции,обаче те прочели в някъде,че и за белези от акне става и,без нито да му знаят на потребителчето кожата,нито да са го прегледали,нито нищо,една пък ония ден чула за някви хапчета с алое и дай от долу няколко,човека и казват,че щом си ги е избрала и се продавали в аптеките без да се чуди да си ги купува,някой си пък незнам си какъв проблем си имал и пита за някви лекарства по темата и отдолу,всеки се обяснява какво да си купи,щото еди си кой си някога имал такъв проблем и така го излекувал,някакъв си ги преглеждаше до скоро он лайн във форума-те му казват симптомите си ,а той почваше да налучква диагнози (някъв смърф нещо си ли къв беше),а недай си боже аз като кажа на някой да не препоръчва/изписва така лекарства почват да ми се обясняват,че за това били тези секции и форуми и т.н.

червило
07-26-2005, 14:22
идеята на този раздел е да се дават леки съвети. тука не сме тръгнали да изписваме антибиотици, нали? просто споделяме личен опит.
друго не може да се направи. има супер отчаяни и притеснени тийнове, а това 'отиди на лекар' не помага на никой...
абе нужно е да се вметне една голяяяяяяма забележка че тук не сме специалисти и не можем да даваме точни диагнози и рецепти и че никое от мненията тук не може да се равнява с това на лекар. от там вече всеки да решава дали да рискува с дадените от 'дечица' съвети или не. това е
Ами щом мислите,че е така-продължавайте,точно това отиди на лекар помага,лекарите са за да помагат на болни,а децата са за да не си играят реалити на големи и то на лекари,личен опит няма,има различни организми,които рядко имат нещо общо с личния ти опит.Пък и на 15-16 години освен личен опит ,друго по медицина нямаш.

chupacabra:)
07-26-2005, 14:23
za contractubex pi6e daje f noviq cosmopolitan na maika mi - dai da gi sudim 4e ne sa lekari puk poblikuvat f takova ma6tabno spisanie lekarstfo /ako moje i da se nare4e taka/

червило
07-26-2005, 14:33
za contractubex pi6e daje f noviq cosmopolitan na maika mi - dai da gi sudim 4e ne sa lekari puk poblikuvat f takova ma6tabno spisanie lekarstfo /ako moje i da se nare4e taka/
Аз не съм казала ,че е забранено лекарство,а че не е за всеки тип кожа,а да миличка пише в списанийцето,за да може да се рекламира-т.е. да се продава,що не вземеш утре да се лекуваш от списанието,а?Като се нарежеш примерно на някое стъкло и чакай следващото издание,там може да рекламират медицински комплект за шиене и дезинфекция на рани,а ти до тогава чакай,не ходи на лекар или пиши тук във форума ,някой да ти каже как точно да се зашиеш...пълни глупости.Ако е можело списанието да лекува само,като предлага различни лекарства,то няма тогава нужда от дерматолози,като си на 15 със списания ще се лекуваш,докато не се 'опариш' от нещо и не ти дойде акъла в главата.Въобще не ми обяснявай,кое къде го рекламират,ако е можело така лесно да се избират лекарства и сам да си измисляш график и дозировка на лечението НЯМАЛО Е ДА ИМА НУЖДА ОТ ЛЕКАРИ.

chupacabra:)
07-26-2005, 14:49
stava vupros 4e tfa e nqkfo susfem bezobidno ne6to - ne e kato da trugne6 da se tup4e6 s lekarstfa.
ima razlika mejdu tfa da iska6 da si zali4i6 beleg i da trugne6 da se 6ie6, a?
po taq logika moje bi trqbva da otida na lekar, za da vidqt dali tamponite mi sa ot material, podhodq6t za men, ili puk dali kola-maskata mi ne uvrejda gornia sloi na kojata mi?
fseki koito vliza tuk i si izlaga problema e naqsno 4e ne sme kvalificirani lekari i vupreki tova si zadava vuprosa a nie mu pomagame s kakvoto mojem - f kraina smetka fseki si otgovarq sam za sebe si i 6tom e re6il, 4e nqma da hodi na lekar, nie tuk ne mojem da go prinudim - sled kato toi sam ne jelae, edinstvenoto koeto mojem da napravim tuk , e da mu pomognem s elementarni sredstva

червило
07-26-2005, 15:04
stava vupros 4e tfa e nqkfo susfem bezobidno ne6to - ne e kato da trugne6 da se tup4e6 s lekarstfa.
ima razlika mejdu tfa da iska6 da si zali4i6 beleg i da trugne6 da se 6ie6, a?
po taq logika moje bi trqbva da otida na lekar, za da vidqt dali tamponite mi sa ot material, podhodq6t za men, ili puk dali kola-maskata mi ne uvrejda gornia sloi na kojata mi?
fseki koito vliza tuk i si izlaga problema e naqsno 4e ne sme kvalificirani lekari i vupreki tova si zadava vuprosa a nie mu pomagame s kakvoto mojem - f kraina smetka fseki si otgovarq sam za sebe si i 6tom e re6il, 4e nqma da hodi na lekar, nie tuk ne mojem da go prinudim - sled kato toi sam ne jelae, edinstvenoto koeto mojem da napravim tuk , e da mu pomognem s elementarni sredstva
Добре,щом така си решила ,аз не мога да те спра,то на 15 нищо май не може да те спре,не искаш да ме разбереш,че Космополитън не е медицинско списание,не искаш да разбереш,че даже и кожите са различни типове,за това има различни лекарства за всеки тип,като естествено трябва да знаеш причината за проблема породил белега,може да има алергични реакции към някоя от второстепенните съставки в медикамента...боже,даже и към витамин Ц можеш да развиеш непоносимост и да получиш обрив,ако има прекалено много в организма ти..няма значение,продължавайте щом така Ви е удобно,аз направих тази тема с комерсиална,защитна,образа вателна и положителна цел,а не да слушам колко медицински и полезни са съветите Ви,колко нямало нужда да се ходи на лекар,след като сте достатъчно големи и сами да се оправяте по форумите,особено ако някой случайно не иска да ходи на лекар,то никой не иска да му се налага даже да ходи на лекар,щото всеки знай,че при лекаря не се ходи,когато ти е хубаво и си здрав,а когато имаш проблем.

chupacabra:)
07-26-2005, 15:23
Добре,щом така си решила ,аз не мога да те спра,то на 15 нищо май не може да те спре,не искаш да ме разбереш,че Космополитън не е медицинско списание,не искаш да разбереш,че даже и кожите са различни типове,за това има различни лекарства за всеки тип,като естествено трябва да знаеш причината за проблема породил белега,може да има алергични реакции към някоя от второстепенните съставки в медикамента...боже,даже и към витамин Ц можеш да развиеш непоносимост и да получиш обрив,ако има прекалено много в организма ти..няма значение,продължавайте щом така Ви е удобно,аз направих тази тема с комерсиална,защитна,образа вателна и положителна цел,а не да слушам колко медицински и полезни са съветите Ви,колко нямало нужда да се ходи на лекар,след като сте достатъчно големи и сами да се оправяте по форумите,особено ако някой случайно не иска да ходи на лекар,то никой не иска да му се налага даже да ходи на лекар,щото всеки знай,че при лекаря не се ходи,когато ти е хубаво и си здрав,а когато имаш проблем.
ti mai vuob6te ne 4ete6 kfo pi6a. vajno e da se spori, a?

червило
07-26-2005, 15:49
Добре,щом така си решила ,аз не мога да те спра,то на 15 нищо май не може да те спре,не искаш да ме разбереш,че Космополитън не е медицинско списание,не искаш да разбереш,че даже и кожите са различни типове,за това има различни лекарства за всеки тип,като естествено трябва да знаеш причината за проблема породил белега,може да има алергични реакции към някоя от второстепенните съставки в медикамента...боже,даже и към витамин Ц можеш да развиеш непоносимост и да получиш обрив,ако има прекалено много в организма ти..няма значение,продължавайте щом така Ви е удобно,аз направих тази тема с комерсиална,защитна,образа вателна и положителна цел,а не да слушам колко медицински и полезни са съветите Ви,колко нямало нужда да се ходи на лекар,след като сте достатъчно големи и сами да се оправяте по форумите,особено ако някой случайно не иска да ходи на лекар,то никой не иска да му се налага даже да ходи на лекар,щото всеки знай,че при лекаря не се ходи,когато ти е хубаво и си здрав,а когато имаш проблем.
ti mai vuob6te ne 4ete6 kfo pi6a. vajno e da se spori, a?
Мацка,ти го каза :wink: ...за мен е важно да има положителен резултат ,а и като се замисля,ако не препоръчваш 'тр*в*ц*',за овладяване на възбуден пенис,може би ще почна и по три пъти да препрочитам мненията ти,които и сега чета достатъчно обстойно.

alex
07-26-2005, 19:34
червило - както вече се разбрахме с теб, действаме по въпроса и новото правило на форума вече е в сила. Няма смисъл да отговаряш на нападките.
Имахме един случай, при който едно момиче се беше тъпкало с хормонални препрати на 12 години за да и стане по-голям бюста. В резултат на което до така степен бе разбила хормоналния баланс на организма си че част от необходимите и хормони просто вече не се синтезираха при което гърдите и не само не станаха по-големи а останаха на нито 12 годишна. След това продължи да се тъпче с други хормонални препрати разбира се без предписание от лекар а от форум на форум а ние тук отказвахме ежедневно да и кажем име на лекарствен препарат който може да и помогне без да посети лекар. За 12 годишна наистина няколко хапчета отгоре не са и се стрували нещо сериозно, както и на хората тук във форума не им се струва сериозен проблема да се приеме еднократно или няколко пъти даден медикамент. За съжаление вредите които си нанасяме после са толкова жестоки че сами не можем да си представим. Примери сме имали с хора които лекуват гъбички с кремове които гъбите възприемат като храна и се получава “хранителна среда” за тях и вместо изчистване на гъбичките се получава обратен ефект и то много по-жесток. Толкова много примери имаме за последните 5 години че мога да ги опиша в книга.
Нека всеки в този форум да има предвид че неговото мнение може да е решаващо за някой който е решил да го приложи на себе си. Ако кажете на някой да яде шоколад за да му дойде по-бързо или да спре по-бързо – ок, но когато става дума за химия – оставете ние специалистите в тази област да си даваме мнението.

Благодаря ви!