PDA

View Full Version : За или против брака



gia_bs
07-26-2005, 19:46
Знам че е малко баналничко..но искам да ви попитам..за отношението ви към брака..за така прословутия подпис..Какво мислите..вие лично ще сключите ли граждански брак или един подпис не значи нищо...Питам ви защото самата аз съм твърдо против и днес се замислих за това...как може едно нищо и никакво подписче да направи живота ти ад.. ( казвам го поради лични преживявания..) Е и така за или против брака.. сте???? :>

miloto_girl_4e
07-26-2005, 19:58
emi predi bqh za braka,no vednuj kato se
zamislih nad vuprosa stanah mai protiv braka :?
emi kakvo da vi kaja,ima li smisal da podpi6ete?
smisal takav,vie ako si se obi4ate,nqma ama
gram zna4enie,dali ste jeneni ili ne ..
tozi pidpis ne promenq ni6to,ni6to 4uvstvata
vi,nito ni6to...
samo moje da vi suzdade problemi,eventualno
ako vruzkata vi se razpadne i iskate da se razdelite..razvodi.. dela i tem podobni..
moje bi ima edno ne6to,koeto e gore dolu kato +
kato ima6 sklu4en brak s nqkogo,toi se 4uvstva
nqkakvi po otgovoren kum semeistvoto si i
po trudno bi se navil da se razdeli s partniora si ..
smisal vse pak edno e da se razdelite,kogato
ste jeneni i suvsem drugo e kogato ste zaedno bez brak.. :roll:

Bimper-ska
07-26-2005, 20:19
Аз съм твърдо ЗА :!: Сега може да ви се вижда само като един подпис и сте прави, че това не егаранция или доказателство за ничии чувства. Но от правна гледна точка след този подпис, тогава вече има семейство. И което е най-важното - материално поне си спокоен, че един ден при евентуална раздяла, по законен път ще можеш да осигуриш финансова покрепа за бъдещите си деца, не че е кой знае какво но все пак... Но съм против практиката хората да сключват брак, когато вече бебето е на път. Според мен, това означава, че те не са били сигурни в чувствата си, затова не са се оженили по-рано. Аз бих подписала само, ако съм сигурна в човека до мен, което до извества дтепен наистина обезмисля брака, обаче предпочитам с брак.

alien_f
07-26-2005, 20:29
Ot edna strana braka e edno stra6no krasivo prejivqvane!samata ceremoniq,6tastieto i tova 4e dvama du6i se kulnat vuv vqrnost pred boga!no nqmam predvid grajdanskiq brak,a samo curkovniq!slaganeto na 2 podpisa v/u list hartiq ne e nikakvo dokazatelstvo za lubov i vqrnost!ne moga da vzema edna strana,no vse pak si mislq,4e braka e ne6to naistina hubavo i vseki 4ovek zaslujava da prejivee tezi krasivi migove s lubimiq i blizkite si! :D :D

AvLee_hah
07-26-2005, 20:31
За или против отговорностите

BABY_SEXY_GIRL
07-26-2005, 20:53
Аз съм против брака! Просто не виждам смисъл в него, след него всичко се променя, а аз не искам да ставам ничия, нито да се чувствам като стока...Предпочитам да си живея с човека, който обичам без брак, по-добре ще е :D Само ако един ден имаме дете няма да е лошо да се подпишем за да е законно детето...но като цяло НЯМАМ намерение да се женя :twisted:

07-26-2005, 20:57
Аз съм против брака! Просто не виждам смисъл в него, след него всичко се променя, а аз не искам да ставам ничия, нито да се чувствам като стока...Предпочитам да си живея с човека, който обичам без брак, по-добре ще е :D Само ако един ден имаме дете няма да е лошо да се подпишем за да е законно детето...но като цяло НЯМАМ намерение да се женя :twisted:
В брака иначе сичко е 50 на 50

07-26-2005, 21:08
За брака :wink: ама не са а кат порасна :D .

amy lee
07-26-2005, 21:18
брак съкс! къф е смисъла от някфо си подписче :roll: кат може просто да си живеем заедно :)
пък и за мен това е един вид ограничаване на личната свобода (на която държа особено много, може би повече от нормалното)

LoLiTa_
07-26-2005, 21:40
Твърдо ПРОТИВ.Сега времената са съвсем други.Един подпис не е от значение.Хората си живеят и без брак дълги години :wink: че дори и по-добре и понякога такава една връзка може да просъществува по-дълго от един брак

santRi
07-27-2005, 06:11
amiiii. Za syjitelstvoto bez brak, protiv izvanbra4noto sazdavane na deca. kogato si gotov da sazdade6 pokolenie s 4ovekut koito misli6 4e e podhodq6t, togava moje6 da skliu4i6 brak s nego, pone az taka go razbiram

ProstoAz
07-27-2005, 09:25
Аз съм за брака но не и в ранна възраст! По-добре е да си живееш с един човек, да се обичате и чак като дойде време за децата и когато вече се познавате достатъчно добре, живяли сте достатъчно време заедно и сте почти сигурни, че няма един ден просто ей така да се разведете - тогава вече може! Но брак преди 30 ми се струва не добре обмислена идея...вярно е, че на повечето от нас родителите ни са се оженили около 20те, но сега времената са други... :roll:
И все пак след като сте се подписали, след един евентуален развод ще ви е по-лесно, според мен, да си разделите имуществото и децата по силата на законите, докато когато не сте обвързани по никакъв начин законно това може да ви изиграе много лоша шега... :roll:

_bad_girl_
07-27-2005, 10:04
Spored men tova e li4no i zavisi ot horata i ot momenta,ot tova dali sa sigurni v 4uvstvata si.

SineOkata_P
07-27-2005, 11:19
az sam protiv braka,za6toto kato ti omrazne tozi 4ovek s koito si ili go goni6 ili si vzima6 rabotite i go napuska6 bez tapi razpravi kato razvoda.

___Kaka Eli___
07-30-2005, 13:21
Ууууууууууу.....

thirteen
07-31-2005, 12:16
аз съм 3А !

mis_marry_jane_13
08-01-2005, 13:58
za

Breakaway``
08-08-2005, 09:35
Аз съм против. Какъв е смисъла? Повече ли ще се обичаме като сложим един подпис :? Сега така мисля, по нататък не знам ... времената вече са други и бракът започва да се превръща в отживелица :roll:
Вече ако става въпрос да си имаме деца и да сме заедно от дълго време... това вече променя нещата :roll:

х
08-08-2005, 10:06
за!
не ми се обяснява защо, просто защото ако започна да радзвивам моята теория, ще стане много дълго и никой няма да го прочете... :roll:

HeavenSent
08-15-2005, 15:22
Ами аз мисля че няма никакъв смисъл да от брака :oops: Един подпис нищо не означава :roll: Апък и какъв е смисъла да даваш пари за сватба а след няколко години да даваш пари за развод :?

Ekita
08-15-2005, 15:29
Protiv...

So_Lonely
08-15-2005, 18:54
100% ЗА БРАКА!

So_Lonely
08-15-2005, 18:59
Имам чувството че повечето мадами са против-незнам защо така и от какво ги е страх!Аз съм много позитивно настроен и мисля че с брак се показва на едно момиче колко държиш на него!Ако то не държи на теб ОК отговора е НЕ но ако държи защо не?Като порастна 100% ще се оженя защото самото понятие-ЖЕНЕН само значи че си зает,а не че си някой пикльо който незнае какво иска от живота!

LP_girl_14
08-16-2005, 07:14
За! Просто така съм се настроила,че бих искала когато срещна човекът който адски много обичам и се почувствам готова да се обвържа,бих искала да имам съпруг,деца,стабилна работа,собствен дом,куче и т.н.

Sinister_Doll
08-18-2005, 15:50
Brak? Koy e toq nenormalnik, deto 6te me izturpi cql jivot??? Az li4no ne moga sama da se ponasqm ponqkoga... A za drug 4ovek, ne moje da stava duma!

LoVe_RuSlAn
06-09-2006, 16:41
Хах еми като се заженя ще ви кажа хха майтапя се еми ако двама наистина се обичат и двамата са готови защо да не сключат граждански брак въпреки че винаги младоженците са готови да живеят заедно за винаги само че всички знаеме как завършват..само че това че ти си имала такова преживяване не означава че няма и щастливо влюбени женени хора по света и за тях брака може да е най добрият избор в живота според мене това че двама много се обичат не значи че трябва да се свържат завинаги с подписа любовта може да съществува и без да си женен защото ако решие да се разделяте няма да трябват разводи и такива разни а просто се отделяте един от друг за малко време и така абе кво да ви кажа по темата май не съм за брака така както изглежда

sexy_dizzy
06-10-2006, 20:03
Аз съм категорично"ЗА",това си е лично мое мнение,аз искам да се омъжа пък и така по някакъв начин се свързваш с избрания човек.

teenkopele
06-10-2006, 23:31
За мен, няма значение. Нито съм "за", нито съм "против". :wink:

cool_kitty_:P
06-16-2006, 12:22
nz...moje da zvy4i glupavo no vse o6te si ostavam glupava romanti4ka i sum za braka vupreki 4e na6te sa razdeleni

Brrrrrrrrrrrrr
06-16-2006, 12:27
Ами аз съм за брака ако наистина много обичаш човека с когото си. Но да се жениш насила или от съжаление не става.
И все пак аз съм ЗА!

Ollas
06-16-2006, 14:06
Не бързам да се женя. Нямам особено изразено мнение по въпроса. Вярвам, че ако обичаш някого, не ти трябва подпис. Но, ако човекът до мен го иска, бих го направила.

Novkov
06-16-2006, 16:39
Не на брака! Да на живеенето на семейни начела, но без брак!!!

niki7o
06-16-2006, 16:51
brotiv braka sum :!: :!: :!:

gg_bg23
06-16-2006, 17:11
kato se zmislq ne dyrja na podpisa, a po-skoro na bialata roklq - iskam da napravime edin golqm kupon v 4est na na6ata liubov s vsi4kite ni priqteli - ama nqma kinti...vsqko malko momi4ence si e me4talo da byde princesa - tova e shansa mi.

FikyScHetOo
06-16-2006, 17:50
Не мился нищо лошо - символичното подписче дава сигурност и стабилност на връзката. Това е крачката към нещо сериозно, устойчиво и красиво...това е пътят към постигането на истинското щастие от любовта - да се слееш напълно с човека до теб....
...Въпреки това не се виждам омъжена...поне засега ;) :smt017

Anonimen05
08-31-2010, 06:44
Аз съм за. Искам да се пазя чиста до сватбата. Искам да съм била само с един едниствен мъж. Той да ми е първия и последния. Както пише в Библията секса е удоволствие след брака. Сига въпреки, че съм на 13 и половина и мечтая за сватбата и първата ми брачна нощ.

kalpazanka
08-31-2010, 07:38
Стара тема.