PDA

View Full Version : Pomognete da se izbavq ot papkite



Lenikana
07-28-2005, 11:56
:? Vsqko lqto imam golqmo akne.Kakvo li ne sam opitvala i ni6to ne pomaga.Beznadejno li e?Molq pomognete.

sladka_blondi
07-28-2005, 12:20
Otidi na kozmetik i toi 6te ti kaje dali e beznadejno,ili polagai moje bi malko pove4e griji za liceto si. :wink:

S_L_A_D_U_R_K_A
07-28-2005, 14:22
Какви пчелни продукти могат да бъдат използвани с добър резултат при акне.

1. Медени маски с чист нектарен пчелен мед (полски, ливаден, планински). Кожата се измива добре с топла вода и сапун. Добре е сапунът да съдържа в себе си мед или прополис. Козметичната индустрия през последните години предлага много продукти, обогатени с мед или прополис. След измиване и внимателно подсушаване /за предпочитане с марлички за еднократна употреба/ без триене на кожата, върху кожата се нанася тънък слой мед. Не се препоръчват медове, закупени от големи вериги магазини, а от пчелари-производители. Не се препоръчва втечняване на кристализиралия мед, защото това намалява неговите лечебни свойства. Нещо повече. При контакт с кожата, която има температура около 36 градуса, тънкият слой кристализирал мед се втечнява, но при тази температура запазва абсолютно всички свои лечебни качества. След престой от един час мястото се измива само с топла вода. Дневно се правят по две процедури. Курсът на лечение е 15 дни.

Медените маски са полезни, защото медът има добри антибактериални свойства и изразен осмотичен ефект.

2. Пъпките могат да бъдат туширани няколко пъти дневно за срок от 15 дни с 30% спиртен разтвор на прополис. Може да се прилага и 15% прополисов унгвент.

3. При момчетата се препоръчва прием на 3 пъти дневно по една супена лъжица 1 час преди храна на мед, в който има разбъркан пчелен прашец. Пропорцията е на 1 кг. мед 200 гр. прашец.

При момичетата се препоръчва прием на 3 пъти дневно по една супена лъжица 1 час преди храна на мед, в който има разбъркано нативно пчелно млечице. Пропорцията е 10 гр. млечице разбъркано в 1 кг. мед.

Такам ако не ти се правят тези неща отиди на козметик и ще те оправят ако имаш нужда от повече инфо как се получава и т.н ми пиши айде успех с преборването. Също добра хигиена сутрин и вечер измиване на лицето и мажене със силицилов спирт помага.

vra4ka
07-28-2005, 14:26
http://apodiscounter3.cybershop.de/artikelbilder/0010435.jpg
вземи си това
Помага много :wink: [/img]

S_L_A_D_U_R_K_A
07-28-2005, 14:29
http://apodiscounter3.cybershop.de/artikelbilder/0010435.jpg
вземи си това
Помага много :wink: [/img]
Ами да това помага ама ако и се дават около 20 лв.

mil4eto_
07-28-2005, 15:11
http://apodiscounter3.cybershop.de/artikelbilder/0010435.jpg
вземи си това
Помага много :wink: [/img]и аз използвам тфа пюс онов гел4ето злното пак от същата серия мн е дбрро :wink:

SummeRLove08
07-28-2005, 16:28
Спокойно,не е безнадеждно!:wink:
Продуктите на Neutrogena много помагат.Стигат ти може би 2.Нещо с което да се мажеш и хапчета.
Пий Tetracycline!Антибиотик е,но върши отлична работа.Обезателно обаче се консултирай преди това с лекар.
УСПЕХ!!!

червило
07-28-2005, 19:04
Спокойно,не е безнадеждно!:wink:
Продуктите на Neutrogena много помагат.Стигат ти може би 2.Нещо с което да се мажеш и хапчета.
Пий Tetracycline!Антибиотик е,но върши отлична работа.Обезателно обаче се консултирай преди това с лекар.
УСПЕХ!!!
Ми тя щом всяко лято има един и същ проблем ,значи не се е консултирала с лекар или поне не с професионалист (демек-не с добър лекар)...а и след като и казахте името на някакъв антибиотик и на какви ли не още продукти ,имайки предвид,че е пуснала тема във форум ,демек по скоро ще Ви се довери на Вас,отколкото да отиде на дерматолог,не виждам смисъл след всичко изписано ,на края да и кажеш въпреки съветите ти ,все пак преди да почне да гълта антибиотика да се посъветва с лекар...губи се смисъла някво,а?!И на всичкото отгоре е забранено да предписваш лекарства,абсурдно е да и кажеш пий еди си какъв антибиотик,но се консултирай с лекар и те някой каквито са мили овчици,лекаря,ако каже нещо друго ,тя ще пие 'твоето' ..най-много да се понатрови мъъничко,ама хич да ти не е !

SummeRLove08
07-28-2005, 21:28
Виж мила,казах и да пие антибиотика,защото го знам от личен опит,че помага.:)Мисля,че момичето не е толкова глупаво,за да почне да пие АНТИБИОТИК без консултация с лекар.Иначе c Neutrogena може само да се маже,нищо няма да и стане.:wink:

червило
07-28-2005, 22:34
Виж мила,казах и да пие антибиотика,защото го знам от личен опит,че помага.:)Мисля,че момичето не е толкова глупаво,за да почне да пие АНТИБИОТИК без консултация с лекар.Иначе c Neutrogena може само да се маже,нищо няма да и стане.:wink:
Личения ти опит не може да помогне да друг човек,съответно на друг организъм,без преглед при дерматолог НЕ МОЖЕ ДА ПИЕ НИЩИЧКО,ЗАЩОТО МОЖЕ ДА И НАВРЕДИ..съществуват такива неща,като алергии/непоносимост,пренасищане/пренатоварване/натравяне на организма...и т.н...без да си лекар и без да си направила преглед не можеш да препоръчваш/изписваш никакви лекарства и подобни с лечебна цел,защото можеш да навредиш на здравето и.Как така мислиш,че не е толкова глупава,че няма без да се е консултирала с лекар да приема лекарства..ти дори не я познаваш,а и тук не говоря за глупост ,а за лекомислие и неусведоменост.

ycMuBkaTa
07-28-2005, 22:43
аз ползвам серията Clean teen и съм много доволна от нея, наистина има ефект, а мисля че тъй като е жега, кожата се омазнява по-бързо и се засилва акнето най--добре си мий по-често лицето със сапун и след това някакъв стягащ порите лосион. Маска с хума също върши много добра работа, а струва стосинки :wink:

07-28-2005, 23:49
ami shtom e vsqko lqto... tva oznachava che se povtarq,sledovatelno she e nqkakva alergia,mmoje bi ot slanceto ili neshto ot sezona.vuzmojno e shtoto na edna priatelka vsqka prolet i izlizat malki pupchici po racete,nezabelejimi sa.ta taka,ako e alergia nqma nachin da q spresh,mojesh samo da namalish razvitieto na pupkite.... taka che pozlvai kozmetika,tam gelcheta,kremove,maski ala bala... dano imash napredak : P

ton1
07-29-2005, 00:21
Не знам от всичките неща които чух,най-добре мисля че е серията "Acne active out" .. супер добър почистващ тоник против пъпки прочиства в дълбочина .. и гелчето Contractubex .. той не само има антибактериални свойства и премахва пъпки,не само че изчиства петна и заличава белези по цялото тяло независимо дали са от акне или от друго...но и за 8 седмици (почти 2 месеца) използване се предотвратява появата на нови акнета!
Знаете че повечето кремчета и те помагат но само докато се мажиш .. спреш ли пак се изприщваш но тези два продукта са много добри - "Acne active out" (7.5 лв) , "Conctractubex" (около 13-14 лв.) ...
Знам че е скъпичко но си заслужава!

Има и други теми за акне потърсете и тях!но ако не се лъжа в тях също тези два продукта са привилегировани :) Успех! иска се търпение малко и не се стискай не си наранявай кожата!

Sportexz
07-29-2005, 00:30
предотвратява появата на нови акнета!
!
Акнета!? и т'ва доживях да го чуя.
А по въпроса за пъпките трябва добра хигиена и добро хранене на първо място. За мазила това на Vichy е много добро и също бих ти препоръчал Скинорен крем на Schering.

ton1
07-29-2005, 00:35
Офффф имах предвид акне бе ..
доживял си да го чуеш браво .. и аз секи ден живея около идиоти.
ама да ти кажа че не само хигиената е важна!Всяка човешка кожа си има ензими които предизвикват акне!Някои вид алергии също предизвикват акне...И да ти кажа че това което ти цитира от мене че Contractubex предпазва от поява на нови пъпки е правилно .. защото тея антибактериални свойства спират разграждането на ново акне и действат върху ензимите на кожата.Това не е обикновен козметичен боклук а високо качествено лекарство..Даже в сп. Блясък наскоро имаше цяла страница с неговото предназначение и в форума ако се поровиш ще разбереш колко хора са доволни от него ..........

Sportexz
07-29-2005, 00:40
Офффф имах предвид акне бе ..
доживял си да го чуеш браво .. и аз секи ден живея около идиоти.
ама да ти кажа че не само хигиената е важна!Всяка човешка кожа си има ензими които предизвикват акне!Някои вид алергии също предизвикват акне...И да ти кажа че това което ти цитира от мене че Contractubex предпазва от поява на нови пъпки е правилно .. защото тея антибактериални свойства спират разграждането на ново акне и действат върху ензимите на кожата.Това не е обикновен козметичен боклук а високо качествено лекарство..Даже в сп. Блясък наскоро имаше цяла страница с неговото предназначение и в форума ако се поровиш ще разбереш колко хора са доволни от него ..........
Не споря може да е добър препарата просто си изказах моето мнение .

ton1
07-29-2005, 01:00
:)) не казвам че и другите не са лоши,и аз си изказах мнението но не съм съгласен че само хигиената е важна :)
то си зависи от кожата..бе ако се почиства 3 пъти на ден с къвто и да е почистващ тоник пак е добре...

Liz
07-29-2005, 03:40
http://apodiscounter3.cybershop.de/artikelbilder/0010435.jpg
вземи си това
Помага много :wink: [/img]
Ами да това помага ама ако и се дават около 20 лв.

I na mene mayka mi mi kazva 4e tova e nay-dobro i pomaga.Da ama ako tuka be6e 20 lv az da sum si go vzela do sega!No ne tuka e mnogo po skupo gela e 17$ nqkade ina4e si struva i skoro vreme 6te si vzema 6toto na Normaderm sum 4uvala 4e naistina pomaga vupreki 4e e po-skupo no pone Vichy e ka4estvena i testvana kozmetika.Az tova bih si zela na tvoe mqsto..
Za noutrogena nqkoi kaza neznam dali pomaga az dneska si kuph i 6te vidime...

02-09-2006, 17:43
Спокойно,не е безнадеждно!:wink:
Продуктите на Neutrogena много помагат.Стигат ти може би 2.Нещо с което да се мажеш и хапчета.
Пий Tetracycline!Антибиотик е,но върши отлична работа.Обезателно обаче се консултирай преди това с лекар.
УСПЕХ!!!
Ми тя щом всяко лято има един и същ проблем ,значи не се е консултирала с лекар или поне не с професионалист (демек-не с добър лекар)...а и след като и казахте името на някакъв антибиотик и на какви ли не още продукти ,имайки предвид,че е пуснала тема във форум ,демек по скоро ще Ви се довери на Вас,отколкото да отиде на дерматолог,не виждам смисъл след всичко изписано ,на края да и кажеш въпреки съветите ти ,все пак преди да почне да гълта антибиотика да се посъветва с лекар...губи се смисъла някво,а?!И на всичкото отгоре е забранено да предписваш лекарства,абсурдно е да и кажеш пий еди си какъв антибиотик,но се консултирай с лекар и те някой каквито са мили овчици,лекаря,ако каже нещо друго ,тя ще пие 'твоето' ..най-много да се понатрови мъъничко,ама хич да ти не е !

Li4iCe
02-09-2006, 20:36
Моят съвет е да отидеш на лекар.Има толкова много причини за появата на акнето. Не може ей така да се прецени кое от всичките лекарства и препарати е за тебе. Много е индивидуално и няма никаква гаранция, че един продукт, който е помогнал на някой от този форум, ще ти помогне и на тебе. Помисли си само - сащо да даваш толкова пари за нещо, което не е сигурно, че ще има ефект. При някои акнето се причинява от алергии(към храни, външни фактори и др.), при други се причинява от бактериални инфекции, при трети от хормонални смущения...Сега вече разбираш защо трябва да идеш на лекар ;-)

Jessica Alba
07-18-2006, 08:32
Otidi na kozmetik i toi 6te ti kaje dali e beznadejno,ili polagai moje bi malko pove4e griji za liceto si. :wink:

В началото на пубертета имах ужасно много гнойни пъпки. Две години редовно ходих на козметик, прилагаха ми какви ли не процедури. Резултатът- цялата ми кожа е в белези. За белезите лек наистина няма За щастие със скъпа козметика всичко се прикрива.
Не е справедливо да й дадеш съвет да полага повече грижи за лицето си, като дори си нямаш и идея какво прави вкъщи. Изплозвам над 5 крема и 5 лосиона всяка вечер, а когато съм без фон дьо тен са ме питали защо не си купя някаква "лосионче" за лицето. ](*,) Отвратително е , наистина, не искам да те обиждам, само споделям моя опит.
От 5-6 години се боря с пъпките и съм доволна единстветно от крема Akne out и от лосиона на същата серия. Продава се в аптеката за общо около 12 лв. Използва се от 2 до 4 пъти дневно. Задължително обаче да се слага с памучно дискче или с памук, защото след няколко дни употреба ще се олющи кожата на ръцете !!! Успех на всички с борбата с акне !!!

ProstoAz
07-18-2006, 09:32
Темата е стара!