PDA

View Full Version : Отвращавам се!



Отвратена
07-28-2005, 14:59
Добре какво става с ХОРАТА!Ние въобще човешки същества ли сме?Вече не издържам.Не смея да изляза на улицата от страх да видя пак някоя ужасна гледка породено от човешката глупост и жестокост.Убийства,изнасил вания,измъчвания,войни,зав ст,гняв,чисто и просто ОМРАЗА.Родители измъчват децата си.Тинейджъри се самоубимат.Навсякъде където погледна ПРАЗНИ ама найстина ПРАЗНИ погледи.Жестоко отношение към по слабите и престорено уважение и завист към по-силинте.Най-свято са парите,секса и купоните,алкохола.УЖАС!Отв ащавам се от хората от техните постъпки.Вече си мисля,че съм видяла достатъчно,но съм грешала и то ЖЕСТОКО.Има и още и още и още.Мисля,че е време за един нов потоп!Само че незнам дали ще се намерят поне двама човека достойни за ноевия ковчег!

bulgarche
07-28-2005, 15:13
А ти к'во очакваш да виждаш?

mAdn3ss_
07-28-2005, 15:58
Животът се превърна във война,а светът в бойно поле...горчивата истина

infidel
07-28-2005, 16:03
Хахаха, вие май живеете в София :twisted:

slim_shady_lady
07-28-2005, 16:06
Ми с право се отвращаваш....аз също се отвращавам...и понякога се питам...защо живеем в такава среда и защо не може да израснем сред нормално общество,без насилие и престъпления...За съжаление никой не може да ми отговори на въпроса... :roll:

DeMut
07-28-2005, 16:08
infidel, хаха точно в десетката :-) Развесели ме страшно много коментарът ти :-)

Та по въпроса..Тук досега отговорилите всички се съгласяват..малеле:-) То било много лесно да се каже "горчивата истина", но ако само един от вас се бе замислил сериозно по въпроса, нямаше да очакваме нов 'потоп':-) еех...приказки, приказки, празни приказки! Всички сме готови за парламентарната зала, уви :-)

R.
07-28-2005, 16:18
А ти к'во очакваш да виждаш?
А какво ще кажеш за будни 15 годишни скинарчера, презрително разхвърлящи стръвнишките си погледи по рояците малцинствени групи, обсебили милата ни родина... Например. Носещи идеята за свръхчовека дълбоко в наводнените си с расистки патос сърчица.

P.S.
Ти, mon cheri, си пълно потвърждение на теорията ми за носителите на мизантропията в разпада на обществото. Винаги съм ти се радвал. Всяка твоя фраза я потвърждава, но друг път може да си поприказваме за нея.

P.P.S
Отвратена

При вас, m-me, надушвам екзистенциална криза. Но за съжаление твърде спонтанна, като че ли. Горещо ви препоръчвам да разучите въпросът с тези кризи по-обстойно, като за целта добро средство би било прочита на романите "Чужденецът" на Албер Камю и "Погнусата" на Жан Пол Сартр, макар и там да се касае за модерната а не за постмодерната ситуация, чиито отрочета сме ние. Кризата на ценностите и кризата на обществото следват известна субординация (съподчинение), но не и абсолютна взаимозависимост. Струва ми се изход от безсилното наблюдение на противните и отблъскващи агонистични вопли, чиито отглас ясно чуваме в проявленията на съвременната култура, е възможен само в крайното унищожение на така опошлелите остатъци от обществото, чрез по-интензивното провеждане на културен геноцид.

mary_jane_666
07-28-2005, 16:18
Otvratenata vari u provinciqta
nema ima6 problemi :lol:

SHUT THE FUCK UP
07-28-2005, 16:39
Otvratenata vari u provinciqta
nema ima6 problemi :lol:
Миля mary_jane_666 аз живея в провинцията и те уверявам,че е все едно и също.София,Бургас,България, Канада навсякъде ги има тези неща и не можем да избягаме.Най-добре да се борим и да се опитаме да набелязваме хубавите а не лошите неща в живота.Хубави коментари...невероятни сте.Особено "Българчето" по-умен човек в този форум няма.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

ZveRcheTo-f
07-28-2005, 18:49
Nauchete se davijdate krasivite neshta ot jivota!!! Te sa tolk0va MNOGO !!!

DiEsEl_GiRl4eTo
07-28-2005, 19:05
Хахаха, вие май живеете в София :twisted:
Че ти пък да не си мислиш, че тва е само в София?
Навсякъде го има!
Не мисля, че аз или някой друг сам човек може да оправи цялата тая гадория.
Тва са човеците. Вари ги, печи ги, пак некое зло ще им сътворят болните мозъци. Просто се примиряваш и тва е!

monka
07-28-2005, 19:15
Nauchete se davijdate krasivite neshta ot jivota!!! Te sa tolk0va MNOGO !!!

ima mnogo krasivi ne6ta v jivota, no ponqkoga prosto lo6ite, gadnite ne6ta sa mnooogo pove4e...v tazi dyrjava, a i 4estno kazano ne samo v Bulgaria polojenieto e naistina tragi4no...opitvam se da vijdam hubavite, krasivite ne6ta v jivota mi i uspqvam! no opredeleno lo6ite ne6ta sa pove4e :?
nastina za mnogo hora alkohola, narkoticite sa nai-vajnite ne6ta...a opredeleno ne sa... :roll:
bylgarite po princip sa naistina, nz kak to4no da se izrazq..."duhovni" hora...vodqt hubav duhoven jivot..pone predi e bilo taka. amerikancite naprimer-pri tqh nai-vajnoto VINAGI sa bili parite :!:
nie sme si vinovni...mnogo hora se primirqvat s vsi4ki meko kazano otvratitelni ne6ta, koito se slu4vat-iznasilvania, obiri, ubiistva...a ne trqbav da se primirqvame i da gi priemame za normalni

Bimper-ska
07-28-2005, 19:27
Вярно е, че е толкоз гадно и пошло всичко, което ни заобикаля. Но ако искате да не е така, просто не се дръжте като скотове и не правете още по-големи мизерии. Ако просто се усмихвате, когато случайно срещнете погледа на някой непознат на улицата, от де знаете, може би сте спасили неговия живот. Малките неща правят живота по-добър - пресичайте само на зелено, за да не ядосвате излишно шофьорите, изхвърляйте си отпадъците само в кошчетата, за да не правите пейзажа грозен. Ей такива неща могат да променят настроението на човек. А не се изискват никакви усилия. Само малко воля.
ПП: С Аз съм БЪЛГАРЧЕ(понеже той подкрепя радикалните националистически идеи), като се видяхме във Варна си поговорихме. Разхождахме се с Морската градина, а там има много паметници, които не са само на българи, ами и на руснаци, немци... абе много националности. И Сашо направо се ядоса сериозно, защо трябвало да ги има тях и едва ли не се почуди как варненските скинари не са им видяли сметката(ако не се лъжа, имаже 1-2 съборени). Моят отговор беше много прост - ако сега някой развали всичките тези ремонтирани и хубави паметници, после това, че са развалени, само ще разваля пейзаща на нас, хората, които се разхождаме в морската. Това разрушаване нито ще спре управниците да правят нови подобни паметници, нито по някакъв начин ще навреди на този, котого е изобразен на тях. Само на нас ще ни е по-грозен паркът. Така че помеслете си утре като излезете из ВАШИЯ град какво ще правите. и не очаквайте чудеса. Може един човек по-малко да си изхвърли боклука на улицата, ама нали знаете - капка по капка - вир, вир по вир - язовир, язовир по язовир...
Затова няма скоро да ги стигнем американците(не че ги харесвам де). Там може продавачката и лицемерно да ти се усмихва, ама се усмихва, докато в БГ само те гледат, сякаш си виновен за всичките им проблеми. Умнички сте, тъй че помислете, а не се оплаквайте.

Elitooooo
07-28-2005, 19:33
Ami da sveta e grozen,za men predi sveta be6e edno golaimo cvete,nosega ve4e razbrah vsa6tnos jivota kak si4kot vra6ta.I narani6 li niakoi,niama da 4aka6 dalgo i tvoeto sarce da e raznito1Razbrah kak moje o6te da si dete koeto si igrae s koli4ki,no da var6i6 i govori6 po golemi ludorii i ot niakoi tineidjar!Razbrah 4e ne vsi4ko e muzika i drehi,razbrah 4e ima i hora koito ne ti se usmihvat posoianno.Jivota e takav kakavto si go napravi6.No poniakoga toi ti obra6ta grab i te ostavia sam da se opravia6

infidel
07-28-2005, 19:47
А виж ти, сродна душа :wink: Радвам се, че някой е чувал за френския философ Сартр, въпреки че не съм привърженик на екзистенциализма като философско течение. Склонен съм да не се съглася генерализирането на проблема с 15-годишните скинарчета само с идеята за свръхчовека, най малко защото те дори не са запознати в подробности с концепцията. Проблема е много назад във времето и е много дълбоко вкопан във всеки от нас, и щеше да е очевиден ако някой реши да му обърне внимание. Расовата непоносимост е култивирана от много години, като процеса продължава дори и днес. Като започнем от националните празници (ние сме единствената държава, която има толкова огромни тържества, отбелязващи смъртта а не рождението или значими постижения да даден революционер), минем през учебниците по история (в 1/3 от които се описват надълго и нашироко битките със съседите ни) и се стигне до наши дни с песните на слабоумни дебилчета като Мишо Шамара и останалата пасмина, дори не им знам имената.
Кризата на ценностите е започнала в обществото много отдавна, ние сме просто свидетели на поредните еманации на простотия, избълвани от гореспоменатите слабоумници, които наред с чалгарите се гаврят с българската музика заради едната бърза печалба. Колкото и да не ви се вярва, на тази възраст музиката много въздейства върху подрастващите. Само като излезете и се огледате ще разберете какво имам предвид. Културният геноцид е факт, така или иначе.
В този отговор мога да развия много нашироко и темата за липсващата парламентарна култура, с оглед скорошните събития, но навреме се усетих каква ще е аудиторията на писанията ми :D

Bloody_Tear
07-28-2005, 20:17
Там може продавачката и лицемерно да ти се усмихва, ама се усмихва, докато в БГ само те гледат, сякаш си виновен за всичките им проблеми. Умнички сте, тъй че помислете, а не се оплаквайте.
Напълно съгласна!!!Но какво можем да направим срещу жестокостта,лицемерието,гл упостта на хората?С всеки изминал ден се уверявам,че е неизбжено.Единственото,кое то можем да направим е да търсим доброто,да се опитаме да променим жестоката реалност...колкото и да е трудно.И аз се разочаровах даже много.Сблъсквам се редовно с някви идиоти,простаци,които смятат,че животът е безгрижен и тъпчат,тъпчат,тъпчат.Но това е положението.Не само в Блъгария,а навсякъде!Само дето тук всеки обвинява всеки за проблемите си,а не се опитва да ги оправи.

Iliqn4eto
07-28-2005, 21:00
Оо да така е ,и ти не си единственият/единствената...това е ужасно и нечовешко.Както се казва да те е страх вече у дома да си седиш,па камо ли да излезеш някъде наван

Онзи ден слушах по новините как някакво момче на 19 г са го пребили и после запалили жив край Петрич,е това кажете човешко ли е?

Колко много случай такива съм слушала,но хайде да не ги разказвам с подробности,че като се сетя ми става лошо...


Но нека се огледаме и се опитаме да бъдем по мили и да виждаме доброто..трудно нещо !!!

LunaTriCk
07-28-2005, 21:35
Омразата и зависта никога няма да изчезнат от човека, така че не се опитвайте да се борите. Гледайте себе си и не мислите кво толкова се е случило на другите. Важното е вие да сте добре и тези за които ви пука.

07-28-2005, 22:42
Омразата и зависта никога няма да изчезнат от човека, така че не се опитвайте да се борите. Гледайте себе си и не мислите кво толкова се е случило на другите. Важното е вие да сте добре и тези за които ви пука.

Аха. Уууумноооо... Мууууу...

love_don`t_cost_a_thing
07-29-2005, 01:35
lele 4ak tolkova li ste se ot4aqlli ot jivota be hora?ehe to teq ne6ta sa naistina vqrni.no ako ne znaete tozi na4in na mislene se nari4a pesimizam i fatalizam.molq vi se.lqto e q izlezte navun i vijte kolko e krasivo vsi4ko.samo poglednete bolnite salkatite siracite.nima ne sme 6taslivci da jiveem v tazi darjava s teqzi seneistva.pomislete kak pri drugi obstoqtelstva moje6e da ste na ulicata s nqkoi izrod.taka e.zatova vdignete glava ot pc-tata i izlezte za6toto navun jivota kipi.i o6te ne6to sveta si e takuv.ako nqkoi iska da go promenq neka pone da si pomisli dali e oti6al da glasuva-za6toto potozi na4in kazvame na sveta 4e mojem da vzemame re6eniq!ops malko se otdale4ih no sorry

07-29-2005, 06:58
Хахаха, вие май живеете в София :twisted:

Buhaxhaxhaxhaha :) :) :) :)

A po temata - Kvo ti stava. 4e tova sme nie "horata" . Ti go kaza, samo deto ne razbiram za6to misli6 4e ve4e ne sme hora, vinagi sme bili takiva, za 6tastie ili syjalenie vinagi 6te bydem.
A tova 4e si tolkova ot4aqna, ve4e e problem. Lele momi4e preodolei depresiqta si. Radvai se dori i na malkite ne6ta, ne e nujno da zabelqzva6 edinstveno Ujysa po ulicite, ima i mnogo drugi veseli i krasivi raboti na koito moje6 da obyrne6 vnimanie, pyk i kakto sa kazali horata, vsqko zlo za doboro. Nadqvam se tazi pogovorka da vleze v deistvie vse nqkoga...vqrno...Omrazata na tozi svqt e Zna4itelno pove4e ot 6Tastieto. No ne bi trqbvalo tova da e priznak ti da si ot4aqna.

rosskata
07-29-2005, 11:44
Омразата и зависта никога няма да изчезнат от човека, така че не се опитвайте да се борите. Гледайте себе си и не мислите кво толкова се е случило на другите. Важното е вие да сте добре и тези за които ви пука.

С това съм адски съгласна. Писнало ми е от отчаяни хорица, които по цял ден се обясняват колко отвратително е устроен света, колко декадентско е обществото ни и колко сме зли ние хората... Ами можеби не си пАДАМ ПО СЛОЖНИ ФИЛОСОФСКИ ФРАЗИ, НО СЪМ РАЗБРАЛА ЕДНО НЕЩО- CВЕТЪТ е УСТРОЕН ТАКА, НЕЗАВИСИМО ДАЛИ ВИ ХАРЕСВА ИЛИ НЕ. Винаги е бил така.


Проблема е много назад във времето и е много дълбоко вкопан във всеки от нас, и щеше да е очевиден ако някой реши да му обърне внимание.
ще кажа еdно нещо на всички отчаяни от живота хорица - за тази ваша гледна точка само вие ста си виновни.Да се отвращаваш от устройството на света вреди само на теб. Имаш две възможности- да се опиташ да извлечеш най- доброто от него или да живееш в отчаяние и отвращение. А никой не би могъл да живее така дълго.

*S*C*H*W*A*R*Z
07-29-2005, 14:03
некща правим мънички добрини и може все нещо да попроменим...днес с брат ми събирахме боклук по улицата...следващия път ще съберем повече

mary_jane_666
07-30-2005, 12:53
az sym ot Ruse
problemi neame

bulgarche
07-30-2005, 14:16
А ти к'во очакваш да виждаш?
А какво ще кажеш за будни 15 годишни скинарчера, презрително разхвърлящи стръвнишките си погледи по рояците малцинствени групи, обсебили милата ни родина... Например. Носещи идеята за свръхчовека дълбоко в наводнените си с расистки патос сърчица.

Super, k'wo? Защо не? По-добре от малки, отколкото като по-големи да им се натяква. Незнам от къде си, но в сф има и 10-11 годишни които се мъчат да са скино (не вървят здраво напред, но стаат).

Абе трудно е да се обясни....к'вото и да пиша, няма да ме разберете ...

bulgarche
07-30-2005, 14:18
ПП: С Аз съм БЪЛГАРЧЕ(понеже той подкрепя радикалните националистически идеи), като се видяхме във Варна си поговорихме. Разхождахме се с Морската градина, а там има много паметници, които не са само на българи, ами и на руснаци, немци... абе много националности. И Сашо направо се ядоса сериозно, защо трябвало да ги има тях и едва ли не се почуди как варненските скинари не са им видяли сметката(ако не се лъжа, имаже 1-2 съборени). Моят отговор беше много прост - ако сега някой развали всичките тези ремонтирани и хубави паметници, после това, че са развалени, само ще разваля пейзаща на нас, хората, които се разхождаме в морската. Това разрушаване нито ще спре управниците да правят нови подобни паметници, нито по някакъв начин ще навреди на този, котого е изобразен на тях.

Вярно, че тогава нещо не се разбрахме, но си останала с глено мнение за думите ми...и то не за друго, ами защото не си ме разбрала

universal_dream
07-31-2005, 00:36
бе българска му работа ! всеки се оплаква и дотам! никой не прави нищо по въпроса...е тва е! :lol: ми са как седят нещата според мен :arrow: ако не си поне малко гаден си седиш като мишка другите те ТЪПЧАТ! и нали се някак трябва да се приспособим и ставаме гадни и ние. Ако не си поне малко луд се побъркваш буквално...ако си трайкаш те мачкат.И не навсякъде е така,защото в милата ни родина няма ник'ви закони и е пълна анархия! секи к'вото иска си прави...и накрая "законът" че си няма друга работа и с простите граждани се заяжда,4е си е свил цигарка някой примерно...просто факти! преди няколко седмици една жена беше блъснала дете на пешеходна пътека и сега е на свобода(сигорно е платила "глоба" от сорта на 500лв и толкова по случая). Е sorry ама някои неща не стават със добро квото и да ми говорите трябва да има няква борба и протест,щото в днешно време колкото си по-добричък толкова по-зле...защото хората го виждат тва рано или късно и те използват докато не станеш на парцал. така че BEAT THE BASTARDS !!!

Axel_f
07-31-2005, 11:41
Добре какво става с ХОРАТА!Ние въобще човешки същества ли сме?Вече не издържам.Не смея да изляза на улицата от страх да видя пак някоя ужасна гледка породено от човешката глупост и жестокост.Убийства,изнасил вания,измъчвания,войни,зав ст,гняв,чисто и просто ОМРАЗА.Родители измъчват децата си.Тинейджъри се самоубимат.Навсякъде където погледна ПРАЗНИ ама найстина ПРАЗНИ погледи.Жестоко отношение към по слабите и престорено уважение и завист към по-силинте.Най-свято са парите,секса и купоните,алкохола.УЖАС!Отв ащавам се от хората от техните постъпки.Вече си мисля,че съм видяла достатъчно,но съм грешала и то ЖЕСТОКО.Има и още и още и още.Мисля,че е време за един нов потоп!Само че незнам дали ще се намерят поне двама човека достойни за ноевия ковчег!

Ти май си в депресия...То какво си мислиш,че в миналото не е било зле ли?!Че пак не е имало алчност,злоба,извратеност и тн?!Абе ,момиче,вземи да прочетеш малко исторически книги-туко виж схванала,че светът си е един и същ и сега и преди 2000години...само дето сега хората умрат от атентати,на самоубиици,а тогава са гинали по бойните полета на поредната безсмислена война за власт и пари!Какъв е изводът?Наслаждавайте се на малките неща,защото те правят съществуването ни поне малко по-хубаво! :wink: