PDA

View Full Version : Въпрос само към лекари!



мутра
07-28-2005, 16:29
Искам да попитам само лекарите(ако има такива) и по-специално спортни лекари.Вреди ли фитнеса на растежа?
Аз съм на 16 години,не ползвам абсолютно никакви химии,добавки и тем подобни!Не правя клякане със щанги!Интересува ме дали фитнеса пречи на растежа?Трябва ли да намаля килата с които тренирам-за гърди вдигам 80-90 а аз тежа 70кг,за рамо 60кг,бицепс 40кг.
Вредно ли е това за мен?Трябва ли да спра и трябва ли да намаля килограмите?Моля ако има медици нека ми помогнат,постовете на разни хлапета разбирачи не ми се четат!

adult
07-28-2005, 16:44
Виж тук: http://spidersport.com/forum/

Sportexz
07-28-2005, 18:04
Не съм лекар, но все пак . Не, не вреди само трябва да изпълняваш всичко много чисто и точно и не бързай да увеличаваш тежестите наблегни на правилното изпълнение. Това за разтежа е мит.

07-28-2005, 18:49
Ми аз съм 2 метра и ако не бах тренирал фитнес са колко ли щях да съм висок :shock: ???

МаRi
07-28-2005, 19:15
Не мисля 4е фитнеса вреди на разтежа по някакъв на4ин.Не6тата които вредат са хими4ките медикаменти които се използват. :wink: Кгмите които вдига6 може да повлияят единствено на мускула :wink:

мутра
07-28-2005, 19:44
Благодаря adult!На този сайт дали ще получа лекарско мнение :roll:

adult
07-28-2005, 19:50
Админите на сайта са Галя и Милко- и двамата са фитнес инструктори, повярвай ми доста са в час с нещата, а и за въпроса ти не е нужно лекарско мнение, а точно тяхното :wink: Мнгоо са отзивчиви, така че набързичко се свържи с тях :wink:

червило
07-28-2005, 19:52
Благодаря adult!На този сайт дали ще получа лекарско мнение :roll:
След като толкова настояваш за правилно ,профисионално лекарско мнение,няма да е никак лошо просто да отидеш на лекар и той да прецени,а не да търсиш решение по форумите и т.н...виртуални лекари няма,никой не би могъл да ти даде правилно мнение,без да те е прегледал.

07-28-2005, 19:55
Админите на сайта са Галя и Милко- и двамата са фитнес инструктори, повярвай ми доста са в час с нещата, а и за въпроса ти не е нужно лекарско мнение, а точно тяхното :wink: Мнгоо са отзивчиви, така че набързичко се свържи с тях :wink:

Оф човек.Моят фитнес инструктор ми казва същите глупости че нямало проблем.Защо не му вярвам?Веднъж се контузих и той започна да говори глупости че съм си скъсал старо мускулно влакно и от това е кръвоизлива.Дойде моя приятел лекаря и каза че е само подкожно натъртване и от това е кръвоизлиза.Каза ми дори как е станало,невероятно но той без дори да е бил там ми описа точно както стана :shock: И това ме накара на него да вярвам не на този на който пълня джоба,защото него не го интересува здравето ми а парите ми!Леки скептично подхождам,но дано ми помогнат твоите хора и дано се окажат компетентни а не да ми разказват приказки от хиляда и една нощ :roll:

Sportexz
07-28-2005, 22:59
Админите на сайта са Галя и Милко- и двамата са фитнес инструктори, повярвай ми доста са в час с нещата, а и за въпроса ти не е нужно лекарско мнение, а точно тяхното :wink: Мнгоо са отзивчиви, така че набързичко се свържи с тях :wink:

Оф човек.Моят фитнес инструктор ми казва същите глупости че нямало проблем.Защо не му вярвам?Веднъж се контузих и той започна да говори глупости че съм си скъсал старо мускулно влакно и от това е кръвоизлива.Дойде моя приятел лекаря и каза че е само подкожно натъртване и от това е кръвоизлиза.Каза ми дори как е станало,невероятно но той без дори да е бил там ми описа точно както стана :shock: И това ме накара на него да вярвам не на този на който пълня джоба,защото него не го интересува здравето ми а парите ми!Леки скептично подхождам,но дано ми помогнат твоите хора и дано се окажат компетентни а не да ми разказват приказки от хиляда и една нощ :roll:
Това какво общо има с това, че фитнеса "спирал растежа"?

DrSmurph
07-29-2005, 00:18
За фитнеса не мога да говоря, но категорично мога да ти кажа, че КИЛОГРАМИТЕ КОИТО ВДИГАШ са НЕПОСИЛНИ за все още развиващото ти се тяло. Не забравяй, че това е възраст в която все още активно растеш, респективно всички групи мускули , хрущяли и кости се развиват. Вдигането на големи тежести в тази възраст уврежда дисковете на гръбначният стълб, влияе на бедрените кости. Това само по себе си НЕ Е ПОЛЕЗНО ЗА ТЕБ. Може да имаш проблеми с ръста и ставите в последствие!

мутра
07-29-2005, 09:16
За фитнеса не мога да говоря, но категорично мога да ти кажа, че КИЛОГРАМИТЕ КОИТО ВДИГАШ са НЕПОСИЛНИ за все още развиващото ти се тяло. Не забравяй, че това е възраст в която все още активно растеш, респективно всички групи мускули , хрущяли и кости се развиват. Вдигането на големи тежести в тази възраст уврежда дисковете на гръбначният стълб, влияе на бедрените кости. Това само по себе си НЕ Е ПОЛЕЗНО ЗА ТЕБ. Може да имаш проблеми с ръста и ставите в последствие!

Нещо подобно ми каза и моя приятел.Явно ще трябва наистина да спра или да намяла драстично,но той ми препоръча да спра напълно :roll:

chupacabra:)
07-29-2005, 13:41
ние тук НЕ СМЕ лекари!!!

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 10 от правилника!
Благодаря!

08-18-2005, 12:54
Добре бе Др Смърф - хааааааааа-ха-ха-ха, яко мъжки ник... и най-вече говори за огромната възраст на която си... както и да е. Отговори ми защо от 13 годишен вдигам щанги и клякам с тежести и то като имаш в предвид, че тренирам волейбол и това просто си е ежедневна част от ОФП, та в момента съм 195см и съм един от ниските в отбора. Всички вдигаме щанги като луди и всички сме по два метра????
Смърф ли си къф си там не знам ама издишаш бро!!!

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точки 2 и 9 от правилника!
Благодаря!

Тйодалж
08-19-2005, 02:39
Искам да попитам само лекарите(ако има такива) и по-специално спортни лекари.Вреди ли фитнеса на растежа?
Аз съм на 16 години,не ползвам абсолютно никакви химии,добавки и тем подобни!Не правя клякане със щанги!Интересува ме дали фитнеса пречи на растежа?Трябва ли да намаля килата с които тренирам-за гърди вдигам 80-90 а аз тежа 70кг,за рамо 60кг,бицепс 40кг.
Вредно ли е това за мен?Трябва ли да спра и трябва ли да намаля килограмите?Моля ако има медици нека ми помогнат,постовете на разни хлапета разбирачи не ми се четат!

Домързя ме да прочета цялата тема, за да видя дали някой те е поправил. Затова ще си мисля, че съм бил аз първия, на който е направило впечатление.

Мисля, че трябваше да уточниш дали ги правиш с дъмбели или с щанги. Понеже пишлеме на 16 години, което не използва разни стимуланти неможе да вдига 40 кила дъмбел с една ръка. Предполагам лекарите ще се усетят и без да се поправиш, но нека бъде изрядно.

DrSmurph
08-19-2005, 23:19
Добре беДр Смърф - хааааааааа-ха-ха-ха, яко мъжки ник... и най-вече говори за огромната възраст на която си... както и да е. Отговори ми защо от 13 годишен вдигам щанги и клякам с тежести и то като имаш в предвид, че тренирам волейбол и това просто си е ежедневна част от ОФП, та в момента съм 195см и съм един от ниските в отбора. Всички вдигаме щанги като луди и всички сме по два метра????
Смърф ли си къф си там не знам ама издишаш бро!!!

ЦИТАТ: "Може да имаш проблеми с ръста и ставите в последствие!"

Но малки неграмотни лайненцакато теб не четат дори какво е написано. Може и 195 см. да си на 16 години, не бих ти пожелал да имаш проблеми някога, но повярвай ми, че ще дойде момент в който ще се оплакваш от кокали ..... Ако нещата бяха толкова прости и лесни - нямаше спортистите да имат толкова тежки травми след приключване на активния спорт и да се оплакват от дископатии, хернии, декалциране, остеопорози и други подобни.

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 2 от правилника!
Благодаря!

08-21-2005, 01:00
Spoko brato!!!Digai si 6tangi i tova e,ne go slu6ai voleibolista ,nqma smisal da si 195 i da si 60kg,vajnoto e da si kato Lubo Lejankata 160sm ama s 50sm biceps!!!A sega e red za kompetentno lekarsko mnenie-4res vdiganeto na tejesti se stimulira hipofiznata jleza,koqto ot svoq strana otdelq hormona na rasteja(IGF_1)v po golemi koli4estva ot normalnoto i poznai kakvo stava,mladeji koito sportuvat stavat obiknoveno s 2-3 sm po visoki ot tezi koito ne trenirat,edinstvenata opasnost e ot travmirane na grabnaka ,no pri pravilno ispalnenie na uprajneniqta i pri tejest otgovarq6ta na tvoeto nivo,vsi4ko 6te e nared.Primer ti davam s ne bezizvestniqt Arnold Shvarzeneger,toi e porasnal do 1 i 90 po4ti a e digal golemi tejesti o6te ot malak,i e polzval preparati,koito medicinata smqta 4e zatvarqt depata za rastej na kostite i vapreki tova e stanal po4ti 1 i 90.
Taka 4e spokoino digai si 6tangi pravilno i spored silite ti ,tova e dobar variant i za rstej na muskulite bes travmi i za cqlostno dobro zdrave.
Tova 4e ot shtangite ostava6 malak e mit,pogledni za primer golemiqt balgarski 6tangist Veli4ko 4olakov,pove4eto 6tangisti sa niski za6toto e po lesno da vdigne6 6tangata na 1 i 50 otkolkoto na 2metra i za tova po niskite 6tangisti sa po silni.
Nadqvam se kolega da sam ti bil polezen s moita informaciq koqto sa mi q kazvali lekari i koqto sam q sledam.
Jelaq ti mnogo zdrave,6tastie i uspehi v sporta!!!

08-21-2005, 14:03
Ae kato digash i stavite ti se nabivat...tva e risk na profesiqta :)Alternativata e da hodi6 po malko da digat...i da hodi6 na lostove spored men :)

08-25-2005, 03:44
ako iska6 lekarski otgovor eto ti edin student sam po medicina i treniram po4tiseki den nqma spokoino dori e polezno a tva kolko 6e poraste6 si ti e zalojeno prevaritelno nese boi imam priqtel deto roditelite sam mu po 1:60 i 2mata a toi e 2 metra digai si kolko iska6 e nepravi klqkaniq moje naistina se nabie6 ako prai6 s po nad 90 100 kila de
ina4e davai napred v taq vazrast ili pone po vreme na puberteta se oformq6 telesno i tva e samo plus za teb taka 4e si sportuvai i nemu misli

Дядо ВИ
08-25-2005, 11:40
Единствения, който се е изказал правилно и професионално във тази тема е Д-р Смърф. Не му правя четки, но определено младежа, който се притеснява за растежа си трябва или да понамали тежестите, увеличавайки Аеробното натоварване за сметка на Анаеробното. Сравненията със "Аз съм 1.95, а дигам като насран", са не само непрофесионални, а и олигофренски... Всеки кинези-терапевт може да даде много примери за травмите и последиците от сериозното претрениране на млади години. Лично аз съм тренирал фитнес в периода на 16-18та си година и в момента виждам някои от негативните страни на този спорт - болки в коленете и нередки дископатийни оплаквания...

Дядо Ви
08-25-2005, 12:02
...i poznai kakvo stava,mladeji koito sportuvat stavat obiknoveno s 2-3 sm po visoki ot tezi koito ne trenirat,edinstvenata opasnost e ot travmirane na grabnaka...Primer ti davam s ne bezizvestniqt Arnold Shvarzeneger,toi e porasnal do 1 i 90 po4ti a e digal golemi tejesti o6te ot malak...
Това за Арнолд Шварценегер е крайно невярно - той започва да тренира с тежести когато постъпва в армията. По незнайни причини е бил танкист, а неговият ръст и телосложение малко не са отговаряли - 186см/70кг - за справка на Анинимко-то - Арни е бил сух като върлина, негов приятел го запалва по тренирането с тежести и това, което познаваме се дължи на АРМИЯТА, а не "от малък" :)

Милко
06-07-2006, 02:28
Ако се тренира разумно/правилно и не се визма химия, която да вдига неестествено силата, то няма проблеми с теглото.

doctordre
06-07-2006, 17:09
Админите на сайта са Галя и Милко- и двамата са фитнес инструктори, повярвай ми доста са в час с нещата, а и за въпроса ти не е нужно лекарско мнение, а точно тяхното :wink: Мнгоо са отзивчиви, така че набързичко се свържи с тях :wink:
тоя сайт sux!!! влез в http://bb-team.org а относно тренировките ти... 40 кила за бицепс? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

moito mnenie e 4e
06-07-2006, 17:49
az ne sum lekar, no sum go izpitala na sebe si. kato bqx na 14 se zaxvanax s fitnes, togava bqx nai-visoka v u4ili6tetto i sled fitnesa sprqx da rasta, a i e ujasno za6toto posle ne moje6 da svali6 muskulite, osobeno prascite! ujas!


Искам да попитам само лекарите(ако има такива) и по-специално спортни лекари.Вреди ли фитнеса на растежа?
Аз съм на 16 години,не ползвам абсолютно никакви химии,добавки и тем подобни!Не правя клякане със щанги!Интересува ме дали фитнеса пречи на растежа?Трябва ли да намаля килата с които тренирам-за гърди вдигам 80-90 а аз тежа 70кг,за рамо 60кг,бицепс 40кг.
Вредно ли е това за мен?Трябва ли да спра и трябва ли да намаля килограмите?Моля ако има медици нека ми помогнат,постовете на разни хлапета разбирачи не ми се четат!

MiRaCuLiXbb
06-07-2006, 17:54
Хаха Милко кво ровиш стари теми да си праиш реклама на сайта. :lol:

ProstoAz
06-07-2006, 22:25
Темата вече не е актуална, за това ще бъде заключена!
Благодаря!