PDA

View Full Version : За 'проблемите Ви'



machoka
07-28-2005, 22:32
Добър вечер,

Гледам си раздела, чета проблемите на днешния тийнейджър и се учудвам. Всички проблеми ли Ви се ограничават до следните примери?:
"Сложиха ми вечерен час в 22 часа"
"Карат ме да чистя"
"Мама ми се кара, че съм се видяла с онова момче"
"Мама не разбира какво искам и от какво имам нужда"

Замислете се, това са най-нищожните 'проблеми', които могат да Ви се сполетят, а целия раздел е пълен само с тях. Вие седите и се вайкате за глупости, а някои деца /мои приятели/ нямат жилище. Нямат баща и майка, нямат роднини. Живеят по социални домове, работят на няколко места и едвам изкарват прехраната си.
Защо не видях една такава тема тук? :evil:

Трябва да оценявате това, което имате. Защо не разбирате, че то е изключително ценно? Дано не Ви се наложи да го изгубите, за да го оцените. Защото чак тогава ще го направите, но ще бъде късно. Имате майка и баща, имате приятели, които държат на Вас. Това го притежават малко хора, за съжаление.
Замислете се малко от какво се жалвате, съпоставете се с горния пример и разберете, че това са ненужни глезотии.

Към под 17 годишните:
Правете това, което Ви съветват родителите. Не им противоречете. Всички сме минали през периода на 'бунтарство' и 'да сме на въпреки на родителското тяло'. От това няма смисъл. Ако не те, кой ще иска всичко най-хубаво за Вас? Въпреки огромните грижи, които полагат те за Вас, не спрях да чета съвети от рода "Не и обръщай внимание на майка ти. Прави квот си знаеш" :? Докато има такова мислене, няма просперитет. Който не уважава майка си и баща си, няма да бъде уважаван.


И за Бога, спрете да се оплаквате от глупости, ами се вземете малко в ръце. Защото на повечето от Вас тепърва им предстои да Ви блъска живота по всякакъв начин и време за оплаквания няма. Няма място за глезотии, ако искате да оцелеете в живота -> този океан от пробеми, но не като Вашите за съжаление.

С уважение,
.: machoka :.

ycMuBkaTa
07-28-2005, 23:19
Много добре си го казал :!: Поздравления :!: Само, че всички са завладяни на тая възраст от манията "искам да порасна" и не оценяват колко е хубаво да си малък :!: Съгласна съм да имам вечерен час до 20ч., съгласна съм да чистя цялата къща и какви ли още други занимания, само и само да не трябва всеки ден да се сблъсквам с всичките проблеми на пораснал човек :? :? :? Тия проблеми са бели кахъри пред това, което предстои :roll: А и хиляди пъти по-лесно е да знаеш, че някой друг може да се грижи за теб и живота ти, отколкото да знаеш, че стореното от теб, взетото решение днес определя бъдещите ти 20-30 години...

червило
07-29-2005, 00:05
Добър вечер,

Гледам си раздела, чета проблемите на днешния тийнейджър и се учудвам. Всички проблеми ли Ви се ограничават до следните примери?:
"Сложиха ми вечерен час в 22 часа"
"Карат ме да чистя"
"Мама ми се кара, че съм се видяла с онова момче"
"Мама не разбира какво искам и от какво имам нужда"

Замислете се, това са най-нищожните 'проблеми', които могат да Ви се сполетят, а целия раздел е пълен само с тях. Вие седите и се вайкате за глупости, а някои деца /мои приятели/ нямат жилище. Нямат баща и майка, нямат роднини. Живеят по социални домове, работят на няколко места и едвам изкарват прехраната си.
Защо не видях една такава тема тук? :evil:

Трябва да оценявате това, което имате. Защо не разбирате, че то е изключително ценно? Дано не Ви се наложи да го изгубите, за да го оцените. Защото чак тогава ще го направите, но ще бъде късно. Имате майка и баща, имате приятели, които държат на Вас. Това го притежават малко хора, за съжаление.
Замислете се малко от какво се жалвате, съпоставете се с горния пример и разберете, че това са ненужни глезотии.

Към под 17 годишните:
Правете това, което Ви съветват родителите. Не им противоречете. Всички сме минали през периода на 'бунтарство' и 'да сме на въпреки на родителското тяло'. От това няма смисъл. Ако не те, кой ще иска всичко най-хубаво за Вас? Въпреки огромните грижи, които полагат те за Вас, не спрях да чета съвети от рода "Не и обръщай внимание на майка ти. Прави квот си знаеш" :? Докато има такова мислене, няма просперитет. Който не уважава майка си и баща си, няма да бъде уважаван.


И за Бога, спрете да се оплаквате от глупости, ами се вземете малко в ръце. Защото на повечето от Вас тепърва им предстои да Ви блъска живота по всякакъв начин и време за оплаквания няма. Няма място за глезотии, ако искате да оцелеете в живота -> този океан от пробеми, но не като Вашите за съжаление.

С уважение,
.: machoka :.
Поздравления за написаното,за съжаление наистина си страшно прав в това,което казваш :( ...има къде къде по-големи проблеми,от това че баба ти не ти дава да си сложиш пиърсинг на пъпа или че вашите те карат да си изпълняваш домашните задължения и те пускат да седиш по кафетата едва до 21ч.Дано ги накара да се замислят,че за съжаление има много по-лоши и по-тъжни житейски ситуации от горе изброените и подобните им :( ...Не ми хареса само,че се чудиш, защо,не виждаш теми по по-сериозните житейски проблеми..Ти сам каза,че живеещите по социалните домове деца,които са изоставени или без родители,работят като волове на по няколко места за да могат да си изкарват прехраната и да си осигурят дори примитивен начин на живот..е,точно за това тези нещастни деца нямат толкова свободно време и средства да се забавляват по какъвто и да е начин.Тук във този форум,по-голямата част от тези които пишат са горе-долу деца с еднакви проблеми и с приблизително нормален/обичаен/сходен начин на живот,т.е. хора от горе-долу близки социални групи и сходен начин на живот...така наречените средно статистически тийнчета,които имат горе-долу сходен начин на живот,въпреки че всеки един от тях е страшно различен,индивидуален,какт о с личноста си,външността си,така и с проблемите си.Аз лично се радвам,че голяма част от тях имат типичните за възрастта си проблеми,а не някакви по-сложни житейски ситуации,защото щяха да са малко по тъжни и малко по пораснали и потънали в проблемите си,което някак не е за предпочитане..За радост или съжаление има хора с различни социални групи,различни проблеми,различно тъжен живот,различно тъжни усмивки :( ..Има ситуации,които щом ги осъзнаваш,по-хубаво да не ги изживяваш и да не се сблъскваш с тях..ТЪЖНО! :(

AvLee_hah
07-29-2005, 14:30
Аз не виждам нищо странно!
Ето за това си тинейджър,има време ще пораснеш и ще се сблъскаш с живота.
Съжелявам за тия деца,които си нямат семейства и т.н.,но както каза червило средностатистическите тинейджъри сме такива за добро или за лошо :wink:

mani4eto
07-30-2005, 11:11
Добър вечер,



Замислете се, това са най-нищожните 'проблеми', които могат да Ви се сполетят, а целия раздел е пълен само с тях. Вие седите и се вайкате за глупости, а някои деца /мои приятели/ нямат жилище. Нямат баща и майка, нямат роднини. Живеят по социални домове, работят на няколко места и едвам изкарват прехраната си.
Защо не видях една такава тема тук? :evil:

[/b]


Vsi4ko koeto si napisal e naistina vqrno, no s edno ne sma saglasna-za Temite.Tova gi valnuva teenovete, koito vlizat tuk, ve4eren 4as i t.n.TRQBVA DA SE RADVAME, 4E NQMA TEMI OT RODA NA "NQMAM JILI6TE POMOGNETE" ILI NE6TO TAKOVA!!!Za teb problemite kato "imam ve4eren 4as 22h" sa ni6tojni, no za drugi ne sa- Te iskat da go spodelqt i o4akvat savet!!!Ni6tojni, ili ne te sa si pak problemi!
Dano naistina nqma takiva temi, za deca prekarva6ti jivota si bez podslon, postoqnno tarse6ti rabota za da se izdarjat!

machoka
07-30-2005, 12:05
Добър ден отново,

Нека поясня, че явно не съм се изразил много разбираемо:


Защо не видях една такава тема тук?
Това го казах, в смисъл, че виждам само нищожни проблеми, а не такива. Естествено, че не искам да се виждат подобни теми тук.
И един тийнейджър, трябва да е порастнал до толкова, че връщането в 22 часа да не му е 'проблем', както и това, че трябва да поработи малко в къщи или да сготви нещо и по този начин да отмени малко задълженията на и без това преуморените ни родители.

Няма нужда да разграничаваме тийнейджърите спрямо принадлежността им към дадена социална група. Проблемите са еднакви за всички. За това исках да Ви обърна внимание, че има много по-сериозни неща от тези, за които повечето от пишещите в този раздел споделят. Нека се замислят за техните 'набори', които имат далеч по-злощастна съдба и да си дадат сметка, че се оплакват от незначителни неща. Да помислят за нещо по-сериозно, защото им е време вече. Тийнейджърите вече трябва сами да изкарват пари и по този начин да помагат на семейството. Колко от този форум го правят?

Приятен ден.

червило
07-30-2005, 13:44
Добър ден отново,

Нека поясня, че явно не съм се изразил много разбираемо:


Защо не видях една такава тема тук?
Това го казах, в смисъл, че виждам само нищожни проблеми, а не такива. Естествено, че не искам да се виждат подобни теми тук.
И един тийнейджър, трябва да е порастнал до толкова, че връщането в 22 часа да не му е 'проблем', както и това, че трябва да поработи малко в къщи или да сготви нещо и по този начин да отмени малко задълженията на и без това преуморените ни родители.

Няма нужда да разграничаваме тийнейджърите спрямо принадлежността им към дадена социална група. Проблемите са еднакви за всички. За това исках да Ви обърна внимание, че има много по-сериозни неща от тези, за които повечето от пишещите в този раздел споделят. Нека се замислят за техните 'набори', които имат далеч по-злощастна съдба и да си дадат сметка, че се оплакват от незначителни неща. Да помислят за нещо по-сериозно, защото им е време вече. Тийнейджърите вече трябва сами да изкарват пари и по този начин да помагат на семейството. Колко от този форум го правят?

Приятен ден.
Как така няма нужда да разграничаваме тийнчетата спрямо принадлежността им към дадена социална група?..съжалявам,но има различни социални групи и съответно хора,които принадлежат към тях и естествено,че има нужда в случая да разграничаваме социалните групи,защото ти говориш за сираци и бездомници ,а аз ти говоря за средностатистическия тийн и за средностатистическите му проблеми.Извинявай много,но всеки тук има право да се оплаква от собствените си проблеми и това че има хора и с по-големи проблеми от нашите не би трябвало да ни кара да пренебрегваме своите....и съжалявам,но аз мисля че ти вече видя от мненията ни,че ни накара да се замислим и да си дадем сметка,че има и по-големи и по- тъжни проблеми от нашите,всичко от тук нататък е натрапване...от тук на татък това натрапване се тълкува и изглежда,като опит да ни накараш да се почувстваме виновни за неща ,за които не сме...дадохме си сметка и толкова,повече не можем да направим,никой не е виновен за чуждите проблеми,от нас нищо не зависи, и ние си имаме проблеми,колкото и смешни да ти звучат .Всеки сам избира дали ще работи или не,на всеки тук семейството си има индивидуални нужди,ценностна система,проблеми и виждания за живота и начина му на изживяване.

mani4eto
07-30-2005, 21:50
Добър ден отново,

Нека поясня, че явно не съм се изразил много разбираемо:

[quote] Тийнейджърите вече трябва сами да изкарват пари и по този начин да помагат на семейството. Колко от този форум го правят?

Приятен ден.
Как така няма нужда да разграничаваме тийнчетата спрямо принадлежността им към дадена социална група?..съжалявам,но има различни социални групи и съответно хора,които принадлежат към тях и естествено,че има нужда в случая да разграничаваме социалните групи,защото ти говориш за сираци и бездомници ,а аз ти говоря за средностатистическия тийн и за средностатистическите му проблеми.Извинявай много,но всеки тук има право да се оплаква от собствените си проблеми и това че има хора и с по-големи проблеми от нашите не би трябвало да ни кара да пренебрегваме своите....и съжалявам,но аз мисля че ти вече видя от мненията ни,че ни накара да се замислим и да си дадем сметка,че има и по-големи и по- тъжни проблеми от нашите,всичко от тук нататък е натрапване...от тук на татък това натрапване се тълкува и изглежда,като опит да ни накараш да се почувстваме виновни за неща ,за които не сме...дадохме си сметка и толкова,повече не можем да направим,никой не е виновен за чуждите проблеми,от нас нищо не зависи, и ние си имаме проблеми,колкото и смешни да ти звучат .Всеки сам избира дали ще работи или не,на всеки тук семейството си има индивидуални нужди,ценностна система,проблеми и виждания за живота и начина му на изживяване.

Napalno sam saglasna sas червило!!!!!A tova koeto kaza machoka-TEENOVETE VE4E SAMI TRQBVALO DA SI IZKARVAT PARITE???!!!Q pak pomisli nad tova koeto napisa!!!Kak edin 13 god. teen primerno, 6te tragne da raboti, za da pomaga na roditelite si?Kade si misli6, 4e 6te go vzemat na rabota???Nai-mnogo v nqkoe kafe?A kolko im davat na tiq v kafenetata???
Kakto i da e, aide prez lqtoto tova 6te stane,ama prez u4ebnata godina, nqkoi iskat da nqblqgat pove4e na u4ene i se stremqt kam nego, kak 6te stane da hodi6 na u-6te, da u4i6 vka6ti i da hodi6 na rabota?

mira_
07-30-2005, 22:19
Мерси за урока по морал и етика, а ние, над 17 годишните какви правила и норми трябва да спазваме? :?: :evil:

machoka
07-30-2005, 22:26
Мерси за урока по морал и етика, а ние, над 17 годишните какви правила и норми трябва да спазваме? :?: :evil:

Каквито сама си напишеш.. :wink:

Урок? Най-малкото съм дошъл тук уроци да давам.. изказвам си негативното мнение, спрямо видяното в раздела..

mani4eto
За изкарването на пари имах предивд - 18 и 19 годишните.. Не че е задължително, но много хора на тази възраст го правят - по-отговорни ли са .. не знам.. Идеята ми беше да се потрудиш за нещо, а не цял ден да 'вириш краката пред телевизора' и да негодуваш, че майка ти те е накарала да заметеш :evil: /не говоря за теб де/

Никой не ти говори за учене.. А пари се изкарват с учене! На 17 години много мои приятели бяха изкарали пълни стипендии за учене в Американски колежи - и това ако не е изкарване на пари, те па на.. :roll: :?


а аз ти говоря за средностатистическия тийн и за средностатистическите му проблеми.
Ако това за теб е 'средностатистически тийн проблем', значи 'тиий обществото' е доста западнало.. :?

червило
07-30-2005, 23:16
Мерси за урока по морал и етика, а ние, над 17 годишните какви правила и норми трябва да спазваме? :?: :evil:

Каквито сама си напишеш.. :wink:

Урок? Най-малкото съм дошъл тук уроци да давам.. изказвам си негативното мнение, спрямо видяното в раздела..

mani4eto
За изкарването на пари имах предивд - 18 и 19 годишните.. Не че е задължително, но много хора на тази възраст го правят - по-отговорни ли са .. не знам.. Идеята ми беше да се потрудиш за нещо, а не цял ден да 'вириш краката пред телевизора' и да негодуваш, че майка ти те е накарала да заметеш :evil: /не говоря за теб де/

Никой не ти говори за учене.. А пари се изкарват с учене! На 17 години много мои приятели бяха изкарали пълни стипендии за учене в Американски колежи - и това ако не е изкарване на пари, те па на.. :roll: :?


а аз ти говоря за средностатистическия тийн и за средностатистическите му проблеми.
Ако това за теб е 'средностатистически тийн проблем', значи 'тиий обществото' е доста западнало.. :?
Щом за теб сме западнали ,какво точно правиш още тук...отвратително е да обиждаш по този начин и мисля,че не ти прави никаква чест. От Американски колежи до бездомници...странно,направ о чудно!Тук в този форум съм останала с впечатлението,че голяма част от чудните тийнчета се стараят поне понякога да слушат родителите си,а родителите и семейните нужди определят дали детето им ще работи или не щом е непълнолетно...РОДИТЕЛИТЕ!, не ти,който почваш да раздаваш 'команди',кой трябвало да работи и кой бил по-отговорен.Говориш страшно несвързано и все пак,когато говориш за тийнейджъри,които трябва да работят и т.н. имай на предвид,че тийн възрастта се води,че започва от навършването на 11 годинки!!! :!: ,пълнолетните тийнчета(18-19 годишните,дето си седнал да разправяш ,колко чудно щяло да бъде,ако работят) за ,които ти говориш,сами избират според желанието си и нуждите си дали да работят. :!:

machoka
07-30-2005, 23:31
червило

Къде видя да обиждам теб, форума или друг от тук?
Съжалявам, ако ти се струва нормално тези проблеми да са нормални за зрели хора, каквито са тийнейджърите над 17. За мен не са.
Странно, чудно.. познавам се с много хора, видял съм много съдби.. за това така говоря.. на никой не нареждам, отново повтарям че изразявам мнението си. Нещо, с което имаш пълното право да не се съгласиш, но не и да ме обиждаш с думите 'какво правя още тук'.
В предишния си пост достатъчно добре уточних възрастта, за която говоря.

пълнолетните тийнчета(18-19 годишните,дето си седнал да разправяш ,колко чудно щяло да бъде,ако работят) за ,които ти говориш,сами избират според желанието си и нуждите си дали да работят.
Ми сами избират я, кой друг ще избира вместо тях.. :roll:
Да речем примерно, че моето семейство има финансови проблеми. Никой не ме задължава да работя. Дали ще го направя, за да помогна си е мой избор. А колко семейства в момента нямат такива.. Обаче 'съвременният тийн' знае в повечето случаи само да иска.. И аз съм такъв, за това не ми чужда тази логика..

Команди не видях да давам някъде.. Ако ти си видяла, прочети малко по-внимателно. :!:

червило
07-31-2005, 11:28
червило

Къде видя да обиждам теб, форума или друг от тук?
Съжалявам, ако ти се струва нормално тези проблеми да са нормални за зрели хора, каквито са тийнейджърите над 17. За мен не са.
Странно, чудно.. познавам се с много хора, видял съм много съдби.. за това така говоря.. на никой не нареждам, отново повтарям че изразявам мнението си. Нещо, с което имаш пълното право да не се съгласиш, но не и да ме обиждаш с думите 'какво правя още тук'.
В предишния си пост достатъчно добре уточних възрастта, за която говоря.

пълнолетните тийнчета(18-19 годишните,дето си седнал да разправяш ,колко чудно щяло да бъде,ако работят) за ,които ти говориш,сами избират според желанието си и нуждите си дали да работят.
Ми сами избират я, кой друг ще избира вместо тях.. :roll:
Да речем примерно, че моето семейство има финансови проблеми. Никой не ме задължава да работя. Дали ще го направя, за да помогна си е мой избор. А колко семейства в момента нямат такива.. Обаче 'съвременният тийн' знае в повечето случаи само да иска.. И аз съм такъв, за това не ми чужда тази логика..

Команди не видях да давам някъде.. Ако ти си видяла, прочети малко по-внимателно. :!:
Западнало тийн общество,това е обидата,защото НИЕ сме тийн обществото.Аз те попитах какво правиш още тук ,след като ни имаш за западнали,не съм те обидила и това ти е ясно,между обида и въпрос има голяма разлика,такава каквато човек с приятели от Американски колежи (а и с поне начално образование) трябва да прави.Също така човек с приятели от Американски колежи (а и с поне начално образование),трябва да знае какво означава,като има дума сложена в кавички-такава е 'команди'...Пишеш несвързано и си противоречиш,хем тийновете над 17 години сами си правят своя избор,хем ти си тук нали,разбираш ,ей тъй,между другото,да им го кажеш,че ще ли да станат по-отговорни,ако работят и по-безотговорни,ако не работят...и то разбирам един път да го кажеш,като обща информация,а ти го НАТРАПВАШ,което въобще не ти прави чест.

....
08-17-2005, 17:55
Аз не виждам нищо странно!
Ето за това си тинейджър,има време ще пораснеш и ще се сблъскаш с живота.
Съжелявам за тия деца,които си нямат семейства и т.н.,но както каза червило средностатистическите тинейджъри сме такива за добро или за лошо :wink:
Според мен един такъв форум трябва да помага на деца, които по неволя са се сблъскали с живота прекалено рано. А не "не ми харесва скейта, който ми купи майка ми"...при задълбаването в подобни малоумни "проблеми", децата се разлигавват и после не се сблъскват с живота, а животът ги премазва. Помогнете на хората, които наистина имат нужда. Проблеми от рода на "не ми се ходи на село" намират повече отзиви от "майка ми е алкохоличка" например. Само аз ли намирам това за странно?

Breakaway``
08-17-2005, 20:46
Виж сега, всеки когато има проблем за него е от голямо значение да си го реши. И какво да не пускат тема с проблема си, защото има други, с по-големи проблеми? Нали форума е за това - за да помагаме на нуждаещите се... :roll:

Soul^Fly^F
08-17-2005, 20:56
Ae 4ove4e...takiva sa problemite na dne6nite teenove.Ne vseki se sblyskva ot rano s takia problemi.Verno kofti si e da nqa6 kyde da spi6, no takyv e jivota.Ne e normalno horata na na6ta vyzrast da proumeqt takia ne6ta ako ne sa im se slu4vali, a i 1 pyt si teen.Kat stane6 na 30 nqa ti e speklo, 6tot mama ne dava da izliza6 po-kysno ot 10 i t.n.Ne zabravqi v koi vek jiveem.Za vsi4ko si ima vreme vse pak...

JustBoy
08-17-2005, 21:40
добре мачок хубаво казано
прав си че тези проблеми са нищожни :)
в сравнение с реални проблеми за които спомена в първия пост

07-30-2006, 23:04
Kakvo???Nasilieto u doma ne e problem,taka li???