PDA

View Full Version : Относно кистите на яйчниците



ycMuBkaTa
07-30-2005, 17:11
Искам да попитам дали някой може да ми даде информация за това и най-вече какви са признаците, че се е получила киста? Какви могат да са последствията? Дали ако се хване навреме е по-добре?

Съжалявам, ако има такава тема, но доста поогледах и не намерих нищичко.

червило
07-30-2005, 17:27
Искам да попитам дали някой може да ми даде информация за това и най-вече какви са признаците, че се е получила киста? Какви могат да са последствията? Дали ако се хване навреме е по-добре?

Съжалявам, ако има такава тема, но доста поогледах и не намерих нищичко.
Тука има такива теми вече и в едната бях писала,но за да не търсиш ще го напиша накратко пак...Кистата на яйчника представляма образование с различна структура от основната структурата на самия яйчник,тя праменя хормоналната функция на яйчника,оказва влияние въру менструацията.Има различни видове кисти,една от най-често срещаните е шоколадовата киста,тази киста по време на овулацията се увеличава,а при настъпване на менструалния цикъл течението е много силно и обилно.Освен ,че оказва влияние на хормоналния баланс,ако жена с кистозни яйчници е във възраст в която все още може да забременява,то има вероятност да не успее да забременее.Някои кисти се лекуват с операция,а други с хормонални лекарства.Разбира се,че има значение ,кога си я открила и кога си почнала да я лекуваш,колкото по-рано ,толкова по-добре!

adult
08-01-2005, 08:10
Общо взето може и да няма признаци за това..
Цикълът се нарушава, има големи закъснения, има и болки в яйчниците, но по-специфични, важно е и кафеникавото течение което се появява по никое време на цикъла...лесно се лекува, но трябва да се хване на време.