PDA

View Full Version : Помогнете да се избавя от суеверията!



Мистерия
07-31-2005, 18:37
Мисля,че имам сериозен проблем.Не знам дали мястото за тази тема е в тоя форум,но не намерих подх.място.
Преди време бях суеверна,но в рамките на нормалното.Мислех,че Петък 13 носи лош късмет,страхувах се от черни котки,от счупени огледала,даже имах талисманче. :) Но от близо година започнах да ставам ПРЕКАЛЕНО МНОГО суеверна!Понякога даже не знам какво правя.Не излизам от вкъщи без да се усмихна в огледалото,събувам си обувките винаги на едно място,казвам си,че ако нещо не направя ще ме сполети зло...Всичко това е ужасно!:(:(:(
Може да ви се стори смешно,но е факт.Моля ви помогнете ми да се избавя от тези гадни суеверия.

ZveRcheTo-f
07-31-2005, 19:07
Napulno izlishni vnusheniq!Prosto ne vqrvai v tezi neshta i tova e..Kaji "ako shte 5 ogledala da schupq nishto nqma da mi stane..prosto sam nevnimatelna i go izousnah..golqma rabota"....i takiva neshta.Tova sanormalni neshta ot jivota./Takiva drebni sluchki i gluposti nemogat da promenqt jivota ni!!!Prosto ne mogat!

AvLee_hah
07-31-2005, 19:43
Оф..това суевериата са големи глупости.Това е останало още от езическите обичаи,когато не са вярвали в Бог и са си измисляли какви ли не неща за да има в какво да вярват.
Просто си наложи да не го правиш...това е като навик..така както ти го описваш,отърви се от него.Счупи няколко огледала и да видиш,че неищо няма да стане... и там другите неща,просто не ги прави и няма да забележиш разлика :)
Всичко е на самовнушение!

Utopia
07-31-2005, 20:21
накратко казано .. ти си избираш в както да вярваш

ако повярваш достатъчно силно, че закона за гравитацията не съществува .... кой знае .. може и да откриеш нов закон ;)

MaD_CaT*
07-31-2005, 20:59
накратко казано .. ти си избираш в както да вярваш

ако повярваш достатъчно силно, че закона за гравитацията не съществува .... кой знае .. може и да откриеш нов закон ;)
:lol: :lol: :lol: :lol:
Като по-малка
и аз бях много суеверна...като минех през шахта...не продължавах преди да подскоча 3 пъти на един крак... :lol: и тем подобни глупости...Обаче...спрях да вярвам в такива неща.Просто си казах,че хора,които вярват,че например ако строшат огледало,ще имат 7 години нещастна любов...щом го вярват значи ще им се случи.И си казах,че хора,които вярват в суеверия...им се случва това,от което се опасяват.И спрях да бъда суеверна :wink: макар,че все още избягвам да минавам под стълбове.. :roll: :lol:

moreLi
07-31-2005, 21:10
ami, probvai da pravi6 vsi4ko po razli4en na4in, proqvi malko volq v ejednevnite postypki i da vidim kakvo 6te se polu4i :wink:

devil4e
07-31-2005, 21:14
Суеверията са глупост, защото управляват живота ти, а е глупаво да вярваш, че някой те кара да правиш нещо :!:

KGW
07-31-2005, 21:30
Суеверията са глупост.Също както и религиите.Ако някой ми каже верно,че вярва в гимнастика и останалите шутове.Моментално си посягам.

Loreena
07-31-2005, 21:51
Dobre opitai se v ramkite na nqkolko dni, da zabravi6 za sueveriqta. Spri da si slaga6 obuvkite na edno i si6to mqsto vseki put, da se strahuva6 ot 4erni kotki, ili ne se usmihvai pred ogledaloto. I se opitai da ne misli6 za vsi4ko tova. Sled tozi period vij dali 6te ti se slu4i ne6to lo6o i ako da...produljavai da si bude6 sueverna, ako puk ne....sama 6te se uveri6 4e nqma smisul ot vsi4ki tezi gluposti

aBeP4eTo
07-31-2005, 22:00
м знаеш ли аз какво ще ти предложа.. направи всичко обратно на суеверията и виж дали ще стане нещо.

Utopia
07-31-2005, 22:00
Суеверията са глупост.Също както и религиите.Ако някой ми каже верно,че вярва в гимнастика и останалите шутове.Моментално си посягам.
тз, тука вече сгреши ... религията е доста по сложна от колкото си мислиш

Dharma
07-31-2005, 22:31
ami to i az imam momenti v koito si mislq 4e ako ne napraqv ne6to 6te se slu4i neznam si kakvo, oba4e prosto trqbva da se nau4i6 da ne vqrva6 v tiq raboti;
az vednuj po4nah da 4eta v edna klijka(ima6e 2-3 strani4ki) za sueveriqta i 6te6, ne6te6 po4va6 da si misli6 za tqh i bla bla...
ta nomera e sledniq
:arrow: kolkoto po-malko sueveriq znae6, tolkova po-dobre
:arrow: opitai da gi zabravi6, kogato se seti6 za tqh, prosto vednaga si pomisli za ne6to drugo
:wink: