PDA

View Full Version : Психически проблеми



pleasehelpme
08-01-2005, 17:48
Не си мислете, че в тази тема ще четете колко съм ненормален кой ще заколя или колко дванадесет годишни момиченца ще изнасиля... пиша относно моите нерви и относно едно мое чувство...всеки ден прекарвам деня си адски нервно и дори той да е изпълнен да кажем с удоволствия аз непрекъснато се изнервям много лесно и не мога да излезя от това свое състояние искам това да се промени и малко по-малко да стана по-спокоен човек...чувството за което ще пиша се отнася за това, че нищо не е наред и ме е обвзела някаква мания за перфекционизъм и да кажем свършването на дадена работа идеално аз ще се върна и ще провера още 15 пъти дали тя е направена като хората...даже и временно да се примиря с факта, че 'нещото' е наред...след време отново попадам на него и започвам 'проверка' и всичко наново ... живея с чувството че колкото повече неща - предмети хора...има около мен толкова повече неща има да се оправят и.... дано сте ме разбрали поне малко какво искам да кажа

кажете ми как да се преборя със себе си и с моите нерви :cry: :cry: :cry:

Player
08-01-2005, 17:51
Аз като един психически болен човек мога да ти дам точен съвет!Щом те дразни факта за хората около теб,започвай да ги отсраняваш един по един! :idea:

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 12 от правилника!
Благодаря!

автора
08-01-2005, 18:01
Аз като един психически болен човек мога да ти дам точен съвет!Щом те дразни факта за хората около теб,започвай да ги отсраняваш един по един! :idea:

Казах го образно за хората имам предвид сякаш заобикалящие ме свят ми се иска да бъде по-перфектен ... стоя в стаята и си мисля как еди кое си не е подредено или оправено а съм го оправял преди няколко дена...на компютъра съм вманиачен буквално в настройките на разни програми и да кажем ако за други хора една инсталация на icq е достатъчна за мен трябва винаги да съм с най-новото най-хубавото и в този случай прегледани всичките настройки осъзнати направени...мания мания искам да избягам от тази мания и тази перфектност искам да се радвам на по-прости неща и да променя деня си тези нерви...направо се побърквам...

Moderated by ^npocTo^a3^f^

Player
08-01-2005, 18:02
Просто можеби трябва по често да излизаш с приятели и да се разсейваш от тези работи

пак аз
08-01-2005, 18:16
Просто можеби трябва по често да излизаш с приятели и да се разсейваш от тези работивсеки ден съм на вън и излизам с приятели...за да съм по-точен всеки ден съм с приятелката ми, с която съм от много време и съм й споменавал бегло за проблемите в мойта глава но не искам да задълбавам...приятели имам малко по-малко приятели с които излизам по-често защото те са ми много верни и винаги можем да разчитаме един на друг - трима четирима... просто не знам :oops:

червило
08-01-2005, 19:04
Ако чувстваш,че не можеш да се пребориш със своя перфекционизъм,ако това те притеснява,дразни и плаши,можеш да се посъветваш с психолог и ако усетиш,че може да ти повлияе добре можеш да си правиш редовно консултации и да се оправи положението..психолозите не ядат хора :wink: ,все повече и повече хора в България намират разбиране и помощ за проблемите си при психолог,а в това няма нищо лошо,даже ще се почувстваш много по-добре и по-леко. :idea:

08-01-2005, 19:36
Трябва да имаш воля,за да преодолееш(или не знам коя ще е по-точната дума)този перфекционизъм,а това не е кой знае колко трудно и непостижимо.Например, тръгвайки да провериш дали нещо си го направил перфектно и да го оправиш за стотен път се спри и си кажи на инат,че няма да го оправяш повече. :D (въйй дали ма разбра :? )

Та така няколко пъти като прекъснеш това чувство,което те гложди от вътре да правиш всичко перфектно,то ще отмине малко по малко.

Имаше една фраза дето е много правилна,ама надали би ти помогнала,щото от една фраза не се оправят нещата,ама все пак се придържай към нея ако можеш "Прави каквото трябва,пък да става каквото ще"
горе долу се връзва с твойта ситуация,за това си заслужава да положиш усилия да се оттурвеш от това,щот знам,че наистина е ужасно.

Искрено ти пожелавам успех! :D

08-04-2005, 20:44
pleasehelpme и сам така само че се тормозя за др неща . при мене го няма тази "перфектност" както при тебе . иначе се филмирам с др .работи и постоянно се тормозя за нещо

paris
08-05-2005, 02:26
интересувам се от психология
състоянието, което описваш, ми звучи като сравнително лека форма на обсесивно - компулсивно разстройство

това е състояние, в което човек се чувства длъжен да извършва определени дейности, ритуали и тн, по няколко пъти, дори когато знае, че се е справил добре още първият път /например да си мие ръцете по няколко пъти един след друг, за да са идеално чисти, да подрежда и преподрежда многократно нещата си всеки път по точно определен начин,докато не станат "перфектни", да извършва дадени действия всеки път в точно определена последователност, да проверява по няколко пъти дали дадено действие е било извършено "както трябва", и тн/
причината за това състояние най-често са повишена тревожност и нервно напрежение ... човек има нужда да извършва тези свои "ритуали", защото му дават сигурност и защото му се струва, че по този начин ще успокои или намали тревожността в себе си
в някои от по-горните постове те съветват да се опитваш да не мислиш за тази своя мания всичко да бъде перфектно ... лесно е да се каже, но на хората, които страдат от О.К.Р, често им е трудно просто да спрат със своите мании, ритуали и тн, защото това им причинява допълнителен дискомфорт

съветвам те да се обърнеш към психоаналитик
успех, и не се притеснявай, не е толкова страшно и сериозно, много хора имат този проблем в една или друга форма, не си луд :)

Dharma
08-06-2005, 13:04
slu6ai 4ove4e
zna4i 6tom znae6 4e si se spravil dobre s ne6to-togava nqma kakvo da go proverqva6 pak i pak i pak....6tom ti hrumne da go proveri6 si kaji 4e e ok. i pravi ne6to drugo!
sega za nervnostta ti- q se uspokoi kakvo si trugnal da se qdosva6 ot sega, spokoino predstoqt ti o6te 100000000.... puti da se qdosva6, tai 4e karai po-spokoino :wink:
tova tvoeto mi prili4a na vmaniq4avane :shock: , sveta ne e perfekten i ti ne moje6 da go napravi6 takuv!-6tom razbere6 tova, ve4e 6te si po-dobre. :D
Uspeh!

kin
08-06-2005, 20:35
probai po malko vreme da si pred PC i si raznoobrazi jivota

IlovEmyPuffYToY
10-20-2011, 19:24
Ами аз напримеркато лързам за урок и вадя телефона и гледам колк е часът....Минава по-малко от минута и пак го вадя.....И така постоянно докато не стигна до мястото :-x Според теб подобн о ли е ? Според мен ти тряба почивка.....И спиране на всякаква мозъчна дейност - имам чувството, че постоянно мислиш нещо и мозъкът ти е препълнен с информация...Повечето от която е безполезна...Сега идват почивни дни ии заканция и според мен първите 3 дни ги проспи, а след тоа можеш да се консултиаш с психолог...

superskank
10-22-2011, 10:02
интересувам се от психология
състоянието, което описваш, ми звучи като сравнително лека форма на обсесивно - компулсивно разстройство

това е състояние, в което човек се чувства длъжен да извършва определени дейности, ритуали и тн, по няколко пъти, дори когато знае, че се е справил добре още първият път /например да си мие ръцете по няколко пъти един след друг, за да са идеално чисти, да подрежда и преподрежда многократно нещата си всеки път по точно определен начин,докато не станат "перфектни", да извършва дадени действия всеки път в точно определена последователност, да проверява по няколко пъти дали дадено действие е било извършено "както трябва", и тн/
причината за това състояние най-често са повишена тревожност и нервно напрежение ... човек има нужда да извършва тези свои "ритуали", защото му дават сигурност и защото му се струва, че по този начин ще успокои или намали тревожността в себе си
в някои от по-горните постове те съветват да се опитваш да не мислиш за тази своя мания всичко да бъде перфектно ... лесно е да се каже, но на хората, които страдат от О.К.Р, често им е трудно просто да спрат със своите мании, ритуали и тн, защото това им причинява допълнителен дискомфорт

съветвам те да се обърнеш към психоаналитик
успех, и не се притеснявай, не е толкова страшно и сериозно, много хора имат този проблем в една или друга форма, не си луд :)
Правилно! И аз подкрепям! Отивай на психиатър.

Reignfire
10-22-2011, 20:07
Престанете да ъпвате теми от на майната си годините бре.

fibichkaa
10-23-2011, 15:52
Аз като един психически болен човек мога да ти дам точен съвет!Щом те дразни факта за хората около теб,започвай да ги отсраняваш един по един! :idea:

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 12 от правилника!
Благодаря!
Колко добър съвет. ...

Loken
10-24-2011, 14:55
Темата е от 2005 бе омг

kalpazanka
10-29-2011, 11:38
Аз.