PDA

View Full Version : 99 причини да остана в България.



universal_dream
08-02-2005, 23:14
http://myfreeworld.hit.bg/ver4/page123.html та исках да видя какво мислите и вие по темата...все пак човек нарича родина страната в която се чувства добре..прочетете причините и кажете..вие как се чувствате ?

universal_dream
08-02-2005, 23:34
сега да си отговоря по темата как се чувствам аз ли? след като прочетох тези 99 причини...мда,ми значи ако човек си сложи главата в чувала и се примирява..просто да остави един проблем като даденост,то проблемът ще си остане факт. Мисля че не трябва да оставяме на друг да ни оправя нещата,а ние сами да се погрижим за тях...и всеки един от нас...дори и ти човече си способен да промениш нещата към добро. Да не бягаме от проблемите си,а да се изправим срещу тях за да живеем една по-добра,по-свободна държава...защото от нас зависи! Аз обичм Булгария и всеки път като пътувам с влака седя залепен до прозореца и немога да отлепя поглед от красотата на балканите. А като гледам хората не е същото...отвращавам се...избива ме на садизъм направо...май тва си мисля в момента. Ако някои се включи ще ми бъде интересно

sini4kata
08-02-2005, 23:37
offf ama kakvi sa tiq gluposti :x
moje v BG da ne se chuvstvam koi znae kolko dobre no skoro shte zamina da ucha v chujbina i shte se chuvstvam mnogo po zle.
tezi 99 prichini gi e napisal nqkoi koito cql jivot e bil v balgariq i ne znae kolko e trudno kogato si dalech ot rodinata.a i nqma znachenie kakav e vazduha ili vodata zashtoto jivotat na balgarite e v balgariq-semeistvo,priqteli,spomenite,vsichko.
i az misleh predi che mrazq balgariq i vsichko svarzano s neq no sega razbira che edno sedmica dalech ot mqstoto kade sam izrastnala shte mi se stori ad.e i tuk za nqkoi moje da e ad no pone si e nash ad :!:

universal_dream
08-03-2005, 00:04
а не е ли това реалността ? не всички хора живеят "v mechtaniq ot men pervfekten svqt" и надали това го е писал човек като теб...някои неща просто трябва да се променят тук,а това че ти ще заминаваш някъде си е друга тема и ако искаш да си поговориш с някой по нея,просто можеше да ми пишеш по icq примерно

sini4kata
08-03-2005, 00:08
а не е ли това реалността ? не всички хора живеят "v mechtaniq ot men pervfekten svqt" и надали това го е писал човек като теб...някои неща просто трябва да се променят тук,а това че ти ще заминаваш някъде си е друга тема и ако искаш да си поговориш с някой по нея,просто можеше да ми пишеш по icq примерно
da.realnosttta e.i ne si mislq che kato sam napisala che jiveq v mechataniq ot men perfekten svqt vsichko mi e na 6.ne sam tragnala da gvoroq za zaminavaneto si ami prosto dadoh primer s tova kak sam mislela predi i kak mislq sega.
ima mnogo po gadni,mizerni i kofti strani ot balgariq zashto nikoga ne vijdame hubavite neshta :?

universal_dream
08-03-2005, 00:16
добре де аз са не ти се карам ;) вярно е че има супер много малки неща на които можем да се радваме даже и най големия мизерник на тоя свят може да види красотата в тях,но в ежедневието ни има толкова мизерщина и простотия,че просто неможе просто ей така да подминеш фактите...ако искаш да минем на ЛС,че тва все пак не е mIRC ili icq да има място и за другите :P

techCandy
08-03-2005, 09:21
1. Защото много ми харесва да живея в кочина. kъде
е точно тая кочина, защото на мен нещо ми обягва. Ако някой си мисли, че на запад няма "кочина" да отиде и сам да провери, после пак ще си говорим
2. Защото обичам да дишам мръсен въздух.-
Ми той навсякъде е мръсен
3. Обожавам да пия хлорирана вода от ръждясали тръбиНавсякъде има хлор малко или много, а кой казва че тръбите са ръждясали?
4. Държа да умра от рак на четиридесет години Въпрос на гени, не на страна.
5. Страшно си падам да плащам външния дълг, дето не съм го направил аз.Ше го плащаш, както си го плащат и другите страни с външен дълг, а те не са малко.
6. Приятно ми е да работя по един месец за 117 лева. Такава работе не съществува, или тряя да си адски некомпетентен.
7. Обичм да не ми плащат социалните осигуровки.- Твой проблем, като искаш соцялни, ще си търсиш друга работа, или ще си ги искаш.
8. Много ме радват сметките от по 150 лева за парно.И аз нямам такива сметки, а апартамента е 4ри стаен.
9. Кефя се когато сметката на телефона ми е по-голиама от заплатата ми.Ми като знаеш колко ти е заплата, защо говориш като за последно.
10. Умирам си от кеф цяла година да събирм пари за GSM втора употреба от Германия – почти като нов Като нямаш пари за мобилен, няма да си копуваш.
....и после да ме е страх да говоря по него, защото за 2 минути разговор трябва да работя два дена.Чистачите на улиците вземат даже повече, не се изхвърляй.
12. Държа съседите ми да са олигофрени.- А щото ако идеш във великия запад е невъзможно ли?
13. Искам всяка седмица да се караме кои се е разпломбирал радиатора и защо някои си не е платил 0,60 лева за чистачката.- Ами щом става за 60 стотинки, плати ги ти.
14. Страшно си падам да ме унижават новобогаташи.- Това че имаш комплекси е твой проблем.
15. Панелните гарсониери ме кефът.- И мене също, и на запад в такова ще живееш, нямай грижи.
16. Дупките по пътищата са супер.- Вече са по-малко.
17. Обичам съседът ми да си цепи дървата в хола си.- Това е некво измеслено, едва ли някой го прави.
18. Обичам като изляза на терасата и да виждам как тъпите ми съседи си изхвърлят манджата и боклука през джама си.- И такова нещо вече почти не се наблюдава. И на запад го правят освен това.
19. Обичам депутатите, дето съм ги избирал, да гласуват тъпи закони.- Да си мислил на време за кой гласуваш. В Европа имат същия проблем.
20. Луд съм от щастие когато после същите депутати ми обясняват, че законът който са приели е виновен за еди-какво си.- Хитро
21. Държа да се осигурявам здравно и след това, като се разболея, никой да не ми обръща внимание.- Навсякъде се случва!
22. Искам с парите ми за здравни осигуровки да се купувт нови Мерцедеси - А дали това става?
23. Искам депутатите дето аз сам ги избрал всяка година да си купуват нови коли.- Е факт е да, ама не само в България
24. Кефят ме данъци от по над четиридесет процента.- Няма такива данъци
25. Обичм да плащам такса смет колкото две пенсии на баба ми и после пак да ходя из боклука.- Няма такова нещо.
26. Луд съм от щастие когато се забавя с 0,14 минути да си платя тока и ме резнат веднага.- И тва не е верно.
27. После след като си го платя да чакам три дена да ми го пуснат.- Това също.
28. А наи-готиното е, че тъпите цигани не си го плащат по дест години.- Не бери грижа за тях.
29. Радвам се когато мургав контролюр в градския транспорт ми дава билетче шеста употреба.- Това е пак само за попълване на бройката, няма такова нещо.
30. Щастлив съм да гледам тъпи циганки да не се плащат билетчетата защото са братчеди с контрольора от шесто коляно.- Глупости.
31. Хубаво ми е да събирам пари за кола от десет години….- Като нямаш пари, няма да си копуваш кола, какъв е тоя български комплекс.
32. …после да ми я откраднат на втория ден.- Дали?
33. Искам инфлацията да ми изяде спестяванията.- Не е толкова висока, тва да не е писано преди 10 години?!?
34. Обичам да дружа със тъпи, грозни и миризливи цигани наскоро забогатели от съмнителен бизнес.- Иди в англия за да дружиш с афганистанци и иракчани тогава. Освен това всеки сам избира с кой да се събира, нали така?
35. Още по-хубаво ми е, когато ми откраднат колата.- Повтаря се за запълване на бройката.
36. Най-хубаво ми е когато после корумпирани ченгета ми се обаждат да искат “награда” за нея за да ми я върнат.- Навсякъде има корупция малко или много.
37. Харесват ми подкупните ченгета – те са гот!- Казах го в по-горното.
38. Харесват ми подкупните митничари – браво юнаци!- Ако си мислиш, че са само тукаааааа.
39. Харесва ми, че абсолютно всички, дето не трябва, са подкупни.- ....
40. Чувствам се щастлив, когато мутрите изнасилят гаджето ми.- Това едва ли се случва.
41. Чувствам се щастлив, когато мутрите изнасилят и мен.- Попълване на бройката.
42. Весело ми е, когато БМВ-та газят хора и се отървават с глоба за превишена скорост.- Моля?
43. Обичам попфолк.- Като не обичаш, слушай нещо друго.
44. Искам да си купувам дрехи втора употреба – на килограм.- Щом искаш....ама това не е само в България, нали се сещаш
45. Искам да имам хладилник втора употреба.- Повечето западно европейци карат на стока втора употреба.
46. Искам и пералня втора употреба.- .....
47. Искам и климатик втира употреба.- ....
48. Падам си да ми обират апартамента по два пъти в годината ... Точно толкова, да
49. ...кефя се и когато се върнат да ми изядат и сланината в хладилника. - Попълване на бройката
50. Хубаво ми е сутрин да виждам некролози на шест годишни деца изнасилени от гнусни педофили.- Моля? Дори и да се случва, то е навсякъде.
51. Хубаво ми е когато на следващата сутрин разбера, че гнусните педофили са ги освободили срещу гаранция от 500 лева.- Еми ако ти харесва....
52. Хубаво ми е сутрин да виждам некролози на петнадесетгодишни деца, умрели от дрога.- Това е навсякъде подяволите!!!
53. Хубаво ми е сутрин да виждам некролози на шестнадесетгодишни деца, застреляни от полицаи.- Веднъж се е случило и арееее, все едно е всеки ден.
54. Хубаво ми е сутрин да виждам некролози на двадесет годишни младежи които са се самоубили в “родната казарма” защото някои се е гаврил с тях.- Е това да.....ама не е само тука.
55. Хубаво ми е сутрин да виждам некролози на на старци които са се самоубили за да не живеят в мизерия.- За такъв случай не съм чувала.
56. Обичам да гледам старци да си късат рецептите пред поликлиниките, защото немогат да си купят лекарствата.- Хм....
57. Приятно ми е да ме хапят бездомните помияри, които живеят в градинката до нас.- Вече са по-малко.
58. След това ми е хубаво, когато в болницата ми кажат, че се е свършила противобясната ваксина... - Попълване на бройката....
59. ...и най-накря ми предложат такава за десет лева от личният им запас.- Да бе
60. Харесва ми да ме ръгат в трамваите.- Ходи пеш. Или се ръгай и ти, това не е само пак в България.
61. Харесва ми да ме настъпват и да ми кашлят в лицето в тролеите и автобусите.- ......
62. Обичам да ме лъжат на пазара.- Това е навсякъде
63. Обичам да ме лъжат навсякъде.- Това също.
64. Харесва ми че в България думата “Педераст” звучи гордо.- Български манталитет....
65. Приятно ми е, че от чешмата в кухнята текат лайна след като не съм имал вода от четири дена защото живея на 13 етаж.- Глупости
66. Обичам да гледам тъпа телевизия.- Тогава не я гледай, това е пак навсякъде.
67. Много си падам по предавания с дълбоко социално значение като “Разбиване” и “Първична сила”. Такива вече няма!
68. Обичам да гледам тъпи сериали по четири пъти на ден.- Кой те кара?
69. Обичам да слушам тъпо радио.- Кой те кара?
70. Обичам страшно тъпите театрални постановки.- Кой те кара?
71. Обичам тъпите вестници.- Ми не ги купувай.
72. Много обичам да ми спират кабелната телевизия в момента, когато има хубав филм.- Оплачи се.
73. Падам си да пия метилов алкохол в бутилка от уиски.- Що, кой те кара?
74. Весело ми е да гледам как баба ми живее с петдесет лева пенсия.- Кво да се прави?
75. Става ми гот като видя, че баба ми си продава покъщнината да може да си плати водата.- Хм...
76. Доставя ми удоволствие да гледам как контрольорите в градския транспорт бият хора.- Кога?
77. Доставя ми удоволствие и мен да ме бият.-.....
78. Радват ме бездомните деца по улицата ...- Навсякъде са
79. ...и те са щастливи когато намерят малко пари да си купят лепило.- Навсякъде са.
80. Харесвам по цял ден да седя пред телевизора и да няма едно сфястно заведение където да ида да пия едно кафе.- Пише се свестно, и кафетата са си много хубави.
81. Обичм кафето да ми е втора цетка с бъркалка втора употреба.- Къде е това?
82. Още повече ме радват бездомните деца, когато са гладни.- Попълване на бройката, навсякъде са.
83. Обичам да виждам пудели с прически за по сто лева.- По телевизията ли?
84. Става ми хубаво, когато си купувам лекарства с изтекъл срок на годност.- Няма такова животно. Отиваш да го върнеш.
85. Весело ми е, когато освобождават убийци от затвора, за да си правят пломби по зъбите.- Моля?
86. Кеф ми е когато лекарят ми ми каже, че дължа 50 лева за един обикновен преглед и консултация.- Моля? А ти при кой ходиш, при някой в Лозенец ли?
87. Радвам се, когато срещна случайно на улицата бивши финансови фараони.- Хм....
88. Радвам се, когато на пешеходната пътека някой шофьор се опита да ме сгази.
89. Кефя се когато по тротоарите няма място от паркирани коли. Ще винмаваш.
90. Обичам да си купувам фалшиви шампоани, от които да ме избиват обриви.- Ми купувай си малко по качествени, или се консултирай с лекар. Това може абсолютно навсякъде да се случи.
91. Харесва ми, когато някой се закачи на моя телефон и говори половин час с Гвинея Бисау.- Това вече го няма. Ако се случи, подаваш оплакване.
92. Приятно ми е, когато някой психопат спечели избори.- Щото народа е психопатски.
93. Много ми е гот, когато родителите ми живеят на заеми.- А знаеш ли, че навсякъде в Европа живетя на лизинг, така по-добре ли е?
94. Радвам се като някакъв изрусен, детствен педераст ме срещне на улицата и ми каже:”Скъпи, обичам те!” Или нещо подобно.- Мноол хитро....тука нямам думи да опиша колко зле е бил автора.
95. Радвам се, когато разни тъпаци с костюми за по хиляда лева, наскоро купили по един мезонет на трите си любовници, с извъннормено тегло от прекомерно ядене на езици от пъдпъдъци, прекарващи уикендите на островите Тонга, возещи се в служебни коли, струващи колкото половин поликлиника, децата на които ходят с по шест бодигардове, жените на които се занимават с това да си купуват гащи от Париж всеки втори петък на месеца, да се опитват да ме убедят, че нещата някога ще се оправят.- Има ли такива?
96. Харесва ми самозвани професори, въртящи по 10 фирми, да пишат двойки, защото по време на лекциите сме ходили на работа.- Дали?
97. Защото умирам комплексари да ме третират като роб/иня.- Като не ти изнася се махаш.
98. Защото няма по-голяма наслада да уча в бунище.- Да си влезнъл в по- хубаво даскало.
99. Защото много обичам екстремния спорт - "разходка по планините" и т.н. - ОООО а някой даже нямат планини....
Значи половината от тия неща са написани за да запълнят бройката, а повечето от тях, с много малки изключения е навсякъде. Щом на някои му харесва да живее по европейски стеротип, по-добре да заминава. Човек трябва сам да се удебди, че в България съвсем не е ада, и че в другите страни, не цъфтят само цветя, и не живет всички приказно....Въпрос на виждане, оправяйте се. Въпроса е не да стоиш и да хленчиш а да се бориш. защото всеки казва "да знам че е трудно в чужбина ама..." Ами никой не знае колко е трудно докато не замине, докато истината не лъсне грозна и ужасна. По-трудно е отколкото всеки си мисли....

HeavenSent
08-03-2005, 10:16
6. Приятно ми е да работя по един месец за 117 лева. Такава работе не съществува, или тряя да си адски некомпетентен.
Така може да е в София но има и други градове в България все пак :roll: А и не мисля че за да си намериш работа е толкова важно да си компетентен в днешно време...Нужни са ти солидни връзки и даже да нямаш средно образование пак може да станеш секретар в някоя община(казвам го защото го знам!)

LiNkiN4eTo
08-03-2005, 11:21
#100 - защото просто съм българин

08-03-2005, 12:44
"Обичам родината,мразя държавата"-това най-точно изразява отношението ми по въпроса.Колкото и да се опитвам да съм патриотка и оптимистка,че нещата ще тръгнат към по-добро,не мога.Гледам съвсем обективно на състоянинето на държавата ни и мисля,че за съжаление нещата ще стават все по-зле.

От 1 месец вече съм в чужбина(не за постоянно,държа да отбележа)и не мога да си затворя очите при вида на бруталните различия,те просто са крещящи.Самата атмосфера е друга,няма я простотията(или поне не до такава степен) и само моля не ми разправяйте "навсякъде го има"-в цивилизованите държави го няма,колкото и да се залъгваме.И мръсотията я няма.Тази така позната гледка на подаващата се през прозореца ръка,която хвърля боклука долу( :!: :!: ) също я няма.Хората имат култура и възпитание,от малки са научени къде трябва да си хвърлят стъклените шишета,къде хартията и тн,и как да се отнасят към природата.Та ние сами се зариваме в собствения си боклук!Наистина е плашещо..За стандарта няма смисъл въобще да се говори-на всички ни е ясно,че сме на светлинни години назад.
За доста от 99те точки съм съгласна,че са факт.fire_of_satan,най-малко имам желанието да споря с теб,и не бих го правила,само за да си чеша езика,но относно някои неща не съм съгласна с теб..
6. Приятно ми е да работя по един месец за 117 лева. Такава работе не съществува, или тряя да си адски некомпетентен.-съществува,и още как.И не е казано,че трябва да си некомпетентен..Завършили висшисти остават без работа и реализация,за какво говорим просто..
8. Много ме радват сметките от по 150 лева за парно.И аз нямам такива сметки, а апартамента е 4ри стаен.-тогава имаш късмет,че си попаднала на добросъвестни съседи,които не се отопляват на твой гръб.Личен опит.
21. Държа да се осигурявам здравно и след това, като се разболея, никой да не ми обръща внимание.- Навсякъде се случва!-В Германия,а предполагам и в други държави от това равнище,това не се случва.Там здравето не е една покупко-продажба,едно пазарене като това при нас.Сестра ми,която е студентка в Германия,спешно се налагаше да й се направи сериозна операция.И при все,че е чужденка(и то бг..),хората веднага я приеха в болницата и я оперираха,без да плаща нищо(защото е здравноосигурена).И това не е нито прецедент,нито единствен пример.Просто нещата там са организирани.
28. А наи-готиното е, че тъпите цигани не си го плащат по дест години.- Не бери грижа за тях.-колкото и да се опитвам да не бера грижа,не е честно те да са с такива привилегии пред останалите,защо не се хванат на работа,а не само да си седят в къщите и да се размножават и да им дават пари за това
42. Весело ми е, когато БМВ-та газят хора и се отървават с глоба за превишена скорост.- Моля?-Едва ли се оттървават само с това,но факт е,че това,което се случва в бг на пътищата,е ненормално..В чужбина още щом стъпиш на пътя колите забиват спирачки отдалеч да ти направят път.Та ако случайно блъснат някого,нали цял живот ще гният в някой затвор..(тук се засяга и болната тема със законодателството и правосъдието-пълна пародия)
53. Хубаво ми е сутрин да виждам некролози на шестнадесетгодишни деца, застреляни от полицаи.- Веднъж се е случило и арееее, все едно е всеки ден.-веднъж се е случило,да,но как може да се стигне дотам,че да се случи въобще!?
55. Хубаво ми е сутрин да виждам некролози на на старци които са се самоубили за да не живеят в мизерия.- За такъв случай не съм чувала.-късметлийка си,че не си чувала,защото такива случаи наистина има и това е просто невероятна трагедия.Даже мога и да дам пример-преди година и нещо както една приятелка си вървяла по улицата на път за даскало,изведнъж на метър от нея се стоварва възрастна жена..която разбира се умира на място,тъй като се е хвърлила от 6тия етаж..
74. Весело ми е да гледам как баба ми живее с петдесет лева пенсия.- Кво да се прави?-точно това е,че всеки вдига рамене и си вика какво да се прави.Ние просто се примиряваме,оставяме се да се гаврят с нас...
76. Доставя ми удоволствие да гледам как контрольорите в градския транспорт бият хора.- Кога?-По-скоро въпросът е Как е допуснато?..Доста бяха писали по вестниците за такива случаи.
95. Радвам се, когато разни тъпаци с костюми за по хиляда лева, наскоро купили по един мезонет на трите си любовници, с извъннормено тегло от прекомерно ядене на езици от пъдпъдъци, прекарващи уикендите на островите Тонга, возещи се в служебни коли, струващи колкото половин поликлиника, децата на които ходят с по шест бодигардове, жените на които се занимават с това да си купуват гащи от Париж всеки втори петък на месеца, да се опитват да ме убедят, че нещата някога ще се оправят.- Има ли такива?-И на мен ми се иска да вярвам,че няма,но са факт.

..Сигурно могат да се измислят още 9999 причини..Но вместо да си напрягаме мозъците и да ги търсим,трябва да се опитаме по някакъв начин да променим каквото ни е по силите.Не трябва да се примиряваме с околната простотия,не трябва да се оставяме по течението,а да търсим правата си и да се противопоставяме.

FeitiCeiRa
08-03-2005, 12:50
"Обичам родината,мразя държавата"-това най-точно изразява отношението ми по въпроса.Колкото и да се опитвам да съм патриотка и оптимистка,че нещата ще тръгнат към по-добро,не мога.Гледам съвсем обективно на състоянинето на държавата ни и мисля,че за съжаление нещата ще стават все по-зле.

От 1 месец вече съм в чужбина(не за постоянно,държа да отбележа)и не мога да си затворя очите при вида на бруталните различия,те просто са крещящи.Самата атмосфера е друга,няма я простотията(или поне не до такава степен) и само моля не ми разправяйте "навсякъде го има"-в цивилизованите държави го няма,колкото и да се залъгваме.И мръсотията я няма.Тази така позната гледка на подаващата се през прозореца ръка,която хвърля боклука долу( :!: :!: ) също я няма.Хората имат култура и възпитание,от малки са научени къде трябва да си хвърлят стъклените шишета,къде хартията и тн,и как да се отнасят към природата.Та ние сами се зариваме в собствения си боклук!Наистина е плашещо..За стандарта няма смисъл въобще да се говори-на всички ни е ясно,че сме на светлинни години назад.
За доста от 99те точки съм съгласна,че са факт.fire_of_satan,най-малко имам желанието да споря с теб,и не бих го правила,само за да си чеша езика,но относно някои неща не съм съгласна с теб..
6. Приятно ми е да работя по един месец за 117 лева. Такава работе не съществува, или тряя да си адски некомпетентен.-съществува,и още как.И не е казано,че трябва да си некомпетентен..Завършили висшисти остават без работа и реализация,за какво говорим просто..
8. Много ме радват сметките от по 150 лева за парно.И аз нямам такива сметки, а апартамента е 4ри стаен.-тогава имаш късмет,че си попаднала на добросъвестни съседи,които не се отопляват на твой гръб.Личен опит.
21. Държа да се осигурявам здравно и след това, като се разболея, никой да не ми обръща внимание.- Навсякъде се случва!-В Германия,а предполагам и в други държави от това равнище,това не се случва.Там здравето не е една покупко-продажба,едно пазарене като това при нас.Сестра ми,която е студентка в Германия,спешно се налагаше да й се направи сериозна операция.И при все,че е чужденка(и то бг..),хората веднага я приеха в болницата и я оперираха,без да плаща нищо(защото е здравноосигурена).И това не е нито прецедент,нито единствен пример.Просто нещата там са организирани.
28. А наи-готиното е, че тъпите цигани не си го плащат по дест години.- Не бери грижа за тях.-колкото и да се опитвам да не бера грижа,не е честно те да са с такива привилегии пред останалите,защо не се хванат на работа,а не само да си седят в къщите и да се размножават и да им дават пари за това
42. Весело ми е, когато БМВ-та газят хора и се отървават с глоба за превишена скорост.- Моля?-Едва ли се оттървават само с това,но факт е,че това,което се случва в бг на пътищата,е ненормално..В чужбина още щом стъпиш на пътя колите забиват спирачки отдалеч да ти направят път.Та ако случайно блъснат някого,нали цял живот ще гният в някой затвор..(тук се засяга и болната тема със законодателството и правосъдието-пълна пародия)
53. Хубаво ми е сутрин да виждам некролози на шестнадесетгодишни деца, застреляни от полицаи.- Веднъж се е случило и арееее, все едно е всеки ден.-веднъж се е случило,да,но как може да се стигне дотам,че да се случи въобще!?
55. Хубаво ми е сутрин да виждам некролози на на старци които са се самоубили за да не живеят в мизерия.- За такъв случай не съм чувала.-късметлийка си,че не си чувала,защото такива случаи наистина има и това е просто невероятна трагедия.Даже мога и да дам пример-преди година и нещо както една приятелка си вървяла по улицата на път за даскало,изведнъж на метър от нея се стоварва възрастна жена..която разбира се умира на място,тъй като се е хвърлила от 6тия етаж..
74. Весело ми е да гледам как баба ми живее с петдесет лева пенсия.- Кво да се прави?-точно това е,че всеки вдига рамене и си вика какво да се прави.Ние просто се примиряваме,оставяме се да се гаврят с нас...
76. Доставя ми удоволствие да гледам как контрольорите в градския транспорт бият хора.- Кога?-По-скоро въпросът е Как е допуснато?..Доста бяха писали по вестниците за такива случаи.
95. Радвам се, когато разни тъпаци с костюми за по хиляда лева, наскоро купили по един мезонет на трите си любовници, с извъннормено тегло от прекомерно ядене на езици от пъдпъдъци, прекарващи уикендите на островите Тонга, возещи се в служебни коли, струващи колкото половин поликлиника, децата на които ходят с по шест бодигардове, жените на които се занимават с това да си купуват гащи от Париж всеки втори петък на месеца, да се опитват да ме убедят, че нещата някога ще се оправят.- Има ли такива?-И на мен ми се иска да вярвам,че няма,но са факт.

..Сигурно могат да се измислят още 9999 причини..Но вместо да си напрягаме мозъците и да ги търсим,трябва да се опитаме по някакъв начин да променим каквото ни е по силите.Не трябва да се примиряваме с околната простотия,не трябва да се оставяме по течението,а да търсим правата си и да се противопоставяме.
..Tова беше моето мнение по темата,забравих да се логин-на.

08-03-2005, 15:09
42. Весело ми е, когато БМВ-та газят хора и се отървават с глоба за превишена скорост.- Моля?
fire_of_satan като гледам поста ти имам чувството че през тва време докато животът е такъв какъвто е и кипи навън ти си си седяла вкъщи пред компютъра и си си поствала в някой форум...може и смешно да звучи и някои неща да са просто колкото да запълнят,но ако ти се беше случило на теб нямаше толкова лесно да отговаряш! защото сигорно незнаеш какво е да те блъснат с любимия ти човек и да си счупиш крака,а тя след кома да си отиде от тоя свят и после някви пари и сичко е на 6...всяко чудо за 3дни така ли ? защото точно тва се случи с едни приятели и ако не гледате новини преди няколко седмици жена блъсна и уби едно момиче на пешеходна пътека и пак се оттърва с условна срещу няква мизерна такса. Няма лесни неща и навсякъде е трудно,но не ми казваи че навсякъде е така защото не е ! Кво ли ти говоря fire_of_satan ти на колко си...14 ? FeitiCeiRa виж с теб съм съгласен "Обичам родината,мразя държавата" и аз съм на тва мнение.Някои неща просто трябва да се променят...

universal_dream
08-03-2005, 21:48
opa da znaete 4e tva gost4eto sum az :P

Sportexz
08-04-2005, 01:01
Тъпак... явно не си ходил в чужбина да видиш къв "страшен" живот е там. Аре стига, който не ще тук да си ходи, никой не е насила в България!

fire_of_satan_
08-04-2005, 10:14
42. Весело ми е, когато БМВ-та газят хора и се отървават с глоба за превишена скорост.- Моля?
fire_of_satan като гледам поста ти имам чувството че през тва време докато животът е такъв какъвто е и кипи навън ти си си седяла вкъщи пред компютъра и си си поствала в някой форум...може и смешно да звучи и някои неща да са просто колкото да запълнят,но ако ти се беше случило на теб нямаше толкова лесно да отговаряш! защото сигорно незнаеш какво е да те блъснат с любимия ти човек и да си счупиш крака,а тя след кома да си отиде от тоя свят и после някви пари и сичко е на 6...всяко чудо за 3дни така ли ? защото точно тва се случи с едни приятели и ако не гледате новини преди няколко седмици жена блъсна и уби едно момиче на пешеходна пътека и пак се оттърва с условна срещу няква мизерна такса. Няма лесни неща и навсякъде е трудно,но не ми казваи че навсякъде е така защото не е ! Кво ли ти говоря fire_of_satan ти на колко си...14 ? FeitiCeiRa виж с теб съм съгласен "Обичам родината,мразя държавата" и аз съм на тва мнение.Някои неща просто трябва да се променят...
Адски хитро, разбира се че се случва, но определено
не всичко. А освен това не се случва всеки ден, освен това ако си мислиш, че по другите страни не се случват "странни" неща....разбира се, че България има проблем. И разбира се, че тези неща на мен не са ми се случвали, аз не изразявам всеобщо мнение ако не си забелязал, изразявам моето. Не съм стояла да поствам в някой форум, една година не бях тука, само че тва не е от значение. И искаш ли да ти кажа нещо друго, "обичам родината, мразя държавата" за мен е някакво клише зад което застават, тези които не искат да се бориш. Не можеш да мразиш държвата, защото живееш в нея, и вместо да парадираш с лозунга, се опитай да направиш държавата. Всеки може да застане зад него, и всичко пак така ще си върви, и всеки пак така ще разправя. Ако имаш 18 отиваш и гласуваш, и се бориш среюу всички тия несправедливости, които ти се случват. Не ти говоря да ходиш да се гърмиш с мафията, а просто да не се примиряваш, иначе няма как да стане. Затова се опитвам да ти обясня колко е безсмислен лозунга. Не се опитвай да се заяждаш, не се хаби. Не съм на 14, което пак не е твоя работа. Аз изразявам, казвам пак, единствено и само лично мнение, след като не ти харесва....аз нищо не мога да направя, нито ти ше ме обедиш в нещо, нито пък аз тебе. Така аз виждам нещата, може би прекалено оптимистично..но тва си е моя работа.
Някой каза нещо за връзките за работа....Ти знаеш ли, че ако си в друга страна, те избутват кореняците, и ако нямаш връзка с общественоста от твойта страна, нямаш шансове, да си намериш нормална работа. Не само в България нещата стават с връзки, мила.

mis_marry_jane_13
08-04-2005, 12:14
tova e dosta staro i e samo za ebavka

universal_dream
08-04-2005, 13:56
"tova e dosta stro i e samo za ebavka"...mnogo sme6no nqma 6to! koe mu e staroto kato tva se slu4va i v momenta? fire_of_satan_ ami dai togava da trugnem bez nikakuv lozung i da ne zastavame zad nikakvi idei i da si napravim pogo pred ministerstvoto v znak na protest mul4alivo i bez dumi "obi4am rodinata,mrazq durjavata" 4e kakvo mu e na kli6eto? tova e protest sre6tu pravitelstvoto i horata koito komandvat otgore i tup4at naroda...ne6to mai si se oburkala kakvo iska6 da kaje6 dokato si pisala :wink: i ne se zaqjdam... prosto me izdrazni kak si otgovorila na vsi4kite pri4ini s nqkvi tupi otgovor4eta se edno ti e se taq..za6toto naistina taka izglejda(ako ne mi vqrva6 si vij posta) suglasen sum 4e ne trqbva da se primirqvame i da si otstoqvame pravoto...no sam 4ovek ni6to nemoje da napravi po vuprosa NI6TO...zatova se subirat razni xora s razni ideali i zastavat zad edna ideq za da napravqt ne6to po vuprosa... i nie zatova sme tuk za da govorim po temata,taka 4e 6te se zaqjdam kolkoto si iskam s teb mila...ti ako ne mi otgovori6 zna4i taka si re6ila,no foruma nali zatva se kazva forum.. trqbva da ima pove4e ot 1 razli4ni mneniq..zatova produljavai v su6tiq dux..uvajavam vsqko mnenie s izklu4enie teq s cifri4kite :lol:
P.S. moje da mi govori6 v mujki rod i da mi kazva6 Mili ili Mili4ko,no mila nqkak si ne mi otiva.Tfa za vsi4ki se otnasq :P

techCandy
08-04-2005, 22:27
universal_dream, мила ли съм ти казала, ако съм била
аз, не съм объранала внимавие просто. Дали ми пука или не е спорен въпрос. Мисля, че ясно се изразих по въпроса защо "обичам родината, мразя държавата" не е особено хитро. Никой не е казал, че трябва да се прави мълчаливо пого пред парламента. Но идеята ми е следната, нямам представа точно как виждаш нещата, но повечето, които застават зад тая мисъл, са хора които просто си дрънкат. Или въобще не знаят за какво иде реч, или пък са наясно, но нищо не правят. Мрази държавата, но примерно когато не му плащат осигуровки си трае. И интересно ми е, как ще мрази държавата, когато той/тя изобщо не спомага за да се оправи. Как може някой да агитира с това, а в същото време да си клати краката. Както казах, не е нужно да ходи да се гърми с половин България, но когато се изправи срещу нещо такова, да намери начин, и да си търси правата, а не да си казва "еми кво да се пра'и". В крайана сметка не живеем в Афганистан подяволите и трябва да има начини. Не етолкова отвратително колкото е изкарани, най- малкото, защото повечето от нещата не са проблеми само на наща мила родина.

мечтател
08-12-2005, 10:50
Ами тва е положението и за съжаление колкото и да е пресилено е вярно. Колкото и да защитаваме наща мила татковина, че било кофти навсякъде - не е вярно. Разликата е в манталитета на западноевропейците и другите развити цивилизации. За разлика от България там хората работят. И не си търсят причина и повод да кръшкат всеки път. Пример: възниква повреда, да кажем спукана тръба. В България отиват да го поправят 8 човека, без да броим зяпачите. От тях 1 копае, останалите - с ръце на кръста - шефчета и го контролират да не напрай беля. В цивилизацията - отиват 8 човека, от тях копаят 7 осмия ги контролира и даже и той търси кво да направи за да свършат по-бързо. Щот той, освен че не гледа да мине метър и да му се размине работата, има и едно нещо дет му викат съвест. той се стреми да свършат по-бързи, че да пуснат водата на хората. И т.н. И в мисленето на западняците е заложено да се работи, а в нащо - че има кой да работи вместо нас. Положението е още по-отчайващо с наще братя, ромите, както тряало да се казва или с тия гнусни мързеливи и т.н. мангасари. Да кажем, че само заради тях сме така - смешно е. Но докато има българи със съвест и желание да се работи за да се промени нещо, то при тези елементи това се наблюдава рядко. При тях се вижда желание да консумират, рушат и унищожават. Те рядко дават нещо в замяна на соц. помощи и т.н. Вместо това те бият изнасилват и т.н. без никаква причина освен една - че са безнаказани. Това може да го отрече само човек който не е преживявал цигански бой, цигански терор и т.н. изпитал съм го на гърба си. но се отклоних от темата. Тряа да се промени нрава на българи и цигани. Само така ще стане номера. Не е обаче по силите на нормален човек да го набие това в главите на хората. Затова да се надяваме, че "времето ще роди герой" който да го направи. Иначе - това ще сме хора които мислят като мен.

rosskata
08-12-2005, 11:40
Е направо ми е писнало от критици, плюещи всичко в държавата ни, отричащи всичко положително. :shock: Казах и повтарям- който не му изнася, да си обира крушите и да живее като втора категория овек в чужбина. Аз няма да го направя, както и приятелите ми. :? Оставам тук, защото съм сигурна в себе си и знам, че няма да работя за 117 лева, нито ще ме обират 2 пъти на ден. Този дето е писал тея причини, никъде няма да си намери място дето да му хареса- той иска всичко да му е наред. Еми сори пич ама не става. Най-лесно е да се плюе, в това сме много добри. НА мен манталитете на българите не ми пречи, аз съм част от този народ,което не значи, че го подкрепям, пък и хвърлянето на боклука не е показателно за националната принадлежност, а за умствениоя багаж.. А пича дето го е писал това сигурно си хвърля боклука и той на улицата - такива хора са на принципа " Кво ми пука, тук и без тва е гадно".

А за тези, дето са в чужбина и ги е срам от България - да си гледат работата и да са живи и здрави в новата си родина. И тук има кой да остане. И да промени нещата, вместо да се оплаква и псува.

chupacabra:)
08-12-2005, 12:20
фсъщност дори и да излезем в чужбина пак ще гледат на нас като на лайна.
майката на някой познат (не помня точно кой) била отишла в италия за известно време..
и италянците пред нея са си шушукали "пази си чантата, това са българи".
не искам да си представям си като отида в чужбина какво ще е отношението към мен ...

sherry
08-17-2005, 15:18
Da,Balgariq se namira v kriza!!!
Politicite samo gledat da tiknat nqkoi i drug lev v djobovete si,horata sa nevazpitani,neblagodarni i vredqt adski mnogo na okolnata sreda.
Da,trudno si namirame rabota i smetkite sa golemi...
NO kakvo si misli6?4e v drugite darjavi nqma takiva problemi li?
Za boga,q poglednete kakvo stava s Amerika?
Horata sa bogati,no jiveqt v strah ot postoqnnite teroristi4ni atentati.Ne znaqt dali kato otidat na rabota izob6to 6te se varnat...(kakto stana s dvata nebostarga4a-bliznaci)
A v Afrika e palno s hora,koito izmirat ot glad,bolesti i t.n. ima mnogo po-bedni hora ot nas.
Az obi4am stranata si i vapreki vsi4ki otricatelni ne6ta v neq,az vse o6te 6te si q obi4am.
Za6toto tuk ne e idealno,no povqrvaite mi-i v 4ujbina ne e!

StefanoS
08-19-2005, 12:34
Po-lesno 6te da mi e da izmislq 99 pri4ini da napusna.... :D :wink:

Don_GoTTi
08-24-2005, 19:54
Po-lesno 6te da mi e da izmislq 99 pri4ini da napusna.... :D :wink:
Абсолютно...не че не обичам България..ама тея 99 причина са си живата реалност който и квото да ми говори България няма да се оправи и след 100 години ! тва ми е мнението !

Black_Orchid
08-26-2005, 15:23
Това ми припомня защо толкова много ми харесва в чужбина....

УсмихниСе
09-10-2005, 12:55
Много интересни причини...Супер черногледи.Добре де,ясно е,че в Бг не всичко е розово.Обаче седим си ние и се оплакваме...И каква е ползата?И не всичкое толкова черно.А за да се оправи,трябва да се размърдаме ние..Другите нации били по интелигентни,нямало го тоя български манталитет...Ами хората са възпитани по друг начин и от малки мислят по различен начин.Ние тряабва просто да променин мещата.Как може да има толкова хорица,които казват"Да,тука е зле,нещата трябва да се променят" и пак всичко да е същото..Само приказките ни са големи ей.А когато имаш воля,можеш да се справиш,вервайте ми!И в другите страни,както казаха не всичко е розово,и там сигурно има народ,който си оплаква съдбата и иска да живее другаде,но други се радват на това,което имат и се опитват да подобрят още повече нещата..Аве хората си избират своя начин..Ае стига толкова булшитс.Пийс.България си е наща и ше си я обичаме и ше се борим за нея и за себе си!!!И тя е тази,която ни обединява!

Felinus Catus
09-10-2005, 20:51
Я се стегнете! Който има акъл и е упорит като магаре, в България също ще прокопса! А който няма, трябва да има солидни връзки или поне мнооого пари.

Bamze
10-15-2005, 22:54
ОК, прочетох ги! И, к'во!?
Я сега от тия 99 причини извади 49, така!
раздели ги по равно на 5 американци супер-мега парелии и сметни каква е вероятността един от тях да е жив и здрав след около една година!!! ;)
Таааа, ако се позамислиш, само малко!
Ние българите сме универсални бойни единици!
Каквото ще да става - ние оцеляваме!
Защото сме като вълци единаци!
Я сега си представи за мъничко само :D , че стане някакво си там чудо и вземем да се съюзим!
Еми чеее то, сигурно след 5 години, дори максимум след толко ще измислим нов източник на енергия!
И какво става? Ако бяхме патентовали РС-то, ако бяхме патентовали ксерокса и т.н., къде ли щяхме да сме сега, а????
Ама не далеч по-добре е да си циврим и всичко да е по-старо му. Е, браво! ЧУДЕСНО!