PDA

View Full Version : Суеверия,предсказания..



ton1
08-02-2005, 23:55
Ауе чудя се ... не знам дали вярвам в такива неща някой път да някой път не ...
Това е един пример с темата която четох преди малко за ПЛОДОВЕТЕ НА ЛЮБОВТА ...
Не един път съм чувал някакви дребни неща например ако се прехапеш а долната джука че някой те обича,ако кихнеш някой си говори за тебе и така нататъка.Какво ще кажете за тези неща?А който вярва нека да каже някакви такива подобни неща които знае :)
Тука се включва и зодиака ... Лично в тях вярвам наистина има разлика м/у различните зодии.
Хайде вие сте!

stereophonix
08-02-2005, 23:59
v zodiite i az mn vqrvam! ... edno 40% ot haraktera ti zavisi ot zodiqta i dekadata .. taka mislq az de [;

Jessika_MG
08-03-2005, 07:45
Do zodiite ako se otnasq opredeleno si ima nqkakvi steriotipi koito si ostavat edni i s16ti kakvoto i da stava-skorpionite vinagi 6te se zqjdat, evite(momi4eta) 6te sa si gadnite dvuli4ni ofci 8), a l1vovete 6te si mislqt kolko sa na 6!!!Za kihaneto i az go znam ma edva li vinagi e taka.
No p1k da pomislim malko i da drugite sueveriq...Bqla magiq 4erna magiq?! V1zmojno li e nqkoi naistina da te uro4asa ili e v1pros na psihika.Za uro4asvaneto poznavam uro4asan 4ovek(edno malko momi4ence, koeto sa go vodili pri nqkoq baq4ka i sprqlo da boleduva). A horata sas slabi nervi m nse poddavat na razni gadatelski istorii, debeli ciganki det se m14at da ti zemat parite(pone vav varna mi se slu4i 2 p1ti)

bebe`16
08-03-2005, 08:00
v zodiite i az mn vqrvam! ... edno 40% ot haraktera ti zavisi ot zodiqta i dekadata .. taka mislq az de [;

и аз вярвам в зодийте и даже мисля че не 40,а 50% от характера зависят :wink:

ProstoAz
08-03-2005, 08:35
Суеверията съществуват от толкова много време...има всякакви глупости - когато черна котка ти пресече пътя, когато кихнеш, когато счупиш огледало, когато видиш умрял гълъб, когато видиш гарван, когато изпуснеш вилица или лъжица на пода, когато стъпиш на кръгъл канал, когато минеш под навити стълби и т.н. и т.н. Всъщност, според мен, хората преди са си ги измисляли тези работи, мислейки си, че така се предпазват от злото и се зареждат с добър късмет, сякаш са си нямали друга работа или са нямали обяснение на повечето неща, които са ставали около тях. :roll: Може и да има известна истина в тях...аз незнам дали им вярвам или не, но все пак е хубаво човек да има и едно на ум. :wink:
В зодиите определено вярвам, защото доста често ми съвпада това, което казват (но не винаги). Въпреки че не може на толкова много хора, които са една и съща зодия да им се случва едно и също, нали?
В предсказанията незнам дали да вярвам...има много шарлатанки, които се чудят само как да ни вземат парите, но има и някои, които наистина познават...доста страшничко ми се вижда. :shock: Една приятелка на баба ми отишла на някаква гледачка и когато тя започнала да гледа на мъжа и се стреснала изведнъж и ги изгонила без да им казва защо и няколко месеца след това той умрял. :( Може би някои наистина имат дарбата да виждат в бъдещето като баба Ванга например. :? А аз като бях по-малка звънях на един от тези телефони във вестниците и жената ми каза да не се омъжвам преди 26-27, защото има шанс да се разведа и също така, че ще стана юрист - след 10-15 години ще видя дали е вярно. :wink:

bulgarche
08-03-2005, 09:16
Ne vqrvam osobeno...de da znam..horata tova sa go izmislili za da se namirat na rabota, ne 4e ne6to drugo :)

aBnOrMaL_BaBy
08-03-2005, 10:10
Аз съм супер суеверна, направо понякога се плаша.Вярвам на (айде да не кажа всичко) почти всякакви суеверия, каквито ми кажат.Само тфа за черната котка успорвам - мисля че като ти мине черна котка пътя, значи ще ти се случи нещо хубаво, защото по принцип живота е гаден, а рядко се случва да видиш черна котка която да мине точно по твоя път, което ме води до мисълта, че трябва да ти се случи нещо хубаво макар и рядко.Надявам се да ме разбрахте щото с мойте калпави обяснения хаха :lol:

А искам да ви попитам - вярвате ли в дама пика и всякаквите други карти - аса,валета и т.н. ?

ProstoAz
08-03-2005, 10:13
В картите не вярвам! Може би, защото никога не са ми давали повод? :D Въобще в духове не вярвам - всичко е от плът и кръв. :wink: Духовете ги има само по филмите, книгите и във въображенията на хората, но определено не и в реалността. :wink:

DiEsEl_GiRl4eTo
08-03-2005, 10:13
Нито в зодии вярвам, нито в суеверия! Пълни глупости според мен. Чета за зодиите, но само ей така...забавни са ми...особено тея по вестниците. Имам позната, дето като отсъства тая дет прай хороскопа, пускат някой стар, ама с разбъркани зодии. А вярвате ли наистина, че всичкото население е разделено на 12 ли колко там зодии са и хората от всяка група си прилича до болка? ХеХ Много трябва сте наивни да вярвате ;)

Night_Whisper
08-03-2005, 10:37
4estno kazano i az do nqk'va stepen su sueverna i znam nqkolko takiva 6turotiiki-za stulbi,kotki,6ahti i t.n.V zodiite sum absoliutno sigurna,4e ima ne6to vqrno-dosta zavisi ot tova koq zodiq si kakuv si vsu6nost.A dnevnite horoskopi gi 4eta samo za zabavlenie,rqdko ne6to mi se sbudva... :!:

08-03-2005, 10:48
Emi i az po princip mnogo viarvam na tezi ne6ta,4e ako sa mi 4erveni o6ite-niakoi govori za men.Ako halcam-niakoi misli za men,ako kihna-da mi kajat niakvo 4islo i t.n.Ne znam,za6to no mnogo viarvam na tia ne6ta... :wink: