PDA

View Full Version : Мислите ли за бъдещето си?



Momchenceto
08-03-2005, 14:23
Мислите ли за бъдещето си? Ако да в какъв план? Колко занапред мислите...седмица? месец? година? 20 години? Замисляли ли сте се как това което правите в момента ще се отрази на бъдещето ви...Въобще интересува ли ви бъдещето ви? Пука ли ви? А искрени ли сте пред себе си когато отговаряте на горните въпроси или просто се правите на непукисти и си мислите че сте интересни? Как си представяте бъдещето ако си го представяте? Работите ли за бъдещето си? Ако да как? Реалисти ли сте по този въпрос?

Sportexz
08-03-2005, 14:32
Мислите ли за бъдещето си? Ако да в какъв план? Колко занапред мислите...седмица? месец? година? 20 години? Замисляли ли сте се как това което правите в момента ще се отрази на бъдещето ви...Въобще интересува ли ви бъдещето ви? Пука ли ви? А искрени ли сте пред себе си когато отговаряте на горните въпроси или просто се правите на непукисти и си мислите че сте интересни? Как си представяте бъдещето ако си го представяте? Работите ли за бъдещето си? Ако да как? Реалисти ли сте по този въпрос?
Да мисля за бъдещето си.
Сега се чудя к'во да обядвам ... и си представям бъдещето си(обяда демек) като една мазна пържолка с варен ориз и една биричка.

_Jessy_
08-03-2005, 14:39
Mislq... mnogo mislq za byde6teto si, izgradila sym si plan za li4na realizaciq, ako moga taka da se izrazq. Sega gledam po nujnite mi predmeti da sym pylna otli4ni4ka, tazi godina zapo4vam uroci \11 klas sym\ i do 12-ti trqbva na syn da si peq konspekta \po istoriq\, trqbva i po ezikova kultura da sym za 6. Iskam da kandidatstvam pravo v sofiiskiq, posle 6te se izdirqt nqkoi vryzki i 6e se po4va praktika... i taka. Ina4e 6te se kandidatstva i za 4ujbina, syotvetno 6te se hodi na uroci za Toefel i SAT iii... dano da gi izdyra uspe6no i s dobri to4ki, za da imam i izbor posle. Nadqvam se da hvanq stipenidiq nqkade kym 6tatite primerno, tam ima i koi da me poeme ako zamina... Abe imam si az razni planove - A i B :)

No vypreki vsi4ki byde6teto mi me pla6i... ami ako pri tolkova me4ti nakraq se provalq... A ima i drugo - ponqkoga sym tolkova ambiciozna, 4e moje da se polu4i taka, 4e da ostana sama... ne 4e sega imam problemi sys samotata, ot pone 2 godini sama ne sym ostavala, ama znae li 4ovek, posle ne6tata 6te sa po-seriozni, 6te iziskvat pove4e vreme... ami deca... za mnogo ne6ta mislq i ot mnogo ot tqh me e srtah...

Ne iskam da syzdavam ne6tastni deca, syotvetno tqbva da imam stabilna rabota, da sym dobre realizirana i da sym namerila idealniq myj \po vyzmojnost\, za da re6a da imam dete... koeto veroqtno 6te otneme dosta vreme... ami ako ne uspeq...

I taka de, temata e ob6irna :) Mai se poovlqkoh :P~

SeXy^GiRl
08-03-2005, 14:57
Zamislqla sym se mnogo pyti kakvo me ochakva i ponqkoga me hvashta strah.. No si mislq, che e po-dobre da mislim po-umereno za bydeshteto si za da ne izpusnem migovete v nastoqshteto

Desert Rose...
08-03-2005, 15:02
Mi chestno kazano predi si vyobrazqvah,che mislq seriozno po vyprosa,no istinata e ,che naskoro zapochnah da se zamislqm,pri men malko se poluchi "Kato opre noja do kokala...".Az mnogo mrazq promenite,a bydeshteto nqma kak da ne e svyrzano s tqh.Ta v momenta sym dosta motivirana da ucha i da se zanimavam s tova,s koeto mislq da kandidatstvam dogodina,no taka i ne moga da si izbera kakva profesiq shte e,shtoto iskam neshto,v koeto da se spravqm otlichno i da pomagam na horata i syshtevremenno da mi e priqtno i da mi e po silite.Taka che v momenta sym v proces na obmislqne.Daje naposledyk vzeh da si mislq kak samo sled 15 godini shte sym veche na 32 godini - wow!!Ne moga da si go predstavq,a i ne iskam da znam,zashtoto ako znam kak shte e ,shte se otchaqm i nqma da mi e interesno:).Zasega pravq,kakvoto mislq,che e dobre pyk posle shte vidim,dali e bilo pravilno.

sini4kata
08-03-2005, 16:30
vse po chesto mislq za badeshteto si.nai mnogo planove si pravq za dogodina no naprimer za utre ili za sled sedmica ne pravq.
postavqm si cel koqto iskam da postigna ili si kazvam kakvo trqbva da napravq i kakvo mi se iska da se sluchi-tova sa obshto vzeto moite planove.ne sa koi znae kakvo zashtoto vse pak ne sam tragnala ot sega da gradq jivota si i da se chudq neprekasnato kak da razresha nqkoi vajen problem.

Dharma
08-03-2005, 17:12
Temata ti e dosta filosofska, no az sum sigurna 4e vseki edin 4ovek misli za bude6teto si!
Estestveno 4e da i az go pravq :) . kato se zamislq sqka6 pove4e mislq za minaloto i bude6teto, otkolkoto za nastoq6teto :roll:
Me4tite mi sa svurzani s bude6teto mi, nadejdite mi...

Колко занапред мислите...седмица? месец? година? 20 години?
ami da za sedmici, meseci, godini, sled 10, 20...
razbira se 4e tova, koeto pravq se otrazqva na bude6teto mi-horata, koito sa mi priqteli, u4ili6teto mi, sredata v koqto jiveq 4e dori i vuzdujut, koito di6am se otrazqva na bude6teto ni.
no az si me4taq za bude6teto, ne si pravq planove, za6toto 4esto ne6tata 4e stavat taka kakto planuvame.
No 4estno kazano ne mislq 4e pravq ne6to za da osu6testvq"planovete si" za bude6teto, za6toto- Kakuv e smisulut da ima6 plan sled kato v jivota nqma ni6to sigurno i nikoi ne moje da ti kaja kakvo 6te stane sled nqkolko min???

Bimper-ska
08-03-2005, 20:20
Аз мисля, даже много - понякога вечер не мога да спя. Но каквито и планове да имам, колкото и сигурни да са, все се провалят нещата.

ycMuBkaTa
08-03-2005, 21:41
Непрекъснато мисля за бъдещето си и се опитвам отсега да работя за него( в смисъл с учене подготовка)И мисля доста напред.Но определено само с мислене не става.Трябва и доста труд, но пък ако не мечтаеш и ако не си правиш планове как можеш да очакваш нещатат ти да се подредят. Както се казва : if You can dream it, you can do it :!:

08-03-2005, 23:50
Мда темата е философска...кфо искате тема игра ли??
Колкото по темата имам още няколко въпроса...смятате ли че човек може да си контролира бъдещето си ако иска, да определи до известна степен какво ще стане с него или мислите че каквото и да направите все едно и също ви чака...
Някой хора казаха че се страхуват като се замислят за бъдещето си...защо? Какво мислите че може да ви попречи...защо не направите така че да не ви е страх от него!

----

Аз лично мисля за бъдещето си....не правя кой знае какви планове но си имам някой неща на ум и гледам да работя за тях колкото е възможно, не се престаравам...смятам че човек може да контролира до известна степен какво ще стане с него...ако полагаш някакви усилия няма как да не останат неоценени! Рано или късно някой ше те забележи :P

Momchenceto
08-03-2005, 23:51
...тоя номер много шибан с лога :lol:

bulgarche
08-04-2005, 00:02
...тоя номер много шибан с лога :lol:
Hahaha..naistina li be :)

" Замисляли ли сте се как това което правите в момента ще се отрази на бъдещето ви..." samo za tova moga da kaje, 4e da..kolkoto i stranno da e..znam kakvo pravq v momenta. Na drugite vuprosi....ni6to neznam...

P.S. Nqma li da kajesh neshto za tova che ne pisha na kirilica ?

unreality
08-04-2005, 07:09
Ами и аз мисля за бъдещето си много често.Поставям си цели които искам да изпълня и сега е времето да си помогна за това като уча и т.н.Но никога неможем да знаем какво ще ни се случи утре и как ще ни завърти живота на 180 градуса,незнаем какво ще преживеем и какво ще искаме след 1-2 години!Сега мога да искам едно,а след време друго.Важното е да полагаме усилия и труд в името на мечтите си колкото и да са далечни понякога!

GeRyTo
08-04-2005, 09:05
Нали знаете поговорката..."Ако искаш да разсмееш Господ му кажи, че имаш планове". Е аз смятам, че има много вярно в нея и гледам много много да не се надъхвам и да планирам това и онова, но не мога да отрека, че си имам някакви цели и желания, които искам да постигна. В този момент повече от всякога ми се налага да мисля за бъдещето и да вземам решения (надявам се правилните). Предстои ми да бъда 12 клас и почвам уроци по английски и георафия...с което започва и якото учене разбира се, защото искам да вляза на точно определено място, за което е нужно да положа много труд. Но аз съм сигурна, че усиления труд е винаги възнаграден. Като цяло не искам нищо повече да казвам за "плановете си". Иначе за близкото и по-несериозното ми бъдеще..като например кво ще правя утре, или какво ще ям довечера, или нещо си там мисля по много, ама това не е лошо. Понякога обичам да си мисля някакви планчета в главицата, които не винаги могат да се изпълнят, ама мен пак ми е яко :) . А колкото до това дали ме е страх от бъдещето...еми всеки се страхува най-вече от неизвестното, а в повечето (да не кажа всички случаи) незнаем какво ще ни се случи, но все пак тук говорим за нещата от друга гледна точка, не за това дали може утре да умрем, а за това, че със сигурност ни предстоят някой неща, които ние трябва да направим и т.н.

Оффф...айде стига съм писала, че и без тва никой няма да го прочете ;)

Little_Black_Dress*again
08-04-2005, 16:17
Да,разбира се,че мисля за бъдещето си.Май всички го правят. :roll: Мисля горе-долу месец напред. :P Мисля и за това,как това,което правя в момента ще се отрази на бъдещето ми и смятам,че би му се отразило в доста позитивна посока,защото е важно за развитието ми като личност.Естествено,че бъдещето ми ме интересува и ми пука,какво ще стане с живота ми.Определено съм искрена в отговорите на горните въпроси и не се правя на интересна и на непукистка.Смятам,че всеки мисли за бъдещето си и за това какво мисли да прави оттук нататък,а тези,които казват,че не мислят и не ги интересува - лъжат.В далечното бъдеще,си се представям завършила гимназия с добър успех по възможност,кандидат-студентка,с любим човек,до себе си,на който да знам,че мога да разчитам и,че ме обича,с истински приятели и удовлетворена от живота си,който надявам се ще изживея пълноценно и по най-добрия начин.Работя за бъдещето си в момента,и по-точно работя за образованието си.Влязох в гимназия и от тази година мисля сериозно да започна да се занимавам с изучаването на езици и повечко да наблегна на предмети,като история,литература,математ ика и т.н. :roll:

MaD_CaT*
08-04-2005, 17:24
Еми....явно аз съм от малкото,
които не обичат да правят планове за бъдещето си :roll: .Въобще избягвам да гледам напред...и да планирам нещата,защото нищо не може да е сигурно,винаги може да се получи някакъв фал,и нещата да не станат така,както съм ги планирала!Просто живея за деня,защото не знам дали утре няма да ме сгази някой трактор :lol: (добре де,сравнението не е много добро,ама мисля,че ме разбрахте :wink: ) Все пак,уча с цел,знанията да са ми в полза като му дойде времето :lol: (за кандидатстване)В крайна смета,както всеки нормален човек..искам да имам хубаво бъдеще,да ме приемат след 12 клас в добро училище,да живея нормално!Но не стоя с часове да мисля и да говоря по темата какво смятам да правя след година,2,3...след като завърша и т.н.Вече и планове в близко бъдеще(седмица-2)не правя!Всичко винаги се прецаква!Не правя нито близки,нито далечни прогнози с това,какво ще ми се случва за напред...И ми стана един вид като начин на мислене тези 2 мислички
:arrow: Живей за момента!
:arrow: Живей днес,утре може да няма,а вчера няма да се върне!
Много правилни мисли...и стриктно ги спазвам!

^FaiNt^F
08-04-2005, 18:44
Az li4no mislq za byde6teto si no ne koi znae kolko mnogo... v smisul 4e ne si pravq planove ot roda 'ako napravq ne6to sega to kak 6e se otrazi sled 2god', ami mislq primernu v blizko byde6te....godina nai-mnogo...ima vreme koga da mu mislq.... :roll: Edinstvenite planove koito pravq ako mogat da se narekat taka sa kak 6e jiveq samostoqtelno i kak 6te se spravqm s jivota :roll:

DeSiTo0o
08-08-2005, 23:26
Az ne samo mislq za bude6teto si a imam i ambicii da postigna ne6to v jivota! 8) Ina4e kuv smisal ima samo da mislq i ni6to da ne praa po vuprosa?!:)