PDA

View Full Version : Глобалното затопляне!



Momchence
08-07-2005, 15:30
Хора усещате ли се колко е странно времето това лято? Кога България помни толкова дъждове?? Това може да се пише като аномалия...аномалия е нещо което е много необичайно, много рядко, и което въобще не е характерно! Но когато почват да се появяват такива аномалии всяка година те вече не са аномалии!! Промяната в климата е световна тенденция...не само ние страдаме от кофти време! Не знам за вас ма тея дни като не спря да вали 3 дни се замислих много сериозно...това не е просто кофти време...тепъва времето ще става все по-странно и по-странно! За жалост това не се отразява добре на никой! Някой беше казал че сме щели да се адаптираме, да ама не! Когато стане рязка промяна (а това е доста рязко на фона на нормалното) животните не се адаптират ами умират! Едно е да се адаптираш към някаква промяна за 1 000 000 години това е нормално..но ако същата промяна се случи за 50 години? Точно това става в момента! Доказано е от учените...това което се е променило на Земята за 50 години за този момент, в нормално състояние трябва да стане за 1 000 000 години. Няма нищо по-силно от природата! Още не сме изпитали пълната и сила! На последната среща на Г-8 беше обсъждан проблема с глобалното затопляне и четох че това до което те са стигнали като извод е повече от тревожно...а ве пак това не е кой да е а Г-8. Климата се променя супер бързо! Ледниците на двата полюса се топят все по-бързо и по-бързо .... като казва бързо значи наистина бързо...представете си как всекидневно се откъсват стотици тонове лед в морето, а те са като две люлки на климата на Земята. Почвам да се съмнявам че ще доживея до дълбока старост .... както е тръгнало с тази скорост след 30 години времето ще е коренно различно! Не знам за вас но аз се плаша, защото като гледам какви природни бедствия има се замислям има ли нещо по-ужасно от това! Какво мислите по върпоса вие?

Bloody_Tear
08-07-2005, 15:40
Човекът си е виновен.Ние сме си го направили,ние ще си патим последствията.Като сме толкова глупави и си мислим,че сме най-великите няма дълго да просъществуваме! :evil: Въобще не е нормално това време,никога не е било такова.А пък зимата при нас беше -20 градуса!!!Е това нормално ли е?После ще ми разправят,че е защото земята променила наклона си..бла бла...Глупости.

e_l_i_z_a
08-07-2005, 15:41
Ами аэ мисля като теб,ще добавя че
като ходих 2 години подред в Корея,забелязах,че теэи дъждове тук посред лято са нормални за там.Това са аэиатски дъждове.Просто се движим към тропиците според мен :roll: но и аэ неэнам как. :roll:

GreenLadyM
08-07-2005, 15:41
Mislq 4e bqh 4ela nqkude 4e ako nqkakuv maluk procent ot lednicite se raztopqt,gradovete kato New York i Marsiliq vednaga shte budat zalqti!Az dosta sum mislila po temata s globalnoto zatoplqne....no 4estno d ati kaja ne iskam da mislq zashtoto i az kato teb se plasha!!! :? Horata ne pravqt nishto za da pazat Planetata ni!Ozonovata dupka se razshirqva s vseki izminal den!Klimata se promenq svetkavi4no...kakvo moga da kaja?Osven 4e i malkoto koeto mojem da napravim ne go pravim...vsi4ki vredni gazove se izparqvat vuv vuzduha i rushat bavno ozonoviq sloi!Pojledni kakvo stava sus UV lu4ite...ve4e ne moje da se pe4em na slunce,zashtoto pri4inqva rak na kojata...ne 4e predi slunceto ne e bilo vredno,no nikoga ne e bilo do takava stepen!I shte stava po-zle...i mislq 4e vrushtane na zad nqma!A za tova da dojiveem do starost,az li4no ve4e izobshto ne se nadqvam!

Momchence
08-07-2005, 15:45
Най-тревожното е че ние обикновенните хора, тези които си нямат и пъкел от наука почваме да го усещаме! Не искам да си предствям какво щях да знам ако бях учен! Това е нещо от доста години...но последните 2-3 качели наистина почвам да се чуда "абе това нормално ли е за то сезон" :?

GeRyTo
08-07-2005, 15:56
Aз и преди бях отговорила, ама сега пак ще кажа.
Значи според мен наистина тази година нещата, които стават с времето са доста странни. Първо зимата почна твърде късно...после беше доста жестока...колко бедстващи райони имаше...ужас...после пък лятото закъсня повече от нормалното, други години просто не е било така...не само, че закъсня ами и погледнето го...това лято ли е?! Толкова дъжд падна тази година, че сигурно в последните 10 години е валяло по малко...не ми се мисли за горките хора, които ги наводни..но това е друга тема. Да се върна на климата. Въпреки бързите промени, те не са толкова бързи, че да доживеем да разберем какво ще се случи все пак. Бързи са глобално погледнато. Специално в България климата започва да става тропически, което не е толкова хубаво, но няма как. Някой по горе беше казал, че човека си е виновен...ами да точно така е. Каквото сам си направиш друг няма да ти го направи. Ами все пак тая природа е търпяла, търпяла, ама то тва човешкото няма граници и в един момент всичко ще се балансира, но за наша сметка....
Аз бях гледала някакъв филм, не помня кой беше, в който се говореше, че ледниците ще се стопят много бързо и това ще обърне океанските течения, което ще предизвика от своя страна катастрофи (че и ако не се лъжа беше нов ледников период)....единственото, което ме успокоява е, че мен отдавна няма да ме има...и слава Богу, защото отмъщението на природата наистина ще е тежко....
Мен ме е страх също, но за съжаление какво значение има моят страх...трябва целия свят да започне да се страхува от природата, за да спре да я унищожава...та току виж тогава успял да се спаси...

П.П. По-добре да не чета кво съм писала, че ми се струва доста глупости изписах... :roll:

mira_
08-07-2005, 17:01
Мога да ви кажа само, че ние сами си го направихме това.Под "ние4 имам впредвид човечеството като цяло.
НИЕ замърсяваме планетата!
НИЕ нарушаваме екологичното равновесие с постоянните разкопки, експерименти!
НИЕ сме виновни, защото от Глобалното замърсяване следва Глобалното затопляне.
Озоновата дупка не се е появила от самосебе си, нали знаете...
Мога да пиша още много, но вие знаете как стоят нещата.
Въпроса е в това, че трябва да се превъзпита начина на мислене на хората, за да се спре това чудо...

Momchence
08-11-2005, 13:47
Температурите в големите градове в Европа тревожно се покачват през последните години. За тази тенденция предупреждава доклад на Световната фондация за природата.

Експертите смятат, че Европа трябва да се готви за нови природните аномалии през лятото - горещини, суша и проливни дъждове.

Учените направили анализ на летните температури в 16 европейски града през последните 30 години. Открили, че средните температури през лятото са се покачили с повече от един градус през последните пет години в сравнение с нивото им през 70-те години. Причината за това е главно във вредните емисии газове в атмосферата, като въглеродния двуокис, отделян от електроцентралите и автомобилите.

Покачването на температурите означава и увеличаване на аномалиите и климатичните крайности - от суша до наводнения. Особено засегнати от тях ще бъдат градовете. Именно големите градове на стария континент се затоплят по-бързо от прогнозираното. Лондон е най-яркият пример за това. Днес там е с 2 градуса по-топло отколкото през 70-те години.

Мадрид, Париж, Стокхолм, Атина и Лисабон също страдат от жегите. Горещото време ще създава все повече проблеми за здравето на хората. Разрешението не е в повишената употреба на климатици, а в намаляването на емисиите на въглероден двуокис и в търсене на алтернативни източници за електроенергия. В противен случай учените предупреждават, че в много от големите европейски градове скоро няма да може да се живее.

AvLee_hah
08-11-2005, 15:48
Хаха..ми нали хората/учените могат всичко.Да ги видим сега?Само констатират...е и без това ще минем,то се усеща и се вижда.
Та за климата..ми аз вярвам в Бог и то човечеството само ще се унищожи.Тея неща дето стват хич не са нормални и това равновесие в природата,което е съществувало преди няколко години,вече все повече и повече намалава...или жеги или наводнения.
Ледниците се топят и както каза някой преди мен има вероятнст да залеят Ню Йорк и там северното крайбрежие :?
То не може само да извличаш полза от природтата,ами поне малко да се грижиш за нея.

Sportexz
08-11-2005, 15:50
Споко нищо не става толкова бързо, колкото си мислите!

Главен готвач от ТОХ, Б-с
08-11-2005, 16:11
Нааках се от страх :)

08-11-2005, 16:39
Споко нищо не става толкова бързо, колкото си мислите!
То проблема е,че не го мислим ние :?

hateface
08-11-2005, 19:31
Всичко това са глупости! Няма никакво глобално затопляне. Всичко това са го измислили шибаните корпорации, та да ни карата да им даваме пари, като ги подкрепяме в борбата им против този измислен проблем!

DaVId b3CkHAm
08-11-2005, 19:33
taka 6e goworq i az kato tancuvam horo na pogrebenieto ti

hateface
08-11-2005, 19:35
И ти си тоя дето ше ме вкара там, така ли? Само пробвай, пич.

DaVId b3CkHAm
08-11-2005, 19:36
ne be typak - globalnoto zatoplqne 6e ti dade viza za groba

NumSkull
08-11-2005, 20:40
Мога да ви кажа само, че ние сами си го направихме това.Под "ние4 имам впредвид човечеството като цяло.
НИЕ замърсяваме планетата!
НИЕ нарушаваме екологичното равновесие с постоянните разкопки, експерименти!
НИЕ сме виновни, защото от Глобалното замърсяване следва Глобалното затопляне.
Озоновата дупка не се е появила от самосебе си, нали знаете...
Мога да пиша още много, но вие знаете как стоят нещата.
Въпроса е в това, че трябва да се превъзпита начина на мислене на хората, за да се спре това чудо...

ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ !

Сега вярно е, че замърсяваме планетата си,но ледникови периоди и глобални затопляния винаги е имало ! Ние не сме виновни за глобалното затопляне,то е нещо нормално !Бях чел,че още не е глобално затопляне,а че все още сме в късен стадий на ледников период,тъй ,че споко !

aBeP4eTo
08-11-2005, 20:55
ужас направо се плаша от мисленето на някой хора тук. Първо искам да кажа, че бях пуснала подобна тема преди 2 години след като бях гледала "След утрешния ден" и без силно притеснена. Тогава всички от форума казаха "спокоино". Е да ама вече не е спокоино!
NumSkull естествено, че ние сме виновни за глобалното затопляне. То се дълги на това колко слъцето ни нагрява. А то не ни нагрява пряко, защото имаме озонов слои, а ние замърсяваме страшно много въздуха и в озона се образува дупка която нараства с всеки изминал ден. Всички парфюми, коли, техники...всичко замърсява и озоновата дупка става все по-голям проблем. И най-лошото е, че всички осъзнава какво става и никой нищо не прави.
А според мен дъждовете тази година се дължат на друго или просто това си е някаква моя теория която измислих :P Значи при голямото заметресение в Шри Ланка и последвалото цунами земната ос се е изместила => ние вече се намираме в друг пояс не в умерения както бяхме до скоро. Сега просто ние преминаваме в друг климаничен пояс и затова вече няма и пролет и есен по-скоро преминаваме към тропическия климат, а приспособяването е най-трудното нещо. Реално може и растителноста ни да се промени, може скоро вместо бор и тополи да гледаме палми и банани.

NumSkull
08-11-2005, 21:40
С много малко 1-2 градуса май,но фатални

Sportexz
08-11-2005, 22:22
ужас направо се плаша от мисленето на някой хора тук. Първо искам да кажа, че бях пуснала подобна тема преди 2 години след като бях гледала "След утрешния ден" и без силно притеснена. Тогава всички от форума казаха "спокоино". Е да ама вече не е спокоино!
NumSkull естествено, че ние сме виновни за глобалното затопляне. То се дълги на това колко слъцето ни нагрява. А то не ни нагрява пряко, защото имаме озонов слои, а ние замърсяваме страшно много въздуха и в озона се образува дупка която нараства с всеки изминал ден. Всички парфюми, коли, техники...всичко замърсява и озоновата дупка става все по-голям проблем. И най-лошото е, че всички осъзнава какво става и никой нищо не прави.
А според мен дъждовете тази година се дължат на друго или просто това си е някаква моя теория която измислих :P Значи при голямото заметресение в Шри Ланка и последвалото цунами земната ос се е изместила => ние вече се намираме в друг пояс не в умерения както бяхме до скоро. Сега просто ние преминаваме в друг климаничен пояс и затова вече няма и пролет и есен по-скоро преминаваме към тропическия климат, а приспособяването е най-трудното нещо. Реално може и растителноста ни да се промени, може скоро вместо бор и тополи да гледаме палми и банани.
Незнам къде си го чула т'ва за изместването на оста, ама не е вярно. Ако беше така и продължителността на дните щеше да се увеличи.

aBeP4eTo
08-11-2005, 22:25
Не съм го чувала никаде. :P
Това е лично моя теория. :P

Sportexz
08-11-2005, 22:29
Не съм го чувала никаде. :P
Това е лично моя теория. :P
Ами грешна е. Изместването на земнарта ос би било съпроводено с голями катаклизми по целия свят.

NumSkull
08-11-2005, 22:31
Кофти новина...казаха ми,че преди няколо часа се е откъснал огромен айзберг от антрактида,който се насочвал към потока Гълфстийм(този поток поддържа Европа и света топъл).Очаквали са този аузбер да се откъсне чак след 2012 година,това означава,че след 10 год ще има глобална катастрофа и какъклизъм !

Sportexz
08-11-2005, 22:35
Кофти новина...казаха ми,че преди няколо часа се е откъснал огромен айзберг от антрактида,който се насочвал към потока Гълфстийм(този поток поддържа Европа и света топъл).Очаквали са този аузбер да се откъсне чак след 2012 година,това означава,че след 10 год ще има глобална катастрофа и какъклизъм !
Защо реши, че точно след 10 години ще има глобална катастрофа. Аре не прекалявай със разсъжденията, а?

NumSkull
08-11-2005, 22:37
Еми по простата причина,че горе-долъ след толова време ще стигне потока,а потока като стане ледено студен...

NumSkull
08-11-2005, 22:37
А дори може и да спре,а спре ли ....

Sportexz
08-11-2005, 22:48
Еми по простата причина,че горе-долъ след толова време ще стигне потока,а потока като стане ледено студен...
Гълфстрийм не е поток, а течение.
И то би се изстудило ако айсберга е в неговто начало. А Гълфстрийм се заражда в Мексиканския залив и продължава до Евпора чак до Скандинавия. Тоест ще се изстуди само там.

NumSkull
08-11-2005, 23:03
В бързината...Дано всичко да не е вярно,но са го казали в САЩ по CNN,ще видим утрр по новините.Аз не съм учен и незнам

HanoMnaH
08-11-2005, 23:41
Аз знам от хора(които разбират макар и не много) ,че Бълграия е биал в субтропичният пояс .но след цунамито в Индия Шри Ланка и другите някви плочи се разместили и така българия попада в ТРОПИЧЕН пояс:(Това вече ще е нормално:(Колкото и да не ни се иска;(

Sportexz
08-11-2005, 23:44
Аз знам от хора(които разбират макар и не много) ,че Бълграия е биал в субтропичният пояс .но след цунамито в Индия Шри Ланка и другите някви плочи се разместили и така българия попада в ТРОПИЧЕН пояс:(Това вече ще е нормално:(Колкото и да не ни се иска;(
България беше и все още е в континенталния умерен пояс.

aBeP4eTo
08-12-2005, 00:02
Аз знам от хора(които разбират макар и не много) ,че Бълграия е биал в субтропичният пояс .но след цунамито в Индия Шри Ланка и другите някви плочи се разместили и така българия попада в ТРОПИЧЕН пояс:(Това вече ще е нормално:(Колкото и да не ни се иска;(
България беше и все още е в континенталния умерен пояс.

Тогава защо нямаме пролет и есен?

GeRyTo
08-12-2005, 08:06
Аз знам от хора(които разбират макар и не много) ,че Бълграия е биал в субтропичният пояс .но след цунамито в Индия Шри Ланка и другите някви плочи се разместили и така българия попада в ТРОПИЧЕН пояс:(Това вече ще е нормално:(Колкото и да не ни се иска;(
България беше и все още е в континенталния умерен пояс.

Тогава защо нямаме пролет и есен?

Силно казано е, че нямаме. Имаме си пак, но са по слабо изразени..сякаш..именно поради причината, че всичко се променя. И както Спортекс казва, че сме в умерение пояс...скоро (разбирайте след доста десетилетия) може да не сме вече, а наистина да станем като тропиците. Както е тръгнало с тея дъждове...

MaD_CaT*
08-12-2005, 09:02
:shock: :shock: :shock:
леле...
четох всичките 3 страници...на няква депресираща музичка на Еня май :shock:
:cry: Това,което се случва наистина е тревожно...
Нищо не мога да допълня след всичко,което изписахте... :roll: :cry:

Napu6en-Buhal
08-12-2005, 10:01
KakTo sE kaZVa.. kORaBa pOtUVa BavNo, vOdA sHTE iMa zA VsichKi. VsichKO e zaGuBeNO, pO LOshO iDva, nO Ne mE eBE... kVO kaTO uMRa ?