PDA

View Full Version : курсове за 7 - къде?



08-09-2005, 16:54
Кои курсове мислите, че са най-добри?
В НПМГ, СМГ, http://www.sofrony.com/, http://www.kaiowas.biz/math/study/index.php или http://regalia.hit.bg/?

Axel_f
08-09-2005, 17:14
Ми никои от тези,които си изредил/а. По-добре си намери частни учители,защото по курсовете с 20 човека почти нищо не се научава.Особено ако другите не са на твоето ниво (а това винаги е така). А ти нещо от много рано се готвиш,а? :D

08-09-2005, 18:43
az 6te sum v Vedi mn dobri otzivi 4uh za tam

Sportexz
08-09-2005, 18:49
НПМГ е най-доброто...

Dharma
08-09-2005, 19:11
az hodih na kursove v Nemskata i mislq 4e tam davat dosta dobra podgotovka(pone pri men be6e taka) :wink:

feaR_m
08-09-2005, 19:59
bafti typata tema chestno :twisted: :evil:

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 10 от правилника! Като не ви харесва темата - не пишете!
Благодаря!

mil4eto_
08-09-2005, 20:06
еми школа иванови-ебати якото е там просто немам думи :)

Twista
08-09-2005, 21:57
az hodih na kursove v Nemskata i mislq 4e tam davat dosta dobra podgotovka(pone pri men be6e taka) :wink:
И аз също бях там на уроци. :D Много съм доволна от учителките (Стоянова и Йорданова).
Иначе знам, че Иванови са добри, но те сбръчкват от ЗУБРЕНЕ. Една съученичка се подготвяше там и като ми разправяше колко изкъсо ги държат... Ужас.

ProstoAz
08-10-2005, 09:45
Абе, каквото и да си говорим, според мен, най-добре е да ходиш на частни уроци. Може да е малко по-скъпичко (20лв. на урок обикновенно), но определено е по-доброто решение, защото така учителят успява да ти обърне необходимото внимание, занимава се само с теб, набляга на нещата, които не разбираш и ти ги обяснява подробно, а това няма как да стане, ако сте в група примерно 15-20 човека. :roll: Така няма да може да се обърне отделно внимание на всеки един. :? Незнам...поне това е моето мнение, въпреки че не мога да го твърдя със сигурност, защото съм ходила само на частни. :roll:
Иначе в Иванови също пада яко учене, то там са едни наказания...абе голямо чудо е. :shock: Ама поне повечето влизат в елитни гимназии. :wink: Но аз лично не бих се подложила на такова мъчение. И да не говорим, че мързеливците ги изключват хаха. :P

mil4eto_
08-10-2005, 10:53
абе за иваном не е баш така....аз бях докрая последната група и беше голям купон в 4асоветел :P не е вярно 4е мн се изклю4ва мн хора сами напускат.абе въобще не е толкова трашно е има и некфи в първите групи дето реално у4ат.ма кат бях в последните нон-стоп е купон има супер яки хора и все пак колкото и да не у4иш се ти остава нещо в главата.аз супер рядко писах домашни и изкарах добре на изпитите. :wink:

sisiFF
08-10-2005, 12:12
Най-добре си е на частни даскали отиваш си обръщат ти супер много внимание подготвят те и всичко е на шест ако искам да ходя на курсове дето сме група сто говеда по-добре да си седя в даскалото :shock:

CVETELLINA
08-22-2005, 23:49
i spored mene 4asnite uroci sa nai-dobroto re6enie,za6toto v edna grupa s 20 4oveka kogo po-apred da nau4i6!pyk i ot li4en opit govorq za izpitite sled 7 mi kl e nai-dobre 4asni uroci!az hodih i po l-ra i po matem.i imam mnoo visoki ocenki a az po matematika ni6to ne razbirah predi!taka 4e oba4e zavisi na kvi u4iteli 6a popadne6!e pojelavam ti da sa svesni i da te nau4at! :) :)

ISSP
08-23-2005, 01:22
az 6te sum v Vedi mn dobri otzivi 4uh za tam
Oooo...и аз бях там...по 5 човек които са почти на твое ниво...
ма бях преди 2 години...сега съм 9ти клас...

AvLee_hah
08-23-2005, 09:51
За литература - Веди.Поне аз бях там и много си обичах учителката Весела Михайлова.
А на математика на частни уроци.

08-23-2005, 14:10
az hodih na kursove v 7-mo SOU "Sv.Sedmochislenic" v Sofia,firmata se kazva "Vedi",ostanah dovolna obshto zeto...sega ve4e neznam dali q ima obache :)

08-23-2005, 16:27
v nikakav slu4ai v NPMG .az biah tam i prosto e mnogo lo6o obu4enieto .paralelno s kursovete v npmg hodeh i na 4astni uroci po matematika a po literatura na 4astni uroci pri dve u4itelki.moga da kaja 4e na 4astno vinagi podgotovkata e po -dobra -(balat mi be6e 35 ot maksimalen 36 )a za ivanovi sam 4uvala 4e koito ne si napi6e doma6noto pla6ta globa,a edin dva dni predi izpitite kupuvat temite i gi davat na niakoi ot u4enicite si -edna moia sau4eni4ka kaza 4e znae zada4ite (tova be6e edna sedmica predi izpita)no ne iska6e da kaje ot kade .a sled izpitite si razkaza vsi4ko...

08-23-2005, 18:30
еми школа иванови-ебати якото е там просто немам думи :)
noo qsno
ivanovi sa da best-pone pri men be6e taka

///
10-08-2005, 18:32
ivanovi sa the best,vinagi sa bili i vinagi ste budat-resultatite sa na lice-vipusk ot 2004\2005 edinstvenoto mom4es 6.00 po literatura i 6.00 pomatematica e ot skolata vjarno ima gadni momenti no nakraja ostavat resultatite i jakite emozii Vsi4ko e jako!Ako vasheto dete e razglezeno , ne u4i isi pilee vremeto to ivanov ste go stegne i vkara v pravija put.

kiss_you
10-09-2005, 15:35
az 6te sum v Vedi mn dobri otzivi 4uh za tam
I az sam vav Vedi :wink: Koi den si?

party_girl
10-09-2005, 16:03
ivanovi sa the best,vinagi sa bili i vinagi ste budat-resultatite sa na lice-vipusk ot 2004\2005 edinstvenoto mom4es 6.00 po literatura i 6.00 pomatematica e ot skolata vjarno ima gadni momenti no nakraja ostavat resultatite i jakite emozii Vsi4ko e jako!Ako vasheto dete e razglezeno , ne u4i isi pilee vremeto to ivanov ste go stegne i vkara v pravija put.
dam...az go poznavam toq :wink: ba6ta mu e 6ef na benetton v bg.kazva se pepi.....vsa6tnost petko :roll:

10-28-2005, 13:09
i az sam vav Vedi, pri gospoja Pilova i sam mn. dovolna, samo 4e kadeto i da hodi6 si4ko zavisi ot tebe 6tot ako ne u4i6 ni6to nqma da napravi6 na izpitite

miloto_girl_4e
10-28-2005, 22:45
i az sam vav Vedi, pri gospoja Pilova i sam mn. dovolna, samo 4e kadeto i da hodi6 si4ko zavisi ot tebe 6tot ako ne u4i6 ni6to nqma da napravi6 na izpitite


az po minalata godina bqh pri neq .. Lora Pilova.. tq e nai dobrata daskalka po BEL vuv Vedi(pone taka se govori..) i spored men e dobra de :D no kato cqlo kursovete na VEDI ne me radvat.. ae tezi po BEL stavat,ama tezi po math sa pod vsqkakva kritika :!:
za kursove po MATH ili v SMG pri Simeonov,ili v NPMG pri Boqnka Savova :D

03-01-2006, 16:07
a we hora tva vedi vob6te ne mu se nosi slavata kakto na 6kolata taka 4e e normalno da ima edin dobar u4itel ot vsi4kite!no v 6kolata ne e taka vsi4ki sa mn dobri !a u4itelite po manematika sa profesionalisti moje bi edni ot malkoto v sofiq taka 4e molq bi ne se opitvaite da sravnqvate 6kolata s nekvi si tam vedi 6o nema ni6o ob6to !

GoHardeR
03-01-2006, 18:33
ako iskash naistina dobri kursove,napravo nai-dobrite vuzmojni v BG hodi na IVANOVI...garancia 4e she vlezesh v iako daskalo after...ama sa skupi4ki i ti sudirat zadnika ot u4ene v bukvalnia smi...ako iskash info pishi na LS.

09-22-2006, 16:45
Аз сега ходя във Веди :) Групата е около 10 човека на горе-долу еднакво ниво,учителката е сгодна :wink: Абе вообще,хубаво е там и повечето деца излезнали от там са с оценка над 4 :D

OPEL
09-22-2006, 18:20
Ми никои от тези,които си изредил/а. По-добре си намери частни учители,защото по курсовете с 20 човека почти нищо не се научава.Особено ако другите не са на твоето ниво (а това винаги е така). А ти нещо от много рано се готвиш,а? :D
Ей в това е магията - уроците. По точно частните уроци. Изскарах супер як бал от тях- 5.750 по мат. и 5.90 по лит. На мен това ми стига - а на теб???

strange__
09-23-2006, 08:19
Ходи на частно :wink: Поне само на тебе ще ти обръща внимание учителката.

копче
09-23-2006, 08:58
Следващата година изпитът ще бъде тест. Това означава, че ти трябва постоянство в ученето през годината, а не школа за подготовка.
Математиката си иска постоянство и мно-о-о-о-о-го решаване на задачи. Аз не ходих на уроци по математика, но пък изреших 2 сборника и на изпита имам 5,75.
По литература ходих на курс - не много известен, но пък имам 6,00 на изпита. Важното е да те научат сам да пишеш.
Колкото до "Веди" - най-сигурния начин да си объркаш понятията. Те са се комерсиализирали и "лежат" на стара слава. Никой от съучениците ми, които бяха там, не изкара повече от 4,50 на изпита по литература.
"Иванови" ... Evil or Very Mad УЖАС!!! Хиляди левове, ако си без домашно - глоба 25 лв., учат темите наизуст...

not_the_same^
09-23-2006, 10:36
za matematika- smg!!
az u4a tam sega sym 7mi klas ne xodq tam na uroci no u4itelite po matematika sa mn dobri(da ne kaja nai dobrite). :)

~ viLsSsS ~`
10-08-2006, 16:41
hahhaahaha a be az h0ih na Ivan0vi i m0a da vi kaaa , sam0 edn0 - NIK0GA E H0DETE TAM ! Skysvat vi 0t nekf0 izlishn0 ychene ... zybrite temite i gi zabravqte sled 1 sedmica .... po matematika ychite zadachite na izust !!! III vi dyrjat po 100chasa na urocite ama ima super qki hora ! I ima qki moment naistina ! ;Pp~ ma ne hoete tam ! Az se pak izkarahmn qki otcenki ;p Matematika 5.12 , literatyra 5.62 ;Pp~ FULL RESPECT ~{{}}~ :))))

03-23-2007, 07:23
a we hora kvi sa teq gluposti.otidi na ivanovi tam e super qko!!!!! nikvi 4astni uroci nikvi drugi.ela v ivanovi sega e adski sypersko.Vqrnoo trqbva da u4i6 i da pi6e6 mnogo doma6ni no ima golqm rezultat.vseki viposk do sega sa izkarali mnogo dobri rezultati.
daskalite sa super qkki!PETKOVA IS THE BEST!!! :smt007 :!: :idea:

marche
03-23-2007, 09:53
az u4a v SMG i tam u4enieto e dosta dobro po matematika,taka 4e ako ti trqbvat kursove po matematika v SMG

03-23-2007, 13:04
Образователни технологии, аз препоръчвам там.

marche
03-23-2007, 13:28
dobre vij vsi4ki kazvat razli4ni mesta i ot tolkova mn kak 6te izbere6?????

drawers*
03-23-2007, 14:23
По препоръки от познати хора, на които имаш доверие.
Глупаво е да си избереш фирма за нещо толкова сериозно от някакъв форум, където потребителите са толкова заблудени...
Та тук форумците предполагам само споделят, едва ли някой мислещ човек би тръгнал на уроци, само защото SeXy_GiRl (примерно) е доволна от някоя си там фирма.
Препоръки, предварителен оглед на нещата, това е.

03-23-2007, 15:04
az hodih na kursove v 7-mo SOU "Sv.Sedmochislenic" v Sofia,firmata se kazva "Vedi",ostanah dovolna obshto zeto...sega ve4e neznam dali q ima obache :)
Ima q. Az sum 7mi klas i sa sum tam. Awe tuka v grupata vuv Vedity si4ki si stanahme mn qki fr-4eta. Tva e edno ot qkite ne6ta - da si trampim doma6ni :smt005 . Sa seriozno: podbirat ni po inteligentnost i se zanimavat sus vsi4ki(pone se opitvat). Ama vremete e mnogo - ot 8,30 do 13,30 :smt012

ice_cream_f
03-25-2007, 13:47
az 6te sum v Vedi mn dobri otzivi 4uh za tam
I az sam vav Vedi :wink: Koi den si?i az sum vuv VEDI :wink:

ice_cream_f
03-25-2007, 13:50
i az sam vav Vedi, pri gospoja Pilova i sam mn. dovolna, samo 4e kadeto i da hodi6 si4ko zavisi ot tebe 6tot ako ne u4i6 ni6to nqma da napravi6 na izpititeTo4no i az sum pri tazi gaspoja :-D

OnLy`U
10-12-2007, 10:35
hahhaahaha a be az h0ih na Ivan0vi i m0a da vi kaaa , sam0 edn0 - NIK0GA E H0DETE TAM ! Skysvat vi 0t nekf0 izlishn0 ychene ... zybrite temite i gi zabravqte sled 1 sedmica .... po matematika ychite zadachite na izust !!! III vi dyrjat po 100chasa na urocite ama ima super qki hora ! I ima qki moment naistina ! ;Pp~ ma ne hoete tam ! Az se pak izkarahmn qki otcenki ;p Matematika 5.12 , literatyra 5.62 ;Pp~ FULL RESPECT ~{{}}~ :))))

bate ti ako si bil/a tam i imash takoa mnenie nachi si s 10 IQ..Tam e ebahti qkoto chestno..Smisul az predi da otida mnoo se bqh podplashila,che nqma da iam wreme za nihto ot uchene i t.n...Ama e mnoo po razlichno..Domashnite waobshte ne sa mnogogo,da ne goworim che ako si slushal w chas tam si razbral wsichko i si pishesh domashnite za 30 mins!Da ne goworim za decata sichki sa neweroqtni..Iwanow naistina ima wid na mnoo hmmm lud,ama ne e i toi e sp pechen,a Iwanowa..za neq nqmam dumi mnoo e qka..Uchitelite sa nai qkite koito sam imala(wsichki imat neweroqtno chuwstwo za humor,w chasowete sme padali ot smqh bukwalno)!!A pak kakto kaza edna uchitelka-nqma kak da otidesh tam i da ne nauchish nishto!Zaslujawa si opredeleno da hodish tam,a tezi zlobni zmii det goworqt protiw shkolata sa prosto takiwa koito ne sa namerili mqstoto si tam(t.e zadrastenite)

lookatme
10-16-2007, 18:34
ооо и аз бях миналата година на ВЕДИ.страшно съм доволна!невероятно е и да ти кажа вече е малко късничко да се запишеш ам де,но се пак ...незнам септември месец се записваше и към 20 септември се правеха изпитите за класовете-в кой клас ще попаднеш,т.е. тези ,с който ще си в една група ще са на твоето ниво
готиното е че във ВЕДИ винаги са добре запознати с материала и на тестовете или на там каквото и да е.знаехме предварително как ще се отбелязват {примерно говоря} отговорите.даже аз давах на госпожата си по математика в училище учебните материали,който учихме във ВЕДИ,защото бяхме доста по-напред от колкото в училище и по български и по математика.
но както и да е,късмет,защото мисля,че ще ти е нужен
една госпожа нон стоп ни повтаряше: "Ученето е двустранен процес.Аз и като царица да ви преподавам,ако вие не учите у дома си няма да има резултат." казвам ти го да знаеш,че не е от голямо значение е къде ще ходиш на частни уроци или в школа,Важното е да имаш мотивация и търпение и тем подобни,защото вече утъпях

nikf
10-16-2007, 20:15
Какъв е смисъла да даваш стоици левове за курсове и уроци като само като слушаш в час и си пишеш домашните научаваш всичко?
Аз изкарах 5.2 по български и 5.3 по математика без никакви курсове, уроци и допълнителни помагала.Вие искате в час да си говорите със съучениците, а после вашите да си дават парите за курсове.

gorska
10-17-2007, 08:20
ВЕДи е добро място, сериозно е и си държат на името.
А Иванови... не знам, толкова ги мразя, там на децата така им се карат, когато не са направили нещо, че... Освен това знам, че преди изпитите, още когато беше ссъс съчинение-разсъждение, те отваряха темите и ги казваха на учениците си... Мен лично тва мн ме издразни, даже миналата година на състезанията през януари, февруари ли, не помня кога, те ги бяха показали тестовете на учениците си и за тва всички изкараха...
Преди имах мн познати там, сичките някви надути, не ти трябва да си при такива хора! \:D/
Според мен предимство на куросвете на ВЕДИ е, че там дават разни книги с мн хубави упражнения, граматики, анализи; имат пробни изпити; и това, че ще си и с други хора, няма да те разсейва според мен толкова много, а просто ще те разнообразява, щото кат си сама с учителката, ще ти малко скучно все пак. Нямам предвид да се говори в часа ами в междучасието ще ти е забавно... Само гледай да не се влюбиш в някой и да го зяпаш през цялото време :mrgreen:

violet_rain
10-17-2007, 12:37
И аз препоръчвам ВЕДИ.Ходих там по БЕЛ и оценката ми по български на изпита беше 5.70 \:D/

lenito_sf
08-02-2008, 23:05
ми аз пък казвам веди щот дори да учиш мноу се пак тфа са си по около 3 часа на предмет(бел и мат) и мноуто домашни с които боквално ни заливаха се научаваше нещо за разлика от даскало тая година оценката ми се дигна от 5 на 6 по математика и алгебра и геометрия :grin: :) тай че прай си изводи :)

maigeri08
08-03-2008, 05:36
az 6te sum v Vedi mn dobri otzivi 4uh za tam
I az sam vav Vedi :wink: Koi den si?i az sum vuv VEDI :wink:

И аз ти препоръчвам Веди, защото имах към 5,6 съученика, които ходеха там и всички изкараха над 5,5 по бг и над 4,5 по мат, което според мене си е мн прилично като се има в предвид колко мн са 'учили'.

Izzy_
08-03-2008, 05:57
Образователни технологии. :grin: Г-жа П.Петкова по БЕЛ-най-добричката и ще те подготви много добре! :-)

geritu
08-03-2008, 14:06
аз ходих в софронии и съм мн доволна

ThePowerOfLove
08-03-2008, 14:39
И аз ходих в Образователни технологии по български :grin: Имат добри материали ;)

Izzy_
08-03-2008, 14:40
И аз ходих в Образователни технологии по български :grin: Имат добри материали ;)
Коя група?

ThePowerOfLove
08-03-2008, 14:43
И аз ходих в Образователни технологии по български :grin: Имат добри материали ;)
Коя група?

Аз съм от Русе ;) Но по принцип фирмата си е добра

Izzy_
08-03-2008, 14:44
И аз ходих в Образователни технологии по български :grin: Имат добри материали ;)
Коя група?

Аз съм от Русе ;) Но по принцип фирмата си е добра
Мхм. :)

lenito_sf
08-03-2008, 17:22
m az kazvam vedi 6ot parvo ne sa po 20 4oveka kakto nqkoi xora opisvat a po 10 nai mnou 12 i naprotiv nau4ava se mnou 6ot ocenkata mi po mat ob6to algebra i geometriq e 6 a minalata godina be6e ne palna 5 bez bazik tfa 2- zapoznava6 se s mnou qki xora 3-ne xodi na ivanovi 6ot 6te psixqsa6 4 -ne i v smg 6ot ena fr be6e xooila taq godina i daskalite zakasnqvali i si sedeli varxu burata i ni6to ne praili tai mi go opisa tq i 5-ako izbere6 se pak vedi da predade6 mnou pozdravi na gospoja maq nikolova i g-ja goranova ot leni ot sabotnite glupi 8) pls i da ne zabravqme ako si pri gorannova po mat da ti kaja 4e za edna re6ena zada4a dava po 1 bonbon moje6 dobre da si poxapne6 ako ne si ql(a) a ako im iska6 telefonitte prati mi edno LS i 6ti gi kaa :D

lenito_sf
08-03-2008, 17:27
ako hoi6 na vedi molq te samo da ti kaja NE ZABRAVQAI DA SI PI6E6 DOMA6NITE 6ot ne malko sekarat :D ma az ve4e minax ot tam i spoko za ne napisano doma6no ne rejat glavi spoko az o6te sam jiva a i da ne zabravqme NE PREPISVAI 4e togaa si ebalo maikata brato nema laja nema izmama 8-)

lenito_sf
08-03-2008, 17:29
По препоръки от познати хора, на които имаш доверие.
Глупаво е да си избереш фирма за нещо толкова сериозно от някакъв форум, където потребителите са толкова заблудени...
Та тук форумците предполагам само споделят, едва ли някой мислещ човек би тръгнал на уроци, само защото SeXy_GiRl (примерно) е доволна от някоя си там фирма.
Препоръки, предварителен оглед на нещата, това е.


mi az sam si normalna osven podsaznanieto mi(mrasnoto) i da xoix na uroci ot firma i ne sam poludqla :-x :-x :-x :-x :-x :-x

lenito_sf
08-03-2008, 17:36
Какъв е смисъла да даваш стоици левове за курсове и уроци като само като слушаш в час и си пишеш домашните научаваш всичко?
Аз изкарах 5.2 по български и 5.3 по математика без никакви курсове, уроци и допълнителни помагала.Вие искате в час да си говорите със съучениците, а после вашите да си дават парите за курсове.


tova 6te e poslednoto mi mnenie po toq vapros 6ot stanaxa mnou mi samo 4e ne sa stotici levove a xilqda i ne6ti si :P

elitobg7000
08-03-2008, 17:44
Nai-dobrite kursove sa v smg i vedi ,az bqh tam na bel i mat iii podgotovkata e perfect :) Taka 4e vedi gotvat super dobre a smg sa mn pe4eni daskalite ii vuob6te iii ako re6ite se zapisvate v smg iskaite da ste pri Velkova i Simeonov-te sa nai qki !!!

rony_britney
08-06-2008, 13:11
samo VEDI az bqx tazi godina tam i opredelenomi pomogna i me priexa razbirase :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
VEDI RLZzZzZ

Brunoo
08-06-2008, 13:27
Няма никакво,абсолютно никакво значение къде ходиш на уроци!Всичко зависи от желанието ти,и дали имаш амбиции да влезнеш в хубаво училище,много примери имам за това.Мен по математика маика ми ме подготвяше,която не е кои знае каква математичка(не се занимава с математика,програмистка е),а по Бел ходих на учител 1 път седмично за по 2 часа и имах голямо желание да влезна в хубаво даскало-е ето,че мечтата ми се изпълни :) Докато от класа ми имаше хора,които даваха по 200+ лева на месец за уроци и какво? Нищо не искараха и се набутаха в разни нискобалови у-ща,еи така колкото да не се каже,че кандидатсването им е провалено.Ако ще и сам да се подготвяш имаш ли желание,ще успееш! :)

Yancheto
08-06-2008, 13:55
Образователни технологии!Много са добри,помагат ти да разбереш всичко,което не разбираш...Благодарение на тях изкарах добри оценки на изпитите.

SuNsEt
08-06-2008, 14:05
http://arete.hit.bg/ Аз за 7 клас бях тук и беше страхотно!Учителите са супер :)

Dundy
08-07-2008, 14:57
a na vsi4ki s 4astnite da vi e hrumvalo 4e moje da e skypo na mom4eto\momi4eto.Da vi kaja izkarah dosta dobri ocenki i bez da sym hodila na 4astni uroci,samo na kursovete kydeto"se blyskat po 100 goveda".Izob6to ne e do urocite za mene ami si e ot 4oveka.Znam edno momi4e eto hodi i na 4astni i na kursove i pak edvam izkara 3 po mat i 3,5 po BEL.Az li4no bqh po BG vyv Vedi i po mat v SMG

4eere6ka_kiss
08-07-2008, 16:07
Офф курсове колкото щеш

Decu
08-08-2008, 07:27
Аз бях в учебен център "Дружба" и оценката си я изкарах заради жената, която ни преподаваше там. :)
Много съм доволна, а започнах март месец. :Д

muhumorko
08-08-2008, 19:06
До скоро школа "Иванови", в която и аз съм бил, но мисля, че вече я развалиха и почти няма смисъл да се ходи. Е, да вярно паднаха се на изпита много неща, които са правени в Иванови, така че ако искаш да бъдеш мъченик цяла година - отиди в Иванови.
Ако не, не отивай на никое от местата, които си изброила в първия си пост, защото знам как преподават и единственото, което научаваш, е толкова повърхностно за всичко, че няма накъде. Най-добре си намери хубави частни учители ;)