PDA

View Full Version : Само за момичета



...<
08-10-2005, 20:13
Имам бяло течение от вече близо 2 години,но още не ми е дошъл цикъла.
Нормално ли е?

chupacabra:)
08-10-2005, 20:16
2 години бяло течение :arrow: очаквай скоро да ти дойде :wink:
само гледай да не си на плаж, щото ще е доста конфузно :D

SweetBunny
08-10-2005, 20:31
Zavisi na kolko godini si! Na men menzisa mi doide na 11godini a imah bqlo te4enie ot 10godi6na mai....ne pomnq ve4e... :wink: Na kolko godini si :?:

GreenLadyM
08-10-2005, 20:57
Nqma zna4enie na kolko godini si i dali imash menzis ili ne!Bqloto te4enie e neshto suvsem estestveno,koeto se poqvqva pri vsqko momi4e individualno na razli4na vuzrast!Ne mu se pritesnqvai!

...::
08-10-2005, 21:07
На 12 съм :oops:

chupacabra:)
08-10-2005, 21:27
да, значи чакай скоро да ти дойде.. :D
за фсеки случай си имай някоя друга превръзка в чантата

DrSmurph
08-10-2005, 21:52
НЯМА НИЩО НОРМАЛНО В ЕДНО БЯЛО ТЕЧЕНИЕ!

chupacabra:)
08-10-2005, 21:58
докторе, докторе, фсички казват на цервикалнта слуз бяло течение, а то си е много нормално.
доколкото разбирам става въпрос за нормално състояние - чела съм много кинжки като бях по-малка, че поне около 2 години преди да ти дойде цикъла се поява въпросното течение.
и го казвам защото съм сигурна /от личен опит/ :D

Sportexz
08-10-2005, 22:10
НЯМА НИЩО НОРМАЛНО В ЕДНО БЯЛО ТЕЧЕНИЕ!
С моите скромни познания с присъединявам.

GreenLadyM
08-11-2005, 16:57
НЯМА НИЩО НОРМАЛНО В ЕДНО БЯЛО ТЕЧЕНИЕ!
С моите скромни познания с присъединявам.
I KOE NE MU E NORMALNOTO????????? :roll: :shock:

Sportexz
08-11-2005, 17:01
НЯМА НИЩО НОРМАЛНО В ЕДНО БЯЛО ТЕЧЕНИЕ!
С моите скромни познания с присъединявам.
I KOE NE MU E NORMALNOTO????????? :roll: :shock:
Бялото течение, заедно с болката и кръвотечението, е един от най- честите симптоми в гинекологията. Приблизително всяка трета пациентка търси лекарска помощ по повод бяло течение. Няма жена, която поне веднъж в живота си да не е била обезпокоявана от този симптом.
Течението може да бъде рядко, гъсто, пенесто, белезникаво, жълтеникаво, кръвенисто и др. Понякога то се придружава с чувство на дразнене, сърбеж или тежест в таза. Гениталният флуор може да се дължи на различни основни заболявания. Причинителите могат да бъдат протозои, микози, бактерий, вируси.

http://www.vita.bg/gynecology/index.shtml#1
Че да не говорим кой к'вото е чул.

chupacabra:)
08-11-2005, 17:27
охх, какво ли разбираш ти от бели течения....
всяка жена има има такова течение, тук не говорим за болестно състояние, ами за ЦЕРВИКАЛНАТА СЛУЗ, всяка жена го има.

DrSmurph
08-11-2005, 19:19
Добре на непрофесионалните лекари, тук но за неграмотните такива ще кажа, че цервикалната слуз няма нищо общо с бялото течение, а Вие се заблуждавайте колкото си искате

chupacabra:)
08-11-2005, 19:27
Добре на непрофесионалните лекари, тук но за неграмотните такива ще кажа, че цервикалната слуз няма нищо общо с бялото течение, а Вие се заблуждавайте колкото си искате
тва че ти си лекар и си свикнал да казваш нещата с имената им, не значи, че всички хора са така.
малко момичета знаят че естественото течение не е БЯЛО ТЕЧЕНИЕ, ами цервикална слуз, но е факт, че всички му казват така (т.е. бяло течение) уффф.. :roll: :lol:

Exilia
08-12-2005, 08:55
Цервикалната слуз си е точно бяло течение (поне според мен) , не може в часовете по сексология лекарите да обясняват как бялото течение е нормално и да уверяват момичетата да не се притесняват, ако им се появи такова нещо и още нямат мензис, а ти Докторе, да казваш че БЯЛОТО ТЕЧЕНИЕ НЕ Е ОБИКНОВЕНО! Щом медицинските лица го казват, значи може би имат право :!:
А колкото до момичето - не се тревожи, всяка от нас е имала бяло течение малко или много преди да и дойде първият път, бъди подготвена :wink:

LiNkiN4eTo
08-12-2005, 10:15
до колкото знам зависи от количеството , мириса и цвета на бялото течение

08-12-2005, 11:38
Аз също смятам, че е напълно нормално да имаш бяло течение :wink: казвам го също от личен опит!На мен ми дойде на 11 годишна възраст и аз преди това си имах бяло течение така че не се притеснявай и бъди подготвена :D

wetti
08-12-2005, 13:57
И аз бях така.Скоро ще ти дойде :lol: На мен вече ми дойде ма пак си имам бяло течение такаче споко :)

Exilia
08-12-2005, 14:05
до колкото знам зависи от количеството , мириса и цвета на бялото течение
Мисля че нормалното бяло течение няма мириз, или поне така са ми казвали

DrSmurph
08-13-2005, 01:05
[quote="[LP]Girl"][b]Цервикалната слуз си е точно бяло течение (поне според мен) , не може в часовете по сексология лекарите да обясняват как бялото течение е нормално и да уверяват момичетата да не се притесняват, ако им се появи такова нещо и още нямат мензис, а ти Докторе, да казваш че БЯЛОТО ТЕЧЕНИЕ НЕ Е ОБИКНОВЕНО! Щом медицинските лица го казват, значи може би имат право :!:

Смея да твърдя, че има огромна разлика между цервикалната слуз и бялото течение. Най-очевадната е, че слузта е БЕЗЦВЕТНА а бялото течение е жълтеникаво или бяло. Който ви учи по сексология, че е нормално да имате бяло течение НЕ Е ЛЕКАР, а неграмотник, който отново смея да твърдя е некомпетентен да води подобна дисциплина. Нелекувано бяло течение може да доведе до безплодие. И не самото течение е притеснителното, а причинителят му.

chupacabra:)
08-13-2005, 16:52
докторе,



Също може да забележите такава, която не отговаря идеално на дадена категория. В този случай я отбележете като такава, спадаща към по-фертилния вид. Например, ако забележите цервикална слуз, която е нещо между кремообразна и белтъкообразна, отбележете я като белтъкообразна. Също, ако забележите двата вида в един и същи ден, отбележете я като белтъкообразна.

*Суха: Отбележете цервикалната си слуз като “суха”, ако изобщо не забележите такава, ако няма такава по бельото ви и ако усещате вагината си суха. “Сухите дни” са след края на менструацията ви и след овулацията.
*Лепкава: Отбележете цервикалната си слуз като такава, ако тя прилича на лепило, гъста е и не се разтяга. Може да бъде жълтеникава или бяла на цвят, но също така е възможно и да е прозрачна. Можете и да забележите и да не забележите такъв тип цервикална слуз преди и след овулацията си.
*Кремообразна: Отбележете я като такава, ако прилича на лосион за ръце, ако е бяла или жълтеникава на цвят, може и прозрачна, прилича на мляко или крем или майонеза. Може да се разтяга леко, но не много и лесно се “разкъсва”.
*Водниста: когато цервикалната ви слуз е чиста и прилича на вода. Може да се разтяга. Тази цервикална слуз е фертилна и може да е вашата най-фертилна, ако не забележите белтъкообразна такава. Тя може да се появи точно преди белтъкообразната или пък да не се появи изобщо.
*Белтъкообразна: това е най-фертилният вид церикална слуз. Отбележете я като такава, ако изглежда като белтък на яйце, силно разтеглива, прозрачна. Може да бъде също прозрачна, с бели или червени оттенъци. Прилича също на семенната течност (и има доста сходни физически свойства като нея, тъй като спомага на сперматозоидите да се придвижват). Би трябвало да можете да я разтегнете между палеца и показалеца си без проблем


май много некадърници са се събрали...

п.с. д-р смърф, тфойта специалност гинекология ли е или всичкология?

sherry
08-13-2005, 17:53
НЯМА НИЩО НОРМАЛНО В ЕДНО БЯЛО ТЕЧЕНИЕ!
i az taka misleh,no hodih na lekar,praviha mi izsledvaniq i se okaza,4e vsi4ko si e normalno,nqma mi ni6to!

Beyonce
08-14-2005, 13:14
Добре на непрофесионалните лекари, тук но за неграмотните такива ще кажа, че цервикалната слуз няма нищо общо с бялото течение, а Вие се заблуждавайте колкото си искате

abe stiga spori pyk ti.hodih na ginekolog i go pitax bqloto te4enie normalno li e i toi kaza 4e e normalno...!tei 4e da ne 4uvam nedorasyl detski glas;P~

Tenebrus
08-14-2005, 14:50
доктора явно не е свикнал да не е прав...
обаче донякаде да : цервикалната слуз и термина "бяло течение" (защото май се използва доста обширно, поне във всяка литература до сега съм го срещал все за различни неща) определено не са едно и също...
но да спориш не с една а с цели три жени, които на всичко отгоре са го изпитали си е лудост (то с жена не се спори)
и един съвет към модераторите : затворете темата...достатъчно беше казано...

lili12
11-02-2010, 15:11
На 12 съм :oops:

Споко нормално е! Очаквай го скоро.

Raffine
11-02-2010, 18:09
Имам и аз да ви питам нещо. Реших да не пускам нова тема,защото е от едно естество и няма смисъл да задръствам форума с допълнителни теми.
Цикълът ми дойде чак на 14 години,а преди това година и половина имах бяло течение.Цикъл имах само няколко пъти,после отсбалнах и ми спря.Вече надебелях и от няколко месеца отново имам бяло течение.Въпросът ми е-отново ли трябва да чакам толкова много верме,за да ми дойде отново или вече като веднъж ми е дошло,не е необходимо.Моля ви за помощ,тъй като наистина се притеснявам :( На 16 съм...

lili12
11-02-2010, 18:18
Имам и аз да ви питам нещо. Реших да не пускам нова тема,защото е от едно естество и няма смисъл да задръствам форума с допълнителни теми.
Цикълът ми дойде чак на 14 години,а преди това година и половина имах бяло течение.Цикъл имах само няколко пъти,после отсбалнах и ми спря.Вече надебелях и от няколко месеца отново имам бяло течение.Въпросът ми е-отново ли трябва да чакам толкова много верме,за да ми дойде отново или вече като веднъж ми е дошло,не е необходимо.Моля ви за помощ,тъй като наистина се притеснявам :( На 16 съм...

мисля, че не е необходимо щом вече ти е дошъл да се тревожиш но ако дълго време не ти идва се консултирай с лекар. (възможно ли е да си бременна???)

Raffine
11-02-2010, 18:29
Не,не съм бремченна,защото липсата на цикъл ми е от рязкото отслабване. Казаха ми,че щом си възстановя килограмите до известно време *година*ще ми дойде. Имам бяло течение вече от около 4 месеца и се питам дали има шанс скоро да ми дойде отново :(

lili12
11-02-2010, 18:32
Не,не съм бремченна,защото липсата на цикъл ми е от рязкото отслабване. Казаха ми,че щом си възстановя килограмите до известно време *година*ще ми дойде. Имам бяло течение вече от около 4 месеца и се питам дали има шанс скоро да ми дойде :(

Тогава очаквай скоро да ти дойде :) Няма поводи за тревога.

Raffine
11-03-2010, 08:23
Не,не съм бремченна,защото липсата на цикъл ми е от рязкото отслабване. Казаха ми,че щом си възстановя килограмите до известно време *година*ще ми дойде. Имам бяло течение вече от около 4 месеца и се питам дали има шанс скоро да ми дойде :(

Тогава очаквай скоро да ти дойде :) Няма поводи за тревога.

Благодаря ти!!! :-)

PullMeCloser
11-03-2010, 17:38
Абе тази,над мен,компетентна ли е по въпроса относно бялото течение?И от къде,мамка му,я изрови тази тема от 2005?На момичето със сигурност й е дошъл цикъла вече.
А относно Raffine...не я слушай много-много,защото бялото течение може да се дължи и на гъбички,и на още сто неща.Нямало повод за тревога...тцтц.Нищо не знаят,но поставят диагнози. :lol:

bebity92
11-05-2010, 20:01
Бялото течение е нормално и всички жени го имат.Така че се успокой,може би скоро ще ти дойде :)

BeezyJey
11-06-2010, 09:09
2005 МАМКА МУ !

lili12
11-16-2010, 18:30
Хора като темата е от 2005 модераторите да я заключват ! :-o Ето че като съм писала и веднага са се включили още хора.

marin4itu
11-19-2010, 17:39
От 2005, ама толкова небивалици изчетох.. :?

xKiFlA
11-19-2010, 20:50
Имам бяло течение от вече близо 2 години,но още не ми е дошъл цикъла.
Нормално ли е?

нормалноо е няма да се притесняваш :-)

lili12
11-24-2010, 14:45
Абе тази,над мен,компетентна ли е по въпроса относно бялото течение?И от къде,мамка му,я изрови тази тема от 2005?На момичето със сигурност й е дошъл цикъла вече.
А относно Raffine...не я слушай много-много,защото бялото течение може да се дължи и на гъбички,и на още сто неща.Нямало повод за тревога...тцтц.Нищо не знаят,но поставят диагнози. :lol:

Явно нищо не разбираш. Бялото течение може да се дължи на много неща. Но ако потърсиш в Интернет или прочетеш някоя книга специално затова ще разбереш че пише че приблизително след 2 години от както е дошло бялото течение идва и цикъла. Възможно е не при всички да е така но в случая на Raffine е, затова ако обичаш бъди по-точна и не пиши празни приказки 8)

kalpazanka
11-24-2010, 16:24
Темата е стара!