PDA

View Full Version : Нека бъдем хора.



Kill Zone
08-10-2005, 21:51
Neka badem hora.Neka se proqwime kato balgari i zadrujen narod.Neka darime hlqb i edin krenvirsh na edno dete koeto v momenta si nqma dom i hrana.NEKA BADEM BALGARI!!!Vseki koito moje neka zvanne na 1222(za Globol i Mtel) i dari edno lev4e.Lev4e koeto 6t epomogne na nqkoe dete da se nahrani.Prati tova na vseki koito poznava6.

Нека поне веднъж се покажат истинските хора и да направят нещо хубаво.Всяка кампания почната от БТВ е била истински и спазвана.Нека да доставим радост.Аз вече дарих 250 лева и 2 сака с дрехи.Който може нека да помогне.

chupacabra:)
08-10-2005, 22:00
пратих няколко смс-а...

Tedka-Medka
08-10-2005, 22:06
Pratig sms-i.. chetiri pratih
ama ti pyk..250 lv si daril..to vqrno da budem
hora..ama chak puk tolkoz se edno edna zaplata na
dqdo mi che toi se edno edin mesec sha bachka
za tez deca..ne staa taka

Momchence
08-10-2005, 22:13
Pratig sms-i.. chetiri pratih
ama ti pyk..250 lv si daril..to vqrno da budem
hora..ama chak puk tolkoz se edno edna zaplata na
dqdo mi che toi se edno edin mesec sha bachka
za tez deca..ne staa takaЧовека има и дава бе! Какво чак пък толкова??? Що ти не останеш без дом и храна да видим дали ше е "чак пък толкова" не стига че му държиш сметка едва ли не ами и за какво?!?! От тебе ше стане политик :?

Tedka-Medka
08-10-2005, 22:58
Pratig sms-i.. chetiri pratih
ama ti pyk..250 lv si daril..to vqrno da budem
hora..ama chak puk tolkoz se edno edna zaplata na
dqdo mi che toi se edno edin mesec sha bachka
za tez deca..ne staa takaЧовека има и дава бе! Какво чак пък толкова??? Що ти не останеш без дом и храна да видим дали ше е "чак пък толкова" не стига че му държиш сметка едва ли не ами и за какво?!?! От тебе ше стане политик :?

be ti kat imash davai be..
bogatashi..mi jal mi e za tezi deca ama pyk kfo
da im dam si4ky i da ostana az na ulicata li?
a i ne mi se vqrva toz da e dal 250 lv..
q kaji ti kat znaesh tolkoz bi li dal 250 lv..?

Sportexz
08-10-2005, 23:07
Pratig sms-i.. chetiri pratih
ama ti pyk..250 lv si daril..to vqrno da budem
hora..ama chak puk tolkoz se edno edna zaplata na
dqdo mi che toi se edno edin mesec sha bachka
za tez deca..ne staa takaЧовека има и дава бе! Какво чак пък толкова??? Що ти не останеш без дом и храна да видим дали ше е "чак пък толкова" не стига че му държиш сметка едва ли не ами и за какво?!?! От тебе ше стане политик :?

be ti kat imash davai be..
bogatashi..mi jal mi e za tezi deca ama pyk kfo
da im dam si4ky i da ostana az na ulicata li?
a i ne mi se vqrva toz da e dal 250 lv..
q kaji ti kat znaesh tolkoz bi li dal 250 lv..?
Наистина е хубаво да се помогне. И се помага не за да се хвалите кой колко е дал, затова няма значение и не се питайте и не пишете какво сте дали. Няма нишо лошо в това да дадеш и 2лв и 250лв само да имаш възможност и желание.

Tedka-Medka
08-10-2005, 23:12
Sportexz uchudvash me s hubavoto si
mnenie..vupreki che ne sum napulno suglasna
no kakto i da e..:PPp

Sunny_stz
08-10-2005, 23:17
Mi to ima mnogo takiva deca,ako mojeh 6tqh da gi izlekuvam na sekundata i ako nqkoi den imam mnogo pari,4ast ot tqh 6te dam za bogotvoritelnost!

santRi
08-11-2005, 05:07
Vijte sega spored men naistina nqma zn koi kolko e dal.Vajnoto e samo horata da si opravqt jivota razbit ot stihiqta i da si jiveqt pak normalno (dokolkoto e vazmojno tova).Nqma mqsto za hvalbi i zaqjdaniq prosto pusnete pone po 1 sms na 1222 i 4akaite realiziraneto na vashite pari...

Kill Zone
08-11-2005, 07:15
Бих ви препоръчал да звънете.Мене повече ме кефи.

А за "Tedka-Medka"...ами ако щеш вярвай.Изкарвам пари,имал съм преценил съм че мога дал съм....ПРОБЛЕМ?.Или трябваше да ги дам по някоя мърла,която незнае какво иска.Ако мога ще дам и повече а ти ако искаш.Никой не те е задължил това си е до чиста съвест!!!

П.С.:Понякога на човек наистина му писва от келеши и кретени!
Edited by Admin-Coki

bulgarche
08-11-2005, 08:20
Вкъщи майка праща "СМС"-ите...

GeRyTo
08-11-2005, 08:35
Бих дарила, тоест бих се обадила или пратила смс, но сметката ми вече е толкова набъбнала, че татко и без тва ше ме бие, може би след като я нулират ще се обадя, защото тези хора, деца имат нужда от помощ сега. Кой с каквото може, не е важно колко си дал, а поне да си направиш жеста, защото може утре ти да си в същото положение. А и замислете се, ако всичките около 5 милиона абонати (на Мтел и Глобул общо) пратят смс-и или се обадят поне по веднъж колко средства ще се съберат...

DaVId b3CkHAm
08-11-2005, 09:54
mi na mene smetkata mi be6e troino po golqma ot taq na maika mi ama pratih, ima6e edni hora det sa podarili nekfa ku6ta - neizpolzwaema na dr semeistvo! pone v trudni momenti horata se splotqvat i sa edinni.

Breakaway``
08-11-2005, 09:57
Мдам хубаво щеше да бъде всички абонати да пратят смс... но проблема е, че те броят и неактивните карти : които само са купувани и захвърлени, или пък изгубени... дори изтекли :?
Сега не мога да пратя, защото телефона ми не е в ред ... но като го управят, ще пратя поне 3-4.

Jamalska
08-11-2005, 22:17
Мхм и у нащо дом се пращат СМСи...поне бащата праща...Майка обърна 2 гардероба и сега пере дрехи и праща...

Rokanten
08-11-2005, 23:36
На мен винаги ми е била безумно смещна цялата тази филантропска еуфория в която изпадат някои живущи, които в хода на голяма част от несъщественото си съществуване използват всяка изгодна ситуация да се вмъкнат в някоя гръмко звучаща категория, в която се чувстват особено уютно, още повече ако е тиражирана от масовите медии. Та, за да бъдеш добър българин, човек и не знам си какво още е достатъчно да изпратиш SMS на не знам си какъв кратък номер и с тези пари щяло да стане не знам си какво, което недвусмислено потвърждава, че склонноста към извършването на такава странна практика, несъмнено ни отвърждава като нещо и поне частично отърсва клетниците от смътния усет, че са нищо.
И после избухват патетични спорове. Обстоятелствата при които действията ни фактически не костват нищо, а означават не знам си какво и са смислени едва когато се прилагат като масова практика карат хората, изпитващи остра потребност да се вписват в някое от положителните нарицания, издавани от смехотворната ни култура с тъпанарската й морална ембинарност да потреперват от щастие, често представляват катаклизми, които изпълват злорадата човешка душица с радост...
Българският великден да кажем.. Имаше ли някой, обладан от толкова силно прискърбие по съдбата на болните деца, че пращайки тъпите си sms-и да изпитва ужас, а не малоумно задоволство от това, че го е направил? Ми даааа! Всички! Да ама не! Ами ако нямаше телефонни обаждания и sms-и? Колко от вас, радетели на добрите дела и горди носители на тъпотиите с които кампанията на БТВ ви окичва щяха да отидат до някоя банка и да приведат пари по създадена специално за целта сметка?
А не е ли унизително да осмиряват и без това миролюбивата тълпа и умрялята й гражданска съвест с разни кампании призоваващи за дарения, вместо с кампания за протест срещу гаврата от страна на правителството с отказа си да отпусне достатъчно средства за оправянето на щетите от наводненията? Защо държавата не направи фондове за поемането на разноските за лечението на нуждаещите се деца в чужбина и защо в иначе съставеното ни от патриоти и хора с будна гражданска съвест хора (ще узнаем точната им бройка, когато излезе статистика за изпратените sms-и) няма и капчица самоинициатива, а само симулация на обществен дебат водещ се от бабичките по женския пазар? Аз цяла вечер ще приплаквам от умиление, че някакъв бездарен провинциялист, минаващ за шоумен, човек на изкуството си е продал шибания мотор и ще се смайвам от сръднята му когатпо разбере, че друг голям дарител е направил дарението си АНОНИМНО... Много сме свенливи като ни хвалят, но нали бил против анонимното дарителство лайнарът вонящ. Уъй, ще се разтопя от умиление!
А хора като Kill Zone, ще живеят цял живот с твърдото убеждение, че са до неознаваемост и за самите тях праведни и тоя унес ще се загнезди в съзнанията им като психично заболяване и напълно ще изврати усета им към действителност.
Хората са създадени, за да страдат. Те винаги ще страдат и страданието е неминуемо и напълно естествено. Не е естествено да оглавяваш държава или институция от нея от която зависи облекчаването на човешкото страдание и да проявяваш пълна, гнусна, чиновническа индиференция! С 250 лева, ме може и един ремонт да се направи. Касае се за стотици милиони, които държавата трябва да отпуска! За какво плащаме данъци? Да беше напечатал плакати и брошури с тия пари, това би било по-смислено!
Да сме били българи... Да бе. Жалко, че е нямало sms-и по време на робството. Тогава ехееее! Имана като Ботев и Левски изобщо нямаше да ни правят впечатление щото всички щяха да са Ботев и Левски. А Ако си имахме и национална телевизия като БТВ тогава, мани мани. Патриоти бол!
P.s. Не ми се заяждайте ако има правописни грешки, въобще не ми се проверява и не ми се слушат безмислици от рода на кое как си пишело!!!

Sportexz
08-11-2005, 23:59
Виж сега прав за много неща, но няма нищо лошо, че е създаден начин чрез, който хората могат по-лесно да помогнат(SMS). А защо го шправят не е важно - важно е да го правят.
За държавата и средствата, които трябва да отпусне - има бюджет, колкото и гадно да звучи не може да се взимат пари от тук и да се дават там просто, колкото е възможно държавата дава. А не сме особено богата държава и е нормално държавните пари да не достигат( както е навсякъде по-света) особено при нас. Затова може да цитирам Кенеди: "Не питай какво е направила държавата за теб, а какво ти си направил за нея".

Kill Zone
08-12-2005, 08:05
#Rokanten

Точно хора с подобно мислене мачкав във работата всеки ден!Вие подобни образи сте едно огромно нищо.Сега някой ще се замисли защо.Ами защо ли...защото ако утре някой твой близък(майка,баща,сестра,си н или дъщеря) се разболее от нещо тежко и трябват пари за да се извърши операцията или лечението,и бъде пуснат подобен номер ще се надявате да има милосърдни хора,с елементарно мислене наслаждаващи се на това,че пращат пари и радвайки се на това,че поне с нещо помагат.Ужас...ами интересно за да пратят пари или друго едвали са изпитвали обвземащо ги удоволствие от факта,че някой страда и е необходима помощ.Но точно утка се намесват и великите мислители твърдящи какво ли не.Ами интересно понятие е това "Българин".Защо ли?Ами защото просто несъществува.Всеки един в тази държава си мисли,че е диснтвен и че само той е прав.И какво по ли голям българин и човек се чустваш като стоиш и убесняваш как нямало смисъл и хиляди други глупости.Ами пич ако имаше ботуши по турско робство или бронежилетки Ботев и Левски можеше да направят още хиляди неща...ако някой имаше мозък при пускането на атомната бомба може би хиляди неща нямаше да са както днес.Ако някой умник като тебе беше помислил да бъдет заделени субсидий за подобни случаи може би досега всички пострадали щяха да са на друго място.
Ами да не се чуствам по-голям българин от факта,че съм дарил пари и дрехи.Не се учствам и по-голям патриот но се чуствам човек.Чуствам се човек не за друго ами защото месечно изкарвам по 1100 лева само за мене си.Харча си ги както си искам за каквото си искам и когато си искам.Това ме зомбира.Прави ме едно зомби подвласно на парите и целящо се само към тях и към нищо друго.ИЗключително рядко правя нещо подобно просто,защото априте са ме променили и са ми изменили мисленето.С даравянето се почуствах като човек,защото се разделих с пари не за цигари,алкохол или други глупости а за помощ.Може да не се прави ремонт с тези пари.Може да не се изхранват много хора с тях но знам,че някаде там из между всичките ще се радва и ще има какво да яде или облече.Ето затова го правят някои хора и не се убесняват после.
А хора като #Rokanten# никога няма да пресперират и дас е развият,защото ти си от онези идивиди,които обвиняват за всико правителсвото.Ами като го обвиняваш не гласувай.Като си недоволен хвани започни да се бориш срещу системата.Но сега предпоалгам ще каже "това е невъзможно " или нещо подобно.Ами възможно е ако имаш хъса е възможно.Винаги има вртачики.Защо говориш за протести ,надигане на народа и какво ли още не?Като толквоа искаш направиго ти!Ти събери хора,ти организирай нещо подобно.Ти се бори.За какво трябва някой друг да го прави това а после хора като тебе да си приписват заслуги колко вели били.Мисленето ти показва достатъчно ясно,че в България средното ниво на кото са всички е недоволстви,заставане срещу нещата но само на думи.А и защо да ни усмиряват с подобни неща?Защо да ни променят мисленето и да ни слагат було пред очите.Точно по този начин можеш да видиш колко струва държавата и какво би направила тя в подобни случаи.А и като си толкова патриот това не би те заслепило и не би те спряло,защото преценката им няма да се промени.
А действителността не винаги е такава каквато си мисли че е.За да уцелееш и да се развиваш трябва да се научиш на основата а именно на това,че никгоа не трябва да забравяш хората прегазени за твоето издигане.Започнеш ли да гледаш само товята облага личноста ти изчезва.За да се развиваш и просперираш трябва понякога да проявяваш милосърдие и да показваш това,че не си безчуствен към чуждата болка.Именно това те връща на земята и те кара д апогледнеш реалността с абсолютно всичко в него...и болката и красотата.Хора като тебе незнаят какво е реалност,защото за тях всичко е сиво.

_bad_girl_
08-12-2005, 08:15
Az sms-i pratih i sega sabota 6te hodia s maika mi da nosim odela dre6ki i takiva ne6ta.

_bad_girl_
08-12-2005, 08:25
Хората са създадени, за да страдат. Те винаги ще страдат и страданието е неминуемо и напълно естествено. Не е естествено да оглавяваш държава или институция от нея от която зависи облекчаването на човешкото страдание и да проявяваш пълна, гнусна, чиновническа индиференция! С 250 лева, ме може и един ремонт да се направи. Касае се за стотици милиони, които държавата трябва да отпуска! За какво плащаме данъци? Да беше напечатал плакати и брошури с тия пари, това би било по-смислено!
Да сме били българи... Да бе. Жалко, че е нямало sms-и по време на робството. Тогава ехееее! Имана като Ботев и Левски изобщо нямаше да ни правят впечатление щото всички щяха да са Ботев и Левски. А Ако си имахме и национална телевизия като БТВ тогава, мани мани. Патриоти бол!

A be na tebe mai ne6to ti hlopa daskata."S 250 lv ne moje ni6to da se napravi".E nali dosta hora pra6tat pari i 6te se saberat.Ako ti v momenta be6e do gu6a vav voda edva li 6te6e da govori6 taka! :evil: Izrod :x :evil: :evil: :evil:

Kill Zone
08-12-2005, 08:34
Хората са създадени, за да страдат. Те винаги ще страдат и страданието е неминуемо и напълно естествено. Не е естествено да оглавяваш държава или институция от нея от която зависи облекчаването на човешкото страдание и да проявяваш пълна, гнусна, чиновническа индиференция! С 250 лева, ме може и един ремонт да се направи. Касае се за стотици милиони, които държавата трябва да отпуска! За какво плащаме данъци? Да беше напечатал плакати и брошури с тия пари, това би било по-смислено!
Да сме били българи... Да бе. Жалко, че е нямало sms-и по време на робството. Тогава ехееее! Имана като Ботев и Левски изобщо нямаше да ни правят впечатление щото всички щяха да са Ботев и Левски. А Ако си имахме и национална телевизия като БТВ тогава, мани мани. Патриоти бол!

A be na tebe mai ne6to ti hlopa daskata."S 250 lv ne moje ni6to da se napravi".E nali dosta hora pra6tat pari i 6te se saberat.Ako ti v momenta be6e do gu6a vav voda edva li 6te6e da govori6 taka! :evil: Izrod :x :evil: :evil: :evil:

Заяждането е излишно...виж,че той е точно като бабаите и додовците,държавата виновна,държавата трябва,данаците,сметките,в ичко...а дефакто той неправи нищо.Такива хора не просперират никога.

Главен готвач от ТОХ, Б-с
08-12-2005, 08:56
Рядко мутирам в човек :)

MaD_CaT*
08-12-2005, 09:09
Еми...
и ние помогнахме с каквото можахме...няколко чувала дрехи занесохме..и походно легло... :roll: Малко бяха иначе оставените неща в Червения кръст... :(

Napu6en-Buhal
08-12-2005, 09:12
i aZ bIH biL ChoVEk aMA ImAM 1.48 v KaRtATa naLI sE sEsHTaSh... aKO NqKOI BudE chOVEk i Mi KUpI VaUcHEr sHTE praTQ i aZ nqkOI DruG SMs

BABY_SEXY_GIRL
08-12-2005, 10:52
Бих дарила, тоест бих се обадила или пратила смс, но сметката ми вече е толкова набъбнала, че татко и без тва ше ме бие, може би след като я нулират ще се обадя, защото тези хора, деца имат нужда от помощ сега.

И аз така. Чакам да стане 15-ти за да ми се нулира и тогава ще правя поне 2-3 смса ;) Миналата ми сметка беше голяма и баща ми ми обеща ако надмина дори с 1 лв. лимита който ми е наложил аз ще я плащам цялата :( Затова чакам, още на 15-ти ще пратя :wink:

chupacabra:)
08-12-2005, 11:06
Хората са създадени, за да страдат. Те винаги ще страдат и страданието е неминуемо и напълно естествено. Не е естествено да оглавяваш държава или институция от нея от която зависи облекчаването на човешкото страдание и да проявяваш пълна, гнусна, чиновническа индиференция! С 250 лева, ме може и един ремонт да се направи. Касае се за стотици милиони, които държавата трябва да отпуска! За какво плащаме данъци? Да беше напечатал плакати и брошури с тия пари, това би било по-смислено!
Да сме били българи... Да бе. Жалко, че е нямало sms-и по време на робството. Тогава ехееее! Имана като Ботев и Левски изобщо нямаше да ни правят впечатление щото всички щяха да са Ботев и Левски. А Ако си имахме и национална телевизия като БТВ тогава, мани мани. Патриоти бол!

с 250 лева нищо не може да се оправи? еми като си толкова умен, дари повече от 250 лева; дари някоя сума, с която ще се оправят нещата...
тия бедствия не се случиха за друго, а за да се научим ДА СИ ПОМАГАМЕ ЕДИН НА ДРУГ.. обаче не - държавата е виновна, тя да се оправя и да се бори да заличи всички последствия от наводненията, а ние да седим и да се чешем по гъзъ... а докато държавата се опитва да поправи някаква част, тея хора какво ще правят? ще люпят семки, и ще си клатят краката ли???
с тея 250 лева и ако всички ние се обединим (междудругото държавата не е някой си там, ДЪРЖАВАТА СМЕ САМИТЕ НИЕ, ЦЯЛОТО ТОВА ОБЩЕСТВО)
да дарим по някакви малки левчета, всичко ще се върне по местата си.
с малко може да се постигне много... докато всички ако бяхме с твоето мислене, демек да дойде някой вълшебник от небето и да оправи нещата, нищо и никога нямаше да се оправи.
ае.

Exilia
08-12-2005, 14:02
Аз дарих моето левче и съм доволна, че то ще помогне на някой в беда :!:

Sapphir
08-12-2005, 18:12
az ako imah bih dala.. pyk i teq kampanii otkade da gi znaesh kolko sa istinski .. kato tolkova iskash da pomognesh po dobre idi v doma za siraci i im zanesi hlqb i krenvrish..

^FaiNt^F
08-12-2005, 19:13
Az pratih nqkolko sms-a, maika mi i ba6ta mi v4era hodiha da dadat moi dre6ki, odeala, toaletni prinadlejnosti is palni komplekti :) nadqvam se iskreno da pomognem :!: Nie pone pravim neshto vmesto da stoim i da se vaikame kak dyrjavata trqbva da napravi neshto-ako 4akame neq..... :? :roll: :shock: Utre moje bi na men 6te se naloji da pomognat :!: :!: Nakyde 6e otide sveta ako vseki 4aka drugiq d anapravi ne6to :?: :!: