PDA

View Full Version : Hemoroidi



08-11-2005, 14:53
Kakvo predstavlqvat hemeroidite?

Sportexz
08-11-2005, 14:55
Kakvo predstavlqvat hemeroidite?
Абе сигурно не са симпатични.

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 10 от правилника!
Благодаря!

kurabiika
08-11-2005, 20:08
ахахаха
ами доколкото знам удебеление на стените на ануса и като акаш страшно боли и понякога дори не можеш да се изходиш и се налага клизма
получават се от много седене на едно място без движение, също така се е случвало на някой майки след раждането да им се появят от многото напъване

DrSmurph
08-11-2005, 20:31
Какво причинява хемороидите все още не е известно на медицината, но знаем, че те се образуват в следствие на увеличено налягане върху вените на ануса. Хемороидите биват външни и вътрешни в зависимост от мястото на което са се образували. Знаем също така, че сред основните фактори причиняващи хемороиди са:
Седенето на едно място (заседнал начин на яивот, работа на бюро), чест запек или много твърди изпражнения, прекалено търкане на областта около ануса, диариите, продължителното седене върху тоалетната, Силна и продължителна кашлица, раждане, вдигане на тежести, анални инфекции и др. Други фактори са възрастта, хроничния запек или
разтройство, бременността.

Ако имаш конкретно питане - питай. Не бих искал да обяснявам тук какво причиняват нито как се лекуват, тъй като всичко е строго индивидуално.

Мити
05-10-2006, 11:42
А възможно ли е например от прекомерното вдигане на тежести във фитнеса да ми се появят?? 2 пъти седмично клякане с тежести и 1 път тяга и...знам ли дали мога да си докарам беля?

doctordre
05-10-2006, 11:44
А възможно ли е например от прекомерното вдигане на тежести във фитнеса да ми се появят?? 2 пъти седмично клякане с тежести и 1 път тяга и...знам ли дали мога да си докарам беля?
надали

DrSmurph
05-10-2006, 19:40
абсолютно възможно!