PDA

View Full Version : SUTIENA?



heart_F
08-12-2005, 08:19
Abe gledam tuka edna tema za sutiena i tam pove4eto ste pisali 4e nosite sutieni non stop, 4e sa polezni za da ne ti uvisnat cicite, az mislq 4e sutiena ne e tolkova polezen 4uvala sam 4e moje i ot rak na gardata da se polu4i ot postoqnnoto nosene na sutiena?Vie kak mislite po vaprosa

sisiFF
08-12-2005, 08:21
За рак на гърдата се съмнявам.Но знам , че не е хубаво да се спи със сутиен и да се носи дълго време защото може да се получи изкривяване на грабначния стълб а също така и деформация на гърдата ако сутиена не е точно вашия размер и правилната форма според формата на гърдите ви.

chupacabra:)
08-12-2005, 08:22
глупости
няма логика...

sisiFF
08-12-2005, 08:22
глупости
няма логика...
В кое няма логика?

ProstoAz
08-12-2005, 08:27
Никакъв рак на гърдата не може да се получи от сутиен!
А не се спи със сутиен, поради простата причина, че е прекалено неудобно. :shock:
Изкривяване на гръбнака е напълно НЕвъзможно да се получи от постоянно носене. Даже бих казала, че сутиена "придържа" гърдите и по този начин намалява болките в гърба от прекалено тежкия бюст (е, с толкова големи цици жените са изключение и обикновенно са над 40-50год., но все пак... :) ).
За деформация на гърдите чак незнам, но наистина е задължително да се носи сутиен по мярка, нито по-голям, нито по-малък. :wink:
НОСЕТЕ СУТИЕНИ, ЗА ДА НЕ ВИ УВИСВАТ ЦИЦИТЕ ОЩЕ ОТ РАННА ВЪЗРАСТ, НО ВИНАГИ ГЛЕДАЙТЕ ДА СА ВИ ПО МЯРКА! :wink:

08-12-2005, 08:28
Не е хубаво да се спи със сутиен,защото притиска кръвообръщението и лимфните възли около гърдите.Пък и докато спите няма да ви увиснат циците,спокойно.

BSB
08-12-2005, 08:41
hahaha az si go nosq samo prez denq :lol: :twisted: :lol:

mani4eto
08-12-2005, 09:05
Az puk sam 4uvala, 4e ne e hubavo postoqnno da se nosi sutien,za6toto samiq muskul svikva da bude pridarjan ot nego i posle stava kofti.A tova za raka e glupost, ne moje da se hvane6 rak ot nosene na sutien, spoko :)

Jamalska
08-12-2005, 09:37
В гърдите няма мускули...Не е комфортно да се спи със сутиен,но тфа за рака е глупост

mis_marry_jane_13
08-12-2005, 11:06
az postoqnno nosq sutien samo kogato spq go svalqm i tova 4e moje da ima6 rak na gurdata za6toto nosi6 sutien ne e vqrno no ako e vqrno vsqka vtora trqbva da ima rak na gurdata :)

chupacabra:)
08-12-2005, 11:21
глупости
няма логика...
В кое няма логика?
че може да си хване рак от сутиен...

Sapphir
08-12-2005, 17:02
В гърдите няма мускули...Не е комфортно да се спи със сутиен,но тфа за рака е глупост
ti sha kaesh che nqma muskul :P

sweet_girl_sf
08-12-2005, 17:27
сутиенът е задължителен,ако не искаш циците ти да увиснат преждевременно.за рака не мисля че можеш да го хванеш от носенето на сутиен,но е много важно сутиенът ти да е по мярка-нито по-малък нито по-голям,за да може да задържа гърдите ти без да ги притиска.

SweetBunny
08-12-2005, 18:28
Никакъв рак на гърдата не може да се получи от сутиен!
А не се спи със сутиен, поради простата причина, че е прекалено неудобно. :shock:
Изкривяване на гръбнака е напълно НЕвъзможно да се получи от постоянно носене. Даже бих казала, че сутиена "придържа" гърдите и по този начин намалява болките в гърба от прекалено тежкия бюст (е, с толкова големи цици жените са изключение и обикновенно са над 40-50год., но все пак... :) ).
За деформация на гърдите чак незнам, но наистина е задължително да се носи сутиен по мярка, нито по-голям, нито по-малък. :wink:
НОСЕТЕ СУТИЕНИ, ЗА ДА НЕ ВИ УВИСВАТ ЦИЦИТЕ ОЩЕ ОТ РАННА ВЪЗРАСТ, НО ВИНАГИ ГЛЕДАЙТЕ ДА СА ВИ ПО МЯРКА! :wink:
Emi az spq sus sutien - 6toto ako sum bez nego - mnogoooo me bolqt gardite, dori mi se e slu4valo da se subujdam ot bolki :roll: :( postoqnno nosq sutien....samo ako sum s nqkoi mnogo razgolen potnik - sum bez nego....ama taka boli! I az mislq 4e noseneto na sutien non stop NE moje da pri4ini rak na gurdata...da 4ukam da durvo de :!:

Bimper-ska
08-12-2005, 19:19
Сутиен не трябва да се носи, докато се спи. Ако се носи нон-стоп има риск да ви се подуят лимфните възли(тия под мишниците). А това за рака - ами да ви кажа, ако сутиенът е изработен от неказесвени материи и са използвани кофти бои, напълно е възможно. Затова ако си купувате сутиен, гледайте да е по-светъл по възможност, щото евтините с тъмен цвят пускат боя и кой знай ква е тя.

LP_girl_14
08-12-2005, 19:43
ами тва за рак на гърдата не мисля,че е вярно.Иначе аз не спя със сутиен.Не заради друго,ами просто щото не ми е удобно.Иначе през деня не го свалям.Просто съм си свикнала със него! :)

SweetBunny
08-13-2005, 08:34
Сутиен не трябва да се носи, докато се спи. Ако се носи нон-стоп има риск да ви се подуят лимфните възли(тия под мишниците). А това за рака - ами да ви кажа, ако сутиенът е изработен от неказесвени материи и са използвани кофти бои, напълно е възможно. Затова ако си купувате сутиен, гледайте да е по-светъл по възможност, щото евтините с тъмен цвят пускат боя и кой знай ква е тя.
daa taka i e za tova ne trqbva da se nosqt sutieni za okolo 5-6-7lv 6toto sa absoluitni bokluci (i kato probie banela :x ) az sum mnoogo dovolna ot Hristy i ot LorMar - stra6no se udobni :wink:

sladkoto_mime_
08-13-2005, 10:22
така да кажа и аз защо не е полезно да се спи сас сутиен - забавя разтежа на гърдите ( сега тука не ми спорете , защото това ми го е казвал лекар ),а аз си го нося през деня , само като сам си в кащи го сжалят чат-пат , а вечер задалжително го махам!

DeaD_AngeL
08-13-2005, 10:50
така да кажа и аз защо не е полезно да се спи сас сутиен - забавя разтежа на гърдите ( сега тука не ми спорете , защото това ми го е казвал лекар ),а аз си го нося през деня , само като сам си в кащи го сжалят чат-пат , а вечер задалжително го махам!
btw i na men lekar mi e kazal 4e noseneto na sutien zabavq rasteja na gurdata...dori moje da go spre a ina4e kato marki...i az sum dovolna ot Hristy i ima6e o6te edna pak bulgarska i tq mn mi haresva

Little_Black_Dress*again
08-13-2005, 15:52
Това с рака на гърдата е пълна глупост!Рака на гърдата се появява при жени над 30-40 години,така че спокойно,няма да хванете рак на гърдата на 15. :? А,че не е добре да се спи със ситуен си права. :wink:

TheDarkLady
08-13-2005, 17:11
Това с рака на гърдата е пълна глупост!Рака на гърдата се появява при жени над 30-40 години,така че спокойно,няма да хванете рак на гърдата на 15. :? А,че не е добре да се спи със ситуен си права. :wink:

az sum 4uvala 4e ot banelite moje da se polu4i raka.6toto sa nekvi tvurdi i ako e maluk sutoena pritiskat gurdata,,,ave de da znam

^FaiNt^F
08-13-2005, 17:58
Awe tfa 4e ot rak na 15 ne moje6 da se rabolee6 nz kolko e vqrno :roll: ...6toto 1ta mi bratov4edka e na 17 i q operiraha ot nekvo dobroka4estveno obrazuvanie v gyrdata....no e mojelo da prerastne v ne6tu mnou po-seriozno i lekarite sa i kazali 4e tfa se dylji glavno na nepodhodq6ti sutieni 6oto tfa top4e se e bilo obrazuvalo to4no tam kydeto banela svyr6va....taka 4e vnimavaite se pak....moje da vi izglejda ne6tu drebno tfa, oba4e staat beli :roll: :roll: :(

08-15-2005, 18:02
spored men ne e hubavo postoianno da se nosi sutien.. kogato spi6 zadaljitelno trqbva da se maha...

_MuMuTo_
08-15-2005, 18:40
da i az sym 4uvala 4e ot sutiena se spira rasteja na gyrdite .:((( ako e taaka nqma da nosq ve4e sutien i btw normalno li e da nosq 34B na 13 sym...

Ekita
08-15-2005, 22:22
spored men ne e hubavo postoianno da se nosi sutien.. kogato spi6 zadaljitelno trqbva da se maha...
taka si e!

DeaD_AngeL
08-16-2005, 09:28
da i az sym 4uvala 4e ot sutiena se spira rasteja na gyrdite .:((( ako e taaka nqma da nosq ve4e sutien i btw normalno li e da nosq 34B na 13 sym...
34B?

_MuMuTo_
08-16-2005, 20:56
da i az sym 4uvala 4e ot sutiena se spira rasteja na gyrdite .:((( ako e taaka nqma da nosq ve4e sutien i btw normalno li e da nosq 34B na 13 sym...
34B?
Opa sorry tfa v amerika e razmera ina4e v bg trqa da se vodi...
92B ne6to takova

ProstoAz
08-17-2005, 07:49
da i az sym 4uvala 4e ot sutiena se spira rasteja na gyrdite .:((( ako e taaka nqma da nosq ve4e sutien i btw normalno li e da nosq 34B na 13 sym...
34B?
Opa sorry tfa v amerika e razmera ina4e v bg trqa da se vodi...
92B ne6to takova

75В се води, напълно нормално е. :wink:
Имам един сутиен, на който пише EUR - 75B INT - 34B! :D

morsmordre
08-17-2005, 09:19
da i az sym 4uvala 4e ot sutiena se spira rasteja na gyrdite .:((( ako e taaka nqma da nosq ve4e sutien i btw normalno li e da nosq 34B na 13 sym...
34B?
Opa sorry tfa v amerika e razmera ina4e v bg trqa da se vodi...
92B ne6to takova

75В се води, напълно нормално е. :wink:
Имам един сутиен, на който пише EUR - 75B INT - 34B! :D

Какво ще рече 75В?? :roll:

S_L_A_D_U_R_K_A
08-17-2005, 09:39
Ами тва за рака нз колко е вярно, но е мн вредно да се спи със сутиен и нз какъв е смисъла, нз за вас но аз спя без сутиен хах :lol: . Чувала съм само че се забавя растежа на гърдите от сутиена, ама и тва нз колко е вярно.
П.С morsmordre 75 е размера на гръдната обиколка, а B е размера на чашката миличък :twisted:

DeaD_AngeL
08-17-2005, 09:48
Ами тва за рака нз колко е вярно, но е мн вредно да се спи със сутиен и нз какъв е смисъла, нз за вас но аз спя без сутиен хах :lol: . Чувала съм само че се забавя растежа на гърдите от сутиена, ама и тва нз колко е вярно.
П.С morsmordre 75 е размера на гръдната обиколка, а B е размера на чашката миличък :twisted:
ne bih kazala...75 e razmera na obikolkata pod gurdite...a B e razmera na 4a6kata :)

DeaD_AngeL
08-17-2005, 09:50
http://rozali.com/advice.php?l=a&p=25

S_L_A_D_U_R_K_A
08-17-2005, 10:17
Ами тва за рака нз колко е вярно, но е мн вредно да се спи със сутиен и нз какъв е смисъла, нз за вас но аз спя без сутиен хах :lol: . Чувала съм само че се забавя растежа на гърдите от сутиена, ама и тва нз колко е вярно.
П.С morsmordre 75 е размера на гръдната обиколка, а B е размера на чашката миличък :twisted:
ne bih kazala...75 e razmera na obikolkata pod gurdite...a B e razmera na 4a6kata :)
Еее да де тва имах предвид :shock:

morsmordre
08-17-2005, 12:54
morsmordre 75 е размера на гръдната обиколка, а B е размера на чашката миличък :twisted:

Защо В?? :roll: това също ли е някаква мярка?

ProstoAz
08-17-2005, 16:54
morsmordre 75 е размера на гръдната обиколка, а B е размера на чашката миличък :twisted:

Защо В?? :roll: това също ли е някаква мярка?

В е размера на чашката, започват в последователен ред АА, А, В, C, D, E и май стигаха до F? :roll:
Това вече не е много по темата, за това ще ви помоля да не се отклонявате. :wink:

DeaD_AngeL
08-17-2005, 17:12
abe hora dadoh vi link:)tam si gi ima razmerite;)

08-19-2005, 12:56
da moje da se polu4i rak ne e zaduljetelno postoqnno da go nosi6

Black_Orchid
08-25-2005, 14:55
Махам го само докато спя и не мисля че може нещо да ми стане!

09-01-2007, 10:09
еми носете без банели като с епритеснявате ве...не е далеч от ума :wink:

SilverAngel
09-01-2007, 10:28
глупости .... рак... чувате ли се момиииии :shock: :shock: :shock: :shock:

Така де, аз не нося сутиенец докато спя, искам да ми е свободно иначе и меен ме боли особено като тичам или като ходя и се друсам :D Ама това е защото се развиваме спокоич да сте!

VerryBerry
09-01-2007, 11:08
az moq sutien si go nosq,6toto ne sam sviknala bez nego
6to se onasq za vs izkrivqvaniq-ne sam 4uvala da ima takiva slu4ai
:smt007 moq si sutien :smt016

flowerlina
09-01-2007, 12:29
Наистина не е полезно да се носи докато се спи!Аз лично не нося докато спя.Колкото до рака-малки момичета не могат да заболеят от рак.Той се появява при жени,които са раждали и кърмили.Чела съм,че носенето на сутиен с банели може да предизвика рак,тъй като банелите се впиват в млечните жлези и им вредят.
Това е от мен,надявам се да съм помогнала :)

krem4et0
09-01-2007, 17:43
Темата е много стара!