PDA

View Full Version : Баба....а после и дядо!Как ще издържа???:(



DeSiTo0o
08-12-2005, 16:02
Ми значи проблема ми е такъв...Едната ми баба живее при нас в апартамента,а дядо се премести при леля,за да й помага за магазина.Напоследък не мога да понасям много баба,постоянно се караме и то за глупости!Гадно ми е така :cry: ...Тя за най-малкото нещо започва да нервничи,да вика и т.н...А и много ме дразни,когато започне да дава някакви съвети на мама и тати как е живяла с дядо преди години,как са си гледали децата,как са спестявали и са имали пари за всичко и т.н.,и т.н....Тя просто не разбира,че сега времето е друго!А пък дядо вече не може да помага на леля,всичко го боли и мисли през Септември да си идва тук...Като бях по-малка той живееше при нас и аз помня как с баба всеки божи ден вдигаха скандали до бога!И то пак за глупости. :x Сега и той като дойде тука направо ще откача тотално!Всеки ден баба и дядо ще правят скандали,на всичкото отгоре и като се изнервят ще започнат да ни крещят и нас с брат ми за най-малкото нещо,а пък аз не мога да си сдържам мислите и ще кажа неща,за които после ще съжалявам :evil: ...Ох,моля ви дай ми някакъв съвет как мога да издържа на всичко,как да си държа езика зад зъбите...Моля ви,спешно ми трябва съвет! :cry:

SweetBunny
08-12-2005, 18:02
Vij mili4ka razbiram te...no mislq 4e ni6to ne moje6 TI da napravi6 (ako e vuzmojno moje da pogovori6 s va6te, za da pomislqt dali nqma drugo re6enie, za da obsudqt dali moje baba ti i dqdo ti da jiveq otdelno - no edva li 6te stane :? ) taa moqt suvet e da se primiri6! Vse pak te sa vuzrastni hora i ot vremeto sa stanali po krivi, znam 4e 6te ti e trudno, no opitai se da gi razbere6 - znae6 4e vremenata predi sa bili trudni - mnogo sa raboteli, jivota im edva li e bil lesen - i zatova sa stanali po-razdraznimi sega! Ne si misli 4e gi za6titavam, za6toto te razbiram, mili4ka :wink: pomisli si vse pak 4e ako te gi nqma6e i teb nqma6e da te ima...neznam kak da ti pomogna...nadqvam se mnogo skoro da ne jiveqt pri vas - no ako tova produlji - gore glavata, da ne ti puka, opitai se da ne im obru6ta6 vnimanie :D Spokoino

A_Man_Apart
08-12-2005, 19:44
Vinagi ima nachin.Az imah podoben problem predi vreme...neznam dali tva shte podeistva pri tebe ako si harakter kato moq mislq che shte stane rabotata.Horata vinagi kazvat "Kato nqkoi ti prechi..go premahvash ot jivota si" tva pri tebe ne moje da stane shtoto jiveete zaedno semeistvo ste i taka natatuk..a haraktera na starite hora ne moje da se promeni za tva..kato nqkoi ti prechi...i te nervi az shti kaja ne mu se vryzvai.. ne zimai tolko navutre neshtata.Misli si za neshto dr kato turpish sichki tia gluposti..pazi si nervite mn e vajno.I govori s vashte...

LP_girl_14
08-13-2005, 07:59
да...позната история!При мен всичко тва дето го описваш е всекидневие.Какво правя ли-ми просто се старая да не обръщам толкова внимание на всички тия неща дето ми говори баба,да не се връзвам,просто като не обръщаш внимание на някого,не отговаряш на нападките и изобщо на приказките тя просто ще спре.Пробвай да се държишп по-мило,не й крещи ,старай се да запазваш спокойствие и да не избухваш.Моята баба например си мисли че първата целувка и първота гадже трябва да са след 22-23 години! :shock: Просто не може да разбере ,че времената са други.Ама иначе си се разбирам с нея и си я обичам!

Главен готвач от ТОХ, Б-с
08-13-2005, 09:10
На автобуса и на село да гледат зарзават и да праят козе сирене :)

08-24-2006, 15:20
mili4ka hi4 da ne ti puka.pri men e absoliutno sy6toto kato si otida na selo.baba i dqdo ne mogat da se traqt i ne moga da gi ponasqm,samo 4e pri men e po razli4no 6toto i az sym skandaldjiika i im vdigam skandali do nebeto.ludi gi praq i dvamata.vikam im,kre6tq im,obijdam gi.znam\,4e tva ne e hubavo,ama kvo da napraq iznervqt me.i si gi manipuliram kakto si iskam.kvot kaja tva stava.samo da si pomislqt da mi 4etat pravo kak se gledali deca i da se opitvat da mi zabranqt nqkvi ne6ta deto za tqh sa nenormalni,a za nas syvremenni, im teglq mainite.kato si pokazah edin pyt haraktera i im mlaknaha ustite.duma ne mogat da mi kajat ve4e.e ne ti kazvam kato men da postypi6,ne e mn eti4no ako dyrji6 na principi,ama vse pak probvai da gi kontrulira6.uspeh :) a pak i men me kefi da se karam s tqh.uspokoqvam se po toq na4in.xaxa

ProstoAz
08-25-2006, 16:57
Темата вече не е актуална за това ще бъде заключена!
Благодаря!