PDA

View Full Version : менструация



cool_and_sexy
08-12-2005, 15:27
здравейте.аз съм на 16 години и ми дойде за пръв път когато бях на 13,но никога не ми е бил редовен.последният път не ми дойде 8 месеца.отидох на лекар и ми предписа някакви хапчета и след 1 седмица ми дойде.но от тогава(сигурно има 2 месеца)още не ми е дошло.искам да питам има ли други момичета които са имали подобни проблеми и как са ги разрешили.

sladka_blondi
08-12-2005, 16:09
Na men puk mi doide na 15.I moqt cikul ne e osobenno redoven.No 8 meseca da ne ti idva naistina ne e mnogo normalno,no 6tom si hodila na lekar ne smqtam 4e ima problem.Qvno o6te cikalut ti ne se e normaliziral.

santRi
08-12-2005, 16:26
Opredeleno ima!Moq si e savsem normalen seki mesec si mi idva daje na 28 dni kato po u4ebnicite...No poznavam edno momi4e koeto ima problem kato tvoq no tq otdavna si e tragnala po lekari.Vse i predpisvat nqkvi hap4eta se e na izsledvaniq...Tiq neshta sa mnogo seriozni!!!tva neinoto e bolest otidi na pregled moje da e mn seriozno.Se pak e svarzano s polovata sistema.Ne iskam da te plasha no tiq neshta sa svyrzani s tova da imash deca i tn...Poznavah oshte edno momi4e koeto samo is4akvashe 4aka dokato stana na 19 i sega ne moje da ima deca.Otidi na lekar da ti napravqt izsledvaniq i posle da kajesh kakvo e 4e se pritesnih..Kato znam kakvo i e na moita priqtelka....

cool_and_sexy
08-12-2005, 16:44
еми правиха ми доста изследвания.там на някакви хормони и нищо напълно здрава съм.иначе като ме гледа на ехограф гениколожката каза че матката ми била много малка като на 13 годишно момиче.ама после говорихме и с други лекари и те казаха че нямало определени размери на матката и това били глупости.сега ще ходя при един друг лекар,който мама каза че е по-добър,ама той сега е отпуска и трябва да почакам.дано да не е нещо сериозно :(

sini4kata
08-12-2005, 16:59
az ne sam imala takav problem no na edna pritelka vednaj ne i doide 6 poredni meseca.prichinata se okaza nadnormenoto i teglo.taka che ako si po palnichka ili tvarde slaba e normalno.

cool_and_sexy
08-12-2005, 17:19
не.винаги съм била слаба.сега малко напълнях,но пак не съм дебела.168см и 50кг мисля че е напълно в нормата.

sini4kata
08-12-2005, 17:42
не.винаги съм била слаба.сега малко напълнях,но пак не съм дебела.168см и 50кг мисля че е напълно в нормата.
e shtom e taka mislq che ne e normalno.

Exilia
08-12-2005, 21:28
Щом си ходила на лекар, значи ще се оправиш.. на мен пък винаги ми е бил редовен цикъла (слава богу)

Djeilo
08-20-2005, 01:09
Една приятелка има тоя проблем но заради наднормено тегло.Мисля 4е не трябва да се притесняваш,щом си ходила на лекар.

Favoritkata
08-23-2005, 20:45
I az sym na 16 i imam takyv problem.Na men mi doide za pryv pyt kogato bqh 5 ili 6 klas i ot togava vse mi e bil neredoven.Zimata(dekemvri) me operiraha ot apandesit i togava imah vyzpalenie na ediniq qi4nik,pri koeto sled izpisvaneto trqbva6e da piq antibiotici i t.n.Ot qnuari vsi4ko be6e nared,syvsem redoven i kato zaminah iuli i togava ne mi doide.mislq,4e e t smqna na klimata.Ama sega avgust pak ne mi idva,ta se 4udq trqbva li da hodq na lekar i v kakvo se systoqt pregledite,da me informirate,4e dosega ne sym hodila nikoga :oops:

elf_f
08-23-2005, 23:27
i az imam toq problem. mn nepriqtno :| ne mi e idvalo po 4-5 meseca, vednaj sled edin takav period mi be6e 14 dni :shock: ujas. po princip parvite 2-3 godini e normalno da e neredoven, no sled tva obiknoveno se normalizira. moq uj se e "normaliziral" :) zakasnqva nai-mn sas sed ili podranqva s tolkova :wink: no pri nqkoi jeni e neredoven dokato rodqt ili cql jivot...
drugiqt variant e da ima6 vazpalenie na qi4nicite, ili mato4nite trabi, ili matkata...trqbva da ti napravqt izsledvaniq. za vseki slu4ai :wink: da si sigurna :D

polinka
08-24-2005, 06:08
tova se naricha hormonalen disbalans.i kolkoto i da ti e nepriqtno(shtoto si e takova) vsimai merki na vreme...edinstvenoto nai strashno neshto koeto moje da stane e edin den da nqmash deca .ESTESTVENO NA NIKOE MOMICHE I JENA NE GO POJELAVAM!!!!bqh s redoven cikyl do 24 godishna ...veche 2 godini mi e neredoven lipsva cuikyl po mesec-dva che daje i tri nishto mi nqma kazvat che sym zdrava no hormonite lipsvat...typchat me s hapcheta koito vdigat kilogramite mi ...i dano skoro vsichko se opravi...minala sym momenta v koito se pazeh ot zabremenqvane semeina sym iskam dete a zaradi disbalansa e malko trudno..JELAQ ti uspeh mila i ne se pritesnqvai za vsichko ima lek ...Pozdravi

Stefka_st
08-25-2005, 12:35
Отиди пак на лекар.

PoLiTyy
08-27-2005, 16:49
Здравейте:)Понеже виждам че дискутирате темата,по която и аз се интерисувам реших да ви попитам нещо относно това.Тъй като и на мен ми закъснява вече с около две седмици и нещо,възможно ли е да имам и аз някакъв проблем с яичниците и трябва ли да отида на преглед?Дори за всеки случай си направих тест за бременност,тъй като водя полов живот,но слава богу се оказа отрицателен и затова сега ми е малко притеснено На какво може да се дължи това?Друг път пак ми е закъснявало с по-много,но сякаш не чак толкова,но си ми идва.Но всеки път ме е дострачавало да ходя на преглед.Та затова ви питам дали ще трябва:)

ycMuBkaTa
08-27-2005, 16:56
Здравейте:)Понеже виждам че дискутирате темата,по която и аз се интерисувам реших да ви попитам нещо относно това.Тъй като и на мен ми закъснява вече с около две седмици и нещо,възможно ли е да имам и аз някакъв проблем с яичниците и трябва ли да отида на преглед?Дори за всеки случай си направих тест за бременност,тъй като водя полов живот,но слава богу се оказа отрицателен и затова сега ми е малко притеснено На какво може да се дължи това?Друг път пак ми е закъснявало с по-много,но сякаш не чак толкова,но си ми идва.Но всеки път ме е дострачавало да ходя на преглед.Та затова ви питам дали ще трябва:)
По-добре иди на лекар. Мисля, че дори без причина сериозна не е лошо да се посещава гинеколога профилактично. Все пак на нас тепърва ни предстои да ставаме майки, тъй че е нужно да знаем че всичко е наред. Иди на лекар, за да си спокойна и аз имам проблем като твоя и ще го посетя в най-скоро време

aBnOrMaL_BaBy
08-28-2005, 15:43
Както казаха всички, и аз не мисля, че е много нормално. И на мен ми закъснява, ама с макс седмица - седмица и нещо .. тфа 8 месеца е доста. Ех тфа момичетата сме много проблемна работа .. не ни стигат другите работи ами и за цикъл трябва да се притесняваме :(

PoLiTyy а теб бих те посъветвала да изчакаш още примерно 2 седмици, ако и до тогава не дойде, мисля че няма да е зле да отидеш при гинеколог. Няма да направи нищо друго освен да ти помогне :wink:

milkshake
08-29-2005, 12:14
I az sum sus su6tiq problem. Ponqkoga si mi idva to4no,no ponqkoga mi zakusnqva s maximum 2 sedmici.Imam cikul ot 1 godina i mesec i mislq,4e o6te ne mi se e normaliziral.Mislq da otida na lekar,no ot druga strana smqtam,4e ne e mnogo nalijitelno,za6toto dokolkoto znam prez purvite 2 godini moje da e neredoven.Ta se 4udq..Tva da si jena e ujas na4i. Rajdane,menzisi,bolka pri sex.. :roll: