PDA

View Full Version : Абе имам въпросче!



So_Lonely
08-14-2005, 10:53
Начи въпроса ми е към компютърните маниаци като мене:
Кои процесори предпочетате AMD или Intel?Аз залагам на AMD защото моя е такъв но да видим вие ко ще кажете,то попринцип нема чак такава разлика освен че в повечето случеи Intel са по-скъпите!Искам да чуя някое компетентно по въпроса мнение а не некой ламер да се изказва неподготвено!

Главен готвач от ТОХ, Б-с
08-14-2005, 11:02
Ае лице не, че нещо искам та засегна ама и твойто мнение не е мноо компютърно-манЯшко.

Аз залагам на AMD защото моя е такъв
Аз също съм предпочел АМД, но заради цената, ама тва не ги прай по-добри :) Интел са кралете в тая област :) Поне за мен. :)

So_Lonely
08-14-2005, 11:11
Добре тогава ще уточня:Имах предвид че когато сам си купувал компа(преди около 4)нищо не разбирах от компи и въобще не съм обръщал внимание на компютърните компоненти...сега вече не е така,защото вече се интересувам от hardware и имам скромно мнение по въпроса!За мен AMD не са процесори втора ръка както ги наричат в някои списания!Тва че са малко по-ефтини нищо не означава!

Главен готвач от ТОХ, Б-с
08-14-2005, 11:17
Аз също не казвам, че са втора ръка, но основно ги предпочитат заради цената. Така смятам. Някъде четох, че АМД щели да превземат Интел до 2017, ама а да видим :lol:

Sapphir
08-14-2005, 14:21
AMD mnoo qsno :)

Bimper-ska
08-14-2005, 15:17
И аз съм с AMD, ама заради цената. Иначе Intel са по-добри.

mary_jane_666
08-14-2005, 15:18
az sym s AMD i sa kefq
dobri sa

e_l_i_z_a
08-14-2005, 15:31
Еми персоналния ни компютър големия е AMD
А пък лаптопа ни-INTEL :roll:

eXoti4nia
08-14-2005, 17:21
Ако се занимаваш с игри AMD е много по-доброто решение :wink:

А за офис работа Intel са по-добри :?

А и в днешно време разликата между новите процесори AMD и Intel почти я няма освен в цените :roll:

LunaTriCk
08-14-2005, 18:22
http://www.top500.org/hpclogos/amd.jpg

Utopia
08-15-2005, 00:21
;)
imal sym mashinite v po slabite hercove chestoti .. i intel i amd, .. vijdam i razlikata pri moshtnite mashinite amd i intel


!!!! do vsichki lamercheta !!! sprete da si fyrchite s amdtata
intela sa mn po stabilna i fast rabota!! osobeno procesorite s 1mgb kesh pamet!

amdto dori tezi koito sa ... MHz+ .. da go napyvash raboti po bavno i po bavno kato go pyrjish...
dokato intela .. imasi prichina da e po skyp!
zashtoto e mnogo po dobyr!!!

naty
08-15-2005, 13:41
intela -мн по-добри са

So_Lonely
08-15-2005, 15:43
;)
imal sym mashinite v po slabite hercove chestoti .. i intel i amd, .. vijdam i razlikata pri moshtnite mashinite amd i intel


!!!! do vsichki lamercheta !!! sprete da si fyrchite s amdtata
intela sa mn po stabilna i fast rabota!! osobeno procesorite s 1mgb kesh pamet!

amdto dori tezi koito sa ... MHz+ .. da go napyvash raboti po bavno i po bavno kato go pyrjish...
dokato intela .. imasi prichina da e po skyp!
zashtoto e mnogo po dobyr!!!
Ами не сам много съгласен че АМД-то работи по-бавно + това не сравняваме най-новите процесори а попринцип работата на двете марки !

gazovia
08-15-2005, 19:39
Ман, истината е в АМД - тва не е стока за молене

eXoti4nia
08-15-2005, 19:52
;)
imal sym mashinite v po slabite hercove chestoti .. i intel i amd, .. vijdam i razlikata pri moshtnite mashinite amd i intel


!!!! do vsichki lamercheta !!! sprete da si fyrchite s amdtata
intela sa mn po stabilna i fast rabota!! osobeno procesorite s 1mgb kesh pamet!

amdto dori tezi koito sa ... MHz+ .. da go napyvash raboti po bavno i po bavno kato go pyrjish...
dokato intela .. imasi prichina da e po skyp!
zashtoto e mnogo po dobyr!!!

момче ..... :lol: в приложения - игри интела духа супата тва си е факт, при офис приложения - амд духа супата - също факт
Разликата в новите процесори е минимална и зависи от приложенията така че според мен Интел не струват - прекаленно скъпи са .... :?

e_l_i_z_a
08-15-2005, 20:16
;)
imal sym mashinite v po slabite hercove chestoti .. i intel i amd, .. vijdam i razlikata pri moshtnite mashinite amd i intel


!!!! do vsichki lamercheta !!! sprete da si fyrchite s amdtata
intela sa mn po stabilna i fast rabota!! osobeno procesorite s 1mgb kesh pamet!

amdto dori tezi koito sa ... MHz+ .. da go napyvash raboti po bavno i po bavno kato go pyrjish...
dokato intela .. imasi prichina da e po skyp!
zashtoto e mnogo po dobyr!!!


момче ..... :lol: в приложения - игри интела духа супата тва си е факт, при офис приложения - амд духа супата - също факт
Разликата в новите процесори е минимална и зависи от приложенията така че според мен Интел не струват - прекаленно скъпи са .... :?Екзотичния,искаш по някакъФ начин да ми обясниш,че един Ейч Пи Инвент лаптоп със ИНТЕЛ ИНСАЙД
не струва?!?!?!? :lol:

мечтател
08-17-2005, 08:52
ми аз съм с Интел. ама ко щете вярвайте ма не много по-скъп от АМД. щот не е казано кат е интелда е пентиум. моят като е селерон кво? а имам и приятели с АМД-та. и двете марки са достатъчно стабилни. ако едната беше по-добра само тя щеше да се купува и другата нямаше да я има одавна. имаче не че съм дотолкова навътре в нещата, но компа ми си е добър, а такива с АМД-та понякога още повече. но то не зависи само от процесора де. кат комповете им са 2 пъти по-скъпи мн ясно че шъ са по-добри