PDA

View Full Version : Екстази



Beyonce
08-14-2005, 15:56
Някой от вас взема ли...
Притеснявам се за един познат,който наскоро ми каза че е пробвал няолко пъти и много му е харесало.Според него не е опасно и не се пристрастяваш.Било като енергийна напитка-много енергия имаш като глътнеш хапчето...
По принцип държа на него...и тъй като не съм много запозната с екстазито-не спорих...но не знам защо си мисля, че едва ли не тревата е най-безопасна(ако може да се говори изобщо така за нея).Кажете нещо повече...дайте съвет к'во да прая с него.Много е готин,ама нали сте чували истории за много готини хора,дето накрая свършват курса.Всеки си мисли"ее това няма точно на мен да се случи.."
та...просто дайте съвет относно това по-горе което писах и инфо за екстази-то...

neutravlad
08-14-2005, 16:02
Напъни се малко де, полезно е :)
http://www.teenproblem.net/index.php?m=s&id=807
http://www.psychology-bg.com/texts/drugs_desc.htm

Beyonce
08-14-2005, 16:04
neutravlad понапънах се и прегледах за Наркотиците и последиците от тях..та там пише ,че екстазито не се брои за наркотик..!?:)сега ще видя и статията която ми прати :!:

Razbiracha
08-14-2005, 16:35
1. Extasy-to e narkotik i to seriozen.
2. V mnogo redki slu4ai e pri4inqvalo i smart zaradi obezvodnqvaneto, koeto predizvkiva

nai-dobre e da prochetete knigata: "Vsichko za narkoticite"-a ne da se doverqvate na nqkakav si friend, koito vi bil kazal edi kvo si....

08-14-2005, 17:21
osven 4e ekstazito e dosta silno no makar i priqtno
samo ot edno hap4ence moje da kolabira nekoi ...
taka 4e davaite po dobre iztukniq put ot alkoxol i cigari :)

Sportexz
08-14-2005, 17:24
В България е много трудно да се намери истинско екстази. Това, което най-често продават като екстази са амфетки.

Beyonce
08-15-2005, 12:47
В България е много трудно да се намери истинско екстази. Това, което най-често продават като екстази са амфетки.
em toi ot Sofiq si zema...s vryzki uj..ne go znam ama..dano da ne se zabyrkwa v nqkwi prostotii 4e she go plqskam

morsmordre
08-15-2005, 14:08
Трудно или не, амфетамините също са наркотик и не бива да се припарва до тях.Също както пристрастяването към тревата, към цигарите, към алкохола, към наркотика.Това са неща, които влизат в градинката със забранената ябълка!ДЕЦА, НЕ ВЗЕМАЙТЕ НАРКОТИЦИ ИЛИ КАКВОТО И ДА Е, КОЕТО СЕ ПРИБЛИЖАВА ДО ТЯХ!!!ВРЕЕЕЕЕЕДНО :!:

___Kaka Eli___
08-19-2005, 14:18
Един мой познат даде на хамстерчето си 1/4 екстази и горкото гушна букета :( :( :(

Beyonce
08-20-2005, 10:29
Един мой познат даде на хамстерчето си 1/4 екстази и горкото гушна букета :( :( :(
ami to 4oveka moje da go gu6ne ,puk hamster4eto deto e 23478 puti po muni4ko...gadno..

blackboy
08-20-2005, 13:04
Един мой познат даде на хамстерчето си 1/4 екстази и горкото гушна букета :( :( :(
леле :shock:
пича е луд :lol:
кажи подробности ,какво стана с хамстера :lol:
веднага ли умря :shock:

Lets_DanCe
08-20-2005, 16:03
emi te drugite go kazaha... ekstazito si e narkotik sledovatelno e vredno... verno poluchavash mnogo energiq i se chuvstvash na 7moto nebe. Obache dokato si pod vliqnieto na amfetaminite ne ti puka za nishto samo za kefa ti... tva s vremeto stava permanentno. Vredi na organizma(problemi pri 4erniq i beliq drob)... namalqva se apetita, zarqzvash vsichko i vsichki. Abe stavash drug chovek... E vqrno tva e ako zimash chestichko ama tooo edin dva pyti okay sled tva veche si e prestrastqvane... :)

lubovtaegadna
08-21-2005, 23:18
В България е много трудно да се намери истинско екстази. Това, което най-често продават като екстази са амфетки.

ммммм малка грешка.бонбоните (екстазито) не са амфетки ами са на амфетаминова основа :))

08-22-2005, 00:33
ето ви малко инфо за екстазито

Други имена:
ХТС, Алам, МДМА
Как изглежда?
Таблетки, капсули, прах или течност
Как се употребява?
Поглъща се, вдишва се, пуши се или се инжектира
Признаци:
Напрегнатост, обърканост и депресия при дълготрайна употреба. Дехидратацията причинява голяма жажда. Различията в производството правят екстази крайно опасен.

Екстази или МДМА (метилендиоксиметамфетами ) е синтетичен наркотик, действащ едновременно като стимулант и халюциноген. Предпочита се главно заради чувството на задоволство което предизвиква чрез въздействие върху сетивните тъкани и органи, или състояние на крайна възбуденост и енергичност, изразяващо се в многочасово танцуване. Екстази стимулира централната нервна система и предизвиква халюциногенен ефект. Цената му варира в зависимост от търсенето и предлагането в съответния район - в Западна Европа една доза е между 10 и 40 долара.

Изследванията показват, че Екстази причинява вреда на мозъка при животните. Този наркотик изчерпва важния за мозъчната дейност серотонин, който регулира настроението, съня, хранителните навици, мисловния процес, прогресивното поведение, сексуалните функции и болковата чувствителност. Изследвания с плъхове и маймуни показват, че този наркотик редуцира серотонинът в мозъка с 90% за по - малко от две седмици.

Приемането на екстази на купони носи риск от изтощаване и дехидратация, поради комбинирането му с нон-стоп танци, при което употребяващият умира от топлинен удар.

Екстази се извлича от метамфетамин и амфетамин. Принадлежи към класа на т.нар. “дизайн-дроги”. Тези наркотични вещества (особено Екстази) често се асоциират с рейв- и ъндърграунд- нощни партита с техно музика и голяма употреба на наркотици. Тези партита са посещавани предимно от ученици и студенти.

Дизайн-дрогите се произвеждат чрез смяна на молекулната структура на вече съществуваща дрога. Това води до получаването на ново вещество. Уличните им названия са различни в зависимост от времето, мястото и производителя, като често се сменят. Тези наркотици се произвеждат в нелегални лаборатории и могат да бъдат крайно опасни.

Ефекти
Повишени чувствителност и възприятие. Предизвиква по - добра комуникативност. Не развива физическа зависимост. Дълготрайност на ефекта - около 4-6 часа. Развива толеранс. Дехидратацията може да доведе до топлинен удар, освен ако не се приема допълнително количество течности.

Sportexz
08-22-2005, 00:42
В България е много трудно да се намери истинско екстази. Това, което най-често продават като екстази са амфетки.

ммммм малка грешка.бонбоните (екстазито) не са амфетки ами са на амфетаминова основа :))
Къде видя, че съм писал, че екстазито=амфетамини. Просто в БГ продават амфетки като казват, че е Екс.

08-22-2005, 02:21
не съм чел темата, не ви знам кфо сте писали.
Ма хорааааа НЕДЕЙТЕ ДА СЕ ДРУСАТЕ !!!
Аз се преебах и сега съм в тежко състояние...от екстазито баш тръгнах...
Мацето, което е направило темичката....не го слушай...така яко се пристрастяваш, че и идея си нямаш.
Ебе ти се майката на мозъка...трошиш си го адски бруталноо!
Не искам да коментирам хероин!
Не се друсайте! Усмихвайте се, пийте биричка (НИЩО ПОВЕЧЕ !!!), правете секс, яжте вкусотии....неща, които аз вече не мога да си позволя :(

НЕ СТАВАЙТЕ НАРКОМАНИ !!! УЖАСНО Е!!! ТОВА Е НАЙ ГАДНОТО НЕЩО НА СВЕТА !!!! НИКОГА НЕ ОПИТВАЙТЕ НИКАКВА ДРОГА!!! ДОРИ ШИБАНАТА "ЛЕКА" ТРЕВА !!!!!!!
Не знаете ама в много от тревата в момента слагат по малко кокаин.....за зарибявка, сещата се...

О БОЖЕ ХОРА ПРОСТО НЕ ГО ПРАВЕТЕ !!!!!!

Cyberdelic_LSD
08-22-2005, 02:44
Аз съм Cyberdelic-a от съседната тема...(tuka posta gore, koito e)

marusha
08-23-2005, 17:27
razbiracha-bate hodi se skrii nekade

Neda
08-27-2005, 09:40
ami da ti kaja az su6to zimam ex,4uvstvoto e mn priqtno!izjivqvaneto su6to,lo6oto e 4e moje da polu4i6 toplinen udar!pri koito telesnata ti temperatura se povi6ava stra6no mnogo i umira6!
ako si mu priqtelka i iska6 da go otkaje6 ,6te ti predloja edin 6antav na4in!budi sigurna 4e 6te pomogfne;
ako i mom4eto te ima za mn dfobra priqtelka rano ili kusno 6te te navie da vzemete zaedno.......dori i da ne udobrqva6 takiva ne6ta,ni6to ne ti pre4i da zeme ex!kogato dvamata ste vleznali vf edin i su6ti film,ti loeko 6te otkrehne6 temata,mn takti4no,poneje tozi vid narkotik te kara i dsa govori6 i da misli6 daje pove4e i ot neobhodimoto/6te postigne6 mnogo!povqrvai mi ,opitai!
samo togava moje da se zaslu6a v dumite ti!ama vnimavai i ti da ne se zaribi6 :wink: :wink: :wink:

/wan`a`doo/
06-10-2006, 14:56
Трудно или не, амфетамините също са наркотик и не бива да се припарва до тях. Също както пристрастяването към тревата, към цигарите, към алкохола, към наркотика.
Темата е за бонбоните бе...не ти дават естински ексове,ама и не ти дават чисти амфети,щот то все пак има разлика и се усеща


Също както пристрастяването към тревата, към цигарите, към алкохола, към наркотика.
:shock: :? всичко,което си изброил е наркотик

SeXyTo_f
06-10-2006, 18:05
не съм взимала...и нямам намерение... :wink:

06-10-2006, 19:16
nqkoi da te e pital dali bi vzela ? az ne vidqh temata da se kazva "bihte li vzeli X" ?
:evil:

teenkopele
06-11-2006, 00:22
Не съм вземал. :wink:

Варки
06-12-2006, 12:54
Абе кво се шашкате толкова бе?Екстазито го водят към тежките наркотици,но за мен не е :D
И какви са тези заключения "Ако пиеш можеш да умреш" тва да не е хероин в свръх доза?На бала толкова много екстазита се погълнаха,че просто им загубих бройката.Нищо няма да ви стане ако пробвате!Е разбира се не да се друсате всеки ден ама ей така по някой повод що пък не? :-D

a-ShrooMKaLover
06-17-2006, 12:35
Мога да кажа, че за мен това е най-якото нещо, което съм опитвал, а съм пробвал от всеки тип дроги поне по един представител. Не е пристрастяващо физически.
Главните ефекти на MDMA са:


повишаване на настроението;
чувства на комфорт, принадлежност и близост към другите, особено ако и те са на дрогата;
откровеност и снизходителност;
интензивна еуфория;
емпатия и любов;
усещането, че нещо фундаментално и извънредно позитивно се случва, съчетано с усещане, че ежедневните проблеми нямат значение в този момент;
умекотяване на егото,повишено себе съзнаване и усещане за душевен комфорт;
Детинско усещане за интерес към света, усещане за възвърната детска невинност;
усещане за умствена чистота;
забележимо до очебийност показване на щастие във външния вид на взелия;
възможен неудържим устрем да прегръщаш и целуваш хора (особено при момичета);
стимулация
пдобрено съзнаване на уещанията (за музиката, за ядене, пиене, миризми и др)
промяна в съзнанието, блещукаща аура във визуалното поле, слаби видения (при по-чувствителните или по-опитните и при по-големи дози)
Други ефекти са:
Значително разширение на зениците с придружаващата го фотосензитивност и цветоусещане
Бруксизъм (стискане или скърцане на зъбите)
Нистагмус (неволево "треперене" на очите, при някои кривогледство)
Загуба на апетита
Неспособност за концентрация
Тръпнене (усещане на приятни тръпки по цялото тяло)
Потене на ръцете
Умерено увеличени пулс и кръвно налягане
Временна загуба на кратковременната памет и объркване
Загуба на тегло (поради повишената обмяна на веществата и намаления апетит)
Промени в настроението, емоционална нестабилност (характерни за халюсиногените)
Тенденция да казваш и правиш неща, за които би могъл да се почувстваш некомфортно по-късно;
Униние в края на трипа, усещане за липса и носталгия
Порив да се повтори изживяването


За повече информация относно рисковете от употребата цъкнете тук: http://bg.wikipedia.org/wiki/Екстази

`Death`Whore`
06-17-2006, 12:37
Запомнете едно от мен - всяко нещо, което поемате и се филмирате, вреди на мозъка. Екстазито знам, че буквално изпържва мозъка.

CRaZy_IKT
06-17-2006, 14:29
Смешни сте...

4adelina
06-19-2006, 16:50
mi da be mn zleta tuka.....ne bqh vlizala ot 4ukasi vreme ama kato gledam pak si e sa6tataaaaa bozaaaaaaaaaaa..... :smt116

06-28-2006, 11:16
ekstazitata sa noj s 2 ostrieta kato pie6 edno moje6 cqla ve4er da divee6 v nqkoq diskoteka no posle kato mu mine vazdeistvieto si napravo ka6a mnogo sa vredni za organizma :!: :!: :!: :!:

07-06-2006, 17:56
oo да не се пристрастяваш [-X :---)

IvI4k0
07-07-2006, 06:21
някои ми беше казал че вьв екса слагат хероин :-) дали е вярно или невярно незнам в повечето случаи се зима екс за партита ако неможеш сам да си направя купона то трябва да ти го направи нещоо друго ...
ако си сьс слабо сьрце не зимаи ... не се знае какво може да ти се случи

Dr. Kazimbutt
07-07-2006, 08:37
ако си сьс слабо сьрце не зимаи ... не се знае какво може да ти се случи
Е, какво толкова? Най-много да умре... :twisted:

a-ShrooMKaLover
07-07-2006, 10:04
ekstazitata sa noj s 2 ostrieta kato pie6 edno moje6 cqla ve4er da divee6 v nqkoq diskoteka no posle kato mu mine vazdeistvieto si napravo ka6a mnogo sa vredni za organizma :!: :!: :!: :!:

За разлика от стимулиращите амфетамини (които често се срещат в бон бонките де) при МДМА няма афтър. Ефектите си отиват както са дошли, т.е. доста постепенно. Естествено мен поне самият факт, че ме пуска е достатъчен да искам да плача, но може би просто съм попадал на добри бонбони. Иначе няма депресията, мързела, цялостното изтощение и параноята напускането от стимулиращи амфетамини. По-скоро през следващите няколко дни се чувстваш леко депресиран и раздразнителен, но поне за мене си струва много. Жалко само, че няма връзка напоследък.

Фи6ек
07-09-2006, 00:41
В бонбоните няма смисъл да слагат хероин,просто е загуба на пари,защото при орален прием,хероина е слабо активен.Според мен ж бг ексовете може да се открие: мдма(доста малко за съжаление),кетамин,(мет)амф тамин,кофеин,парацетамол,е федрин.
Често ривотрил и акинетон са продавани като екстази на незапознатите [-X

GoHardeR
07-11-2006, 13:27
1. Extasy-to e narkotik i to seriozen.
2. V mnogo redki slu4ai e pri4inqvalo i smart zaradi obezvodnqvaneto, koeto predizvkiva

nai-dobre e da prochetete knigata: "Vsichko za narkoticite"-a ne da se doverqvate na nqkakav si friend, koito vi bil kazal edi kvo si....

abe ti si lud be man...ot extazy ima 2-3 smurtni sluchaia max...mnogo e trudno da se obezvodnish do akava stepen 4e da umresh ot 1 hap ebasi...
a inache kvo beshe ...da kolabirash ot 1 bonbon niama kak da stane,triabva da imash ebasi bugavia organizum za celta....misulta mi e ot 1 bonbon ne mojesh da umresh...

i est 4e poveche she viarvam na nikauv friend,koito go e prejivial ot kolkoto na niakva tupa kniga,pisana ot babi id iadovci......