PDA

View Full Version : Вярвате ли в такива неща???



HeavenSent
08-15-2005, 19:44
Не знаех къде да сложа тая тема...плс не се сърдете :roll:
Значи искам да ви питам вярвате ли в свръхестествени неща и такива подобни:полтъргайсти,духов е,вещици...
Вчера с компанията си говорихме за такива неща и едно момиче каза че когато била малка имали стъкло върху масата.Една нощ се чук страшен тътен ,отишли да видят кво е станало и стъклото било счупено през средата :shock: Нямало никфи причини ,нито нещо е паднало отгоре нито нищо...след 1 седмица спречелили 5-ца от лотарията :? Преди 2 месеца пак стана нещо такова само че с полюлей:беше счупен все едно някой го е рязал с нож :!: Аз лично го видях :oops: След 2 дни баща й стана началник на фирмата където работеше :!: :!: :!:

Та кажете случвало ли ви се е нещо такова...Вярвате ли :?

MaD_CaT*
08-15-2005, 19:54
lol :shock: странна работа :!:
Еми...нз и аз..ако нещо се случи на мен..ще вярвам,ама на приказки винаги си имай едно на ум,че може да преиначават историйките,които ти разправят(аз поне съм така) :!: :roll:

LoONeyGirL
08-15-2005, 20:08
mi kato malka mnoo me be6e strah ot sqkfi takiva,no s godinite go izrasnah i sq izob6to ne mi minava prez uma,4e moje da su6testvuvat takiva ne6ta .. :?

MiRaCuLiXbb
08-15-2005, 20:09
Аз не вярвам в свръхестествени неща. Тази история не ми се струва толкова чудна, вярвам има логично обяснение. 5-ца от тотото не е кой-знае какво, аз съм играл 2 пъти на тото и имам 2 пъти четворки. :wink: Че баща й са го направили началник е било не защото някакъв си полилей се е пукнал, ами защото е положил някакви усилия за определен период от време. Въобще няма нищо случаино. На всекиго са се случвали странни случки, но е повече късмет и случайност. Освен това често човешките сетива лъжат и мозъкът си прави грешни изводи за реалността на базата на спомени, емоционални състояния и др.

KiSs_TeeN
08-15-2005, 20:21
ima siakakvi raboti no moje i da se bazika znae6 li? no moje i da ne se bazikaq az li4no viarvam v takiva raboti

Breakaway``
08-15-2005, 20:53
Не вярвам много... но ми се иска да има :(

08-15-2005, 21:14
taq iztoriq mi se struva malko nedostaty4na za da si misli6 4e moje da ima svrahestesveni qvleniq ... ama ina4e ponqkoga mi minava prez glavata 4e moje vse pak da gi ima de ...

Ekita
08-15-2005, 21:18
az kato bqh mlada(do predi 2,3 godini) bqh ve6tica :shock: :lol:
Ne se smeite,istina si e!

So_Lonely
08-15-2005, 21:18
Абе ако има някое готино момиче което го е страх до мене аз бих я прегърнал и и казал че щом аз съм там няма страшно :lol: ама ако съм си сам самичак и усетя полтъргаист да мене мисля че ще се стресна мъничко :lol:

bulgarche
08-15-2005, 21:56
Не съм от най-вярващите...МИсля че всичко е измислица, че поне да има за какво да си говорят хората и да незабравят как се прозинасят милите и спокойни думи

08-15-2005, 21:57
az kato bqh mlada(do predi 2,3 godini) bqh ve6tica :shock: :lol:
Ne se smeite,istina si e!

Mnogo mi e liubopitno kak moje da si bila ve6tica... ve4e da ne si???

Ekita
08-15-2005, 22:58
az kato bqh mlada(do predi 2,3 godini) bqh ve6tica :shock: :lol:
Ne se smeite,istina si e!

Mnogo mi e liubopitno kak moje da si bila ve6tica... ve4e da ne si???

A,prodyljavam da sym na vyn6en vid,samo 4e ve4e ne praktikuvam :lol:
Prosto ne mi ostava vreme,predi si pravehme rituali,sybirahme se da piem 4ai na grobi6tata,a sega ostana samo obvivkata 8)

08-15-2005, 23:34
светът се крепи на свръхестествените неща , просто и да не вяърваш тях ги има !

MaRiYa_86
08-16-2005, 07:15
Няма да ви разказвам на мен какво ми се случи прди 3 години,защото неискам да ви убеждавам в нищо.Просто ще ви кажа,че има такива неща,каквито и да са те всъщност!

мечтател
08-16-2005, 08:10
няма свръхестествени неща, бог и т.н. всичко е воля и в случая повече мозък. като си внушиш нещо си мислиш че е така, само защото ти се иска да е така. егати връзката - счупило се стъклото и имали 5-ица от тотото. абе айде малко по-сериозно. примери - безброй - да, но доказателсво няма. ако за всяко счупено нещо ставаше нещо такова аз като дете да съм направил нашите милионери. и всеки от нас, предполагам. така че никой не може да твърди със сигурност че има такива неща. просто хораа са такова племе, което иска винаги да се стреми към нови неща, да има неща, които не разбира и се опитва да разбере. кво да го прйш - природа

DiEsEl_GiRl4eTo
08-16-2005, 08:39
Око да види, ръка да пипне.
Демек не вярвам :roll:

kaka_lara
08-16-2005, 08:45
i az ne vqrvam :wink:

^FaiNt^F
08-16-2005, 09:08
moje i da ima...oba4e nikoga ne sym imala takiva 'kontakti'i.....trqbva da mi se slu4i 4e da povqrvam... :roll: MaRiYa_86 pls razkaji kvo se e slu4ilo-6e e interesno :wink:

morsmordre
08-16-2005, 09:30
Аз не вярвам в свръхестествени неща.

Значи не вярваш в мен :twisted:
Ами да, има духове :!: Обаче истинските духове са мн по страшни!

chupacabra:)
08-16-2005, 09:48
така е, естествено, че има духове, но са далеч по-страшни и сериозни нещата отколкото 'баба сладкишка' и подобни тъпотии :wink:

Ollas
08-16-2005, 11:57
Вярвам, че има неща, които не могат да намерят научно обяснение, но не вярвам в магии, урочасвания, духове, също не съм и суеверна.

MiRaCuLiXbb
08-16-2005, 13:12
така е, естествено, че има духове, но са далеч по-страшни и сериозни нещата отколкото 'баба сладкишка' и подобни тъпотии :wink:
Prove it. Ае show като е "естествено, че има". :)
Банално звучи, ама много филми гледате. :)

Вярвам, че има неща, които не могат да намерят научно обяснение
Кажи едно. :wink:

Значи не вярваш в мен
Е айде за теб ще направя изключение. :D

MyLLyHKa
08-17-2005, 19:17
M cHesNo KazAHo a3 VqrVaM v TaKiVa neSHta I sEKi koLkoTo i dA oTri4a MalKo iLi mnOgo VqRva i sE straHuVa oT te3u nE6Ta ............... :idea:

MiRaCuLiXbb
08-17-2005, 19:35
M cHesNo KazAHo a3 VqrVaM v TaKiVa neSHta I sEKi koLkoTo i dA oTri4a MalKo iLi mnOgo VqRva i sE straHuVa oT te3u nE6Ta ............... :idea:
Целият треперя ей. Вечер не мога да спя, нямам апетит. :( Страх бе бате. :roll:

fallen
08-18-2005, 09:09
Аз ако "усетя полтъграйст до себе си" ще извикам " Пиииивсиииии!!! " :wink: :lol: :lol: Не шегувам се... е преди много вярвах в тези неща и ме беше страх... Ам и както каза мечтател наистина ако се случваше каквото и да било като се счупи нещо до сега да сме мултимилионери в нас и баща ми да е кмет на Варна (най-малкото...) :P :wink: нз децата(кой го казва :roll: ) много обичат да лъжат само за да "плашат" другите който са будали да вярват...

___Kaka Eli___
08-18-2005, 09:14
ами...възможно е :roll: де да знам :?

sladkata_sara
08-18-2005, 12:36
az li4no ne sum sigurna 4e ne su6testvuvat takiva ne6ta ne znam no az ne vqrvam

Tedka-Medka
08-18-2005, 13:20
Ми аз лично не вярвам но ако ми се случи нещо такова сигурно ще започна да вярвам..и на мен са ми разправяли доста неща ама не съм виждала с очите си..

SuPeR_Pi4
08-18-2005, 13:24
Аз се определям като пълен реалист и рационалист...
За да стане нещо, си има своята причина, но ние не можем да я разберем... Нещата не се случват просто така "от нищото"... Иначе става за хорър филми!

MaCeTo_
08-18-2005, 14:35
И ето още едно доказателство,че счупеното носи щастие :!: :lol: :lol: :lol:

Sinister_Doll
08-18-2005, 18:18
Povqrvayte mi, ima! Pravila sum spiriti4ni seansi i podobni! Umreliqt mi dqdo spasi 4i4o mi da go premaje vlak, 6ot zaspal zad volana i se poqvil dqdo mi na sun i mu kazal: "Otvori o4i, idva vlakut. O6te ni si za pri men!" Tpy se subudil, nabil spira4ki i vlakut preletql pred nego i o6te mn mn mn takiva garantirano realni slu4ki ima v otka4enoto mi semeystvo... Puk i nali si padam malko ve6tica...

Bloody_Tear
08-18-2005, 20:25
Много ясно,че вярвам.Цяла вселена,а да няма нищо по-висше."Призраци",магий,разни висши същества всичко съществува.Въпроса е да знаеш как да ги повикаш.Който ще да вярва.Ще дойде време и за него и ще повярва.

Sapphir
08-18-2005, 20:33
gluposti sa tva , makar che az kato bqh malka se zanimavah s takiva glupostii nqkvi duhove na tetratki glupostiiii tam kvo si murdashe listovete taq tetratka nqkvi zaklinaniq.. ne che naistina ne si murdashe listite ama to q e duhnalo vetrec q neshto esestveno se e sluchilo :)

MiRaCuLiXbb
08-18-2005, 20:44
Povqrvayte mi, ima! Pravila sum spiriti4ni seansi i podobni! Umreliqt mi dqdo spasi 4i4o mi da go premaje vlak, 6ot zaspal zad volana i se poqvil dqdo mi na sun i mu kazal: "Otvori o4i, idva vlakut. O6te ni si za pri men!" Tpy se subudil, nabil spira4ki i vlakut preletql pred nego i o6te mn mn mn takiva garantirano realni slu4ki ima v otka4enoto mi semeystvo... Puk i nali si padam malko ve6tica...
Това просто е било сън, а се сънува точно преди да се събудиш. Чичо ти просто е задрямал за 5-10секунди и после се е сепнал от звука на идващият влак или от нещо друго. Това е същото сутрин като се събудиш и пак задремеш почваш да сънуваш веднага неща, доста свързани с реалността, защото мозъкът ти вече функционира напълно и е наясно със заобикалящата го среда. Тоест инстинктът му за самосъхранение просто го е "предупредил" за опасността, а не умрелият ти дядо.
А който може да призовава духове, демони или може да прави реални магии :wink: да покаже. Пак ви казвам, всеки е чувал нещо тук и там, но виждали ли сте с очите си нещо свръхестествено?

Sinister_Doll
08-18-2005, 20:50
Povqrvayte mi, ima! Pravila sum spiriti4ni seansi i podobni! Umreliqt mi dqdo spasi 4i4o mi da go premaje vlak, 6ot zaspal zad volana i se poqvil dqdo mi na sun i mu kazal: "Otvori o4i, idva vlakut. O6te ni si za pri men!" Tpy se subudil, nabil spira4ki i vlakut preletql pred nego i o6te mn mn mn takiva garantirano realni slu4ki ima v otka4enoto mi semeystvo... Puk i nali si padam malko ve6tica...
Това просто е било сън, а се сънува точно преди да се събудиш. Чичо ти просто е задрямал за 5-10секунди и после се е сепнал от звука на идващият влак или от нещо друго. Това е същото сутрин като се събудиш и пак задремеш почваш да сънуваш веднага неща, доста свързани с реалността, защото мозъкът ти вече функционира напълно и е наясно със заобикалящата го среда. Тоест инстинктът му за самосъхранение просто го е "предупредил" за опасността, а не умрелият ти дядо.
А който може да призовава духове, демони или може да прави реални магии :wink: да покаже. Пак ви казвам, всеки е чувал нещо тук и там, но виждали ли сте с очите си нещо свръхестествено? Da obqsnqvam li kak se pravi???

MiRaCuLiXbb
08-18-2005, 20:51
Gogogo. Целият съм в слух. :)

Sinister_Doll
08-18-2005, 21:07
Na4ertava6 na edin list kvadrati bukvite ot azbuka v krug podredeni, su6to taka dumite "da" i "ne"... slaga se 4a6a po sredata, na neq si slagat prustite nqkolko 4oveka, vika se ot otvudnoto ne4ii duh, zadavat se vuprosi i 4a6ata se dviji, kato izpisva otgovora... PRUSTITE NE TRQBVA DA SE MAHAT PRI NIKAKVI OBSTOQTELSTVA, DOKATO 4OVEK NE E SIGUREN, 4E DUHUT SE E VURNAL... Izpra6ta se s dumite "vurni se, ot kudeto si do6ul", a za povikvaneto nqma nekvi dumi opredeleni. I az ne vqrvah, ama se polu4ava. Osven tva si ima takiva svruhestestveni ne6ta... Svetlinata v tunela, tova, 4e predi da te vurnat kum jivot sled klini4na smurt, vijdat blizki rodnini- murtvi. Tova, 4e se gubqt 5 grama ot tegloto na 4ovek, sled smurtta i nikoy ne znae kude otivat, predpolaga se, 4e tova e du6ata... Tova, 4e kogao umira6, vijda6 kakvo stava v staqta, vijda6 sobstvenoto si tqlo i sqkvi takiva... Edna poznata sa q vurnali ot tuneli i samo kvi gi razpravq6e! Trupki me pobivat!!!

MiRaCuLiXbb
08-18-2005, 21:27
Na4ertava6 na edin list kvadrati bukvite ot azbuka v krug podredeni, su6to taka dumite "da" i "ne"... slaga se 4a6a po sredata, na neq si slagat prustite nqkolko 4oveka, vika se ot otvudnoto ne4ii duh, zadavat se vuprosi i 4a6ata se dviji, kato izpisva otgovora... PRUSTITE NE TRQBVA DA SE MAHAT PRI NIKAKVI OBSTOQTELSTVA, DOKATO 4OVEK NE E SIGUREN, 4E DUHUT SE E VURNAL... Izpra6ta se s dumite "vurni se, ot kudeto si do6ul", a za povikvaneto nqma nekvi dumi opredeleni. I az ne vqrvah, ama se polu4ava.
Хмм можеш ли да обясниш малко по-подробно, че честно казано нищо не разбрах. Значи колко квадрата и къде се начертават на листа? Къде се пишат "да" и "не"? Чашата се движи, тъй ли? :wink: И как точно"изписва" отговора? В зависимост накъде се завърти, към "да" или "не" показва или? Еми ще го пробваме, нема как. :D Колко хора трябва да сме? :)

Osven tva si ima takiva svruhestestveni ne6ta... Svetlinata v tunela, tova, 4e predi da te vurnat kum jivot sled klini4na smurt, vijdat blizki rodnini- murtvi. Tova, 4e se gubqt 5 grama ot tegloto na 4ovek, sled smurtta i nikoy ne znae kude otivat, predpolaga se, 4e tova e du6ata... Tova, 4e kogao umira6, vijda6 kakvo stava v staqta, vijda6 sobstvenoto si tqlo i sqkvi takiva... Edna poznata sa q vurnali ot tuneli i samo kvi gi razpravq6e! Trupki me pobivat!!!
Това е nc, всички хкм...глупости дето всички са ги чували. 5 грама са доста малко. Да издишаш въздуха или да отделиш малко вода и нищо чудно. За това какво виждаш когато умреш нищо чудно, клетките не умират изведнъж, а продължават дейността си за определен период от време и поддържат някои функции на тялото.

DeSiTo0o
08-19-2005, 00:28
Ми да като бях малка нещо ми се случи и все още понякога се питам какво беше това,естествено си намерих и логично обяснение. :) Значи едно приятелско семйство беше дошло у нас на гости и ние децата си играехме на криеница из целия апартамент,без хола(където бяха големите) и без стаята на баба. :roll: Беше зима и навсякъде горяха печки,както и в стаите,в които играехме беше тъмно.Точно тогава аз търсех приятелите си и като влязох в кухнята на единия шкаф се беше появил някъв образ :shock: (като на ония призраци от детските филмчета),аз се изплаших и светнах лампата,образа изчезна.После с приятелите ми пак угасвахме няколко пъти лампата,но обрза го нямаше...Ние решихме,че това е някво отражение от пламъците в печката(решиме,че се е получило от едно малко отворче на печката).И до днес си мисля,че беше така и сигурно е било така де.По принцип не вярвам в призраци,вещици и т.н...,но като понякога вечерта пред блока като почнем да си вкарваме некви паранои в главите и после ме е страх да се кача по стълбите. :oops:

fallen
08-19-2005, 08:24
Na4ertava6 na edin list kvadrati bukvite ot azbuka v krug podredeni, su6to taka dumite "da" i "ne"... slaga se 4a6a po sredata, na neq si slagat prustite nqkolko 4oveka, vika se ot otvudnoto ne4ii duh, zadavat se vuprosi i 4a6ata se dviji, kato izpisva otgovora... PRUSTITE NE TRQBVA DA SE MAHAT PRI NIKAKVI OBSTOQTELSTVA, DOKATO 4OVEK NE E SIGUREN, 4E DUHUT SE E VURNAL... Izpra6ta se s dumite "vurni se, ot kudeto si do6ul", a za povikvaneto nqma nekvi dumi opredeleni. I az ne vqrvah, ama se polu4ava.

А да те питам това от кой филм беше че забравих...Бях го гледала дам... сигурна съм... О да случайно да си гледала Зло от отвъдното щото нещо мнооого еднакво стана...Не че го няма това и в други филми но аз по принцип не си падам много по страшните...
П.С.Забравих да кажа че вярвам в Вампири :twisted:

ProstoAz
08-19-2005, 09:46
Povqrvayte mi, ima! Pravila sum spiriti4ni seansi i podobni! Umreliqt mi dqdo spasi 4i4o mi da go premaje vlak, 6ot zaspal zad volana i se poqvil dqdo mi na sun i mu kazal: "Otvori o4i, idva vlakut. O6te ni si za pri men!" Tpy se subudil, nabil spira4ki i vlakut preletql pred nego i o6te mn mn mn takiva garantirano realni slu4ki ima v otka4enoto mi semeystvo... Puk i nali si padam malko ve6tica...
Това просто е било сън, а се сънува точно преди да се събудиш. Чичо ти просто е задрямал за 5-10секунди и после се е сепнал от звука на идващият влак или от нещо друго. Това е същото сутрин като се събудиш и пак задремеш почваш да сънуваш веднага неща, доста свързани с реалността, защото мозъкът ти вече функционира напълно и е наясно със заобикалящата го среда. Тоест инстинктът му за самосъхранение просто го е "предупредил" за опасността, а не умрелият ти дядо.
А който може да призовава духове, демони или може да прави реални магии :wink: да покаже. Пак ви казвам, всеки е чувал нещо тук и там, но виждали ли сте с очите си нещо свръхестествено?

Напълно съгласна съм с MiRaCuLiX.bb! И аз обикновенно рано сутринт като се събудя и после задремя за няколко минутки сънувам разни духове как ме хващат за ръката и се опитват да ме обърнат към тях (в смисъл да се обърна на тази страна) :shock: и най-лошото е, че осъзнавам, че го сънувам и се опитвам по всякакъв начин да се събудя и после като се събудя всичко ми се струва толкова реално, напрао тръпки ме побиват, имало е даже нощи, през които не съм спала, защото ме е било страх да заспя, знаейки какви неща сънувам и това не се е случвало 2 или 3 пъти, а много повече! Дори днеска ми се случи! Но съм убедена, че всичко е мозъка, всичко е в нас, в нашето въображение, въпрос на самовнушение е и т.н. Аз не вярвам да съществуват такива неща, защото ако съществуваха щеше да има много доказателства за това, но фактически НЯМА! Всеки може да разказва такива случки до без крайно, но всъщност истината е, че за всяко нещо си има логично обяснение.
Знаете ли защо обикновенно децата вярват в такива неща, а не възрастните? Защото възрастните са преживяли много, видя ли са много неща и са успяли да се убедят, че такива неща не съществуват, а всичко е само в съзнанието ни, докато едно дете все още си мисли, че може пък и да има нещо свръхестествено, още не е живяло толкова време и е убедено, че още не е минало времето, през което ще му се докаже, че нещо такова съществува!
Духове, вещици, полтаргайст и т.н. съществуват, но само в главите ви, запомнете го!

П.С. Аз веднъж като се прибрах нямаше никой в къщи, а телевизора гърмеше до дупка, много се стреснах, но реших, че някой го е забравил включен. След като всички се прибраха ги питах, но всички твърдяха, че са изключили телевизора, а пък дори и да не са го били изключили едва ли са го гледали до дупка, нали? То е трябвало да им се пръснат тъпанчетата, телевизора се чуваше още от пред вратата!!! Е тогава признавам си много се бях стреснала, но след няколко дни осъзнах какво е станало - токът е спрял и после е дошъл, но понеже е било малко в повече напрежението (знаете, случва се) телевизорът се е включил. :wink:
Вчера вечерта като се ресах пред едно огледало в мойта стая го бях преместила на масата, за да ми е по-удобно. След като свърших да се реша се обърнах да си оправям леглото и после тамън се обърнах и мислех да преместя огледалото на мястото му (на бюрото), видях, че то вече е там! И какво? Ми просто неволно съм го преместила, все едно като си оставите нещо някъде и после не помните...случват се и такива неща, не трябва да се врпягаме. :wink:
Тези случки ви ги казвам да осъзнаете, че за всяко нещо си има логическо и реално обяснение, на вас просто не ви се търси такова или сте непосилни да го направите, но едно е сигурно - ОБЯСНЕНИЕ ВИНАГИ ИМА!
Не се вкарвайте в разни филми. :lol: :lol: :lol:

Bloody_Tear
08-19-2005, 10:00
Оф...магий всякакви разновидности има.Има и страшно много сайтове за това.Преди да съдите и да говорите,че това били глупости.Първо ги разгледайте:
www.magicaura.com
www.magicgate-bg.com
www.occultism.tk
www.beinsadouno.com
За това с душата.Ами то се случва и докато човек спи.
Тогава пак се губи от теглото и учените даже са
измерили по този начин теглото на душата.
Предполага се,че това са и сънищата-Броденето на душата.
И когато човек сънува,че пада надолу и изведнъж се сепва.Това е когато душата се е върнала в тялото.Не всички сънища са така.Повечето са плод на нашето подсъзнание.Но има и някой такива.
Чела съм и експеримент на учените с двама мъже и една жена.Експериментът се състоял в това тримата да се срещнат в съня си.Били затворени в отделни стаи
и трябвало преди да заспят да мислят за даденото място където трябва да се срещнат и мислено да вървят до там.Когато се събудили те найстина се били срещнали и даже са разговаряли :shock: ,но жената я нямало.Когато я попитали тя казала,че нищо не е сънувала.

Sinister_Doll
08-19-2005, 10:06
[i]Purvo, ne sum dete, vtoro spiriti4ni seansi SUM pravila nqkolko, kakto i razni drugi priqteli... Sa, az ne govorq za duh4eto Kaspur, koeto ti mesti predmetite v staqta i ti puska TV- to. Govorq za jivot sled smurtta, za prisustvie na duha v drug svqt, ne moga da nakaram nikogo da vqrva, no mojete da se pozainteresuvate, da po4etete (da, be! vervai si!) i togava 6te si govorim pak... Teoriqta e, 4e du6ata se izdiga nad tqloto i nabludava slu4va6toto se ot gore, nz osven ako nqmate vtori 4ift o4i na 5 metra nad glavata, dokato o6te vi ba4kat nekoi funkcii. Priemete, 4e ne vsi4ko si ima obqsnenie... Hilqdi hora sa vijdali svetlina v tunela i predi da se vurnat kum jivota sa vijdali murtvi rodnini, koito sa im kazvali da se vru6tat, vse pak tva ne sum go izmislila az...

Bloody_Tear
08-19-2005, 10:10
Напълно съгласна съм с MiRaCuLiX.bb! И аз обикновенно рано сутринт като се събудя и после задремя за няколко минутки сънувам разни духове как ме хващат за ръката и се опитват да ме обърнат към тях (в смисъл да се обърна на тази страна) :shock: и най-лошото е, че осъзнавам, че го сънувам и се опитвам по всякакъв начин да се събудя и после като се събудя всичко ми се струва толкова реално, напрао тръпки ме побиват, имало е даже нощи, през които не съм спала, защото ме е било страх да заспя, знаейки какви неща сънувам и това не се е случвало 2 или 3 пъти, а много повече! Дори днеска ми се случи!
Оф ами мила аз откога се опитвам да се осъзная в съня си а ти неволно го постигаш.Няма от какво да те е страх..това направо си е за завиждане.Виж във http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=469

ProstoAz
08-19-2005, 10:51
Ами това още веднъж показва какво е станало с чичото на Sinister_Doll. :D Той е имал случай на осъзнато сънуване, което се случва по време на REM-съня, а след REM-съня е нормално обикновенно да има кратко събуждане...или грешно съм го разбрала? Ето как е станала при него работата. :lol:
И също така в тази тема, която я даде пише, че по време на осъзнат сън можеш да правиш каквото си поискаш, дори нещо против физическите възможности, но все пак това става в съня, нали? Това не значи, че може да стане и в реалността. :wink:
Ама иначе хубави работи пише, определено при първа възможност ще се опитам да експериментирам като сама си насоча съня в някаква посока. Всъщност аз обикновено като осъзная, че сънувам всячески се опитвам да се събудя и доста често ми е много трудно... :roll: Но след около 10мин. успявам (приблизително след като е свършил REM-съня, нали така?).

Sinister_Doll, аз не казвам, че си дете, въпреки че хмм...какво си? Може би тийнейджър, което е почти същото и не променя смисъла на това, което казах, казах го условно.
Ти и твоите приятели и всички, които виждате духове на умрели (и други) ги виждате, защото им вярвате, защото искате да ги видите!!! Защо някой, който не иска и не се интересува от такива неща не ги вижда? Ами защото мозъкът му приема, че такива неща не съществуват и следователно не ги вижда, не ги възприема...Вашият мозък приема, че съществуват и най-малкият признак за това ви кара наистина да ги виждате. Самовнушение си е, каквото и да говорите и в каквото и да се опитвате да ме убедите.
Това, което сте чели е написано от хора, също като вас, хора, които вярват в духове, в живот след смърта и т.н. :roll: До сега НАУЧНО не е засечено присъствие на духове, нито пък как духът се отделя от тялото след смъртта, което значи, че истински доказателства няма.

Чума._на_токчета
08-19-2005, 11:05
Cool.Ми аз лично съм си наивна и още вярвам в такива работи.Все още не съм надживяла тези работи,защото понякога и на мене ми се случват разни работи ,които нямат смислено обяснение.Та може и да има така нарчените свръхестесвени сили

Bloody_Tear
08-19-2005, 12:17
Самовнушение си е, каквото и да говорите и в каквото и да се опитвате да ме убедите.
Това, което сте чели е написано от хора, също като вас, хора, които вярват в духове, в живот след смърта и т.н. :roll: До сега НАУЧНО не е засечено присъствие на духове, нито пък как духът се отделя от тялото след смъртта, което значи, че истински доказателства няма.
Окей.Има случаи и в които хора в клинична смърт разказват как са се реели из тялото си.Глупости ще кажете.Добре.Но тези хора също така разказват ПОДРОБНО какви са били действията на лекарите,как са ги спасили,какви инструменти са използвали и всичко най-подробно,което е ставало докато са се опитвали да ги спасят.Пациентите даже са запаметили точните данни отчетени на медицинските уреди.Има разкази и на малки деца,които не познават апаратурата и нямат разни предубеждения и т.н.Някой се върщат с някаква нова получена информация.Например,че са били осиновени,близък роднина им е починал и т.н.Съществуват и случаи когато СЛЕПИ ПО РОЖДЕНИЕ хора възприемат зрителна информация.Та интересно ми е как ще обасните това?

MiRaCuLiXbb
08-19-2005, 12:51
Хехе, магии. Ми че ако някой можеше да прави щеше да е мултимилиардер и да прави представления в Лас Вегас всяка вечер. Или нее, само дъртите врачки в задимената шатричка могат да ти познаят с тесте карти кво ще ти се случи след 5 години, когато вече си забраил какво са ти говорили. Или пък ти казват какъв си бил в миналия си живот, тва и аз мога да ти го кажа със гарантирана точност 100% вервайте ми бе. :lol: Ами какво да кажем за лечителите, дето чакат да оздравееш от само себе си, но не винаги става и когато положението стане прекалено тежко и се решиш да отидеш на лекар вече е прекалено късно.
България била на първо място по направата на черни магии, уроки и клетви. Нормално, с нашето ежедневие наситено с болка и насилие, породено от липса на елементарни потребности. Правят ни черни магии корумпираните управляващи и последствията са страшни като ти дадат сметка за парно 150лв, за ток, телефон, вода, смет и незнам си какво още и нямаш пари за храна после. Или магьосника ще ти направи по-сташна магия. Да се разболееш. Ми то при този стрес, мръсен въздух, вредна храна или липса на такава, вода с високо съдържание на тежки метали, системни обгазявания от предприятия естествено че ще се разболееш рано или късно.
"6.Магията отшумява с времето.
Коментар: Напротив, колокото по-дълго стои едно енергоинформационно поле в аурата на човек, толкова повече поражения нанася и съдбовно и в здравословен план."
Ето те са си го казали. Това ако не е застраховка за некомпентността им. Като ти направят магия трябва първо да подейста, за 5-10 години, хаха , колкото е нужно.

Това за душата е няква супер дивотия, не искам да го коментирам. Виждал си се отвисоко. Ми сега като си затворя очите мога да си се представя отвисоко, никакъв проблем.


Съществуват и случаи когато СЛЕПИ ПО РОЖДЕНИЕ хора възприемат зрителна информация.Та интересно ми е как ще обасните това?
И какво например? И не ми говори измислици. Искам да ми намериш точна документация. Какво са възприели- с какво са били облечени лекарите и каква апаратура е имало. Ми нали все някои им е разказвал за болници, чели са за това и имат спомени. Нищо чудно.

http://www.magickschool.net/bg/Rumiana.JPG
Румяна Атанасова
Експерт в Училище Маг, Румяна Атанасова е медиум, астролог и извършва енергийни и кармични корекции. Разработила е собствен метод, посредством словесни формули, наречен - слово-вибрационна терапия и енегийни картини. Ясновидка и чародейка.
Позната ли ви е тази личност. Ми заслушайте се в предаването й. Смех и забава.

Разгледайте цените само. Хороскопи по 100лв, бизнес хороскоп 300-1500лв. Бребре. Искам да видя накои смешник как ще ми направи хороскоп за бизнеса. Да ми каже тука ще сключиш еди каква си сделка, тука ще купиш еди какви си материали, ще инвестираш еди къде си. Но нее, те ще ти кажат през май месец 2034година да не се доверяваш на партньорите си, а през 2020г видиш ли ще имаш трудна година. Ако бяха толкова вещи в магията нямаше ли да я използват, за да станат милионери. Но ще станат един ден... на гърба на вярващи...

sweety_f
08-19-2005, 12:51
По принцип не вярвам в такива неща

Sinister_Doll
08-19-2005, 13:01
Ами това още веднъж показва какво е станало с чичото на Sinister_Doll. :D Той е имал случай на осъзнато сънуване, което се случва по време на REM-съня, а след REM-съня е нормално обикновенно да има кратко събуждане...или грешно съм го разбрала? Ето как е станала при него работата. :lol:
И също така в тази тема, която я даде пише, че по време на осъзнат сън можеш да правиш каквото си поискаш, дори нещо против физическите възможности, но все пак това става в съня, нали? Това не значи, че може да стане и в реалността. :wink:
Ама иначе хубави работи пише, определено при първа възможност ще се опитам да експериментирам като сама си насоча съня в някаква посока. Всъщност аз обикновено като осъзная, че сънувам всячески се опитвам да се събудя и доста често ми е много трудно... :roll: Но след около 10мин. успявам (приблизително след като е свършил REM-съня, нали така?).

Sinister_Doll, аз не казвам, че си дете, въпреки че хмм...какво си? Може би тийнейджър, което е почти същото и не променя смисъла на това, което казах, казах го условно.
Ти и твоите приятели и всички, които виждате духове на умрели (и други) ги виждате, защото им вярвате, защото искате да ги видите!!! Защо някой, който не иска и не се интересува от такива неща не ги вижда? Ами защото мозъкът му приема, че такива неща не съществуват и следователно не ги вижда, не ги възприема...Вашият мозък приема, че съществуват и най-малкият признак за това ви кара наистина да ги виждате. Самовнушение си е, каквото и да говорите и в каквото и да се опитвате да ме убедите.
Това, което сте чели е написано от хора, също като вас, хора, които вярват в духове, в живот след смърта и т.н. :roll: До сега НАУЧНО не е засечено присъствие на духове, нито пък как духът се отделя от тялото след смъртта, което значи, че истински доказателства няма. Aham, a 4a6ata na tablata q dvija sus silata na uma si, taka li?

Sinister_Doll
08-19-2005, 13:09
Osuznato sunuvane zna4i da osuznava6, 4e sunuva6, umnico! Demek, ni6to ob6to s teq gluposti deto gi razpravq6! Na men mi se slu4va super 4esto i mi trbvat m/u 5 i 10 sec da se subudq. Osven tova edin sun produljava samo 12 min, nezavisimo kolko ti se struvat, za tva edva li ti trqbvat 10 za da se subudi6! Gre6no si razbrala, da. A i nqmam po- maluk opit v taq oblast ot edin vuzrasten, tuy 4e tova promenq smisula na tova, koeto kazva6. Osven tova mi pokaji kude sum pisala, 4e vijdam duhove!

MiRaCuLiXbb
08-19-2005, 13:24
Хехе, супер тема. Всеки спори с всеки за каквото му падне. :lol: :wink:

Все още не съм надживяла тези работи,защото понякога и на мене ми се случват разни работи ,които нямат смислено обяснение.Та може и да има така нарчените свръхестесвени сили
Айде кажи едно. Аз ще ти го обясня. :D

Bloody_Tear
08-19-2005, 14:16
Хехе, магии. Ми че ако някой можеше да прави щеше да е мултимилиардер и да прави представления в Лас Вегас всяка вечер. Или нее, само дъртите врачки в задимената шатричка могат да ти познаят с тесте карти кво ще ти се случи след 5 години, когато вече си забраил какво са ти говорили. Или пък ти казват какъв си бил в миналия си живот, тва и аз мога да ти го кажа със гарантирана точност 100% вервайте ми бе. :lol: Ами какво да кажем за лечителите, дето чакат да оздравееш от само себе си, но не винаги става и когато положението стане прекалено тежко и се решиш да отидеш на лекар вече е прекалено късно.
България била на първо място по направата на черни магии, уроки и клетви. Нормално, с нашето ежедневие наситено с болка и насилие, породено от липса на елементарни потребности. Правят ни черни магии корумпираните управляващи и последствията са страшни като ти дадат сметка за парно 150лв, за ток, телефон, вода, смет и незнам си какво още и нямаш пари за храна после. Или магьосника ще ти направи по-сташна магия. Да се разболееш. Ми то при този стрес, мръсен въздух, вредна храна или липса на такава, вода с високо съдържание на тежки метали, системни обгазявания от предприятия естествено че ще се разболееш рано или късно.
"6.Магията отшумява с времето.
Коментар: Напротив, колокото по-дълго стои едно енергоинформационно поле в аурата на човек, толкова повече поражения нанася и съдбовно и в здравословен план."
Ето те са си го казали. Това ако не е застраховка за некомпентността им. Като ти направят магия трябва първо да подейста, за 5-10 години, хаха , колкото е нужно.

Това за душата е няква супер дивотия, не искам да го коментирам. Виждал си се отвисоко. Ми сега като си затворя очите мога да си се представя отвисоко, никакъв проблем.


Съществуват и случаи когато СЛЕПИ ПО РОЖДЕНИЕ хора възприемат зрителна информация.Та интересно ми е как ще обасните това?
И какво например? И не ми говори измислици. Искам да ми намериш точна документация. Какво са възприели- с какво са били облечени лекарите и каква апаратура е имало. Ми нали все някои им е разказвал за болници, чели са за това и имат спомени. Нищо чудно.

http://www.magickschool.net/bg/Rumiana.JPG
Румяна Атанасова
Експерт в Училище Маг, Румяна Атанасова е медиум, астролог и извършва енергийни и кармични корекции. Разработила е собствен метод, посредством словесни формули, наречен - слово-вибрационна терапия и енегийни картини. Ясновидка и чародейка.
Позната ли ви е тази личност. Ми заслушайте се в предаването й. Смех и забава.

Разгледайте цените само. Хороскопи по 100лв, бизнес хороскоп 300-1500лв. Бребре. Искам да видя накои смешник как ще ми направи хороскоп за бизнеса. Да ми каже тука ще сключиш еди каква си сделка, тука ще купиш еди какви си материали, ще инвестираш еди къде си. Но нее, те ще ти кажат през май месец 2034година да не се доверяваш на партньорите си, а през 2020г видиш ли ще имаш трудна година. Ако бяха толкова вещи в магията нямаше ли да я използват, за да станат милионери. Но ще станат един ден... на гърба на вярващи...
Значи първо.Ако мислиш,че магиите са толкова простовати и за минутка мога да стана милионерка се лъжеш.Плюс това те не се правят ей така.Това е сериозно нещо и можеш да си навлечеш неприатности ако не знаеш какво вършиш.И не ми говори за ония идиоти от пентаграм примерно.И аз им се смея даже повече на тях отколкото на Къцко :shock: .Човек,които използва способностите си за да печели пари 100% не е нито магьосник нито има някакви способности!А за слепите хора.Те са виждали какво правят лекарите и подробно са описали всичко.Не мога да ти намеря от никъдето папка и да почна да ти описвам точно в този случай какво е станало както и ти не можеш да ми намериш информация,която КАТЕГОРИЧНО доказва,че не съществуват такива неща.А иначе съм чела много книги за това,а информациата,която дадох е от учебника по Психологиа.И ми е интересно ако не беше вярно,защо ще затормозяват децата с ненужна информация.Както и да е.Няма смисъл да ви убеждавам.Никой няма да се замисли и да отвори поне един сайт,които съм дала.Така че.Вярвайте в каквото искате.

MiRaCuLiXbb
08-19-2005, 15:33
Вярвайте в каквото искате.
Ще ти напиша едни мисли, които най-общо отразяват и моите виждания:
"Поради факта, че за магията няма доказателства*, тя има нужда от вяра. Не съм склонен да вярвам в каквото и да било, вкл. и в магията.
Пред това да "вярвам" съм избрал да "знам".

*Това няма да го доказвам, само обърнете внимание на факта: Не ви хрумва да питате "Вярвате ли, че има наука?", нали?

Ако разбираш можеш само да разбираш, ако вярваш можеш само да вярваш. Има една причина, поради която религията е неоспоримо право на избор и тази причина е, че "вярата" и "знанието" са двата основни, противоречащи си, противопоставящи се принципа на световъзприемане, които нямат общ произход, които са основни за всяко логическо построение (условно "логическо") и затова между тях може да има само "или".
Магията (концепция, която винаги е била подвластна единствено и само на въображението) е понятие, което вечно ще се колебае между "знам, че има" и "вярвам, че има" дотолкова, доколкото науката (рационалното) успява да постигне нещо в обясняването на магическите феномени и да ги привлече към себе си, тоест - извън сферата на вярата.
Става въпрос за начин на мислене.
Не знам, че има магия, но и не вярвам в нея. Ако магията се докаже (че съществув или обратното), ще знам и пак няма да вярвам.

Общоприетото разбиране за магията се слива с метафизиката - това, което рационализмът още не е обяснил - и съответно магията е територия, която науката/рационалното винаги ще изтласква. В този смисъл за мен магията е територията на непознатото, неосветеното, която винаги ще съществува и ще огражда територията на узнатото.
Като онова там за кръга, който разделя това, което знам (отвътре) и това, което не знам (отвън). Ще добавя само, че в личен и в историчексо-еволюционен план този кръг се разширява..."

Sinister_Doll
08-19-2005, 15:42
"Това е сериозно нещо и можеш да си навлечеш неприатности ако не знаеш какво вършиш." :arrow: Nay vajnata 4ast ot tova, koeto napisa! Opredeleno 4ovek trqbva mn ne6ta da pro4ete i da govori s mn po- kompetentni ot nego hora, ako e re6il da se zanimava s tezi ne6ta. A sega otivam na more, za tova 6te si govorim pak sled 10- 15 dni! I do togava umnata! http://smilies.sofrayt.com/1/h0/jump.gif

ProstoAz
08-19-2005, 17:38
Aham, a 4a6ata na tablata q dvija sus silata na uma si, taka li?

Да, колкото фокусниците в цирковете си режът главите хахаха :wink: И да го видя това (което няма да стане), как чашата сама си се мести, няма да го повярвам! Защото за разлика от теб поне съм здравомислеща. :lol: Вярам само на това, което виждам и което мога да пипна, друго не съществува.
И за осъзнатото сънуване - от къде знаеш, че чичо ти не е имал такова?!? Ти в главата ли му влезе? :shock: И най-дългият сън е 7-9сек. не 12мин., ама сигурно това е било правописна грешка, това искаше да кажеш, нали? Както и да е...


Osven tova mi pokaji kude sum pisala, 4e vijdam duhove!


Na4ertava6 na edin list kvadrati bukvite ot azbuka v krug podredeni, su6to taka dumite "da" i "ne"... slaga se 4a6a po sredata, na neq si slagat prustite nqkolko 4oveka, vika se ot otvudnoto ne4ii duh, zadavat se vuprosi i 4a6ata se dviji, kato izpisva otgovora... PRUSTITE NE TRQBVA DA SE MAHAT PRI NIKAKVI OBSTOQTELSTVA, DOKATO 4OVEK NE E SIGUREN, 4E DUHUT SE E VURNAL... Izpra6ta se s dumite "vurni se, ot kudeto si do6ul", a za povikvaneto nqma nekvi dumi opredeleni. I az ne vqrvah, ama se polu4ava.

Не си ги видяла, но те са били там, нали? А знаеш ли защо не си ги видяла? Защото е нямало никакви духове - за това. :wink:

И не си мисли, че знаеш повече от някой възрастен човек, опитът и знанията се придобиват с годините, а не само с четене на разни статийки, сътворени от болни мозъци и без грам истина и подкрепителни факти в тях, защото ако съществуваше нещо, за което вие говорите то щеше да е доказано! И не е хубаво да вярвате на всичко написано, особено по разни сайтове или клюкарски вестници, защото ясното е, че единствената им цел е да печелят аудитория по този начин. :)

HeavenSent
08-20-2005, 18:25
Хехех...пуснах темата,заминах на море за малко и кат са връщам ко да видя ...спорове..ц..ц.ц..Аз просто исках да ви питам дали вярвате... :roll:

Soul^Fly^F
08-21-2005, 20:06
Az sy6to vqrvam v takiva ne6ta i sym mnoo sueverna