PDA

View Full Version : Фитнеса (заради една друга тема)



Бай Вълчо с големия салам
08-17-2005, 17:01
Здравейте на всички.Искам да попитам по повод тая тема http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=13949 фитнеса на тия години (аз съм на 17)пречи ли на развитието на тялото ми.Според мене само е в плюс.Не тренирам с такива килограми като пича от темата,а с нещо съвсем нормално според мене.Не се занимавам с химия само си бия протеинче (нали е на прах и трябва да се разбие :D).
Моето мнение по въпроса (то тая тема ще стане като дискусия направо) е ,че спорта никога невреди (стига да не се прекалява с него) и зависи от метаболизма на човека.В днешно време повечето от връсниците ми пият не пеят а пушат и не се занимават със спорт.

Айде това е от мене за сега.Надявам се да не съм нарушил някоя точка от правилата на форума.

MiRaCuLiXbb
08-17-2005, 17:08
Не пречи на развитието ти, дори е полезнен. Мога да го твърдя със сигурност. Но да изчакаме с аргументите ако се завърже дискусийка. :wink: :)
ПП В оная темичка има доста простотия и непросветени, как ли съм я пропуснал. :lol:

мутра
08-17-2005, 18:42
Първо протеина си е чиста химия,получен е по изкуствен път и е медикамент.С други думи химия.
На моята тема отговор така и не получих в крайна сметка избрах да продължа да тренирам.


:!: :!: :!: Забележи това :arrow: протеина е за хора които вдигат с повече килограми от мен и ще се занимават с кулуризъм.Спреш ли протеина мускулите изчезват.Остава само чистото.Прави си изводи.Мой приятел от "протеини" не му ставаше пишката вярвай ми това ако не те кара да не ги пиеш много си зле.

08-17-2005, 18:57
Първо протеина си е чиста химия,получен е по изкуствен път и е медикамент.С други думи химия.
На моята тема отговор така и не получих в крайна сметка избрах да продължа да тренирам.


:!: :!: :!: Забележи това :arrow: протеина е за хора които вдигат с повече килограми от мен и ще се занимават с кулуризъм.Спреш ли протеина мускулите изчезват.Остава само чистото.Прави си изводи.Мой приятел от "протеини" не му ставаше пишката вярвай ми това ако не те кара да не ги пиеш много си зле.


Добре бе братле как така протеина ще е химия като той е хранителна добавка.Нещо като "повече ядене".Ще цитатцитирам реплики на двама известни учени на тема необходимостта им за организма:
"…може би никога досега толкова много хора не са се обърквали в област, за която знаят толкова малко"
Забранените медикаменти като Бионабол,Ефедрин,Кленбутер ол са вредни.Как може толкова много хора да пият протейн и да им няма нишо.Твоя приятел сигурно неможе да дигне пишката заради химията която сигурно е взимал.Виш от креатина има последствия.Американски учени са доказали,че прекалена доза креатин води до рак.

MiRaCuLiXbb
08-17-2005, 18:58
Първо протеина си е чиста химия,получен е по изкуствен път и е медикамент.С други думи химия.
На моята тема отговор така и не получих в крайна сметка избрах да продължа да тренирам.


:!: :!: :!: Забележи това :arrow: протеина е за хора които вдигат с повече килограми от мен и ще се занимават с кулуризъм.Спреш ли протеина мускулите изчезват.Остава само чистото.Прави си изводи.Мой приятел от "протеини" не му ставаше пишката вярвай ми това ако не те кара да не ги пиеш много си зле.
Хахахаха, леймър прост. Образовай се и тогава говори.

Виш от креатина има последствия.Американски учени са доказали,че прекалена доза креатин води до рак.
Нищо не е доказано братле. И научно не може да се докаже, и на практика няма доказателства.

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 2 от правилника!
Благодаря!

Бай Вълчо с големия салам
08-17-2005, 18:58
Тва горе съм аз.Сорка ама нямам време да се регвам.Утре сигурно :)

Бай Вълчо с големия салам
08-17-2005, 20:07
Нищо не е доказано братле. И научно не може да се докаже, и на практика няма доказателства.

Креатина се добива от месото (тоест извлича)и е един от най-популярните и ефективни суплементи, използвани от културистите. Използван като добавка към диетата на културиста, той спомага за бърз и сериозен напредък в мускулното развитие на трениращия.
Креатинът се състои от три свързани аминокиселини - аргинин, глицин и метионин. Открит е за първи път през 1832 г. от френски учен, а през 1923 г. е установено, че 95% от креатина в тялото се съдържа в мускулната тъкан.Основната му функция е увеличаването на енергийния резерв в мускулите, което води до повишаване на мускулната сила и издръжливост.наблюдават някои странични ефекти. Единият, който показват изследванията е, "уголемяването на клетката", предизвикано от засиленото задържане на вода (креатинът задържа водата в мускулите). Другият може да се наблюдава при поемане на голяма доза креатин (над 15 грама) наведнъж. Изразява се в лек стомашен дискомфорт, който отминава бързо. Затова големите дози креатин трябва да се приемат не наведнъж, а на 3-4 пъти

MiRaCuLiXbb
08-17-2005, 21:59
Е пропусна най-важното да копираш :lol: :
В някои изследвания в последно време се оказва, че прекомерното използване на креатин води до рак. Това не е напълно сигурно, но все пак не прекалявайте с дозата.
Но пак ти казвам, нищо не е доказано, така че спокойно. Ракът е странна болест и можеш да се разболееш предимно заради лош късмет. Трябва да си предразположен и когато има достатъчно неблагоприятни фактори за достатъчно дълго време става белята. Креатининът(вредната форма на креатин) може да е фактор само ако постоянно превишаваш дневните дози.

Бай Вълчо с големия салам
08-18-2005, 07:49
Е пропусна най-важното да копираш :lol: :
В някои изследвания в последно време се оказва, че прекомерното използване на креатин води до рак. Това не е напълно сигурно, но все пак не прекалявайте с дозата.
Но пак ти казвам, нищо не е доказано, така че спокойно. Ракът е странна болест и можеш да се разболееш предимно заради лош късмет. Трябва да си предразположен и когато има достатъчно неблагоприятни фактори за достатъчно дълго време става белята. Креатининът(вредната форма на креатин) може да е фактор само ако постоянно превишаваш дневните дози.

Ми аз не съм казвал,че не съм го копирал,ама все пак и от това което са ми казвали креатин не взимам.Всеки си има право на избор.Аз си тренирам за кеф и здраве де и затова не ми трябват чак толкова много "стимуланти" :)

мутра
08-18-2005, 08:59
Такива разбирачи като вас съм ги гледал та ми е омръзнало.Влиза един такъв като вас драги ми експерти.Току що се записва,никога не е влизал в зала,не е тренирал нищо.Обаче пича има хонда купена от татко му и хоп решил да става мутра.Пита той:какви протеини,амикиселини трябва да пия.А за бианаболите и стероиди нещо да ми кажете?Искам да си купя щот това са глупости че са вредни.Купува си пича всичка най-яки забранени и позвалени химии.Идва една седмица.Тренира си той мисли се много як.И така продължи извесно време.Тренира си той.Спря да тренира беше по заякнал малко.Аз тренирах тогава 1 година и половина нон стоп без химии и пак бях по як.И тогава катастрофирах с кола,не ходих извесно време на фитнес.Заминах на почивка като се оправих,върнах се и паднах с мотора си .В залата едва ли ме мислиха за умрял.През това време ми хръмна и идеята да се откажа.Втълпиха ми я какви ли не доктори.Изчаках към една седмица да ми се пооправи рамото от падането и се върнах в залата.Всички ми казаха че не съм мръднал не съм свалил нищо защото е качено чисто.Шефа и той ми каза че изглеждам много добре.Стана ми интересно какво е станало с оня пич химика.Казаха ми че спрял за 1 месец.Изпикал си всичката химия,спаднали му "мускилите",мързяло го да тренира и се отказал.Още като него съм ги виждал има ги и сега и ще продължава да ги има.Та пийте си "протеините" правете си каквото щете.Само със зобане нестава.Много пот трябва да се хвърли в залата за да станеш нещо.Ефекта на протеина за мускулите е временен ,но за цялото тяло остава завинаги.Скъсявайте си живота той си е ваш.А и то не излиза евтино всеки месец да се тъпчеш с тия боклуци.
Ако не вярвате на всичко това спомнете си за древните спартанци и римляни които са тренирали с колове и камъни и са разчитали само на обикнове хранене.
Ако някой си направи труда да прочете тоя ферман няма да остане разочарован.Нямам за цел да убеждавам никой просто вижте впечатленията на човек занимавал се с този спорт години.

MiRaCuLiXbb
08-18-2005, 11:34
Майкоо продължаваш с простотиите си пич. Заклевам се, адски грешни представи имаш за фитнеса. Предполагам дори нямаш и идея какво е протеин. Това е храна пич. Има малка разлика между това дали ще изядеш 200гр пилешки гърди или 50гр протеин на прах. Разбираш ли пич, това не е химия. Не те уврежда по никакъв начин. Това е храната на бъдещето. Незнам какво си учил в училище, но явно доста отсъстваш или въобще не ходиш. Предлагам ти да започнеш с най-простото, учебниците по биология за 8, 9 клас. Прочети малко за белтъците, мазнините, въглехидратите. Пък после премини към по-сложните статиики. Ти не правиш разлика между анаболни стероиди и протеин на прах, защото незнаеш нито едно от двете какво е. Сигурно си чул отнякъде, вестници или телевизия за "назобаните" културисти колко било вредно и т.н, но си нямаш и идея какво е "зоб" пич. Бас държа, че не си стъпвал във фитнес зала. Просто с твойте представи ако ги споделиш пред някого на живо така ще ти се изсмее, че ще е срам после да стъпиш пак там.
Знаеш ли че те цитират в темата за бисери в bb-team(това ако незнаеш е най-големият бг форум за бодибилдинг). Говориш пълни глупости. Опомни се и вземи се образовай, пак ти казвам, преди да пишеш недомислените си простотии и всички да ти се смеят.

08-19-2005, 14:59
Първо протеина си е чиста химия,получен е по изкуствен път и е медикамент.С други думи химия.
На моята тема отговор така и не получих в крайна сметка избрах да продължа да тренирам.


:!: :!: :!: Забележи това :arrow: протеина е за хора които вдигат с повече килограми от мен и ще се занимават с кулуризъм.Спреш ли протеина мускулите изчезват.Остава само чистото.Прави си изводи.Мой приятел от "протеини" не му ставаше пишката вярвай ми това ако не те кара да не ги пиеш много си зле.

Shtom ne mu e stavala pishkata da si zeme protein za stavane na pishka :) Oba4e kato stane edin pyt ne pada 2 4asa :) Proteini i Aminokiselini (creatin glutamin...i t.n.) se sadarjat v organizma, taka 4e ot kade na kade shte sa vredni ? Vrednite neshta sa tezi koito gi nqma v organizma - neshtata koito 4oveka gi kaza po gore.

Sportexz
08-19-2005, 20:27
Темата няма смисъл, защото има хора като мутра, които със своите велики мнения направо ме скъсват.
Но все пак спорта е полезен и по-специално фитнеса и културизма. Всички хранителни добавки са абсолютно безвредни(ако се пият както е оказано на опаковката :lol: ).
А по въпроса за химията - ми то в днешен ден всичко е химия. Купи си вафла и прочети какво има в нея.
И също много ми е чудно как човек, че изпикае протеин(въпрос към мутра).
И мутра аз викам не да си спомним древните спартанци, а напваво кроманьонците - те са яли сурово месо и са живели в пещери. Все пак времената се менят... еволюция.

Prismaniac
08-24-2005, 21:56
Аз нито тренирам във фитнес,нито пия нещо.Само всеки ден си правя лицеви и 1-2 в седмицата - коремни.Тва достатъчно ли е въобще?

MiRaCuLiXbb
08-24-2005, 22:23
Еми защо питаш. Погледни се в огледалото и сам прецени дали е достатъчно...

Дряновски
08-25-2005, 11:50
Първо протеина си е чиста химия,получен е по изкуствен път и е медикамент.С други думи химия.
На моята тема отговор така и не получих в крайна сметка избрах да продължа да тренирам.


:!: :!: :!: Забележи това :arrow: протеина е за хора които вдигат с повече килограми от мен и ще се занимават с кулуризъм.Спреш ли протеина мускулите изчезват.Остава само чистото.Прави си изводи.Мой приятел от "протеини" не му ставаше пишката вярвай ми това ако не те кара да не ги пиеш много си зле.
Чш, пича със звучното име "Мутра" ти олигофрен ли си или напротив? Протеин е латинското наименование на Белтъка, а белтъка всички знаем е градивния елемент на тялото - т.е. за да живееш са ти нужни три важни съставки: Въглехидрати, Мазнини и Протеини!
Льольо спри да се излагаш моля те. Приятеля ти, дето не му става пишката да не е зобкал БИОНАБОЛ-че?
Щото по олигофренската ти логика като папкаш варени яйца (имат бая протеин в тях, не помня колко % беше)
кво се получава? Не ти става патето? Ай стига глупости и вземи се просвети малко, че направо се изкорах от малоумието ти!

09-20-2005, 07:19
ave pi4 ako be6e himiq do sq da bqh umrql ve ot 1 godina go s1rbam toq protein zarad fitnesa.TOVA E HRANITELNA DOBAVKA vlez v nqkoi sait za fitnes i pro4eti bb-team.com naprimer[/url]

ахм
09-27-2005, 20:28
Първо искам да ви кажа най отговорно, че ПРОТЕИНИТЕ на прах са точно това- ХИМИЯ и ако ги пиеш повече от една година не само няма да ти става оная работа ами и черният ти дроб ще си замине. И второ, тези неща които казах по горе бяха само за бъзик :lol: :wink:, разбира се, че са безвредни протеините и даже от една година вече си ги вземам и креатинче съм пробвал, обаче нямаше никакъв ефект. Трябва все пак да не се прекалява с протеините на прах а да се гледа да се вземат повечето от храната. А 17 години е перфектна възраст да се почне с фитнес.

07-28-2006, 23:20
Такива разбирачи като вас съм ги гледал та ми е омръзнало.Влиза един такъв като вас драги ми експерти.Току що се записва,никога не е влизал в зала,не е тренирал нищо.Обаче пича има хонда купена от татко му и хоп решил да става мутра.Пита той:какви протеини,амикиселини трябва да пия.А за бианаболите и стероиди нещо да ми кажете?Искам да си купя щот това са глупости че са вредни.Купува си пича всичка най-яки забранени и позвалени химии.Идва една седмица.Тренира си той мисли се много як.И така продължи извесно време.Тренира си той.Спря да тренира беше по заякнал малко.Аз тренирах тогава 1 година и половина нон стоп без химии и пак бях по як.И тогава катастрофирах с кола,не ходих извесно време на фитнес.Заминах на почивка като се оправих,върнах се и паднах с мотора си .В залата едва ли ме мислиха за умрял.През това време ми хръмна и идеята да се откажа.Втълпиха ми я какви ли не доктори.Изчаках към една седмица да ми се пооправи рамото от падането и се върнах в залата.Всички ми казаха че не съм мръднал не съм свалил нищо защото е качено чисто.Шефа и той ми каза че изглеждам много добре.Стана ми интересно какво е станало с оня пич химика.Казаха ми че спрял за 1 месец.Изпикал си всичката химия,спаднали му "мускилите",мързяло го да тренира и се отказал.Още като него съм ги виждал има ги и сега и ще продължава да ги има.Та пийте си "протеините" правете си каквото щете.Само със зобане нестава.Много пот трябва да се хвърли в залата за да станеш нещо.Ефекта на протеина за мускулите е временен ,но за цялото тяло остава завинаги.Скъсявайте си живота той си е ваш.А и то не излиза евтино всеки месец да се тъпчеш с тия боклуци.
Ако не вярвате на всичко това спомнете си за древните спартанци и римляни които са тренирали с колове и камъни и са разчитали само на обикнове хранене.
Ако някой си направи труда да прочете тоя ферман няма да остане разочарован.Нямам за цел да убеждавам никой просто вижте впечатленията на човек занимавал се с този спорт години.

Поредният комплексар .. "много съм як и карам само на чисто" .. ми карай си на чисто .. преди време вземах "химия" ако така го наричаш и спрях .. все още не съм я изпикал .. спаднах с 2 кила, но така станах по-релефен .. ако се мислиш за много здрав .. идвай в Габрово и да видим кой е по-здрав .. поздрави !

ProstoAz
07-28-2006, 23:22
Темата е стара!