PDA

View Full Version : Затъпявали се от тия неща ???



08-18-2005, 00:26
Някой знае ли дали ставаш тъп ако пиеш алкохол и пушиш цигари.

Jenq
08-18-2005, 02:20
Xax...ami..da!Do izvestna stepen i taka moje da se kaje...
Shte ti dam 1 primer-pri 50 gr vodka umirat priblizitelno 100 mozachni kletki,a mozachnite kletki(makar i mnogobroini)ne se vazproizvejdat

gangsta
08-18-2005, 08:38
Ето защо толкова изпростях.Добре че не пия и не пуша вече 8)

LP_girl_14
08-18-2005, 09:10
Абе не знам дали се затъпява,ама знам че супер вредни за целия ти организъм. ДА ЖИВЕЙ ВЪЗДЪРЖАТЕЛСТВОТО!!! :lol:

ForBidden
08-18-2005, 10:25
Da,6te ti izmrat vsichki mozuchni kletki... :lol:

kaka_lara
08-18-2005, 10:47
ne mi stana qsno - towa da piesh i da pushish ot vreden nawik se prewurna v kriterii za umstwenia bagaj li?!?!? :x

....
08-18-2005, 21:35
Доколкото знам алкохолът и цигарите не вредят на мозъчните клетки. Единствено от тревата се затъпява.

Sportexz
08-18-2005, 21:48
Xax...ami..da!Do izvestna stepen i taka moje da se kaje...
Shte ti dam 1 primer-pri 50 gr vodka umirat priblizitelno 100 mozachni kletki,a mozachnite kletki(makar i mnogobroini)ne se vazproizvejdat
В тялото всички клетки се сменят и възпроизвеждат и специално тези на мозъка с голям темп(дори и тези на костите се обновяват). Трябва с години да пиеш по 200гр водка примерно и преди да затъпееш сигурно ще имаш доста други проблеми(цироза да кажем).

blackboy
08-19-2005, 11:39
хахах ми сигурно :shock:
но ,няма да е много очевидно :lol:
много леко ще се забелязва :D :lol: :lol:

techCandy
08-19-2005, 23:16
И дайте всички са да станем трезвеници. Аз не пия,
щото не ми е кеф, но пуша. Каква ще е тръпката ако поне веднъж месечно не удряш по една водка. Изобщо не съм привърженичка на битовия, хроничния, комплексарския и не знам още какъв алкохолизъм. Ама хора, ако само мислим как да си пазим здравето....ако не пиете, кво 100 години ли ше живеете?

Jenq
08-20-2005, 01:07
Xax...ami..da!Do izvestna stepen i taka moje da se kaje...
Shte ti dam 1 primer-pri 50 gr vodka umirat priblizitelno 100 mozachni kletki,a mozachnite kletki(makar i mnogobroini)ne se vazproizvejdat
В тялото всички клетки се сменят и възпроизвеждат и специално тези на мозъка с голям темп(дори и тези на костите се обновяват). Трябва с години да пиеш по 200гр водка примерно и преди да затъпееш сигурно ще имаш доста други проблеми(цироза да кажем).
Naistina mnogo se izvinqvam ako gresha Sportexz...prosto go prochetoh v edna statiq,a i edno predavane gledah takova po TV-to i mi se stori malko veroqtno da lajat horata!
Otnovo-SORRY

Emk0
08-20-2005, 10:25
Be ne gi razbiram mnogo mnogo no nali mozucnhite kletki v povecheto dqlove ne se regenerirat i za tova se poluchava bolesti ot roda na alchaimer..sindroma na ... i t.n., a se regenerirat samo keltkite na kostniya mozak no bavno i zatova pri infekciq[zarazqvane s rakovi kletki] e nujna transplantaciq zaradi bavnoto vuzstanovqvane i burzoto razprostranenie na tea kletki. A za tova dali se iztupqva ot alkohola...cigarite i t.n.....DA ako e produljitelna i redovna upotrebata do 7-8 godini she si prolichi lipsa na koncentraciya...nesmisleni razsujdeniya...

08-21-2005, 07:03
Da 6te se zdrajam ot alkohol i cigari i razni drugi opqnqva6ti ve6testva.S vremeto postepenno 6te dobiq svrah vazmojnostite na 4ove6kia mozak i 6te stana nai golemia trezvenik sas super razvit intelekt.Za kakvo sa mi tiq ve6testva da me karat da se 4ustvam velik za nqkolko 4asa i posle pak da si si sa6tia obiknoven 4ovek.

НИТРО
08-21-2005, 10:31
еми не, но ако скачаш на един крак след залез слънце със сигурност. По-тъп въпрос не ти ли дойде в главата ?!? И защо мислиш, че хора на твоята възраст половината от които пушат и пият ще могат да ти дадат верен и точен отговор на толкова сложен въпрос ?!! Всичко зависи от вида на алкохола, количеството ... както и при цигарите. Но ако си почнал да пиеш и пушиш не ти трябва да затъпяваш повече, вече си показал че си достатъчно тъп.

Eleonora
09-01-2005, 11:52
Еми според мен много се затъпява от трева и алкохол смеска... :roll: :wink:

WwanAdoO
09-01-2005, 12:16
На4и от алкохола не то4но се затъпява,ама има нещо такова.

Ина4е от трева наистина по4ваш да забравяш, да си супер отвеян, въобще не обръщаш внимание някой като ти приказва (имам предвид като не си напушен) и други такива...тъй 4е не е мноо хубаво секи ден да пушиш,макар 4е аз познавам хора дет толкова са свикнали на тревата,4е въобще толко не им влияе и въпреки,4е пушат супер много пак са си съвсем нормални :wink:

Sportexz
09-01-2005, 12:25
Еми според мен много се затъпява от трева и алкохол смеска... :roll: :wink:
А ако са поотделно дали се поумнява... ебати тъпите мнения.

zeleni_o4i
10-04-2005, 17:00
Еми според мен много се затъпява от трева и алкохол смеска... :roll: :wink:

mn si prava :!: :cry:

ГАНДЖА
10-06-2005, 15:43
ОФ,деца мои...много глупости пишете...НЕ СЕ ЗАТЪПЯВА ОТ ЦИГАРИ И АЛКОХОЛ...ТЕ НЕ ВРЕДЪТ НА МОЗЪЧНИТЕ КЛЕТКИ...ОТ ТРЕВАТА СЕ ЗАТЪПЯВА(ТЯ ИМ ВРЕДИ) :!:

marusha
10-07-2005, 17:15
po tup ot tebe-ne

zeleni_o4i
10-07-2005, 18:35
ОФ,деца мои...много глупости пишете...НЕ СЕ ЗАТЪПЯВА ОТ ЦИГАРИ И АЛКОХОЛ...ТЕ НЕ ВРЕДЪТ НА МОЗЪЧНИТЕ КЛЕТКИ...ОТ ТРЕВАТА СЕ ЗАТЪПЯВА(ТЯ ИМ ВРЕДИ) :!:

ti informiran li si vaobshte po vaprosa :?:
drunkash pulni gluposti, vseki shte ti kaje kolko mozuchni kletki se unishtojavat s 50 gr. alkohol. moje da se porazrovish i da proverish :evil:

Sinister_Doll
10-07-2005, 18:40
NE! Zatupqva se ot slednoto:

4ALGA

SAPUNENI OPERI

SLAVI TRIFONOV

BIG BROTHER

WannaBe
10-07-2005, 19:06
ОФ,деца мои...много глупости пишете...НЕ СЕ ЗАТЪПЯВА ОТ ЦИГАРИ И АЛКОХОЛ...ТЕ НЕ ВРЕДЪТ НА МОЗЪЧНИТЕ КЛЕТКИ...ОТ ТРЕВАТА СЕ ЗАТЪПЯВА(ТЯ ИМ ВРЕДИ) :!:

ti informiran li si vaobshte po vaprosa :?:
drunkash pulni gluposti, vseki shte ti kaje kolko mozuchni kletki se unishtojavat s 50 gr. alkohol. moje da se porazrovish i da proverish :evil:Зелени очи,гледам че ти е навик да се изказваш неподготвена.Хаиде покажими една такава статия,където пише че се затъпява от алкохол!Не говоря за убиване на мозъчни клетки,говоря за затъпяване.Щото има разлика.

zeleni_o4i
10-07-2005, 19:36
ОФ,деца мои...много глупости пишете...НЕ СЕ ЗАТЪПЯВА ОТ ЦИГАРИ И АЛКОХОЛ...ТЕ НЕ ВРЕДЪТ НА МОЗЪЧНИТЕ КЛЕТКИ...ОТ ТРЕВАТА СЕ ЗАТЪПЯВА(ТЯ ИМ ВРЕДИ) :!:

ti informiran li si vaobshte po vaprosa :?:
drunkash pulni gluposti, vseki shte ti kaje kolko mozuchni kletki se unishtojavat s 50 gr. alkohol. moje da se porazrovish i da proverish :evil:Зелени очи,гледам че ти е навик да се изказваш неподготвена.Хаиде покажими една такава статия,където пише че се затъпява от алкохол!Не говоря за убиване на мозъчни клетки,говоря за затъпяване.Щото има разлика.

obqsni mi q, pls,shtom si tolkova informirat :roll:

WannaBe
10-07-2005, 19:58
ОФ,деца мои...много глупости пишете...НЕ СЕ ЗАТЪПЯВА ОТ ЦИГАРИ И АЛКОХОЛ...ТЕ НЕ ВРЕДЪТ НА МОЗЪЧНИТЕ КЛЕТКИ...ОТ ТРЕВАТА СЕ ЗАТЪПЯВА(ТЯ ИМ ВРЕДИ) :!:

ti informiran li si vaobshte po vaprosa :?:
drunkash pulni gluposti, vseki shte ti kaje kolko mozuchni kletki se unishtojavat s 50 gr. alkohol. moje da se porazrovish i da proverish :evil:Зелени очи,гледам че ти е навик да се изказваш неподготвена.Хаиде покажими една такава статия,където пише че се затъпява от алкохол!Не говоря за убиване на мозъчни клетки,говоря за затъпяване.Щото има разлика.

obqsni mi q, pls,shtom si tolkova informirat :roll:Ми кво да те информирам,алкохола минава през черния дроб,после през бъбрека,уврежда си ги хубавичко,и навлиза в кръвта.Каде виде затъпяване?

wanted`f
10-08-2005, 10:01
Тъй..1.Алкохола и цигарите не влият на психиката,а на масата(тялото демек).следователно ще излглеждаш тъп,ако си мъртво пиян ;))...2.Трева съдържа вещества,който стимулират умствената дейност и т.н.т ..следователно до няква степен тя е полезна.Всъщност тревата е полезна сравнение с алкохола и цигарите..айде млъквам,че ся някой ще ми се размрънка....дрън-дрън.... :roll:

WannaBe
10-08-2005, 11:21
Тревата няма вещества които стимулират умствената деиност.Тя обаче прочиства мозъка от мъртви клетки.Поради което избистра мозъка и ти позволява да мислиш по чисто и трезво.В същото време обаче,тя убива мозъчни клетки,които не се възпроизвеждат повече,което води до затъпяване(много леко и незабележимо)...В краина сметка е все едно дали ше дръпнеш един джоинт,или някои ше те удари в главата :)

zeleni_o4i
10-08-2005, 11:23
Тъй..1.Алкохола и цигарите не влият на психиката,а на масата(тялото демек).следователно ще излглеждаш тъп,ако си мъртво пиян ;))...2.Трева съдържа вещества,който стимулират умствената дейност и т.н.т ..следователно до няква степен тя е полезна.Всъщност тревата е полезна сравнение с алкохола и цигарите..айде млъквам,че ся някой ще ми се размрънка....дрън-дрън.... :roll:

позволи ми да ти докажа колко грешиш: марихуаната може и да изглежда безвредна, но погледни първо последиците от употребата и:

-Краткотрайни ефекти:ефектът при пушене започва след около 5 мин.и продължава 2 - 4 часа.При поглъщане постепенно се появява чувство за глупост и ленивост, концентрацията и краткотрайната памет са забележимо нарушени.Употребяващите канабис чувстват спокойствие , отпускане, говорят активно.Цветовете са по-ярки, звуците по-ясни.Апетитът нараства особено
за сладко.Физическите ефекти включват нарушена координация и баланс,ускорен сърдечен ритъм,зачервени очи,суха уста,пресъхване на гърлото;
-Дълготрайни ефекти:признаците на хронична тежка употреба включват загуба на мотивация,трудности с паметта и концентрацията.От пушенето се уврежда дихателната система.Една цигара марихуана съдържа много повече катран от обикновена силна цигара.Катранът в канабисовият дим има много по-високо съдържание на ракообразуващи агенти, отколкото катрана на цигарения дим;
-Толеранс и зависимост:Психологична зависимост от канабис може да се прояви при тежка редовна употреба.Абстинентните синдроми включват безпокойство,нервност,поте не и загуба на апетит,проблеми със съня.КАНАБИС (хашиш,марихуана): ясно изразена опасност от психична зависимост в съответствие с концентрацията на веществото.Рядко се наблюдава физическа зависимост. как да не влияе на психиката?


а за алкохола :Действа като тъканна отрова в цялата нервна система(поява на парализа и увреждане на мозъчната дейност (психиката)),черния
дроб(цироза),стомаха(язва на стомаха),сърцето(увреждане на сърдечния мускул).

Психични последици при редовна употреба:Промяната на личността стои на преден план,интелектуалната деградация може да стигне до пълно
оглупяване.Вероятността е индивидуално различна,на по принцип е толкова по-голяма,колкото повече и по-често се злоупотребява с алкохол.Последици от хроничния алкохолизъм:делириум тременс,трайни сетивни измами,ревностова налудност и други.При абстиненция част от тях са лечими.

ooops
02-24-2007, 22:57
za akoxola i cigarite nzz ama ot 4adela stava6 mn tup 1 izre4enie ne moje6 d avirje6 sled vreme :-D :-D

02-24-2007, 23:58
не бе, затъпява се от тъпи въпроси.
От алкохол се полудява със сигурност оба4е :smt005

teenkopele
02-25-2007, 06:28
Алкохолът ти преебава черния дроб, тревата акъла, цигари белите дробове...абре всичко зависи от това колко често и в какви количества се употребява нещо.

ooops
02-25-2007, 08:15
stava6 tup kato blondinka na izpit po matematika xaxaxaxxa :twisted: :-D :-D :-D

PLAMENKO
02-25-2007, 08:17
И от много учене се затъпява също!

ooops
02-25-2007, 08:19
И от много учене се затъпява също!e tva e to samata istina xaxaxa mn me kefi6 baravoo :-D :-D :-D :-D