PDA

View Full Version : karlej



Anyone
08-20-2005, 19:39
znaete li kak se maha karlej???
dosega bqh navan i kato se pribrah, vidqh, che imam 1 zahvant za men... kakvo trqbva da napravq?
molq nqkoi, koito ima opit s karlejite, da me posavetva.
blagodarq vi

ProstoAz
08-20-2005, 19:47
Кърлеж се маха задължително от лекар, не в домашни условия, защото можеш да му скъсаш опшчицата и половината кърлеж да си остане там, което ще затрудни изваждането му.

Иначе някои хора си ги мажат с олио и с пинсетка внимателно ги захващат и с въртеливи движение ги вадят.
А когато кучето ми имаше кърлеж го напръскахме с дезодорант, той умря и пак с въртеливи движения го извадихме.

Но в никакъв случай не ти препоръчвам сама да си го вадиш или пък някой твой приятел или роднина да ти го вади, задължително е лекар да го направи. И на всичкото от горе няма да е зле да си направиш и някои изследвания (лекарите ще ти кажат най-добре), защото в не малко от случаите кърлежите са заразени и предават зарази. :? (не че искам да те плаша, но положението може да се окаже и много сериозно!)

Anyone
08-20-2005, 19:54
az veche go izvadih s pinsetka, vartqh obratno na chasovnikovata strelka. utre shte otida i na lekar za vseki sluchai.
blagodarq :)

МаRi
08-21-2005, 13:50
абе наи добре да иде6 при ли4ния ти лекар..те да ти го махнат.. :wink:

ProstoAz
08-21-2005, 13:52
az veche go izvadih s pinsetka, vartqh obratno na chasovnikovata strelka. utre shte otida i na lekar za vseki sluchai.
blagodarq :)

С този отговор считам темата за приключена! :wink:
Благодаря!