PDA

View Full Version : Изразяването на мнение



LunaTriCk
08-20-2005, 22:32
След като на мен не ми е харесала някой тема, нямам ли право да го споделя с потребителя и да му го кажа в темата ? Т.е. нямам ли право на лично мнение ?

machoka
08-20-2005, 22:33
Хайде пак старата песен на нов глас. :?

Sportexz
08-20-2005, 22:35
След като на мен не ми е харесала някой тема, нямам ли право да го споделя с потребителя и да му го кажа в темата ? Т.е. нямам ли право на лично мнение ?
Потенциално 11161 може да се изредят и да дават лично мнение... и к'во става тогава :roll: :lol:

Coki
08-20-2005, 22:44
9.Да НЕ публикуват мнения, несвързани със зададената тема.
10.Да НЕ публикуват мнения, които с нищо не помагат на потребителя,
пуснал темата ("neznam", "taka e", "ne moga da ti pomogna", "ne se
seshtam" и др.)

miloto_girl_4e
08-21-2005, 05:44
9.Да НЕ публикуват мнения, несвързани със зададената тема.
10.Да НЕ публикуват мнения, които с нищо не помагат на потребителя,
пуснал темата ("neznam", "taka e", "ne moga da ti pomogna", "ne se
seshtam" и др.)

Sled tova,koeto napisa Coki mislq,4e vse pak 4ovek ima pravo na li4no mnenie,stiga mnenieto mu da ne e prekaleno izpulneno s cvetu6ti izrazi :D

LunaTriCk
08-21-2005, 08:30
Потенциално 11161 може да се изредят и да дават лично мнение... и к'во става тогава :roll: :lol:

Само 11161 ли си изказват личното мнение ? Значи другите излиза, че лъжат...Аз си мислех, че тук всеки казва каквото мисли. Проблема е там, че някой ги ограничава.


9.Да НЕ публикуват мнения, несвързани със зададената тема.
10.Да НЕ публикуват мнения, които с нищо не помагат на потребителя,
пуснал темата ("neznam", "taka e", "ne moga da ti pomogna", "ne se
seshtam" и др.)

а това, въобще не отговаря на въпроса ми относно свободата на словото. Аз след като кажа на автора, че темата му не я намирам за смислена, това не е ли пак по темата ?

machoka
08-21-2005, 08:44
Аз след като кажа на автора, че темата му не я намирам за смислена, това не е ли пак по темата ?

:shock: Естествено, че не е по темата. Това се нарича offtopic, ако не си наясно..Термина означава буквално 'извън темата'.

Както видиш тема, ако можеш да дадеш мнение по проблема, заложен в първия пост - действаш. Ако не можеш, мълчиш си и това е.

Мисля, че не е трудно за разбиране, нали?
Лек ден ти желая.

Coki
08-21-2005, 08:46
Аз незнам на какъв език трябва да пиша вече?
Lunatrick, не можеш да разтълкуваш едно изречение, па камоли да го осмислиш.
Ето ти Отново, последно обяснение, след което вече няма да получиш такова по тази тема:
II.Задължения на потребителите
9.Да НЕ публикуват мнения, несвързани със зададената тема.
10.Да НЕ публикуват мнения, които с нищо не помагат на потребителя,
пуснал темата ("neznam", "taka e", "ne moga da ti pomogna", "ne se
seshtam" и др.)
- Повече от разбираемо е, че изразявайки личното си мнение, че темате е тъпа, ти с НИЩО не помагаш на автора пуснал темата, но явно е много трудно да се сетиш?
В такъв случай просто не пишеш в тема, която ти се струва за тъпа!

LunaTriCk
08-21-2005, 09:14
machoka, явно не си наясно с offtopic-а, така че....тихо.

Coki, когато стане дума за разтълкуване и осмисляне. Ти си излишен. Когато темата се повтаря 12349 пъти с какво повече да помогна, освен да кажа на автора, че има вече такава и е тъпа :?: А в темите игри, каква помощ може да се окаже, въобще не мога да се досетя...

machoka
08-21-2005, 09:26
machoka, явно не си наясно с offtopic-а, така че....тихо.

Здравей,

Би ли ми го дефинирал тогава, защото въпросния пример, за който говориш си е чист офтопик. Има си модератори, на които им е работата да правят тези забележки.
Плюс това ти не си никой, та да определяш тема като 'тъпа'. :shock: Как пък ще пусна тема и някой си ще влезе и вместо да ми помогне ще се изцепи 'темата ти е тъпа';... :roll:

Главен готвач от ТОХ, Б-с
08-21-2005, 09:31
Плюс това ти не си никой,
А ти кой се, че да казваш на някой, че е никой :)Това, че не си във властта не значи, че не можеш да имаш мнение по тема :)

machoka
08-21-2005, 09:33
Плюс това ти не си никой,
А ти кой се, че да казваш на някой, че е никой :)

Този, който прави забележка на онзи, който казва че някой е никой :lol:

:idea:

LunaTriCk
08-21-2005, 09:48
offtopic е когато поста(мнението) ми няма нищо общо с темата. Примерно Темата е "Любимия ви цвят" и аз да напиша "обичам шоколад". А когато кажа, че дадена тема ми се струва за тъпа, аз все пак за нея говоря. Това, че не му се харесва си е негов проблем. Аз имам право да си изкажа мнението, било то различно от неговото. За псувните и обидите съм съгласен, но ай не се превземайте толкова...
Някой казал на друг, че темата му е тъпа, следователно го е убидил и сега не може да спи 3 дена подред, защото е разстроен.
Е как кой съм ? Човек с различно мнение съм. Като не ми харесва дай сега да си мълча, а ?

Ollas
08-21-2005, 14:08
Съгласна съм с LunaTrick, че когато кажеш на някого, че темата му е тъпа, ти все пак говориш за самата тема и това не е offtopic, но самото споменаване, че една тема е тъпа не е необходимо и мисля, че спада към графата "непомагащи мнения". Следователно :arrow: да кажеш на някого, че темата му е тъпа е напълно ненужно и не отговаря на правилника. А и какво ще се промени, когато някой го каже?

SummeRLove08
08-21-2005, 20:50
Човек трябва да се съобразява какво пише и не винаги това, че си изразява мнението може да помогне на друг!

BABY_SEXY_GIRL
08-21-2005, 20:55
Прави сте, трябва да има свобода на словото, но в случея едно такова мнение, изразяващо негативно мнение по тема е излишно, не мислите ли :roll: Все пак с това мнение не помагате с нищо на автора, ако той има проблем и очаква помощ/съвет. И все пак не мислите ли, че ако темата е със зададен проблем ще е много неуважително да се изцепите, че не ви харесва, така отказвате да дадете съветчето си :roll:

Sportexz
08-22-2005, 13:20
Аз не мога за разбера защо се оставят мнения от типа
"и аз така мисля" би трябвало модераторите да трият и тях наред с тези "темата е тъпа", но те си седят и в почти всяка малоумна тема има по 2-3 такива.

Ollas
08-22-2005, 14:06
Аз не мога за разбера защо се оставят мнения от типа
"и аз така мисля" би трябвало модераторите да трият и тях наред с тези "темата е тъпа", но те си седят и в почти всяка малоумна тема има по 2-3 такива.
На пракитка е едно и също. При условие, че някой е изразил мнение като твоето, но не искаш да го повториш с други думи, ще напишеш "съгласен съм с... " и по този начин пак изразяваш мнението си като подкрепяш някой преди теб.
А и щом една "малоумна" тема я има 2-3 пъти, то явно доста хора не смятат, че е такава.

Sportexz
08-22-2005, 14:09
Аз не мога за разбера защо се оставят мнения от типа
"и аз така мисля" би трябвало модераторите да трият и тях наред с тези "темата е тъпа", но те си седят и в почти всяка малоумна тема има по 2-3 такива.
На пракитка е едно и също. При условие, че някой е изразил мнение като твоето, но не искаш да го повториш с други думи, ще напишеш "съгласен съм с... " и по този начин пак изразяваш мнението си като подкрепяш някой преди теб.
А и щом една "малоумна" тема я има 2-3 пъти, то явно доста хора не смятат, че е такава.
Е някой модератор ще обясни ли що не ги триете тези мнения("и аз така мисля")!?

GeRyTo
08-22-2005, 14:16
Аз пък си мисля, че не би било зле да земат модераторките да се ограмотят малко :shock: :?

Sportexz
08-22-2005, 14:21
Sportexz, що не се гръмнеш?
Абе говорех за мненията от типа "и аз мисля така" те в бъдеще да бъдат изтривани ама... карай...

Ollas
08-22-2005, 14:25
GeRyTo, "и аз така мисля".GeRyTo, а мнението, което написа се води offtopic.
Sportexz, помислих, че говориш конкретно за моето мнение... sorry.

Utopia
08-22-2005, 16:41
aa .. kogato iskam publichno da zaqvq na nqkoi avtor na tema che mnenieto mi za nego e che toi/tq e "izhodno veshtestvo ot prerabotkata na hrana v choveshki organizym" ..
taka li da go napisha ..ili moga da izpolzvam epiteti ?:)

morsmordre
08-22-2005, 17:37
:? :x Споровете се провеждат чрез ЛС!Защо никой не го прави това!?

aBeP4eTo
08-22-2005, 17:48
:? :x Споровете се провеждат чрез ЛС!Защо никой не го прави това!?

защото проблема засяга всички.

Utopia
08-22-2005, 17:56
:? :x Споровете се провеждат чрез ЛС!Защо никой не го прави това!?

защото хората обичат да правят скандали :)
така си разнообразяваме иначе скучното ежедневие ;)

AvLee_hah
08-22-2005, 21:45
Ами ако изразиш полужително мнение и похвалиш автора..това какво е?

chupacabra:)
08-22-2005, 21:49
еми тъпичка система малко.. :roll:
но тука не можем да изразяваме лично мнение. примирете се.

machoka
08-22-2005, 21:51
:? :x Споровете се провеждат чрез ЛС!Защо никой не го прави това!?

защото хората обичат да правят скандали :)
така си разнообразяваме иначе скучното ежедневие ;)

.. и аз тъкмо забелязвам, че в подобни теми си пишете все едни и същи хора :roll:

Sportexz
08-22-2005, 21:52
Ами ако изразиш полужително мнение и похвалиш автора..това какво е?
Точно, има много мнения от типа "Браво полезно е", "и аз така", "Благодаря за инфо-то" и прочие ама тях не ги трият. Явно за модераторите това са изключително мнения по темата...
Много искам някой модератор да каже защо не се трият подобни мнения?

PS: Ако се правите на стриктни относно правилата, то тогава ги прилагайте еднакво за всяко мнение независимо дали е положително или не.

BABY_SEXY_GIRL
08-23-2005, 09:09
Ами ако изразиш полужително мнение и похвалиш автора..това какво е?
Точно, има много мнения от типа "Браво полезно е", "и аз така", "Благодаря за инфо-то" и прочие ама тях не ги трият. Явно за модераторите това са изключително мнения по темата...
Много искам някой модератор да каже защо не се трият подобни мнения?

А ти какви мнения очакваш други да се пишат в тамите с полезна информация??? :idea: Виж и маркираните като Важни и те са пълни с такива мнения :idea: Просто или пишеш, че инфото ти/не ти допада, или вмъкваш нещо, или похвалваш автора за събраната информация! Аз не виждам какви други мнения може да се пишат там, само съдържащи въпроси или какво? Ти кажи!

AvLee_hah
08-23-2005, 09:26
Ами ако изразиш полужително мнение и похвалиш автора..това какво е?
Точно, има много мнения от типа "Браво полезно е", "и аз така", "Благодаря за инфо-то" и прочие ама тях не ги трият. Явно за модераторите това са изключително мнения по темата...
Много искам някой модератор да каже защо не се трият подобни мнения?

А ти какви мнения очакваш други да се пишат в тамите с полезна информация??? :idea: Виж и маркираните като Важни и те са пълни с такива мнения :idea: Просто или пишеш, че инфото ти/не ти допада, или вмъкваш нещо, или похвалваш автора за събраната информация! Аз не виждам какви други мнения може да се пишат там, само съдържащи въпроси или какво? Ти кажи!
Точно така!
Ама ако напишеш в друга тема,че тя не ти харесва и я смяташ за тъпа?То не е ли същото.Говоря за теми,в които няма информация за която ти говориш.
Според мне не е правилно в тия важните теми или други да се пише колко е полезно и ти харесва.Въпреки,че и аз пиша и са радвам,когато в моя тема се пишат такива неща.Но няма смисъл!Стига няколко човека да кажат това,а не да има 4 старнищи с похвали :?
Ти това си го пуснал за да е полезно и то без тия коментари пка ще си е полезно :wink:

Sportexz
08-23-2005, 10:45
Ами ако изразиш полужително мнение и похвалиш автора..това какво е?
Точно, има много мнения от типа "Браво полезно е", "и аз така", "Благодаря за инфо-то" и прочие ама тях не ги трият. Явно за модераторите това са изключително мнения по темата...
Много искам някой модератор да каже защо не се трият подобни мнения?

Просто или пишеш, че инфото ти/не ти допада, или вмъкваш нещо, или похвалваш автора за събраната информация! Аз не виждам какви други мнения може да се пишат там, само съдържащи въпроси или какво? Ти кажи!
На мен са ми трите постове "Темата ти е тъпа" или нещо подобно? Защо щом пиша, че инфото не ми допада(тоест тъпо е!) се трият? Някакво противоречие май се получи...

BABY_SEXY_GIRL
08-23-2005, 10:52
Точно така!
Ама ако напишеш в друга тема,че тя не ти харесва и я смяташ за тъпа?То не е ли същото.Говоря за теми,в които няма информация за която ти говориш.

Това вече няма да е редно, защото автора ще очаква съветче, а ако няма зададен проблем а е тема с някакъв въпрос като "любим цвят" - тогава мнението няма да е по темата! И ще е модерирано по 9 & 10-та точка в първия случей, и по 9-та във втория :roll:



На мен са ми трите постове "Темата ти е тъпа" или нещо подобно? Защо щом пиша, че инфото не ми допада(тоест тъпо е!) се трият? Някакво противоречие май се получи...

Аз лично такива мнения не съм ти трила :wink:

Sportexz
08-23-2005, 11:07
Точно така!
Ама ако напишеш в друга тема,че тя не ти харесва и я смяташ за тъпа?То не е ли същото.Говоря за теми,в които няма информация за която ти говориш.

Това вече няма да е редно, защото автора ще очаква съветче, а ако няма зададен проблем а е тема с някакъв въпрос като "любим цвят" - тогава мнението няма да е по темата! И ще е модерирано по 9 & 10-та точка в първия случей, и по 9-та във втория :roll:



На мен са ми трите постове "Темата ти е тъпа" или нещо подобно? Защо щом пиша, че инфото не ми допада(тоест тъпо е!) се трият? Някакво противоречие май се получи...

Аз лично такива мнения не съм ти трила :wink:
Не говоря с конкретика - аз и не мога да знам кой ми е трил,а и няма толкова голямо значение...
а и мненията тип "подкрепям те" има почти във всяка тема... все някой ще се намери да напише такова нещо или да цитира някой преди него, но явно с това особено много помага на този, който е пуснал темата... тези мнения никога не биват изтрите чудно ми е защо?(отново да питам защото точен отговор нямаше)

morsmordre
08-23-2005, 16:20
:? :x Споровете се провеждат чрез ЛС!Защо никой не го прави това!?

защото хората обичат да правят скандали :)
така си разнообразяваме иначе скучното ежедневие ;)

.. и аз тъкмо забелязвам, че в подобни теми си пишете все едни и същи хора :roll:

Хаха, ами така е :!: Но аз съм провел няколко спора :oops: Добре де, мн съм спорил, но всичко, което не е по темата, го пренасям на ЛС.Мн са потребителите, с които съм постъпвал така и е мн по-добре.Хем се радвам, че иам ЛС, хем не флуудя.Двойна функция :twisted:
BABY_SEXY_GIRL вече обясни, че подобни мнения са модерирани, защото противоречат на правилника, а аз не мога да разбера защо е толкова трудно да го проумеете.Правилникът е направен, за да се спазва (съответно и да се нарушава).Това трябва и да се прави.Хайде да поразсъждаваме - ако го нямаше, какво щеше да стане с форума!?Нямаше ли да стане една бъркотия?По този начин се обезсмисля и ролята на модераторите, които поддържат реда в разделите.От декември до февруари се оплаквахме, че форумът е отишъл на кино, а сега се оплаквате, че модовете са прекалено строги.Ама то това им е работата, бе хора :!: Мнения, които нямат нищо общо с темата и са от рода "да, така е; не знам; тъпа тема; браво на теб" трябва да бъдат модерирани, защото не помагат с нищо на подателя на темата.Друго обяснение няма :!: :idea:

AvLee_hah
08-23-2005, 17:59
Съжалявам обаче мнения от сорта на "съгласен съм с теб" не трябва да бъдат модерирани,защото ТЕ изразяват лично мнение...и съответно това мнение помага на някой.
Аз лично съм против такива мнение,щото според мен тоова си е чист флууд,но си е мнение :idea:

Айде стига толкова по тая тема :wink:

Bimper-ska
08-23-2005, 19:40
А замисляли ли сте се, че понякога авторът е пуснал темата, само за да получи някаква подкрепа от останалите форумци? И съвсем логично, мненията от типа "подкрепям те напълно" и "аз също бих постъпил така" ще са си точно необходими и по темата. Равносилно ще е, ако примерно някой нов потребител, който е от 2-3 дена във форума и не е разгледал по-старите теми да пусне вече съществуваща тема. Така ако някой потребител, който вече е виждал старата тема и счита, че кометнарите, дадени по нея са удачни, спокойно вместо само да пише "темата е пускана 10812349812347 пъти" или "много тъпа тема" може да даде линк към старата. Ако пък счита, че дадена тема си е тъпа и даже като си е чисто нова, спокойно може да прати ЛС на някой модератор, защото такива теми даже нарушават правилника:

11. Да НЕ публикуват теми или мнения с несериозен характер.
Не смятам, че на такава намеса в работата им ще се разсърдят :wink:
Ако пък се превърне някоя тема(както важните теми обикновено) просто в тема с коментари "много полезна информация", модераторите могат и да трият мненията, но едва ли това изтриване ще разсърди по някакъв начин автора. Но това си решават те.
И най-накрая - ако искате да кажете нещо на автора на тема, която по някакъв начин ви засяга - направете го с ЛС. Давам пример - аз пуснах тема, в която предлагах готвачът от ТОХ Б-с да бъде изгонен. В последствие с него си поговорихме с ЛС и мисля, че разбрах подбудите му да използва такава реч в постовете си, както и той моите да пусна тема срещу него. В последствие обаче, темата се обърна на чат, въпреки че вече проблем нямаше, и аз помолих някой да я заключи. Соки веднага го направи. Не мисля, че вече има някакъв конфликт между мен и готвача, нито пък че има нужда от темата ми.

BABY_SEXY_GIRL
08-23-2005, 19:41
Мнения, които нямат нищо общо с темата и са от рода "да, така е; не знам; тъпа тема; браво на теб" трябва да бъдат модерирани, защото не помагат с нищо на подателя на темата.

Ей, ей, ти толкова се развихри, че май не се усещаш какво си написал :P Тези, които съм ги подчертала не трябва винаги да се модерират, ще ти обясня защо:
Пример: Ако някой изрази мнение, а друг го цитира и напише само " :wink: :!: " или "да, така е" ще си е мнение по темата! Той просто се съглася с автора на мнението :wink:
Пример: Ако пък някой напише че има проблем с приятеля си щото не знам си какво и накрая заключи че момчетата са еди какви си и не знае какво да прави - а някой изрази мнение "да, така е" - тогава ще се модерира по 10-та точка (не помага с нищо на автора)
Пример: Някой пуска тема с инфо за аборта и друг пише мнение "браво на теб" мнението няма да наруши никоя точка и няма да се модерира :wink:
Пример: Темата е че аворката й е спала на 12 години с голям мъж и пита примерно дали е нормално...а някой изрази мнение "браво на теб" - ще бъде модерирано по 9-та и 10-та точка :wink:
Надявам се че вече стана ясно кое е нарушение и кое не :roll: Ако има още неразбрали - насреща съм :)

Sportexz
08-23-2005, 21:35
Мнения, които нямат нищо общо с темата и са от рода "да, така е; не знам; тъпа тема; браво на теб" трябва да бъдат модерирани, защото не помагат с нищо на подателя на темата.

Пример: Някой пуска тема с инфо за аборта и друг пише мнение "браво на теб" мнението няма да наруши никоя точка и няма да се модерира :wink:
Надявам се че вече стана ясно кое е нарушение и кое не :roll: Ако има още неразбрали - насреща съм :)
Ако напиша "Не ме интересува" дали ще бъде изтрито?!

machoka
08-23-2005, 21:39
Мнения, които нямат нищо общо с темата и са от рода "да, така е; не знам; тъпа тема; браво на теб" трябва да бъдат модерирани, защото не помагат с нищо на подателя на темата.

Пример: Някой пуска тема с инфо за аборта и друг пише мнение "браво на теб" мнението няма да наруши никоя точка и няма да се модерира :wink:
Надявам се че вече стана ясно кое е нарушение и кое не :roll: Ако има още неразбрали - насреща съм :)
Ако напиша "Не ме интересува" дали ще бъде изтрито?!

Приятел, нарочно ли се правиш на хахав или наистина не можеш да разбереш какъв е смисъла на форумната взаимопомощ и стандартно поведение? :shock:

Никой не го интересува мнението ти, ако не е обвързано с темата. Това дали за теб е 'тъпа', дали те интересува или не, дали харесваш аватара на автора, дали обичаш пържени картофи - това НЕ Е ПО ТЕМАТА!!! :idea:

Ако можеш да помогнеш - пишеш. Ако не, мълчиш. Знай, че понякога мълчанието казва много повече, от колкото говоренето.

Лека вечер!

Sportexz
08-23-2005, 21:44
Мнения, които нямат нищо общо с темата и са от рода "да, така е; не знам; тъпа тема; браво на теб" трябва да бъдат модерирани, защото не помагат с нищо на подателя на темата.

Пример: Някой пуска тема с инфо за аборта и друг пише мнение "браво на теб" мнението няма да наруши никоя точка и няма да се модерира :wink:
Надявам се че вече стана ясно кое е нарушение и кое не :roll: Ако има още неразбрали - насреща съм :)
Ако напиша "Не ме интересува" дали ще бъде изтрито?!

Приятел, нарочно ли се правиш на хахав или наистина не можеш да разбереш какъв е смисъла на форумната взаимопомощ и стандартно поведение? :shock:

Никой не го интересува мнението ти, ако не е обвързано с темата. Това дали за теб е 'тъпа', дали те интересува или не, дали харесваш аватара на автора, дали обичаш пържени картофи - това НЕ Е ПО ТЕМАТА!!! :idea:

Ако можеш да помогнеш - пишеш. Ако не, мълчиш. Знай, че понякога мълчанието казва много повече, от колкото говоренето.

Лека вечер!
Кажи ми в какво се изразява помоща чрез "Браво на теб"?! Отговори ми точно и ясно!(Говорим за гореспоменатия пример!)

machoka
08-23-2005, 21:54
Специално за горния пример и аз не съм съгласен. За това в една моя тема помолих изрично да няма подобни коментари. Благодарностите се изразяват на ЛС, не виждам с какво допринасят за теми, особено пък за Важни теми :idea:

Иначе розовият пост на BSG не го разбрах много, защото не съм чел все още правилата, но:

Когато някой пише по някакъв проблем и кажеш "браво, съгласен съм", това си е по темата, защото автора е изискал мнение по това, което пише. Когато си съгласен, няма нищо по-логично от това, да го напишеш. Не знам дали има правило за СПАМ, което да гласи, че забранява едносрични постове или само с емотиконки.
Ако автора на темата пита "Темата ми според Вас тъпа ли е", тогава можеш да кажеш "да, тъпа е". При всички други положения поста ти се смята за офтопик, а те явно не се толерират тук, както и трябва!

Не разбирам защо си чешем езиците с неща, които мисля че ги знаеш добре.

Sportexz
08-23-2005, 22:01
Абе явно нема смисъл... четете правилата както дяволът евангелието.

BABY_SEXY_GIRL
08-24-2005, 13:21
Мнения, които нямат нищо общо с темата и са от рода "да, така е; не знам; тъпа тема; браво на теб" трябва да бъдат модерирани, защото не помагат с нищо на подателя на темата.

Пример: Някой пуска тема с инфо за аборта и друг пише мнение "браво на теб" мнението няма да наруши никоя точка и няма да се модерира :wink:
Надявам се че вече стана ясно кое е нарушение и кое не :roll: Ако има още неразбрали - насреща съм :)
Ако напиша "Не ме интересува" дали ще бъде изтрито?!

Модерирано по 9-та точка, няма да е по темата :wink: Смятам, че всеки от нас има достатъчно сиво вещество за да прецени кое мнение би било модерирано или не, и с кое ще помогне на автора, както и с кое би го обидил :wink: