PDA

View Full Version : deklaracii za napuskane na stranata, Turciq



infernalflesh
08-21-2005, 07:32
Zdraveite, iskam da vi popitam kakvi dokumenti mi trqbvata za da ida v Turciq, po specialno (az nqmam 18 g.) stigat li mi obiknovenite deklaracii ot roditelite, che razreshavat da napuskam stranata bez tqh. Nedostoverni iztochnici mi kazahe, che tochno za Turciq mi trqbvat pak takiva deklaracii, no v tqh da bude posochen choveka s koito shte hodq v Turciq.. ako znaete neshto po vuprosa molq vi, kajete mi.. blagodarq predvaritelno!!!

ProstoAz
08-21-2005, 08:04
Задължително трябва да е посочен човека, с който ще ходиш и той трябва да е над 18г.! Няколко пъти сме ходили така аз, брат ми и сестра ми на море в Турция и ни трябваше някакъв документ, че родителите ни разрешават сестра ми (понеже е над 18г.) да ни изведе извън БГ и да отговаря за нас там. Трябва да имаш 2 копия от този документ - оригинала за теб, а копието остава при митничарите на границата. :wink:
Ти ако ще ходиш на море обикновенно туристическите агенции обясняват подробно какво трябва да се направи. :D

lady_p
08-21-2005, 13:04
kato za na4alo ti trqbva mejdunaroden pasport, za koito sa nujni i dvamata roditeli, i do koklkoto znam ne trqbva da se pso4va s koi to4no 6te izliza6 ot stranata no vse pak nzzz!

infernalflesh
08-21-2005, 16:12
^просто^аз^f^, blagodarq ti
aa az si imam mejdunaroden pasport veche, samo za deklaraciikite mi beshe vuprostcheto..