PDA

View Full Version : Изсветляване на сребро?



wild{}baby
08-21-2005, 09:26
Първо искам да се извиня, ако темата не е за тука. Но ми се стори най- удачно тук да я сложа. Искам да питам как мога да изсветля потъмняло сребро? Пробвах с паста за зъби, но не стана нищо. А от минералната вода по басейните ми е потъмняла любимата гривничка... Плс някой да ми хелпне :roll:

LiNkiN4eTo
08-21-2005, 09:40
с хляб на сода се избелва сребро , аз така си го избелвам
просто втъркваш в гривната продължително и после го измиваш...

Sapphir
08-21-2005, 09:41
znachi sys soda vzimash malko voda i slagash soda vutre moje i malko limonena kisilina da slojesh (ot onazi koqto e na kristalcheta) i she se izsvetli :) vzimash grivnichkata i q turkash sas smesta koqto ti kazah

Tiffany
08-21-2005, 10:12
Ако ти се занимава в по-голямите бижутерски магазини извършгат услугата почистване на бижута :wink: Но и за също използвам сода :wink:

wild{}baby
08-21-2005, 10:45
Благодаря много, сега ще пробвам :-*

МаRi
08-21-2005, 11:45
може да го вари6 в оцет или в сода..:)

DeaD_AngeL
08-21-2005, 16:51
prosto i lesno...smesva6 ocet i soda i go potapq6...nqma nujda ot turkane;)

korn___
08-21-2005, 18:25
хммм айдя нама да коментирам :D баща ми е бижутер... и аз покраи него 8) слагаш в алуминиев съд гривната и слагаш 1 супена лъжица сода за хляб и вариш кум 2-3 минути !!! и требе да е доста чиста после понеже среброто се окислява дори и от въздуха да ти кажа само :D примерно аз имам ханче малко 1000 проба сребро ! тва никога не може да потъмне :twisted: но повечето неща дет се продават са проба 925 и за тва потъмняват :P за тва ако имаш познат бижутер дай му я има една спецялна машина като барабан и вътре има стоманени съчми със сапун и малко от същата сода и за 1 час ти става толкова блестящя гривната че няма да си я познаеш ! аз така за пръв път като отидох на даскало с гривната ми ... тамън беше лъсната ... те не повярваха че е сребърна !!! и аз от тогава ги базикам че ми е от бяло злато :lol:

Bimper-ska
08-21-2005, 20:22
Аз знам, че слагаш в някакъв дълбочък съд среброто, като го покриваш с оцет. После го кипваш. Докато ври му слагаш чаена лъжичка сода. Това нещо шупва адски много, затова съдът е добре да е по-голям. После, вадиш и ако има все още следи го изтъркваш със сода и плакнеш с оцет (чист, не от кипналия). Ако не се е изчистило всичко, повтаряш всичко, включително изваряването. Аз обикновено след като го изтъркам със содата го минавам с паста за зъби, обаче от тия по-скапаните, дето не са цветни и обикновено пак съдържат сода. Обаче след като го изплакнеш окончателно трябва много добре да го подсушиш, понеже ако е даже малко влажно и ще ти потъмнее пак бързо. Аз го суша направо със сешоар.

FlowerinesS
08-21-2005, 21:20
аз си ги избелвам така-увивам си висулката(например)във фолио(такова за печене във фурна) и после добавям содата.сицхко тва във вряща вода.ефект има наистина светват ;)

daniela4etoo
07-21-2007, 10:27
mi i az sea se 4udq kak se po4istva srebroto #-o :-k malko stranno mi se struva no s 4ervilo nai6tina moje da se iz4isti :wink: :wink:

eXtRaoRdinaRy
07-21-2007, 10:39
Аз моите пръстени и ланчета или ги търкам със сода или ги варя със сода.Стават много хубави - като новички :).
Чувала съм, че и с оцет става, но не съм пробвала.
Доволна съм от резултата като ги варя. O:)

krem4et0
07-21-2007, 12:52
Стара тема!