PDA

View Full Version : Imam problem molq za pomosht



DREZDEN
08-21-2005, 22:32
Zdraveite imam strashen problem.Vsqka ve4er imam raztroistwo svarzano s silni bolki v korema az sam mom4e na 17 godini.Ako nqkoi ospee da mi pomogne shte se radvam tova e ve4e 5 dni i se 4uvstwam adski zle.

violence
08-21-2005, 23:11
Марш на лекар!
Тук с нищо не можем да ти помогнем, освен да гадаем за какво иде реч.

DREZDEN
08-21-2005, 23:16
da,ama neznam kak da ida i da go iztresa twa na doktora shte po4akam malko nadqvam se nqkoi da mi pomogne shtoto...........

violence
08-21-2005, 23:20
Тогава отиваш до аптеката, купуваш Сулфагуанидин (мисля, че така се казваше), пиеш един, изчакваш няколко часа и отиваш на лекар.
А джи пи то ти е за това - да му "изтресеш" какво ти има. Говорим за здравето ти, така че не се мотай из разните форуми, а действай.

DREZDEN
08-21-2005, 23:22
Тогава отиваш до аптеката, купуваш Сулфагуанидин (мисля, че така се казваше), пиеш един, изчакваш няколко часа и отиваш на лекар.
А джи пи то ти е за това - да му "изтресеш" какво ти има. Говорим за здравето ти, така че не се мотай из разните форуми, а действай.

Dobre shte go kupq i se nadqvam da se oprawq.O4akwam pomoshtta na drugi koito mogat da pomognat.violence blagodarq ti.

violence
08-21-2005, 23:25
Възможно да е нещо вирусно, знам ли. Някакви други симптоми? И... Да, повтарям: Иди на лекар!

08-21-2005, 23:26
Kakvo si yal? Da ne e neshto ot hranata?
Neznam, spored men po-dobre da otidesh na lekar.

DREZDEN
08-21-2005, 23:29
Ami ve4e 4 5 dena qm razli4ni neshta bqh bolen na antibiotici oba4e gi svarshih sega me boli malko garlo no ina4e sam dobre osven tova.

ycMuBkaTa
08-22-2005, 03:33
Може да е нещо на нервна почва, да не е от храна дори това е по-сигурен вариант. Трябва да идеш на лекар няма от какво да се притесняваш, нито ще те преглеждат, нито ще разпитвато толкова много. Айде успех и не се чуди! Със здравето шега не бива

Bimper-ska
08-22-2005, 06:44
Сега върлува един летен грип, който е със страшно разстройство. Но самолечението не е за препоръчване. Отивай на лекар и му/й кажи кво ти има. Понеже ако е грип, може да се наложи и антибиотик да пиеш, така че задължително да отидеш.

Главен готвач от ТОХ, Б-с
08-22-2005, 08:58
Ако умреш начи е сериозно :)


П.П. Ся искаш да ме затриеш нали модераторке ? :)

Moderated by ^npocTo^a3^f^
А ти как мислиш? Точки 10 и 11 от правилника!
Благодаря!

DrSmurph
08-22-2005, 21:07
Щом си бил на антибиотик е изключително вероятно да си направил чревна дисбактериоза. Т.е. изтребил си полезната чревна флора. Симптомите са такива. Купи си ЛАКТОФЛОР Био Плус (пробиотик) и смучи по една таблетка 5 пути на ден.

Sportexz
08-22-2005, 21:19
Щом си бил на антибиотик е изключително вероятно да си направил чревна дисбактериоза. Т.е. изтребил си полезната чревна флора. Симптомите са такива. Купи си ЛАКТОФЛОР Био Плус (пробиотик) и смучи по една таблетка 5 пути на ден.
Ще кажеш ли повече за Лактофлор - вероятно увеличава броя на чревните бактерии и води до по-добро храносмилане така ли?

DrSmurph
08-22-2005, 21:34
определено основното съдържание е така наречената млечно кисела бактерия Lactobacillus Bulgarikus i Termococcus Streptophillus. Продукта е тип Пробиотик и имунистимулант. Действа добре както за храносмилане така и за намаляване на нивата на холестерола.

Sportexz
08-22-2005, 21:41
определено основното съдържание е така наречената млечно кисела бактерия Lactobacillus Bulgarikus i Termococcus Streptophillus. Продукта е тип Пробиотик и имунистимулант. Действа добре както за храносмилане така и за намаляване на нивата на холестерола.
ОК... мерси...
а кое е по-добре Лактофлор-а или Мезин форте, аз мисля да се спра на Лактофлор... искам да подобря храносмилането.

DrSmurph
08-22-2005, 21:50
Двете неща са съвсем различни и се ползват при коренно различни проблеми. Лактофлора укрепва имунната система, а мезимфорте са ензими, спомагащи и заместващи човешките.

Sportexz
08-22-2005, 21:55
Двете неща са съвсем различни и се ползват при коренно различни проблеми. Лактофлора укрепва имунната система, а мезимфорте са ензими, спомагащи и заместващи човешките.
Ами тогава да те питам направо кое е по-добро за да подобря храносмилането си!?
И да те питам Пепсин къде мога да си намеря?!

DrSmurph
08-22-2005, 22:35
Мезим форте определено е за по-добро храносмилане, но ако не ти се налага действително да го ползваш - недей просто заради страстта да взимаш хапчета.
:)

DrSmurph
08-22-2005, 22:38
Пепсин сам по себе сиу мисля, че е малко вероятно да намериш, но може да го търсиш по магазини специализирани в диетични продукти или някой аптеки.

Bimper-ska
08-22-2005, 23:34
Пепсин съм виждала в магазините за билкови и диетични продукти - там, където се продават и хранителните добавки на билкова основа и разните чайчета. До колкото ми е известно, пепсинът, който се продава в кутийките е извлечен от ябълки, но не съм сигурна. Най-добре да хапваш повечко плодове, съдържащи пепсин(най-много има в корите на ябълките).

BABY_SEXY_GIRL
08-23-2005, 10:40
Май те е тръшнал летен грип :wink: Просто яж дренки, коптоти от дренки също, сок от моркови, пази диета само с препечени филийки и сирене. Има и едни ампули Gentamicin които се пият на 12 часа - има ефект :wink:

Sportexz
08-23-2005, 10:47
Пепсин съм виждала в магазините за билкови и диетични продукти - там, където се продават и хранителните добавки на билкова основа и разните чайчета. До колкото ми е известно, пепсинът, който се продава в кутийките е извлечен от ябълки, но не съм сигурна. Най-добре да хапваш повечко плодове, съдържащи пепсин(най-много има в корите на ябълките).
Бъркаш го с пектин... пепсин е друго.

elf_f
08-23-2005, 13:29
OTIVAI NA LEKAR :!: ne moga da razbera kakvo 4aka6 o6te, 4e ne si oti6al.veroqtno e leten grip. no moje i da ima6 problemi sas stomaha ili 4ervata. lekarqt 6te ti kaje. tai 4e o6te sega otivai na lekar :!:

lili12
11-02-2010, 15:14
Диета! Ако не се оправиш на лекар.

LifeFitness0
11-02-2010, 15:17
Стига си изравяла теми от 2005та бе!

lili12
11-02-2010, 17:00
Стига си изравяла теми от 2005та бе!

като са от 2005 защо не са заключени?? :o

StolenBliss
11-02-2010, 17:05
da,ama neznam kak da ida i da go iztresa twa na doktora shte po4akam malko nadqvam se nqkoi da mi pomogne shtoto...........

Абе хора спрете да се срамувате от докторите!!!!! И мен преди ме беше срам, ама кво да чакам да стане по-зле само щот ме е срам ли ?! Не винаги сам можеш да си решиш проблема, така че.. !
Може да е проблем с червата- гастрит, колит ...
Отивай на доктор !!!

kalpazanka
11-06-2010, 15:30
Гледайте датите, преди да поствате!