PDA

View Full Version : Moderated by ^npocTo^a3^f^: Бременните имат ли бяло течение?



suziika
08-22-2005, 14:34
bremennite jeni imat li bqlo teenie?????

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 7 от правилника!
Благодаря!

santRi
08-22-2005, 17:00
DA! Tyi kato nqma cikyl vlagalishteto trqbva da se navlajnqva po nqkakyv nachin kakto pri nebremennite jeni kogato ne sa v cikyl.Nachinyt na organizma da ovlajnqva vlagalishteto e bqloto te4enie:)

Дядо ВИ
08-24-2005, 16:49
Бременните жени може и да имат бяло течение, но това е признак почти винаги на някакво ЗАБОЛЯВАНЕ - в повечето случаи дребни инфекции, но доста често и гъбички. Влагалището си се овлажнява със стандартна секреция, да не би месечния цикъл да не спира? Баси тъпотиите дето са ви в главите. Ей деца, ако имате БЯЛО течение тичкайте при чичо или леля доктор и се лекувайте - не е нормално. Не е нормално и влагалищата ви да миришат по-силно от прясна жива риба, ако почне да смърди та се не трае - гъбки, ако сърби - гъбки...
ПФУ, не питайте тук, а ползвайте гугъл или питайте майките си, лекарите си и прочие хора с опит!!!

chupacabra:)
08-24-2005, 17:38
дядо, дядооооо
кфо ли разбираш ти.. говорим за ЕСТЕСТВЕНОТО течение :D ти кфо мислиш ? ако няма възпаления пу*ката е суха като сухарче ли?!
:lol:

adult
08-24-2005, 17:53
Почти всяка бременна жена, особено в началото на бременността, се оплаква от бяло течение, което се дължи на на-обикновенни гъбички. Няма никаква връзка с липсващата менструация :)

Дядо ВИ
08-25-2005, 09:49
дядо, дядооооо
кфо ли разбираш ти.. говорим за ЕСТЕСТВЕНОТО течение :D ти кфо мислиш ? ако няма възпаления пу*ката е суха като сухарче ли?!
:lol:

Мила, много добре знам за нормалната секреция - казва се фалопиев секрет и служи да обмазва стените на влагалището, но колкото и да е обилен той няма нищо, абсолютно нищо общо с така нареченото "БЯЛО ТЕЧЕНИЕ", което се нарича точно и правилно "БЯЛО".
Самото "бяло течение" е реакцията на женския организъм (в някои случаи придружено с неприятна миризма на умряла риба) на различни видове дразнители:
- антибиотици
- бактерии - включая и някои много безобидни, ако мога да се изразя така
- сапуни с високо и неподходящо Ph, а и много интимни гелове - всеки организъм различно понася химията; нередовна хигиена
- гъбични инфекции или заболявания от "срамен" характер-мъжете сме идеалният приносител...
- предменструален синдром - ден-два преди мензиса
- след коитус - поради ред причини една от които е непоносимост към чуждото ДНК - не само от сперма, а и от секретите и/или нечистоплътността :)
Има още редица причини, но се надявам да си достатъчно умна за да схванеш картинката. Та както писах и на друго място - ако е по-дълго от 4-5 дни - хващайте пътя към гинеколога. Ако смърди - хич не се и помайвайте!
А фалопиевият секрет, колкото и да е обилен оставя леки белезникави петна по бикините, докато бялото течение оставя гадни бели петна, все едно някой се е изхрачил там... (Въпрос: Що е то храчката?

Дядо ВИ
08-25-2005, 10:01
Почти всяка бременна жена, особено в началото на бременността, се оплаква от бяло течение, което се дължи на на-обикновенни гъбички. Няма никаква връзка с липсващата менструация :)
Няма такова понятие "обикновени гъбички".
Всички гъбки, които поникват по хората никак не са обикновени! Има такива, които се лекуват лесно има и такива, които не се лекуват никак даже...

МаRi
08-25-2005, 10:37
имат разбира се... :wink:

adult
08-25-2005, 16:39
Мила, много добре знам за нормалната секреция...

Можеш ли да посочиш източника на информация, който си ползвал?
Доста куца точността и достоверността на съдържанието на постинга ти, особено с несъществуващия в гинекологията и медицината термин фалопиев секрет,както и след коитус - поради ред причини една от които е непоносимост към чуждото ДНК - не само от сперма, а и от секретите и/или нечистоплътността, което честно казано ме изуми. Очаквам да посочиш източника на информация. Благодаря предварително :)

08-26-2005, 07:23
източника на информация[/b], който си ползвал?
Доста куца точността и достоверността на съдържанието на постинга ти, особено с несъществуващия в гинекологията и медицината термин фалопиев секрет,както и след коитус - поради ред причини една от които е непоносимост към чуждото ДНК - не само от сперма, а и от секретите и/или нечистоплътността, което честно казано ме изуми. Очаквам да посочиш източника на информация. Благодаря предварително :)

Съмняваш се в достоверността на постинга ми? Да може да има фактологически грешки, не споря, но ти давам 100% гаранция, че няма "обикновени гъбички"... И понеже държиш на точността и цитатите - няма как да си спомня имената на книгите(учебниците), но не ми и трябва да доказвам неща, които са вярни, но "източнико" неопределени :) Вече съм твърде стар за да доказвам каквото и да е било в Интернет. Само ти пожелавам да не се накичиш с някои обикновени гъбички, щото онея необикновените са още по-зли!

adult
08-26-2005, 08:17
Съгласна съм с теб единствено по отношение на твърдението, че обикновенни гъбички няма, тоест и да има- трябва да се лекуват, а не да се пренебрегват. Но по отношение на постинга ти, наистина е пълен с неточности, а по сериозна тема като тази, особено когато говориш за фалопиеви ТРЪБИ, посткоитален секрет и други важни неща, засягащи фертилността на жената, редно е да се изразяваме точно и да сме 100% сигурни в това,което пишем. Не съм искала от теб да доказваш нищо, просто помолих за източника :wink: Не забравяй, че тук четат и пишат не само тийнове,а и такива като мен, които с това се занимават :wink: Поздрави :)