PDA

View Full Version : Бръсначът...използвате ли го?



Aeon Flux
08-22-2005, 19:42
Не видях такава тема и затова поствам тук...Става дума за зависимост. Не опити за самоубийство, а зависимост към рязането на собствената ти кожа с нож/бръснач/скалпел и това те кара да се чувстваш по-добре. От биологична гледна точка е доказано,че се отделят някакви вещества (ендорфини,ако не се лъжа) и това помага...освобождава напрежението. Една моя приятелка е наистина зле и не знам как да й помогна. Преди два дена си ряза китките със скалпел,и раните я болят,но иска да го направи пак. Започнала е преди доста време. Ходи на психотерапевт,и в групи от хора,които страдат от същото,но не помага.А и е на 23, така че това не е просто пубертетска депресия.Не цели самоубийство,но не я интересува дали няма да пореже твърде надълбоко... Не знам какво да й кажа,без да звучи изтъркано;как да я разубедя,защото и аз самата го правя това, но положението при мен не е толкова сериозно. Животът е гаден, и всеки има нужда от някакъв отдушник за всичко,което ти се насъбира;но стане ли навик, просто не можеш да спреш.
Затова искам да разбера дали някой от вас знае за какво говоря,дали го е преодолял и как.

{LiNa}
08-22-2005, 19:57
Ne mislq 4e tva e idiotshtina, prosto s fizi4eskata bolka zabravqsh psihi4eskata ... i az imam priqtelka koqto ponqkoga go pravi, no sam 4uvala za slu4ai s edin vid pristrastqvane. Nqma smisal ot tva neshto, parvo moje da se naranish po dalboko, no dori i da zabravish za teq problemi te nqma da izcheznat ... ne tva e na4ina

SeXy^GiRl
08-22-2005, 20:01
Predi nqkolko godini sestra mi beshe pod golqmo naprejenie i syshto taka si rejeshe rycete sys styklo.. Ako priqtelkata ti po nqkakav nachin uspee da preodolee naprejenieto i depresiqta shte spre.. vyprosa e ti da i pomognesh po vsqkakav vyzmojen nachin.. Karai q da spodelq vsichko da si go izliva i se opitai da i namerish nqkakvo zanimanie, koeto da q raztovarva vmesto rqzaneto..

miloto_girl_4e
08-22-2005, 20:45
Emi li4no az ne pravq takiva gluposti :!: No edna friend-ka ot vreme na vreme si reje rukata ... ama ne sam q razpitvala 4ak tolkoz,no opredeleno i haresva ... za jalost :roll:

adinceto
08-29-2005, 22:10
Ami .. az sym go prejivqla tfa ne6ty i mislq 4e samo ti moje6 da i pomogne6 karai q da govori za problemite si da ti spodelq a v tfa vreme ti q uspokoqvai kazvai i 4e vsi4ko 6te se opravi .. tq nqma da te slu6a postoqnno v smisyl nqma da sledi misylta ti i kogato 4ue vsi4ko 6te se opravi i vseki pyt 6te se uspokoqva!!!Prosto bydi do neq i i pomagai karai q da spodelq tfa e nai-vajnoto i Bydi iStiNski priqtel .. tova e re6enieto na problema!

Sportexz
08-29-2005, 22:13
Мен пък ме кефи да си оставам пръстите на трамвайната линия и да мине трамвая(сега пиша с лакти ама кефа си заслужаваше). :lol: :lol: :lol:

devil4e
08-30-2005, 00:32
Да... Страдам от такова нещо. Ситуацията е следващата: нещо се скарвам с майка ми, отивам в банята и си пускам ваната. Взимам ножчето и прерязва надълбоко отсрани на ханша си. После се изправям и гледам как изведнъй потича гъста кръв по целите ми крака и се влива във водата. Усещам неопределимо удоволствие като гледам как се влива и тече. Невероятно е!
Незнам как, но не искам да го спирам!

Bimper-ska
08-30-2005, 06:26
Еми щом ходи на терапия, не знам как да й се помогне повече от това.
Ако обаче е само повърхностно и тя знае какво прави, това вече си е нещо нормално - има си и терминология за това:
http://www.bmezine.com/scar/bme-scar.html
Но ако го прави, защото е депресирана и това е начин да избие напрежението, значи нещо не е наред и трябва да се опитате ЗАЕДНО да преодолеете причината, не да лекувате последствията.

WwanAdoO
08-30-2005, 09:16
Eми аз се режа от време на време...Знам,4е на пове4ето хора им изглежда супер тъпо тва,а и аз са;ата нз защо го правя...просто понякога не издържам и трябва нещо да направя и...се режа. Някъде 4етох,4е тва го правят хора,дет няма как да си изразят 4увствата по друг на4ин,а и май и при мен е така. На едната ми ръка имамэ23 черти4ки,един джойнт и I love Л...преди да ми зарастнат раните много ме беше срам да ходя така с раните.. :? На крака имам едно Л,а на другата ръка отвътре съм си праила със стъкло рески от вътрешната страна,а от външната нямаше с кво друго и със самобръсна4ка...Нз и на мене ми се струва супер шантаво и тъпо,като го направя,ама не мога да престана. Кефат ме белезите е така секи белег си ми е спомен от нещо... След всеки белег си мисля,4е пове4е няма да правя така,ама не става...не мога да си го обясня то4но,ма просто е така...


Мен пък ме кефи да си оставам пръстите на трамвайната линия и да мине трамвая(сега пиша с лакти ама кефа си заслужаваше). :lol: :lol: :lol:
Не е смешно...баси глупака,тва е сериозна тема,ако не си про4ел...

monka
08-30-2005, 12:05
of i az stradam ot takova ne6to :? prosto obojavam da si reja rycete s nqkav ostyr predmet, nai-4esto sas stykla :?
sega cqlata mi lqva ryka e v belezi...i mi haresva da se gorq s cigara. pak na sy6atta ryka(doosta e prejivqla) s gadjeto mi se gorqhme s cigara. imahme po 13 takiva opravania i na edno mqsto si bqhme zagasili po edna cigara. prosto lqvata mi ryka si q obojavam, cqlata e v belezi ot rqzane, ot cigari...i taka si mi haresva.

Sportexz
08-30-2005, 12:23
Eми аз се режа от време на време...Знам,4е на пове4ето хора им изглежда супер тъпо тва,а и аз са;ата нз защо го правя...просто понякога не издържам и трябва нещо да направя и...се режа. Някъде 4етох,4е тва го правят хора,дет няма как да си изразят 4увствата по друг на4ин,а и май и при мен е така. На едната ми ръка имамэ23 черти4ки,един джойнт и I love Л...преди да ми зарастнат раните много ме беше срам да ходя така с раните.. :? На крака имам едно Л,а на другата ръка отвътре съм си праила със стъкло рески от вътрешната страна,а от външната нямаше с кво друго и със самобръсна4ка...Нз и на мене ми се струва супер шантаво и тъпо,като го направя,ама не мога да престана. Кефат ме белезите е така секи белег си ми е спомен от нещо... След всеки белег си мисля,4е пове4е няма да правя така,ама не става...не мога да си го обясня то4но,ма просто е така...


Мен пък ме кефи да си оставам пръстите на трамвайната линия и да мине трамвая(сега пиша с лакти ама кефа си заслужаваше). :lol: :lol: :lol:
Не е смешно...баси глупака,тва е сериозна тема,ако не си про4ел...
Ми не прочетох. Е щом сериозно говорите потърсете помощ при психолог!

SuPeR_Pi4
08-30-2005, 12:59
напишете в ГУГЪЛ думата "МАЗОХИСТ", и ако случайно описват вас, верно отидете на психиатър!

08-30-2005, 16:41
Болката е хубаво нещо. Обичам болката!

^FaiNt^F
08-30-2005, 19:23
Da az se reja! zimata i proletta mnogo-po4ti vseki den...boli no mi haresva i mi stava zna4itelno po-dobre :!: :| Sega lqtoto se reja po krakata za6toto kato hodq s bluzi s kys rykav i si li4i...i roditelskite tela po4naha pitat tvyrde mnogo :?...ina4e i nai-dobrite mi priqtelki se rejat :roll: znam im problemite no i 4te ne iskame da 4uem za spirane...a ina4e ne smqtam 4e drugite vyob6te trqbva da rzbirat za tova 4e se reja....ne im fliza f rabotata :!:

Nimphaea_Alba`
08-30-2005, 19:42
Ам при мен най-добрата ми приятелка се режеше,но това според мен беше главно за да се прави на много интересна.А колкото до психическите проблеми,на всеки човек му се е случвало по нещо гадно.Аз самата имам отвратителен живот с побъркан баща,който ме тормози всеки ден..но не съм се поддала на рязане.Единственото,на което си изливах ядът беше лист хартия!Но сега се оправих просто преглъщам всичко и то минава..след време вече няма да ми се налага да деля и един покрив с него! :?

Sinister_Doll
09-01-2005, 20:22
Da, mersi! Ne se bqh rqzala ot meseci, ama sega samo kato pro4etoha za tova, ve4e mi pritrepervat ru4i4kite da hvana noj4eto. Cqlata mi lqva ruka e v belezi ot nojove, nojici, brusnarski noj4eta, noj4eta ot ostrilka, stukla. Ako nqma s kvo si izdiram rukata s pergel, a v kraen slu4ay s nokti... Golqma maniq e. Po- zle ot cigarite ili koeto i da e dr pristrastqvane! Vsi4ki me karat da spra, ama to ne stava taka. A ako me vidqt- murtva sum. Do takava stepen potuva6 v tova, 4e pri vsqka pre4ka iska6 da si nareje6 rukata po cqloto produljenie. Doyde li vremeto na kusite rukavi, narejda6 grivni do gore ili se purji6 cqlo lqto s dulgi rukavi. Do takava stepen mi e pree*ana rukata, 4e minah na krakata ili, koeto i da e svobodno mqsto po tqloto mi. Mn e gadno, napravi6 li go vednuj nqma spirane. Ne moje6 da i pomogne6, dokato tq sama ne re6i, 4e iska da spre... Sry mn za neq, razbiram q neq i vsi4ki po- gore.

WILD__BOY
09-03-2005, 06:39
ЛЕЛЛЕЛЕЛЕЛЕ
те такова нещо .. бате на кви се правите бе ?! я се стегнете малко. бии се резали и им харесвало ц ц ц
и до толко ли е изпростяло обществото ни? да няма как да изрази щувствата си? на няма какво друго да прави? нямате ли си други занимания ?!
а за мазохистите .. отидете на спихолог ама и той няма да ви помогне ако не си стегнете гащите и не си помогнете сами !

БАТИ ОЛИГОФРЕНИЯТА ... тва си е болесно састояние породено от некви изгазици + кретения !

П.П. знаете ли че преди народът ни е вярвал че кръвта е нещо сакровенно и чисто и никога не трябва да се показва. Ако тя се пролее без цел значи си загубил своята идентичност

korn___
09-03-2005, 07:10
секи луд с номера си ... някои с пълна програма .... никога не бих срезал нещо от себе си .... къф е смисала ?аз да не съм мазохист ?е НЕ СЪМ !

PinkGirl
09-03-2005, 10:24
Еми брат ми се реже целите му ръце са в белези и аз говоря постоянно с него искам да му помогна да престане но той ту ме чува ту не и направо незнам

WILD__BOY
09-03-2005, 10:32
Еми брат ми се реже целите му ръце са в белези и аз говоря постоянно с него искам да му помогна да престане но той ту ме чува ту не и направо незнам

Скъпа мисля че пурво трябва да почнеш да го респектираш. Нека да те почувства като приятел и тогава вече ще решите проблема. Успех!

PinkGirl
09-03-2005, 10:36
Еми брат ми се реже целите му ръце са в белези и аз говоря постоянно с него искам да му помогна да престане но той ту ме чува ту не и направо незнам

Скъпа мисля че пурво трябва да почнеш да го респектираш. Нека да те почувства като приятел и тогава вече ще решите проблема. Успех!Мерси много за съвета