PDA

View Full Version : ЛСД



morsmordre
08-23-2005, 15:57
Така..Не знам какво стана с темата на Алекс, но виждам, че е изтрита - не знам защо - може да е намерил инфо, но ето какво открих аз (съжалявам, ако вече е била намерена тази информация):::

ЛСД се поръчва у нас по Интернет

ЛСД е най-популярният халюциноген в България, а и по света. След като се приготви разтвор ЛСД с определена концентрация, в него се потапя лист хартия,

След като листът изсъхне, по проста математическа формула се изчислява какво точно количество от халюци-ногена е поел 1 квадратен сантиметър от хартията. После листът, върху който обикновено са отпечатани някакви цветни картинки, се разграфява и нарязва. Парченцето, голямо колкото пощенска марка, се слага под езика и се смуче.

Специалисти от НСБОП твърдят, че българи си поръчват ЛСД от чужбина чрез Интернет, като плащат за него с телефонни импулси

Разработен е през 40-те години на XX. През 60-те години е популярен сред хипигрупите. ЛСД се поглъща като малки квадратчета хартия, пропити с течност, като таблетки или капсули. Ефектът настъпва около 30 ми нути след приемане и може да продължи около 12 часа..

Предизвиква зрителни халюцинации с много интензивни цветове,, изкривени образи и "движение" на неподвижни обекти.

Продължителната употреба води до преживявания, описвани като "спомени" за халюцинациите. ЛСД не създава физическа зависимост. Употребата му рядко води до смърт. По-вероятно е да се случи инцидент, докато употребилият е под въздействието на халюцинациите.

MaD_CaT*
08-23-2005, 16:22
ПОлезно.. :roll:
и интересно :roll:
и вредно :x

Loreena
08-23-2005, 16:54
navremeto bqh mnogo navita da probvam, oba4e ve4e vzeh da se otkazvam

THE_GANGSTA_GIRL
08-27-2005, 01:10
navremeto bqh mnogo navita da probvam, oba4e ve4e vzeh da se otkazvam

Е ти това гледай да направиш - да пробваш :!:
Знаеш ли за колко случай на смърт след употреба на ЛСД знам и то не измислени истории, а това се е случило с познати на мой приятели :!:

morsmordre
08-27-2005, 17:08
HE HA ЛСД :!:

Sportexz
08-27-2005, 17:13
HE HA ЛСД :!:
Вместо ЛСД ползвайте креатин+глутамин+BCAA. :lol: :lol:

aBnOrMaL_BaBy
08-28-2005, 17:25
То физическа зависимост може да няма ... ама психическата е също толкова опасна.. :x

morsmordre
08-29-2005, 08:34
То физическа зависимост може да няма ... ама психическата е също толкова опасна.. :x

Ами да.Говорим си снощи с едни приятели за ЛСД и те ми казват "Баси гадното - представи си са, че под катерушката виждаш вода и решаваш да скочиш с главата надолу - директно умираш".Ние бяхме на едни катерушки да си говорим.

marusha
08-29-2005, 10:21
navremeto bqh mnogo navita da probvam, oba4e ve4e vzeh da se otkazvam

Е ти това гледай да направиш - да пробваш :!:
Знаеш ли за колко случай на смърт след употреба на ЛСД знам и то не измислени истории, а това се е случило с познати на мой приятели :!:
V bg niama lcd :cry:

korn___
08-29-2005, 11:05
HE HA ЛСД :!:
Вместо ЛСД ползвайте креатин+глутамин+BCAA. :lol: :lol:

хахахахаха :lol: :lol: :lol: таурина каде го забрави ? :wink: а за макс ефект .... нека земат 4 мг клен.. ефекта ще е ... :twisted:

natural
08-29-2005, 13:01
[/quote]
V bg niama lcd :cry:[/quote]

Lyje6 se mom4e.V Bg moje6 da si nameri6 mn dobro LSD. Prosto trqbva da poznava6 hora...Tva 4e prez Bg ne prenasqt LSD, ne im pre4i na horata da si sintezirat sami...Az li4no imam poznati, koito si sintezirat v svoite "laboratoriiki". Ot LSD ne se umira, ot haliucinaciite, koito sam si syzdava6 - da, no ot samoto ve6testvo - ne. I razvalqneto na psihikata sled 4-5 pyt ti e garantirana!Mnogo blizyk priqtel be6e vzel na4i pyrvo 1 karton4e, sled tva karton4eto na priqtelkata mu(za6toto tq ne iska6e) i posle be6e izql dovolno koli4estvo gubi...Efekta be6e 6 meseca v djunglata...reduvahme se s o6te nqkolko priqteli da hodim v tqh da go pazim...a za kakvi haliucinacii stava vypros, napravo ne iskam da si spomnqm...za tova LSD nai- dobre nikoga da ne se poema, ili ako tolkova mn iska6, trqbva da si siguren v sebe si, 4e go iska6 ne zaradi "da vidq kakvo e" i da si sys stabilna psihika, za6toto ina4e bad trip-a ti e v kyrpa vyrzan, a ot tam natatyk i psihikata ti otiva na kino..

10-06-2005, 11:26
of bahti .. edni ot kompaniqta mi zeha i mega halucinacii che cigani gi gonqt i nekvi takiva.az sashto mn iskam da zema obache nestaa shtoto sam bila mn malka i ne iskali da me razvalqt.daite mi nekva ideq kak da si namerq

zeleni_o4i
10-06-2005, 12:00
of bahti .. edni ot kompaniqta mi zeha i mega halucinacii che cigani gi gonqt i nekvi takiva.az sashto mn iskam da zema obache nestaa shtoto sam bila mn malka i ne iskali da me razvalqt.daite mi nekva ideq kak da si namerq

ti dobre li si? ne se zahvashtai, nali prochete za kakvo stava duma, zashto ti e da vzimash toq shit :evil: halucinaciite sa mnogo gadni, napravo ujasqvashti daje, ti prez tva li iskash da preminesh?

patilan420
10-14-2005, 09:01
За разлика от пове4ето други халюциногени, които съм опитвал, ЛСД НЕ МИ ХАРЕСА.
Защо ли, ами първо- хваща доста по- слабо от гъбите или от ДМТ, но за сметка на това при4инява т. нр "ехо ефекти" дори месеци след един единствен картон... както си седиш и 4акаш някъде , или пък като се събудиш от следобедна дрямка и усещането за трип се появява отново, все едно си на абсолютно непознато място... не 4е е неприятно, но определено е коварно..


мога да добавя още, 4е към ЛСД не се развива нито физи4еска , нито психи4еска зависимост, но е строго противопоказно за хора, които имат в рода си роднини, дето страдат от псих. заболявания.

п.с. употребата на т. нр. халюциногени е противопоказна в детско-юношеска възраст поради незавършилите процеси на оформяне на ли4ността.

В интерес на истината, в културите на племената, при които употребата на халюциногени е традиционна, тя по4ва да се практикува като елемент от ритуалите за придобиване на пълнолетие... това би следвало да спомогне да си направите някои изводи..

Murderdoll
10-14-2005, 12:25
За разлика от пове4ето други халюциногени, които съм опитвал, ЛСД НЕ МИ ХАРЕСА.
Защо ли, ами първо- хваща доста по- слабо от гъбите или от ДМТ, но за сметка на това при4инява т. нр "ехо ефекти" дори месеци след един единствен картон... както си седиш и 4акаш някъде , или пък като се събудиш от следобедна дрямка и усещането за трип се появява отново, все едно си на абсолютно непознато място... не 4е е неприятно, но определено е коварно..
на мен па тфа за бедтрипчетата са ми го казвали за гъбките
че става така...както и да е, интерес и желание
да пробвам със сигурност имам...ма ше почакам
да порасна малко:)ае поне на 16-17 да стана:)

marusha
10-14-2005, 15:08
За разлика от пове4ето други халюциногени, които съм опитвал, ЛСД НЕ МИ ХАРЕСА.
Защо ли, ами първо- хваща доста по- слабо от гъбите или от ДМТ, но за сметка на това при4инява т. нр "ехо ефекти" дори месеци след един единствен картон... както си седиш и 4акаш някъде , или пък като се събудиш от следобедна дрямка и усещането за трип се появява отново, все едно си на абсолютно непознато място... не 4е е неприятно, но определено е коварно..
на мен па тфа за бектрипчетата са ми го казвали за гъбките
че става така...както и да е, интерес и желание
да пробвам със сигурност имам...ма ше почакам
да порасна малко:)ае поне на 16-17 да стана:)
pi4 toia karton deto ti si go ial sigurno e bil nekuv bg shit...edin friend donese zverskite kartoni ot ispania...e naima takuf film...
a i murderdoll kazva se badtrip :wink:

Murderdoll
10-14-2005, 15:34
така де бедтрип имах предвид:)
важното е че сме се разбрали не тфа
че тря се върна ф 1 клас:)

dfsd
10-15-2005, 14:56
Oo da be ot LSD-ta nqma nikvi qki use6tania

morsmordre
10-15-2005, 16:43
Я, някой ми е възродил темата :)

Murderdoll
10-16-2005, 11:16
e posledno qko li e ili ne e qko ebati:))

marusha
10-17-2005, 12:31
Oo da be ot LSD-ta nqma nikvi qki use6tania
daaaa be uspeh...shot si popadnal na shitec...hah

cMeTaHka
12-14-2005, 19:29
ne sam probvala,no ne bih otkazala,kakvoto i da mi kazvat

Hofman
12-15-2005, 20:58
E puk az sum probval i pusnah 2 temi interesno mi beshe kolko hora v BG sa probvali istinski karton.E pa batko NQMA 2-o takova neshto i wi kazvam ne probvaite ne e oferta :))) ako iskate trip oreh4eta tam gubi DMT sekvi drugi no ne i LSD pone dokato ne minete 18.

Hofman
12-15-2005, 21:01
A nai interesno mi e poznavate li hora ,izjivqli BADTRIP ?
Mojete li da opishete razlikite v nastroeniata im i v na4ina na jivot ?
Koga sa wi haresvali powe4e predi ili sega i bixte li im pomognali ?
Az li4no imam edin priatel koito beshe zel karton,ne znaeshe za kakvo stava vupros no po tova vreme drusashe si4ko :P i posle si hvana edna macka iii .... vqrno badtripa ne beshe golqm ama se pak i onaq patka vednaga sled nego mu naprai jivota smeshen.Bixte li postupili kato neq ????

12-16-2005, 06:43
... ako iskate trip oreh4eta tam gubi DMT sekvi drugi no ne i LSD pone dokato ne minete 18.

брато от Ли4ен опит ти го говоря, ДМТ е много по-яко и много по-лудо от ЛСД

marusha
12-19-2005, 12:56
A nai interesno mi e poznavate li hora ,izjivqli BADTRIP ?
Mojete li da opishete razlikite v nastroeniata im i v na4ina na jivot ?
Koga sa wi haresvali powe4e predi ili sega i bixte li im pomognali ?
Az li4no imam edin priatel koito beshe zel karton,ne znaeshe za kakvo stava vupros no po tova vreme drusashe si4ko :P i posle si hvana edna macka iii .... vqrno badtripa ne beshe golqm ama se pak i onaq patka vednaga sled nego mu naprai jivota smeshen.Bixte li postupili kato neq ????
mi da "izjiviavala" sum badtrip...hah i to ne vednuj i e supeeer gadno...imash 4uvstvoto 4e shte umresh...

patilan420
12-19-2005, 13:15
pi4 toia karton deto ti si go ial sigurno e bil nekuv bg shit...edin friend donese zverskite kartoni ot ispania...e naima takuf film...
a i murderdoll kazva se badtrip :wink:

Хехе, има всякакъв филм, ако картон4ето е първата ти среща с този род вещества и е цяло, не се у4удвам 4е те е впе4атлило, само 4е аз лапнах половинка и от 4 години си трипя с гъби или ДМТ поне веднъж на 2 месеца, та за да ме хване яко ще ми трябва пове4е от половин картон... само дето не съм сигурен дали бих го направил отново..

ДМТ има мн по- интезивен ефект и мн по- малко страни4ни ефекти, и мнооясно, защотот ДМТ е много по- сходно с естествения серотонин, отколкото ЛСД.

He3HauKa
12-19-2005, 18:30
navremeto bqh mnogo navita da probvam, oba4e ve4e vzeh da se otkazvam

Е ти това гледай да направиш - да пробваш :!:
Знаеш ли за колко случай на смърт след употреба на ЛСД знам и то не измислени истории, а това се е случило с познати на мой приятели :!:
V bg niama lcd :cry:
Vsashnost ima

ooops
02-23-2007, 22:14
v bg ima lsd i to dopsta dobro am 4ovek ako iska i ima vruzki moje da nameri vsi4ko of nz ama mn moi fr go upotrebqvat i samo nekvo badtrip4eta razpravqt abe te sa ne4oveci trqq mn silna psixika da ne izkuka6 napulno :mrgreen: [/b]

ooops
02-24-2007, 08:07
xm na4i da kaja ofertata pri lsd e 4e ne te durji cql jivot xaxaxax :---) :---) :---)

HardcorE_AFA
02-24-2007, 09:10
лсд е най голямото лайно на света

ooops
02-24-2007, 09:11
ot li4en opit li go kazva6

RoyTheReaper
02-24-2007, 09:21
В БГ може и да има добро ЛСД ама няма никаква гаранция за качество: не знаеш какви лайна са бутнали вътре. Затова не бих пробвал. Поне не тук. Иначе бих пробвал и ми е интересно.

Вярно е, че можеш да получиш опасни халюцинации, но можеш да извикаш със себе си приятел, който да остане трезвен и да те пази. Като изключим това, тази субстанция не е вредна.

ooops
02-24-2007, 09:25
da taka e i az za tva govora
=D> :!:

ooops
02-24-2007, 20:45
ama puk e qko men ne6to po4n ada me radva ne e poqko ot dmt ama vse pak
:!: :!: :!: \:D/ \:D/ \:D/

02-25-2007, 15:38
Аз не съм се решила още да взема халюциноген, но веднъж един приятел ме помоли да съм с него да го пазя. И нямаше почти никакви халюцинации като изключим, че си помисли, че сме в пустинята и ме караше да му отрежа един кактус да пие мляко, после ми каза "не мислиш ли, че е странно, че днес автобуса ни взе не от спирката, ами от хола" и бяхме малко ня някакъв басейн в пустинята (той така твърдеше) . Беше забавно - той виждаше някфи неща и ми ги разказваше :) Но като помня разказите ... 100% ако взимам нещо такова ще извикам някой с мен !

ooops
02-25-2007, 15:41
Аз не съм се решила още да взема халюциноген, но веднъж един приятел ме помоли да съм с него да го пазя. И нямаше почти никакви халюцинации като изключим, че си помисли, че сме в пустинята и ме караше да му отрежа един кактус да пие мляко, после ми каза "не мислиш ли, че е странно, че днес автобуса ни взе не от спирката, ами от хола" и бяхме малко ня някакъв басейн в пустинята (той така твърдеше) . Беше забавно - той виждаше някфи неща и ми ги разказваше :) Но като помня разказите ... 100% ако взимам нещо такова ще извикам някой с мен !mn qsno vinagi trqq da ima nqkoi s teb 6toto nz moje da stane nqkoe gaf4e i posle ...... am spec za lsd men me radva ot li4en opit kazvam :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

02-25-2007, 16:12
navremeto bqh mnogo navita da probvam, oba4e ve4e vzeh da se otkazvam

Е ти това гледай да направиш - да пробваш :!:
Знаеш ли за колко случай на смърт след употреба на ЛСД знам и то не измислени истории, а това се е случило с познати на мой приятели :!:
Уау, ама верно ли?? така ли пише в смъртния акт??
щото ако наистина е така, то зна4и този "познат на твой приятел" е втория такъв слу4ай в целия свят...
а би ли била така добра да споделиш от каква доза се е стигнало до този инцидент? Щото във единствения документиран досега слу4ай на смърт от ЛСД някакъв идиот си вкарал половин кубик(над 12 000 дози) венозно, защото си помислил, 4е в ампулата има те4ен амфетамин...

А автора на темата, би ли споделил от кой сайт можело да се поръ4ва о нета?
Може би от сайта на НС БОП \:D/

за сведение на останалите,
в наши дни ЛСД се предлага на 4ерния пазар в неколкократно по-ниска доза от популярната през 60-те. Тогава средностатисти4еския блотер е съдържал около 250 микрограма, а сега-около 70 микрограма.
Имайки предвид клко бърз това вещество изветрява и се разрушава от въздуха и от светлината, и колко е голям %-та на "празните" картони, на които има картинка, но няма капка, то шанса да попаднеш на пресен картон у нас са много малки...
а ако някой по4не да ви разправя 4е вижда басейн в пустинята в хола, зна4и или
а) ви бъзука
б)има богато и развинтено въображение
ц)е дишал лепило или друг някакъв делириант.
ЛСД кактусите и псилоцибинките не те правят да виждаш някаква друга реалност вместо тази, само наслагват нови цветове и структури върху видимите с просто око и най-ве4е си играят с усещането за време и усещането за собствена ли4ност.

Тези вещества определено НЕ са за бременни у4ени4ки нито за комплексирани и/или паранои4ни субекти, които са склонни да правят бели дори в трезво състояние.
Нито за хора, дето не могат да живеят без планове за бъдещето. Абе изобщо, не е за любители , а за професионалисти(психолози, психиатри, психонавти и други подобни) които са посветили живота си на това да проумеят дейността на съзнанието и да хакнат кода на операционната му система. Хора без нужните познания рискуват да се забъркат в голяма каша и в крайна сметка да им се наложи да потърсят помощ от специалист по метода "след дъжд ка4улка"

колкото до т.нр "бад трип", въпреки, 4е имам богат опит с eнтеогените, то много много малък% от триповете ми са имали "бад" момент*.
Това, което е важно да се знае е, 4е нито едно "пътуване" не е само "добро" или само "лошо" от край до край. Психеделиците имат свойството да усилват вси4ки впе4атления, както добрите , така и лишите. Нещо пове4е- психеделиците ни правят свръх4увствителни към 4увствата, емоциите и намеренията на останалите, а те не винагии са позитивни.
"Бад трип" се наблюдава когато са налице някои от следните фактори
1.неподходяща обстановка(тесни затворени помещения, много и/или непознати хора , непредвидени ситуации и тн) са строго непрепоръ4ителни дори за опитни психонавти, защото могат да имат непредвидени последици.
2.неподходяща дозировка(над 3 грама сушени гъби, над 200 микрограма ЛСД и изобщо дозите, обозна4ени с +++ по скалата на Шулгин)са строго непрепоръ4ителни за на4инаещи психонавти, докато по-опитните се интересуват именно от такива дози, защото те водят ОТВЪД границите на познатото и дори на познаваемото.
3.неподходящо психи4еско и/или физи4еско състояние (още Хъксли е отбелязал, 4е психеделиците са привилегия само за хора в перфектна кондиция на тялото и на ума) ако не се 4увствате във форма по добре отложете пътуването за друг път, освен ако трипът не е предвиден като 4аст от ле4ебен ритуал, но в този слу4ай присъствието на опиттен ле4ител, врял и кипял в света на ентеогените, когото добре познавате и който би се погрижил за вас , ако се по4увствате наистина зле е меко казано наложително.

ooops
02-25-2007, 16:20
navremeto bqh mnogo navita da probvam, oba4e ve4e vzeh da se otkazvam

Е ти това гледай да направиш - да пробваш :!:
Знаеш ли за колко случай на смърт след употреба на ЛСД знам и то не измислени истории, а това се е случило с познати на мой приятели :!:
Уау, ама верно ли?? така ли пише в смъртния акт??
щото ако наистина е така, то зна4и този "познат на твой приятел" е втория такъв слу4ай в целия свят...
а би ли била така добра да споделиш от каква доза се е стигнало до този инцидент? Щото във единствения документиран досега слу4ай на смърт от ЛСД някакъв идиот си вкарал половин кубик(над 12 000 дози) венозно, защото си помислил, 4е в ампулата има те4ен амфетамин...

А автора на темата, би ли споделил от кой сайт можело да се поръ4ва о нета?
Може би от сайта на НС БОП \:D/

за сведение на останалите,
в наши дни ЛСД се предлага на 4ерния пазар в неколкократно по-ниска доза от популярната през 60-те. Тогава средностатисти4еския блотер е съдържал около 250 микрограма, а сега-около 70 микрограма.
Имайки предвид клко бърз това вещество изветрява и се разрушава от въздуха и от светлината, и колко е голям %-та на "празните" картони, на които има картинка, но няма капка, то шанса да попаднеш на пресен картон у нас са много малки...
а ако някой по4не да ви разправя 4е вижда басейн в пустинята в хола, зна4и или
а) ви бъзука
б)има богато и развинтено въображение
ц)е дишал лепило или друг някакъв делириант.
ЛСД кактусите и псилоцибинките не те правят да виждаш някаква друга реалност вместо тази, само наслагват нови цветове и структури върху видимите с просто око и най-ве4е си играят с усещането за време и усещането за собствена ли4ност.

Тези вещества определено НЕ са за бременни у4ени4ки нито за комплексирани и/или паранои4ни субекти, които са склонни да правят бели дори в трезво състояние.
Нито за хора, дето не могат да живеят без планове за бъдещето. Абе изобщо, не е за любители , а за професионалисти(психолози, психиатри, психонавти и други подобни) които са посветили живота си на това да проумеят дейността на съзнанието и да хакнат кода на операционната му система. Хора без нужните познания рискуват да се забъркат в голяма каша и в крайна сметка да им се наложи да потърсят помощ от специалист по метода "след дъжд ка4улка"

колкото до т.нр "бад трип", въпреки, 4е имам богат опит с eнтеогените, то много много малък% от триповете ми са имали "бад" момент*.
Това, което е важно да се знае е, 4е нито едно "пътуване" не е само "добро" или само "лошо" от край до край. Психеделиците имат свойството да усилват вси4ки впе4атления, както добрите , така и лишите. Нещо пове4е- психеделиците ни правят свръх4увствителни към 4увствата, емоциите и намеренията на останалите, а те не винагии са позитивни.
"Бад трип" се наблюдава когато са налице някои от следните фактори
1.неподходяща обстановка(тесни затворени помещения, много и/или непознати хора , непредвидени ситуации и тн) са строго непрепоръ4ителни дори за опитни психонавти, защото могат да имат непредвидени последици.
2.неподходяща дозировка(над 3 грама сушени гъби, над 200 микрограма ЛСД и изобщо дозите, обозна4ени с +++ по скалата на Шулгин)са строго непрепоръ4ителни за на4инаещи психонавти, докато по-опитните се интересуват именно от такива дози, защото те водят ОТВЪД границите на познатото и дори на познаваемото.
3.неподходящо психи4еско и/или физи4еско състояние (още Хъксли е отбелязал, 4е психеделиците са привилегия само за хора в перфектна кондиция на тялото и на ума) ако не се 4увствате във форма по добре отложете пътуването за друг път, освен ако трипът не е предвиден като 4аст от ле4ебен ритуал, но в този слу4ай присъствието на опиттен ле4ител, врял и кипял в света на ентеогените, когото добре познавате и който би се погрижил за вас , ако се по4увствате наистина зле е меко казано наложително.xax da be tva se razminava s istinata xaxax ima si xalucki i to golemi puk i tva za basewina v xola e naistina vuzmojno am tva 4e pu6at neprosveteni gosti mi burka v zdraveto :-D :-D

ooops
02-25-2007, 16:21
gre6ka 4e pu6at i posle pi6at tupotii

02-25-2007, 16:51
xax da be tva se razminava s istinata xaxax ima si xalucki i to golemi puk i tva za basewina v xola e naistina vuzmojno am tva 4e pu6at neprosveteni gosti mi burka v zdraveto
Хаха, ти кво, да не си виждал басейн във хола, 4е да знаеш?..
то верно, невъзможни неща няма, ама ми е любпитно да разбера какво за теб зна4и 'големи халюцки' :-D :smt005 :smt044,
и от какво аджеба ти са се полу4или?
е от такива заблуди стават белите, някой опитал нещо си, дето му били казали, 4е води до халюцинации, после по някое време пи4а срещнал куки и си помислил, 4е не са истински, а само халюцинира.. :smt005
ама се оказали съвсем истински и го завели в токсикологията да поизтрезнее
Пак добре, 4е не е видял някой балкон тоя пи4, 4е да си помисли, 4е и балкона не е истински :smt013

...А пък ако беше, другите щяха сигурно да разправят как от халюциногена си е помислил 4е има крила.. :smt026
и така легендата за страшните и опасни халюцинации продължава,
а всъшност единственото страшно и опасно не6то са ЗБЛУДИТЕ
повтаряни по много пъти и наизустени от малоумници.

ooops
02-25-2007, 16:56
xax basein ne sum vijdala ama mn dr raboti koito ne sa samo izkrivenata deistvitelnost sum vijdala puk ti 6tom si tolkova prosveten obqsni molqte za efekta ot lsd 6toto az gorkata sum opitvala ama qvno ti po dobre znae6 are davai :-D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

02-25-2007, 17:13
дали два пъти слу4вам на изветрял картон, ама и двата пъти ме хвана слабо, кат от 2-3 хавайски семки, малко звезди4ки посред бял ден, малко по-златиста светлина, малко по-зелена трева, малко по-забав(е)но време и туйто.. и после се 4удиш "това аджеба хвана ли ме или не"
ама на подарения кон зъбките не се гледат, та така.
нищо общо със звездите посред бял ден , с фракталните гоблени от разноцветни геометри4ни фигурки и мозайките подредени от камъ4етата покрай реката и от облаците в небето, така добре познати от опитите ми с дале4 по- "прости" нашенски родопейки :idea:

ooops
02-25-2007, 17:18
xaxaxa

Pimperator
03-05-2007, 14:23
Тъййй.. Не че разбирам от психеделици или съм взимал, но ето какво намерих аз по въпроса :

D-Lysergic Acid Diethylamide

Това е синтетичен химикал, който поет орално или по не толкова популярния начин в чертата на клепача, е най-силния халюциноген известен на по-широката маса.

Това е един от евтините наркотици. Не може да се изгради нито физическа нито психическа зависимост към него. Когато е поет от интелигентен човек(човек който добре познава собствената си психика) с отворено съзнание може да създаде невероятни открития и изживявания.

Това не е клубен наркотик както са екстазито и амфетамина, дори при по-враждебна среда такава като едно голямо парти може да доведе до така наречения "бед трип", като човека под влиянието на наркотика изпитва страховити изживявания. Страх, депресия, агресия изпълват цялото тяло до точка в която цялото тяло се ръководи от тези чувства.

Но това също се отнася и за щастието и разпускането. Често може да се достигне до положение на "изкуствена нирвана".

Основните ефекти както става ясно от гореписаното са - смяната в настроенията, визуални следи в пространството, цветове и други "обърквания" на сетивата. При по-големи дози се създава чувството, че всичко се топи, мести и изменя около вас.
Мислите ви стават странни и често объркани.
При много малки дози се създава чувството за притръпналост.
Ефектът трае средно между 8-12 часа като зависи от дозата, която сте поели.

Имало е инциденти по време на "трип" с lsd, дори самоубийства, но не подтикнати от самия наркотик. Но в сравнение със смъртни случаи при употреба на други наркотици тези от лсд-то са нищожни.

Използвано е главно през 60те, но след като е обявено за нелегално, се загубва интереса към него.

Може да причини шизофрения при чувствителни хора ; и пост-травматичен стрес след "бед трип" (Което значи, че сте се борили с ефекта малко повече) също се получават и случайни "проблясъци" дори месец след употреба (случайно възвръщане на ефекта).

Трудно може да предозирате веществото и вследствие на това да получите увреждане. Не е отровно. Далеч по-опасно от това са психическите ефекти. Нужни са ви почти няколко грама за да се самоубиете, но за да получите желания ефект са нужни само няколко микрограма (от 25-100 ). Ефектът в/ху тялото ви е - повишено кръвно налягане, повишена телесна температура, потене, схващане на мусколите на врата а понякога и замаяност. Но повечето хора дори не забелязват тези телесни промени, по време на "трипа"

Ако не сте много опитен с лсд-то е добре да се подготвите преди пътуването. Като е добре да вземете със себе си "гледачка" който има опит с наркотика и знае как да ви помогно в случай на проблем. Не се препоръчват тесни помещения непозната среда/хора. Трябва да сте решили предварително посоката в която ще насочите своите мисли за да избегнете "лошите пътувания". Нещо като цел в/ху която да се съсредоточите

Интересен факт е, че хората, които не са запознати със самия наркотик и действието му се страхуват и не го приемат, докато по-опитните и запознати със своята психика хора го приемат като знаят как да избегнат "бед трип"-а.

Текста го преведах от английски така че на места може да се получават малко неточности, а и както вече казах никога не съм взимал халюциногени вещества и е възможно да не съм нацелил точния смисъл. Има и трак : Nystagmus - Tommy Is Dead.mp3 , която разказва за това как се случват "белите" по време на трип.. малко е брутална :-D . Psychedelic мисля беше.

От написаното/прочетеното не останах очарован. Надявам се да съм помогнал на някого. Сий я 8)

03-05-2007, 17:30
Никога не съм пробвала някви наркотици, халюциногени или тем подобни простотии! Нито смятам да пробвам... Отврат! :x :smt011 ... Просто не разбирам хората които ги взимат..на интересни ли се правят..да премахнат някъв проблем..както при пиенето, от мъка да се напиваш! #-o Да пукнат ли искат бе!?!! Батии :smt014

ooops
03-07-2007, 19:11
Никога не съм пробвала някви наркотици, халюциногени или тем подобни простотии! Нито смятам да пробвам... Отврат! :x :smt011 ... Просто не разбирам хората които ги взимат..на интересни ли се правят..да премахнат някъв проблем..както при пиенето, от мъка да се напиваш! #-o Да пукнат ли искат бе!?!! Батии :smt014

Млъкни...Деба и тъпанарките,като не разбирате,като не ви кефи,като никога не бихте пробвали,мълчете бе,дееба...
Изобщо никой тука точно не те пита разбираш ли хората,които взимат тия неща...Осъзнайте се,да му е*а майката...
Аз съм яла само гъби и хавайска роза, от нещата които се доближават като ефект с картона...Но картона ми е нещо като мечта...Но искам малко да порастна,не знам,мои си филми няк'виbravo samo taka :!: :!: :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

*WeEdYy*
03-08-2007, 12:17
Малее какви глупости чета и не вярвам на ушите си :D Хорааа тоя който взима ЛСД трябва да е психически добре защото шанса да се самоубиеш при употреба на ЛСД в лошо психично състояние е почти 100% а и ЛСД не е за всеки трябва първо да се подготвите психически а и хората който са взимали ЛСД повече от 1-3 пъти през живота си са супер голяма рядкост. Тези който са го употребявали повече пъти са правили опити с него като бащата на ЛСД Хофман май се казваше или нещо такова той е пробвал някаде към 30 и повече пъти, четох го ве една книга

sWeEt_SeEd
03-09-2007, 20:21
ми..де да знам.Аз попринцип съм отворена към новите неща,някой видове наркотици и тн. обаче съм леко резервирана относно това..не знам защо,но изпитфам някъф страх и не искам да опитвам,най-малко защото не искам гадни афтъри или да си напраа мозъка кашон за цял живот...не бих поела толкова голям риск за едно такова удоволствие...това и херцата не бих опитала...на гъбки съм по-навита но ЛСД не мисля :mrgreen:

03-09-2007, 21:45
За смъртни случай незнам, но съм виждал хора, които са развили шизофрения от LSD.

*WeEdYy*
03-10-2007, 11:56
За смъртни случай незнам, но съм виждал хора, които са развили шизофрения от LSD.Има много смъртни случаи но това са хора който са некви луди или са били в лошо настроение

03-10-2007, 13:30
За смъртни случай незнам, но съм виждал хора, които са развили шизофрения от LSD.Има много смъртни случаи но това са хора който са некви луди или са били в лошо настроение

По-точно ще е... Смъртните случай са единици.

03-12-2007, 19:50
hora bravio mn int6eresna tema ste podhvanali.az su6to mn iskam da probvam no mislq 4e eo6te rano..iiii mai e po-dobre purvo gubi...nz 6te pomolq nqkoi po-zapoznat i opiten da me posuvetva.. ina4e gledam si4ki mn razbirat de..ama eto malko polezno info.. i ako moje nqkoi da mi otg na vuprosa i da razqsni ot li4en opit pove4e za gubite,lsdto i t.n.












КЛАСИЧЕСКИ ХАЛЮЦИНОГЕНИ

Към тази група принадлежат стотици природни и синтетични вещества, но у нас с известна популярност се ползват само няколко от тях. Всички те имат доста сходни ефекти, което се дължи на сходство в механизма им на действие. Класическите халюциногени активират рецепторите на серотонина в специфични неврони (ядрата на Рафе в средния мозък), които контролират мозъчната кора. Халюциногените се ценят от ограничен кръг “психонавти”, които общо взето добре ги познават, но повечето хора, които ги вземат, са изключително слабо информирани относно ефектите им и опасните последствия от употребата.

Диетиламидът на лизергиновата киселина (LSD) е най разпространеният халюциноген, известен у нас като трип. Той се появява на пазара под формата на малки парчета хартия, напоени с LSD, на които има отпечатана специфична рисунка (Че Гевара, петолъчка, велосипедист и пр.). Типичната халюциногенна доза е 100 микрограма, като едно парче хартия (един трип) обикновено съдържа 2 до 4 дози. Ефектът настъпва ? до 1 час след поглъщането и продължава няколко часа.

Псилоцибинът е алкалоид, който е намерен в десетки видове гъби. Псилоцибиновите гъби са разпространени почти по целия свят; у нас е най-популярна гъбката Psilocybe semilanceata, която расте в планините. Типичната доза е 10 – 20 гъбки, които съдържат около 10 милиграма псилоцибин. Продължителността на ефекта при поглъщане на гъбите (вкусът им не е особено приятен) е както при LSD.

Мескалинът е алкалоид, който се съдържа в няколко вида кактуси. Най-познат у нас е кактусът пейот (Lophophora williamsii), който може да се отглежда в домашни условия. Дозата мескалин, която предизвиква халюцинации, е около 400 милиграма, за което трябва да се изядат няколко кактусчета (или един голям). Вкусът на пейота е противно горчив. Ефектът продължава няколко часа.

Бромомескалинът (2С-В) е синтетичен продукт, много подобен на мескалина, който през последните години става все по-известен на Запад, в Русия, и е вероятно да се появи и у нас. Той се продава на таблетки; дозата е около 20 милиграма.

Диметилтриптаминът (DMT) се съдържа в някои широко разпространени видове треви и в кората на някои акации, откъдето може да бъде извлечен по доста сложен начин. Той не действа, когато е приет през устата, затова обикновено се пуши. Ефектът настъпва за минута-две и изчезва до половин час. Южноамериканските индианци умеят да приготвят коктейли от растения, съдържащи DMT, съчетани с други, които съдържат специфични инхибитори на моноаминоксидазата (ензима, който разгражда DMT). По този начин се получава халюциногенната напитка аяхуаска, която има отвратителен вкус, но действа около 2 до 5 часа. Напоследък подобни коктейли стават известни и у нас, като индианските растения се заместват успешно с местните им еквиваленти.

Халюциногенното преживяване често се определя като пътуване и неговото адекватно описание е изключително трудно – почти невъзможно. Пътуването може да бъде прекрасно и божествено, но може да бъде и ужасно, а понякога прекрасно и ужасно едновременно. Характерът на пътуването много силно зависи не само от приетата доза, но също така от характера и моментното настроение на конкретния човек, както и от обстановката.

При приемане на по-малки дози (примерно два пъти по-малки от указаните) ефектите обикновено се ограничават в засилване на възприятията: цветовете стават по-ярки, контурите на предметите се изострят, звуците се променят. Могат да се появят халюцинации при затворени очи, които представляват бързо променящи се ярки геометрични орнаменти, подобни на персийски килим. При употреба в типичните халюциногенни дози геометричните форми постепенно преминават в сложни сюрреалистични картини, които изтощително бързо се сменят. При отворени очи външният свят все още се възприема, но по един изключително странен начин. Звуците могат да се изкривят до неузнаваемост. Особено типична за LSD е появата на синестезии – звуците се миришат, цветовете се чуват и т. н. Настроението може да се колебае от възхищение до ужас, като понякога тези противоположни чувства се сливат в едно. При употреба на по-големи дози може да се стигне до пълно откъсване от околния свят и от усещанията за собственото тяло и човек може да се превърне в представите си в звезда, бог, камък, чудовище, амеба, атом...

Страничните ефекти по време на пътуването са слабо изразени (леко разширени зеници, повишен пулс) и не са опасни за здравето. При употреба на пейот и самодейни халюциногенни коктейли е възможно повръщане, най-вече заради отвратителния им вкус. Не е известно досега някой да е умрял от свръхдоза от изброените халюциногени.

Проблемите при употреба на халюциногени са изцяло от психологическо естество. Най-непосредствена е опасността от неадекватни действия, които могат да бъдат опасни за живота.

Специфично усложнение е т. нар. лошо пътуване, при което общият характер на преживяването е неприятен и даже ужасен (напр. в халюцинациите се появяват космати чудовища, които искат да ви изядат и т. н.). Лошото пътуване може да се случи и на най-опитния и подготвен психонавт, но е почти неизбежно, ако човек е нервен, напрегнат, намира се в неуютна обстановка, или има предразположеност към психози; в последния случай приемането на халюциноген може да извади наяве скрито психично заболяване. При лошо пътуване човек губи връзка с реалността и потъва напълно в своите кошмари. В такива случаи е важна помощта на един напълно трезвен човек (наричан втори пилот или бавачка), който с думи и докосване да помогне на пострадалия да се върне отново към реалността.

Обратният проблясък се състои във внезапното възобновяване на халюциногенните ефекти, което може да се случи дни, месеци и даже години след последното пътуване. Това странно явление все още няма обяснение; то може да се случи при емоционален стрес, след употреба на канабис, или даже при бързо преминаване от тъмно на светло. В типичните случаи обратният проблясък трае секунди или най-много минути и не е опасен. При хора, които са имали лошо пътуване обаче, обратните проблясъци могат да бъдат твърде чести, продължителни и мъчителни; тогава е необходима помощта на психиатър.

“Екстазът е тежка работа” – твърди един от най-известните психонавти. По тази причина употребата на халюциногени никога не е била особено масова. Те не предизвикват физическа зависимост, а психическата зависимост към тях е слаба. Малцина употребяват халюциногени повече от няколко пъти през целия си живот – обикновено употребата им се прекратява след първото лошо пътуване.

teenkopele
03-13-2007, 04:01
...все едно си на абсолютно непознато място... не 4е е неприятно, но определено е коварно......

Това ми се е случвало на сутринта, след брутално напиване предната вечер.
Трае 1 ден.

entrena
03-16-2007, 20:12
Poneje i az sym golqma merakliika da opitam LSD se porazrovih i porazpitah dosta hora.Otgovoryt beshe, che principno tozi narkotik se izpolzva za otvarqne na tretoto oko i vyobshte gradaciqta e golqma.. Ima hora, koito oshte ne sa se vyrnali ot Tam (ako ima vse pak nqkoi koito me razbira), v smisyl che sa malko nenormalni.. Za da probvam trqbva da porastna vse pak oshte dosta (az sym na 19).. i da mi se postabilizira psihikata.. shtoto vse pak sym oshte malko labilna, no hora sys zdrava psihika kazaha, che e otkacheno i neveroqtno.. No trqbva da si na priroda, a ne nqkade da se zatvorish.. zashtoto bilo opasno..Imam priqteli, koito hodiha na transa v Rodopite lqtoto i vzeha za pryv pyt, no te sa golemi (nad 30godishni), hora sys zdravo mislene, znaeshti kakvo pravqt i znaeshti kakvi mogat da bydat posledstviqta..
taka de .. shte pochakam
Principno tvyrdite narkotici ne sa za deca, vypreki che nikoi ne spazva pravilata.. haha.. shtoto i narkoticite si imat mqrka i trqbva da znaesh, da mojesh da se kontrolirash.. a ne da si nqkoe zle-nce i da ne znaesh kakvo stava okolo teb.. Trqbva s dve dumi vsichko da e pod kontrol i da znaem kakvo stava okolo nas.. i nai veche da vnimavame da ne vzemame bokluci(vypreki che 60% ot tova koeto se upotrebqva ne e vyobshte tova koeto si mislim!)
Leka vecher!
:D