PDA

View Full Version : Най-разпространените наркотици



08-30-2005, 16:50
GHB-Наркотик на насилието
Среща се в течна разтворима форма.Не се продава масово.Когато се употребиш,можеш да правиш каквото си поискаш...Основното свойство е загубата на памет.При мъйете действа няколко часа,за това време предимно се извършват престъпления,за които хората нямат спомен.Паметта се връща след около 2 седмици.След това някои хора отиват в полицията и си признават за странните спомени...В емоционално отношение употребилите показват неочаквана реакция,като стават гневни,враждебни и развиват еуфорична мания за величие.


DOM(STR)-Нещата пълзят
DOM е бил синтезиран и изпитан още през 1964 г. от Шулгин.Лятото на 1967 г. новият наркотик вече се разпространявал под уличното име STP. Експериментиралите твърдят: "Нещата пълзят,вълнуват се,изглеждат като набръчкани.Понякога на тавана се появява рисунка от точки,която се превръща в реални лица.Като цяло изглежда по-скоро забавно.Чувствам се весел,приятно възбуден." По-лоши халюционации има,ако се вземе доза по-голяма от 3мг.


DOET
DOET има изключително въздействие върху сетивата.Употребил:"Оглеждайки стаята,вийдаш всичко по-ново и значимо.При хранене съчетаването на вкусовете става по-гладко.При пляскане с ръце,имаш усещането,че пръстите ти се удрят по-силно.Въобще много приятно изживяване.При слушане на музика се чува по-чисто и по-хубаво.Други ефекти са бъбривост и невъзможност за концентрация."


2C-B-Усилвател за болка
При поглъщане ефектът настъпва бавно и продължава няколко часа.При смъркане действието настъпва много бързо и впечатляващо,но след това има много силна болка в носа.Болката от обикновена синина се засилва чак до непоносимост.2C-B се използва като усилвател и на сексуалните преживявания.Досега няма смъртни случаи или други усложнения след употребата му,но е забранен.


Екстъзи-MDA,MDMA и MDEA
MDA през 1910 г. е изпитван като средство за подтискане на апетита.Психологичните му ефекти обаче го правят неприлижим за това.MDMA е открит през 1913 г. от фирмата Merch.Изпозван е в американската армия и полиция като "дрога на истината".MDMA бил забравен докато за него не се сетил Шулгин.След като изпитал ефекта върху себе си,го показал на свой приятел психотерапевт.След това около 4000 психиатри започнали да използват наркотика в работата си.През 1984 г. MDMA се употребявал от студентите в САЩ,бил легален и се продавал по баровете.През 1985 г. се установило,че наркотика уврежда мозъка и има много други вредни ефекти.Забранен е навсякъде.Единствено политиката на Швейцария останала непоклатима и там до ден днешен MDMA се използва от психиатрите.
Експерти твърдят,че това,което се продава по улиците като Екстъзи (Ecstasy,E,XTC,MDM,M&M,Adam,yupie drug) често въобще не съдържа MDMA.Хората не правят разлика,но разлика има все пак в действието им.MDMA бил най-приятен.
Екстъзи подтиска усещането за страх.От него има много смъртни случаи,защото веществото обезводнява организма,а в същото време човека не изпитва никакво желание да пие вода..Следователно се стига до топлинен удар и смърт.


Фенфлурамин
В медицината го използват за убиване на апетита.В много големи дози предизвиква кикот,халюциониране и еуфория.После-депресия.Други неприятни ефекти-паника,гадене и диария.Фенфлураминът не е много разпространен,понеже употребата му даже в ниски дози води до почти пълно изчезване на либодото у жените и до импотентност у мъжете.Факт е,че това вещество е все още разрешено за употреба.


Poppers
Нещо течно,като лакочистител,но не точно.Вдишват се изпаренията.Държи се в шишенца.30 евро за стъкълце.Изживяването е като падане от кулата в "София Ленд".Действа за кратко,но неповторимо..Основният ефект е тотален релакс на мускулатурата.Увеличаване о на страстта и желанието за секс.Лесно запалимо вещество,което силно дразни кожата и лигавицата,ако попадне върху тях.


Метаамфетамин(Мет)
Опасен от специалистите като опасен и дори смъртоносен наркотик,който неможе да бъде предвиден.Известен е още като "скорост","лед" и "кристал".Също като кокаина действа възбуждащо на централната нервна система.Може да се пуши,смърка,инжектира или поглъща.
Обикновено е бял прах без мирис,горчив,лесно разтворим.Има го и под формата на кристали.Предизвиква ускорен пулс,вдига кръвното и провокира агресия.При редовна употреба довежда до психози като шизофренията,паранои придружени с неочаквани слухови и зрителни халюционации.Най опасната фаза на потребителите на мет,е когато наркомана не спи между 3 и 15 денонощия...Изпада в тежки параноидни състояния и има желание за още и още мет.В такива случаи наркомана е непредвидим и склонен към насилие.


Кетамин(Кети)
Силен вид метаамфетамин.Сервира се на прах или кристали и се смърка.У нас е 30 лв./грам.Действието може да доведе до 3-4 денонощия без сън.Усещанията за звук,допир и светлина са шеметни.При употреба сексът е много продължителен,но оргазмът бил "велик".Ако се взимат други медикаменти(приспивателни) ,за да се предизвика насилствено заспиване...се стига го голяма депресия.Търпи се малко и обикновено се посяга към друго,най-често антидепресант.И кръгът за затваря....


Статистика за България,2004 година
7083 употребяващи
2325 дилъри
4190 с канабис
2330 хероинови самоубийци
154 с кока
465 с амфетамини
36 загинали от предозиране

!!!Обикновено статистиката се умножава поне по 10,за да се получи нещо близко до реалността!!!

MaRiYa_86
08-30-2005, 16:52
Това по-горе бях аз,но докато го напиша регистрацията ми се е затворила :)
Четете.

az-f
08-31-2005, 10:11
ne iskam da floodq izli6no no tova prosto me izpla6i i me ostavi bez dumi

Black_Orchid
09-18-2005, 22:57
Хубава тема! На е плашеща!

marusha
09-19-2005, 14:33
hahah ebasi kefa... :twisted: hercozite sa pove4e ot dilarite ebasi :shock:

stasi_girl
09-22-2005, 10:09
temata e mn hubava!!! :)

morsmordre
09-24-2005, 15:57
temata e mn hubava!!! :)

Така е и трябва да бъде направена Важна :!:

09-25-2005, 00:55
Kakuv e izvoda ne vzimaite sinteti4ni narkotici(mnogo 4esto) :D :D :D

a-ShrooMKaLover
09-25-2005, 08:39
Какви са тия измишльотини тука ве. Мухахахахаха!


Кетамин(Кети)
Силен вид метаамфетамин.

Това е конска упойка бе братя, купува се от ветеринарен магазин за 15 лева два грама! Действа не повече от час, в който се чувствапш някак празен, сичко ти е далечно, глухо, чувстваш се неуязвим, вждаш много прецакано, като мъртво пиян и това е. При по-гоелми дози (100-150 мг) попадаш в така наречената К-дупка, като времето и пространството изчезват, луташ се в някаква реалност, в която няма нищо друго освен образи на различни предмети, аве лудница като цяло.


Метаамфетамин(Мет)

Това се пише без едното а: метамфетамин или метиламфетамин. В моя край му викат пико. И освен това е стимулант, не наркотик. Има огромна разлика!


Обикновено е бял прах без мирис,горчив,лесно разтворим.Има го и под формата на кристали.Предизвиква ускорен пулс,вдига кръвното и провокира агресия.При редовна употреба довежда до психози като шизофренията,паранои придружени с неочаквани слухови и зрителни халюционации.Най опасната фаза на потребителите на мет,е когато наркомана не спи между 3 и 15 денонощия...Изпада в тежки параноидни състояния и има желание за още и още мет.В такива случаи наркомана е непредвидим и склонен към насилие.

Това, обаче, си е напълно вярно. Аз по принцип не се чувствам склонен към насилие, ами по-скоро супер параноясал, чувстващ се нездраво стъпил на земята и именно поради тази причина амфетите не ме кефят. Истината е в гъбите!



Poppers
Нещо течно,като лакочистител,но не точно.

Хехехе, баси смешната работа, това алкилнитрит, използван за лечение на ангина в миналото, сега се намира по секс шоповете, използва се предимно от педерасите, щото отпуска разни неща отзад.




2C-B-Усилвател за болка

Пълна глупост! И освен това не е забранен в България. Има случаи на усложнения при предозиране с него, но нищо твърде тежко и опасно.


DOET
DOET има изключително въздействие върху сетивата.
Всички психеделици (по старо му халюсиногени) правят това, за това хората ги вземат. Е имат някой странични въздействия върху разсъдъка и емоциите (представете си да усещате крайностите на щастие, нещастие, страх, любов) и точно това ги прави толкова готини!


GHB-Наркотик на насилието

Да ве да, това се е използвало като сънотворно, точно пък насилие ще поражда, при положение, че хората са го вземали, за да заспят. Забранили са го поради зачестили случаи на кома поради предозиране с него.



Кой необразован ги шише тия неща ве. Четете www.erowid.org, там пише всичко и то систематизирано, с много описания на действието от потребители, научни изследвания, дозировки, снимки, обяснения, дори актуални за САЩ цени. Доста добри (и все пак не напълно изчерпателни) статии има в www.promena.org и в www.entheogen-bg.org
Друг добър сайт на английски е http://www.drugs-forum.com/

Ma тва трябва да е писано от някой балък-кука или от ония от агенцията по наркотичните вещества, дето нямат ни най малка представа, за какво става на въпрос.


Статистика за България,2004 година
7083 употребяващи
2325 дилъри
4190 с канабис
2330 хероинови самоубийци
154 с кока
465 с амфетамини
36 загинали от предозиране


Тия данни за България или за Каспичан са. Щот аз само в мойто градче (Русе) съм убеден, че употребяващите амфетамини са !!!ЗНАЧИТЕЛНО!!! повече. А то загиналите от предозиране, уточнено ли е дали предозирането е било със законни фармацевтики (често значително по-опасни, знам от личен опит), алкохол или с нещо незаконно.

Не че искам да се гадняря или да се фукам или нещо такова, просто споменавам факти, които са важни, защото хората не трябва да са заблудени. А вече кой какво ще прави със себе си си е отделен въпрос, просто фактите са си факти!

Инъче, че самата тема е важна, важна е. Ако някой има някакви въпроси, да пише - гледайте на мен като на ходещата енциклопедия по наркотичните въпроси в тоя форум с много семпли на реални вешества и случаи!

bebe`16
09-25-2005, 08:56
много добра тема евала :wink:

a-a-ShrooMka^f
09-25-2005, 11:07
abe dobra gluposti:P80% ot informaciqta e izmislena izob6to ne e vqrna:Pkak moje da smqtate nqkva si konska upoika za methaamphetamine:Pvii ludi li ste bre:Pi 2c-b e research chemical i ne e zabraneno v bg:Pmalee nakade otivame da ne sme naqsnu kvo pi6im:Ppone proverqvaite infoto det go postvate de....

02-24-2007, 08:55
temata e mn dobra ama ne vs napisano po-dore e vqrno ni6to vse pak ... trqbva da se napravi vajna :!: :!: :!: :!: :!: :!: [/b]

ooops
02-24-2007, 09:23
xax em to principno trqbva da e obratnoto am v bg sme xorica za tva :-D :D :D

HardcorE_AFA
02-24-2007, 10:11
най яката дрога е марихуаната и бонбоните който квото и да говори

HardcorE_AFA
02-24-2007, 10:13
най яката дрога е марихуаната и бонбоните който квото и да говори =D> така емного ясно...гепи ХАХАХА

ooops
02-24-2007, 10:13
xm abe probvai i dr i nqma taka da govori6 kazvam ot li4en opit
:-D :-D :-D

HardcorE_AFA
02-24-2007, 10:15
xm abe probvai i dr i nqma taka da govori6 kazvam ot li4en opit
:-D :-D :-Dхаха казваш го на неподходящия човек...друсала съм всичко което съшествува и което може да се намери в бг...всичко съм спряла защото вече и в болници седях...но марихуаната няма я спра за тва казвам от личен отит че те са най добрите

ooops
02-24-2007, 10:17
weed ae super 4uk ama edva li si drusala vs koeto moje da se nameri v bg neiska da se zaqjdam ama e nevuzmojno xax [-X [-X ](*,) :-D :-D :-D

Оле боже
02-24-2007, 12:14
Абе каква е тази тема ве?! Вие нормални ли сте?! Толкова глупости на едно място не бях чел... Предлагам модераторите да я бастисат, знам че на тях им е угодна, обаче има много малко общо с истината!

1. Заглавието - Най-разпространените наркотици... Незнам кое считаш за наркотик и кое не... Обаче като гледам изброените вещества не подбираш (не че не ми е ясно, че това е изкопирана статия от някой дето си няма никва представа от химия, камо ли от психоактивни вещества)... Обаче от тия вещества освен Екстазито (което по нашия пазар е на растояние от тук до луната от MDMA) и Метиламфетамина, другите са толкова разпространени, че направо бъка от тях... На всеки ъгъл (надявам се долавяте иронията)...
2. GHB - тука се наблюдаваше градация на глупостите... Кулминацията беше за 2-те седмици загуба на памет!
3. Кетамин - е кетамина е всичко друго, ама не и описаното там... Незнам какво са искали да напишат, ама са объркали понятията мнооого, ама мнооого лошо... Бих им се исмял в лицето... Това е твърдение тип - снегът е олекотена сол, която не е солена
4. Попърса е легален и значително по евтин от 30 евро... Някъде 2-3 пъти по-малко...
Има и други глупости... (Аз малко повтарям един пост дето имаше преди няколко мнения, ама все пак току виж някой се усети какви глупости са писани)...

LSD^Lady
02-24-2007, 13:12
Какви са тия измишльотини тука ве. Мухахахахаха!


Кетамин(Кети)
Силен вид метаамфетамин.

Това е конска упойка бе братя, купува се от ветеринарен магазин за 15 лева два грама! Действа не повече от час, в който се чувствапш някак празен, сичко ти е далечно, глухо, чувстваш се неуязвим, вждаш много прецакано, като мъртво пиян и това е. При по-гоелми дози (100-150 мг) попадаш в така наречената К-дупка, като времето и пространството изчезват, луташ се в някаква реалност, в която няма нищо друго освен образи на различни предмети, аве лудница като цяло.


Метаамфетамин(Мет)

Това се пише без едното а: метамфетамин или метиламфетамин. В моя край му викат пико. И освен това е стимулант, не наркотик. Има огромна разлика!


Обикновено е бял прах без мирис,горчив,лесно разтворим.Има го и под формата на кристали.Предизвиква ускорен пулс,вдига кръвното и провокира агресия.При редовна употреба довежда до психози като шизофренията,паранои придружени с неочаквани слухови и зрителни халюционации.Най опасната фаза на потребителите на мет,е когато наркомана не спи между 3 и 15 денонощия...Изпада в тежки параноидни състояния и има желание за още и още мет.В такива случаи наркомана е непредвидим и склонен към насилие.

Това, обаче, си е напълно вярно. Аз по принцип не се чувствам склонен към насилие, ами по-скоро супер параноясал, чувстващ се нездраво стъпил на земята и именно поради тази причина амфетите не ме кефят. Истината е в гъбите!



Poppers
Нещо течно,като лакочистител,но не точно.

Хехехе, баси смешната работа, това алкилнитрит, използван за лечение на ангина в миналото, сега се намира по секс шоповете, използва се предимно от педерасите, щото отпуска разни неща отзад.




2C-B-Усилвател за болка

Пълна глупост! И освен това не е забранен в България. Има случаи на усложнения при предозиране с него, но нищо твърде тежко и опасно.


DOET
DOET има изключително въздействие върху сетивата.
Всички психеделици (по старо му халюсиногени) правят това, за това хората ги вземат. Е имат някой странични въздействия върху разсъдъка и емоциите (представете си да усещате крайностите на щастие, нещастие, страх, любов) и точно това ги прави толкова готини!


GHB-Наркотик на насилието

Да ве да, това се е използвало като сънотворно, точно пък насилие ще поражда, при положение, че хората са го вземали, за да заспят. Забранили са го поради зачестили случаи на кома поради предозиране с него.



Кой необразован ги шише тия неща ве. Четете www.erowid.org, там пише всичко и то систематизирано, с много описания на действието от потребители, научни изследвания, дозировки, снимки, обяснения, дори актуални за САЩ цени. Доста добри (и все пак не напълно изчерпателни) статии има в www.promena.org и в www.entheogen-bg.org
Друг добър сайт на английски е http://www.drugs-forum.com/

Ma тва трябва да е писано от някой балък-кука или от ония от агенцията по наркотичните вещества, дето нямат ни най малка представа, за какво става на въпрос.


Статистика за България,2004 година
7083 употребяващи
2325 дилъри
4190 с канабис
2330 хероинови самоубийци
154 с кока
465 с амфетамини
36 загинали от предозиране


Тия данни за България или за Каспичан са. Щот аз само в мойто градче (Русе) съм убеден, че употребяващите амфетамини са !!!ЗНАЧИТЕЛНО!!! повече. А то загиналите от предозиране, уточнено ли е дали предозирането е било със законни фармацевтики (често значително по-опасни, знам от личен опит), алкохол или с нещо незаконно.

Не че искам да се гадняря или да се фукам или нещо такова, просто споменавам факти, които са важни, защото хората не трябва да са заблудени. А вече кой какво ще прави със себе си си е отделен въпрос, просто фактите са си факти!

Инъче, че самата тема е важна, важна е. Ако някой има някакви въпроси, да пише - гледайте на мен като на ходещата енциклопедия по наркотичните въпроси в тоя форум с много семпли на реални вешества и случаи!

Напълно те подкрепям !!!!!!!

theEXPLOITED
02-24-2007, 17:08
weed ae super 4uk ama edva li si drusala vs koeto moje da se nameri v bg neiska da se zaqjdam ama e nevuzmojno xax [-X [-X ](*,) :-D :-D :-DZA6TO SI TOLKOVA SIGUREN 4E E NEVAZMOJNO DA SI DRUSAL OT VS LAINA V BG I AZ SMEQ DA TVARDQ 4E SAM PROBVALA OT VS I TO MAI DOSTA SE POZABRAVIH S NQKOI NE6TA AMA SEGA VE4E VS E OK I MOGA DA TI KAJA 4EVS KOITO KAZVAT 4E TREVICATA E NAI QKA SA OTKRILI ISTINATA A 4E TI NE SI SAGLASEN OK-IMA VREME 6TE POJIVEE6 6TE VIDI6
8) VSI4KI VELIKI NE6TA TRQBVA DA SE QVQT PRED NAS V 4UDOVI6TNI MASKI ZA DA BADAT ZAPOMNENI 8)

02-24-2007, 18:12
Дъ Експоитед... Щом твърдиш, че си пробвала от всичко напиши ми едно списъче... После аз лично ще ти добавя поне още 20, които могат да се намерят в България... Като под намеря обаче не разбирам местния дилър случайно да се натъкне до тях... А пълната възможност (легални, нелегални лаборатории, търсене по гори, планини, поля и к'вот щеш се сещай, фармацефтични компании, ботанически градини, хора имащи в мазата си (от немай къде) запаси от подобни събстанции и така нататъка места).... Така че хич не ми се вярва да си пробвала и едно 5% от нещата дето могат да се намерят.... Съжалявам за назидателния тон :) , но просто ми се струва крайно нереалнои твърдението ти.

sWeEt_SeEd
02-24-2007, 18:28
хахах ,че имформацията е смешна-да смешна е ма все тая ,нека четат да се заблуждават хората,който иска да се образова знае как да го напрай от изброените сайтове... а това,че някои едва ли не се хвалят ,че са издрусали всичко дето съществува... е сори ама няма човек ,който може да се похвали с това...най-малкото защото има скрити вещества и предимно растения,които никога няма да ни станат понятни...не се знае дали изобщо ще разберем за тях някога :mrgreen: :smt006

IlLuSi0nS`
02-24-2007, 20:30
ebati idiot6tinata ei nai nervqt takiwa deto se praqt na mn razbira6ti puk ne znaqt i trewata kak miri6e sigurno..

ooops
02-24-2007, 21:33
bravos poslednite dve mneniq gi uvajavam i az tva kazvam absolutno e nevuzmojno da si izdrusal vs xaxxaxxa tva sa sme6ni gluposti na 4ovek koito izob6to ne e zapoznat s ne6tata :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

03-07-2007, 08:21
abe nai iako e da ebe6 na mnogo amfetka i bonboni s malko koz i alkoholec :smt008

niGGa
03-07-2007, 08:46
abe nai iako e da ebe6 na mnogo amfetka i bonboni s malko koz i alkoholec :smt008
последните 2-те се неутрализират взаимно в организма. Какъв е смисъла?
Мен пък ме дразни, че всеки намери нещо и го копне тука и се мисли за най-големия пичага. Даже тоя автора кво пише в 2-рия си пост, че той го е написал..Що не вземеш да напишеш нещо от личен опит, ами копираш мисли и наблюдения на някой ограничен ушев?

03-07-2007, 12:02
2C-B-Усилвател за болка
При поглъщане ефектът настъпва бавно и продължава няколко часа.При смъркане действието настъпва много бързо и впечатляващо,но след това има много силна болка в носа.Болката от обикновена синина се засилва чак до непоносимост.2C-B се използва като усилвател и на сексуалните преживявания.Досега няма смъртни случаи или други усложнения след употребата му,но е забранен.

глупости на търкалета..
1- 2СВ НЕ е забранен
2-няма никаква болка


ама кв ли се у4удвам, щом според автора

Статистика за България,2004 година
7083 употребяващи
2325 дилъри
4190 с канабис
2330 хероинови самоубийци
154 с кока
465 с амфетамини
зна4и е ясно, 4е той живее в някакъв илюзорен свят, щото
в която и да е гимназия в Бг има поне поне 465 на амфети
и докато амфетите са популярни като засвтовно,
то неща като 2СВ са редки като зъби от петел, ако ме разбирате,
в Бг надали има пове4е от 15 4овека, дето сме го пробвали,
а по света това вещество(синтети4ен фенилетиламин) тепърва по4ва да се популяризира и то поради факта 4е все още НЕ е забранено..

*WeEdYy*
03-07-2007, 14:35
статистиката е супер измислена на трябва по 10 да се умножи ами поне по 15-20 и повече, за да се получи реалната цифра

teenkopele
03-07-2007, 18:18
При мен най-разпространените са гъби и трева.

nikity_
03-27-2007, 20:30
XAXAAXAXAXAXAXAXax stiga ste pisali .... otivaite da praite shemi4ki, zavyrtete edna jonka, pyk toz det q e publikuval taz tema e nqkav pylen izpilenqk, ei troshi vzemi opitai nqkoi neshta nedei samo da 4etesh glupostite v toz net...nishto obshto nqma s realnostta. No bezsporno marata e nai-upotrebqvana pyk ne vidqh nishto za neq napisano xaguxgaxugaxg Vii prenebregvate li q we ?! da sa skaram xagxagxgaxggxaxg ari ari stiga tolkoz puuu gluposti !!!!!!!!!!!! ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

gengen
03-29-2007, 01:42
абе мноо се изкривяват нещата
от незнанието е всичко
:---)
а знанието се добива само по един начин
на собствен гръб
бавно
завинаги
но понякога се налага да го оставиш за малко

theEXPLOITED
03-29-2007, 06:29
абе мноо се изкривяват нещата
от незнанието е всичко
:---)
а знанието се добива само по един начин
на собствен гръб
бавно
завинаги
но понякога се налага да го оставиш за малко
EI PI4 MNOO SI PRAV NAPALNO SAM SAGLASNA S TEB 8)

stunkaaaaa
06-01-2015, 13:59
Първо най-разпространените наркотици от тези , които са изброени са само метамфетамина и екстази. ГХБ-гама хидрокси бутират, най-често в натриева сол натриев оксибат предизвиква преживявания много наподобяващи екстазито , за това се нарича течно екстази. Това не е никакъв наркотик на насилието, въобще не знам от къде ви е дошло. Параноя , точно при употребяване на психиделични вещества , се появява не само при приемането на високи дози , а и зависи от обстановката и настроението преди да си взел веществото. Екстазито е метилендиокси метамфетамин, МДМА , много често в хаповете се слагат и другите написани в темата като екстази МДА , МДЕА и т.н. Попърс -нещо като лакочистител , но не точно?????? КВа е тая глупост , нещо като лакочистител, нищо общо няма лакочистител , че и не точно. Попърса са алкил нитрити -бутилнитрит , амил нитрит , циклофексил нитрит и т.н. Метамфетамина не е известен като скорост , казано както е по принцип спийд , това е амфетамина, най-често във форма амфетамин сулфат. Метамфетамина, във хидрохлоридна форма се нарича пико , а Америка му викат мет, стъкло и т.н. Кетамин-много силен вид метамфетамин. Просто не знам от къде да почна , първо кетамина няма нищо общо като химическа структура и действие с мет. Кетамина е антидепресант , който не съм сигурен дали в България се използва, а също и като конска упойка. Няма видове метамфетамини, мета и другите от тоя клас екстази , амфетамин, ПМА, мескалин, фенетилалин и т.н. са химичен клас фенетиламини , някой от тях имат психиделични ефекти , други са стимуланти. Вземете малко по-точно пишете, кви са тия глупости. А, и другото -статистиката не е вярна , ама хич не е вярна. Само от мойто даскало от повече от 600 ученика, трева пушим половината, че и повече.