PDA

View Full Version : Проблеми с нета



Yordan88
08-30-2005, 17:58
Много често долу в десния ъгъл ми излиза един прозорец с надпис-Windows-virtual memory minimum too low.Някой може ли да ми каже какво означава това и как мога да го оправя,защото вече не ми зарежда сайтове,който пиша,а само тези които са запаметени.Днес си смених нет доставчика има ли това някакво значение?

Love_Pain
08-30-2005, 18:36
Не това няма значение-това значи ,че мястоторкоето е отредено от ПС-то ти за запаметяване на сайтовете,в които си влизал е запълнено. Отиди на Старт-Контролен панел-Облик и теми-Опции на папките-Изглед-Скрити файлове и папки- сложи точката пред Показвай скрити файлове и папки-ОК.
След това Моят компютър-Диск Це-Documents and Settings - избираш папката с твоите документи/например при мен е Лов Пейн-Local Settings-Temporary Internet Files - и триеш всичко каквото има в тази папка/разбира се без да изтриваш самата папка/ :)
След това по обратния начин Старт-контролен панел...
и слагаш точката на не показвай скритите файлове и папки.
Това е всичко, повтарай целата тая процедура през неколко седмици да речем,за да не се препълва виртуалната памет :)

Plamin
08-30-2005, 18:46
Taka.. popadnal si na to4niq 4ovek :lol:
ami tova moje da se opravi po sledniq na4in ako si na XP de... :
Desen buton na My Computer posle dava6 Properties
Tam ti izliza prozorec s nqkolko vuzmojnosti v gorniq krai i tam dava6 na Advancet i ima 3 edin pot drug butoni na koito pi6e Settings
Klika6 na nai gornoto Settings sled koeto se poqvqva nov prozorec. Na nego dava6 pak Advancet i v dolniq desen ugal ima buton4e Change
taka.. tam ima 2 kvadrat4eta v koito pi6e cifri..
1 e INITAL SIZE(MB) 2 MAXIMUM SIZE(MB) i tam oveli4ava6 tezi cifri koito vsu6tost sa MB
tova e posle OK OK i gotovo oveli4i gi malko s 100-200 ako ne se opravi gi oveli4i i vsi4ko 6te e nared
A ako ne si shvanal po-gornite mi redove moje6 da me nameri6 v mirc s nick UNAMENABLE` ili bez "`" :D
Aide 4ao pozdravi na vsi4ki :P

Plamin
08-30-2005, 18:52
Tova koeto napisa Love_Pain e su6to pravilno no vsi4ko tova stava i po po-lesen na4in koito e:
start--->control panel--->Networc and interner connection--->Internet options--->Posle izliza prozorec na koito ima razni buton4eta na teb ti trqa toq deto pi6e Delete files natiska6 go to 6te te pita mai ne6to dava6 yes ili ok tam kvoto e.. i si gotov :wink:

Yordan88
08-31-2005, 13:12
Много ви благодаря и на двамата.Тоя проблем ми е от много време :).Чао

мечтател
08-31-2005, 13:33
абе да ме извиняват мъдрите и изявени компаджии, ама виртуална памет знаете ли какво е бе? това е папка в компютъра, системна. тя се използва, ако оперативната памет не е достатъчна. демек имаш РАМ 256 МБ. но си пуснал 20 програми и имаш нужда да речем от 300 МБ оперативна памет. в този случай идва на помощ виртуалната памет. няма сега да ви обяснявам как точно работи. и ако РАМ-ът и виртуалната ти памет са трърде малко операционната ти система увеличава размера на виртуалната памет. а дали оператора има значение - отговори си сам.

machoka
08-31-2005, 20:40
Добър ден,

Съветите над мен бяха грешни. Могат да ти помогнат за нещо, но не по проблема.

Отваряш си Windows Explorer. Там щракаш с дясното копче на My Computer > Properties > Advanced > Settings (това, което е на Performance) > Advanced > Change

От там нагласяш на следния принцип:


оптимизация на виртуалната памет
Понеже оперативната памет никога не стига на Windows XP му се налага да ползва виртуална, която се намира върху твърдия диск. Когато някое по-лакомо за памет приложение пожелае повече Windows променя постоянно размера на тази памет, което води до нейното фрагментиране, и до по-ниската и производителност. За да предотвратите това първо забранете виртуалната памет от Control panel/System/Advanced/Performance Settings/Advanced/Virtual memory – Change и задайте стойности 0. След това рестартирайте и дефрагментирайте диска си (В My Computer щтракнете върху диска с десния бутон и изберете Properties – Tools/Defragment now). След дефрагментирането отидете там където се задава размера на виртуалната памет и задайте една и съща стойност за минималния и максималния и размер – тази стойност трябва да е около 2.5 пъти размера на оперативната ви памет ако тя е до 256 MB и 2 до 1.5 пъти ако имате повече.

Т.е. - ако паметта ти е 256 МБ, значи може да я направиш около 700, ако е повече - само 2 пъти повече ..

Ако има неясно, питай!

:wink: