PDA

View Full Version : Каква е ролята на мъжа и каква на жената в една връзка?



borche
08-30-2005, 23:14
Каква е ролята на мъжа и каква на жената в една връзка?

За мен мъжа е човек осугуряващ защита и каращ жената да се чувства ВИНАГИ на върха. Също така е човека, който вкарва респект във обстановката/където и да е/, а тя е човекът разведряващ връзката, придаващ сила и желание на мъжа да я пази от навлеци, както и фактор подобряващ егото на мъжа.

Вие как мислите?

Swinkenhoffer
08-30-2005, 23:23
ми в България специално на мъжа ролята му е да тегля по един кютек на жена си след като се прибере от пиянски вечеринки.
и, за да не се оплаква - да й купува гуменки за няколко лева.
а на жената - да търчи по Женския пазар и да купува на възлюбения си мезета за ракиджоса.
бе семейна идилия ... какво повече?
съвсем сериозно говоря. виждала съм много такива отношения между мъж и жена. за жалост.
а за нормалните случаи не мога да не се съглася с теб.

borche
08-30-2005, 23:32
ми в България специално на мъжа ролята му е да тегля по един кютек на жена си след като се прибере от пиянски вечеринки.
и, за да не се оплаква - да й купува гуменки за няколко лева.
а на жената - да търчи по Женския пазар и да купува на възлюбения си мезета за ракиджоса.
бе семейна идилия ... какво повече?
съвсем сериозно говоря. виждала съм много такива отношения между мъж и жена. за жалост.
а за нормалните случаи не мога да не се съглася с теб.

хм, за коя прослойка говориш? кютеците са отживелица... нека да кажа аз какво правя - когато купувам нещо на приятелката си го правя от сърце и гледам да е по-скъпо от нещата подарявани на масата хора, за да я накарам и по тзи начин да се чувства специална...

Swinkenhoffer
08-30-2005, 23:48
не говоря за катуна на Манго Джери от девети картофен пояс. виждала съм го в така наречената "средна класа" на интелигентни хора, която би трябвало да образува по-голямата част от населението на България. това съм го изпитвала и на собствения си гръб, макар и малко по-друг начин.
тва ми напомни за едно нещо ...
защо на италинката обувките й издържат няколко месеца, а на българката един? (ще кажеш, че италианските обувки са по-добри от наще ... правилно, ама не съвсем).
защото от ляво на италианката я държи мъжа й, а от дясно - любовника й.
а българката търчи с торбите, подгонена от пияния си мъж.
разбира се не във всички семейства се срещат такива работи, но ...
аз пък се почувствах вери спешъл, когато един авер ми подари глухарче, но си пролича, че го прави от сърце :D

santRi
08-31-2005, 05:32
Каква е ролята на мъжа и каква на жената в една връзка?

За мен мъжа е човек осугуряващ защита и каращ жената да се чувства ВИНАГИ на върха. Също така е човека, който вкарва респект във обстановката/където и да е/, а тя е човекът разведряващ връзката, придаващ сила и желание на мъжа да я пази от навлеци, както и фактор подобряващ егото на мъжа.

Вие как мислите?


NA 100000% sym syglasna s teb!Tova sa rolite na myja i jenata v edna normalna vryzka.Myjyt e oporata na vryzkata.Jenata se opira na nego i tyrsi zashtita kogato i e neobhodima.A tq ot svoq strana e tazi koqto vkarva intrigata za da mu e interesno na myja..e ne govorim za sapunen serial kadeto intrigata e dosta silna..govorq za malkite neshta v edna vrazka.I tova 4e jenata povdiga samo4uvstvieto na myja...mislq 4e si napylno prav.Kogato edin myj ima do sebe si krasiva jena se 4uvstva malko po-dobar ot priqtelite si naprimer (bilo to fizi4eski ili psihi4eski).tova e na podsyznatelno nivo ne se kontrolira no se useshta.A kogato myjyt ima samo4uvstvie vryzkata moje da se nare4e stabilna.Toi shte izpylnqva svoqta 4ast tq syshto i si4ko si e idiliq dokato nqkoi ot dvamata ne prekali v tazi igra :wink: :wink: :wink:

Грахче
08-31-2005, 06:40
както мъжът е опора на жената, така и тя на него. всеки знае на другия слабите места и е напълно нормално да си помагат, съветват, насърчават взаимно. не е в ничия полза да вкарва интриги във връзката им... не може ли просто хората да се обичат и да не гледат как да се прецакат взаимно? пък и съм срещала колкото и жени интригантки, толкова и мъже интриганти...връзката между тях ще се нарече стабилна не когато и двамата имат самочувствие, а когато и двамата се обичат и искат да са заедно. много е индивидуално да се говори за 'роли' в любовта, защото хора има всякакви, с различни характери. според мен старите разбирания, че мъжът/момчето трябва да олицетворява - власт, сила, твърдост, а жената/момичето - нежност, миловидност, интриги и лъжи, са пълни отживелици. В момента всичко е на кълбо,та... на кой каквото се падне :-)

santRi
08-31-2005, 06:57
Spored men tva 4e myjyt trqbva da e oporata e jenata da e nejna ne e otjivelica.i to v nikakav slu4ai.Kato si pomislim dori samo za fizi4eskiq aspekt na tezi roli.Jenata ne trqbva li da e po-krasivata nejnata grijlivata i tn...Ili myjyt da e nejniq (makar 4e dosta 4esto gi vijdame ve4e) Tq li trqbva da e silnata koqto kato vidi prepqtstvie kazva na myja "Otdrypni se tova e jenska rabota!"Tezi neshta sa ve4ni.V tova otnoshenie ne moje da se govori za otjivelici.Vsqka jena si me4tae za myj koito da q zakrilq da q zashtitava kogato trqbva.Vseki myj iska da ima do sebe si krasiva mila jena koqto da go obi4a.Tova e zalojeno vav vseki edin ot nas.Ne mojem da preobrashtame ili smesvame rolite na myja i jenata.Te sa to4no opredeleni i ve4ni!

zElEnA^mAsLiNkA
08-31-2005, 07:19
Ami ... 0tn06eniqta mislq 4e trqbva da sa ravn0st0ini! Vseki da uvajava p0l0vinkata si! Myjete trqva da se grijat za "p0ddryjkata" na jenata a jenata za "p0ddryjkata" na myja! Ami kf0t0 sym vidqla 0t maika mi se hubav0 e bil0! Tq se e razvela s ba6ta mi 06te kat0 sme bili malki n0 sega pr0dyljavat da p0ddyrjat vryzka i sa v mn d0bri 0tn06eniq! Maika mi i priqtelqt i nik0ga ne sa se karali ama nik0ga! Sedqt zaedn0 na masata rab0tqt prez denq i ve4er ... Idiliq ... mn zadrujn0! haha De da znam az ni6tu ne razbiram 0t 0tn06eniq :)