PDA

View Full Version : Проблем с акнето



Гост_01
08-31-2005, 10:08
Искам да ви питам за някакво решение на проблема с акнето - препарати, терапии, лечения? На 17 години съм, момче.

lady_p
08-31-2005, 10:44
Ami, ima nai-razli4ni kremove i preparati, az sym polzvala mnogo, no nai efikasni mai sa tezi na avon- Avon imat mngo preparati za akne!

08-31-2005, 12:31
Ami, ima nai-razli4ni kremove i preparati, az sym polzvala mnogo, no nai efikasni mai sa tezi na avon- Avon imat mngo preparati za akne!
na baba ti pranite ga6ti :evil: 99% ot mazilata na avoN koito sam izpolzvala ni6to ne pravat
probvai s piling

08-31-2005, 12:43
не знам за avon но има един препарат Zineryt(Зинерит) продава се в аптеките.верно че е малко скъпичък, но при мен имаше видими резултати само след около 3-4 дни.на който и да съм го препоръчвал винаги е оставал доволен

pinK_Baby
08-31-2005, 13:14
Ако имаш тежка форма на акне нищо друго няма да те оправи освен процедури при козметик!А и да не е пак е по-добре да ходиш там да ти почистват лицето,ако имаш възможност

TheDarkLady
08-31-2005, 13:19
Purvo triaa da otide6 na dermatolog za da vidi kakuv tip e kojata ti!Kakto vijda6 ne na vseki preparatite na pr.na AVON pomagat.Dermatologa nai dobre 6te ti opredeli!
Az imah drebni pup4ici po nosa i 4eloto i
na men li4no mnogo mi pomogna SEASON.Toi podsu6ava kojata i namaliava sekreciata.
Yspeh! :wink:

MaCeTo_
08-31-2005, 13:30
Мъжката кожа е съвсем различна от женската...
Докато не идеш на козметик,да ти каже какво да правиш,нема да стане...и аз разчитах на съвети от тук,от там,но слава Богу бързо се осъзнах и получих коренно различен и то професионален съвет.Най-добре е да питаш някой козметик.

wild{}baby
08-31-2005, 13:39
Най-добре отиди на кожен лекар да ти дадат нещо според твоя тип кожа :) Повярвай ми - това е най- добрият вариант :wink:

лилав потребител
08-31-2005, 14:08
Първо има супер много (повече от 20) теми за това.(ще има и второ) Не, че ми пречи да има още една или още 5 теми, но ще е полезно за теб да разгледаш и другите теми с другите мнения.В раздел 'козметика и диети' има много. За по лесно - почти най отгоре в ляво има разни екстри - ТЪРСЕНЕ, ПОТРЕБИТЕЛИ, ПОТРЕБИТЕЛСКИ ГРУПИ .... С лявото копче на мишката щракаш върху ТЪРСЕНЕ и ти се отваря търсачката - О!ЧУДО! Та там пак почти най отгоре пище търсете по думи и ти пишеш акне и после търси и ти намира 10 теми. после(след като си разгледал десетте теми) се връщаш(с бутончето НАЗАД примерно) пак на търсачката и пускаш да търси пъпки - още 10 теми. разглеждаш го, пак се връщаш и търсиш за papki(latinica). така и за acne. и накрая намиращ много теми на различни хора с проблеми като твоя!

стигнахме накрая до ВТОРОТО. Найсти pink_baby i thedarklady са прави. ако имаш много пъпки е задължително да отидеш на дерматолог или поне на козметик.ако е по лека форма на акне(5 малки пъпки на челото, 1 на брадичката, черни точки по носа..) също може да отидеш на дерматолог или на козметик но не е чак толкова задължително( желателно е ), но тогава може и да си се лекуваш сам вкъщи. Стигнах вече и до твоя въпрос за препаратите :lol: ( дълъг отговор, но си струва). Та като за начало трябва често да си миеш лицето, например с най обикновен сапун. след това се мажеш с кремчето,което си си купил.изброявам няколко
TEEN CLEAN - може да не си купиш цялата серия а само някои от мазилата(като мен) и пак помага. и много дечица са доволни, но все пак сама трябва да го изпробваш. на мен ми харесва. примерно може да си вземеш почистващ лосион-5.30лв и крем анти-акне - в една жълта тубичка като паста за зъби(не точно) той беше по малко от 5 лева.за тях мога и всичко от листовката да ти напиша ако искаш. мажеш се сутрин и вечер и за 3-4-5 дена си готов(после продължаваш да се мажеш за да не се появят пак пъпки).Доволна съм
ACNE ACTIVE OUT - това не съм го ползвала, но много приятели са ми го хвалили. Включително и в този форум доста от дечицата пишат че са го ползвали и са доволни... 100% помагало ... но това са техни думи и не твърдя със сигурност че е така. не че ако аз ти кажа че помага ще ми повярваш де ... купи си каквото сам си решиш, аз само изброявам :lol:
От много хора съм чувала че и по обикновенни неща помагат. например може да отидеш в аптеката и да питаш за антибактериален крем или нещо подобно(против пъпки) - обикновенно има само един без точно определена марка ами примерно бяла кутиика и със синичко пише " акне крем" или нещо подобно. те струват по 1.60, 1.80 .. сложи го 2 лева. може да си вземеш "Антибактериален лосион ХРИСТИНА" - струва 1.80лв, но е хубав.

Както казаха на всеки ми помага различно нещо. Моя съвет е да поразгледаш и другите теми, защото там са писали повече хора и има изброени и други препарати. Ако те мързи пробвай teen clean или acne active out 8)

Дано поне ми прочетеш писанията, че станаха множко и ще се сцепя от яд ако след две минути някой модер ти заключи или изтрие темата.Успех и от мен :P

bOnBoneTka
08-31-2005, 14:29
Mazila protiv pypki ima hilqdi. Moje6 da potro6i6 sumati pari za avon za lepten i za neznam si kakvi drugi firmi. Nai mnogo da stane taka 4e da si sysipe6 kojata za tova nai dobre otidi pri li4niq si lekar i si vzemi telon4e za dermatolog. Otidi pri nego toi 6te te pregleda i 6te ti kaje koe 6te e nai dobroto za tvoqta koja. Ina4e moje6 profilakti4no v ky6ti da si pravi6 po4istva6ti maski... Probvai tazi ako iska6 - reje6 edna filiq hlqb i na neq maje6 kiselo mlqko ama debeli4ko. Sled kato popie vodata ot kiseloto mlqko v hlqba i stane po gysto si go maje6 po liceto. Stoi6 okolo 30min- 1 4as s tova na liceto zavisi kolko byrzo zasyhne i sled tova si mie6 liceto sys hladka voda.
Drigoto e parna banq- vzima6 edna tendjara slaga6 q da zavri slaga6 laika v neq. SLed tova q dyrpa6 ot kotlona vzima6 edna kyrpa slaga6 si q nad glavata i se nadvesva6 nad tendjarata taka 4e ot nikyde da ne ti vliza vyzduh i stoi6 okolo 10-15 minuti
sled tova moje6 da si napravi6 piling maska ili prosto da si iztyrka6 liceto s kyrpi4ka.
Aide uspeh i dano se prebori6 s teq gadove "papkite" :)

sladka_blondi
08-31-2005, 18:27
Ami ili otidi na kozmetik ili si kupi Lepten,koi znae moje i da ti pomogne.

Exilia
08-31-2005, 21:38
Ami ili otidi na kozmetik ili si kupi Lepten,koi znae moje i da ti pomogne.
Лептена не помага, познавам хора които си хвърлиха парите на вятъра с това нещо и ефект нямаше никакъв. Първо по-добре момчето да иде на дерматолог и после да си купува разни мазила и да ходи по козметици :roll:

09-20-2005, 07:06
KOITO ISKA DA SE IZBAVI OT AKNETO DA SI KUPUVA "ZINERIT" VE4E 6 MESEC SAM S NEGO P1PKA NE MI E IZLQZLO ZA 4 5 DENA TI MAHA P1PKITE

09-22-2005, 08:26
Обръщам се към последния "Гост". Човек ти чете ли какви странични действия има това лекарство!!! 6 МЕСЕЦААА!!! Братче това само дерматолог трябва да ти го изпише.