PDA

View Full Version : Moderated by ^npocTo^a3^f^:Майка ми има раничка на шийката..



Mukaa
08-31-2005, 22:48
Priqteli molq vi pomognete mi ! Mnogo mi e muchno .. plache mi se... Maikami ima neshto na shiikata na matkata i sega shte zaminava za Sofiq v petuk za da se lekuva..Mnogo q e strah i plache..;( Misli si che shte umre..a ima nqkakva ranichka na shiikata na matkata i ot nashiq grad sa q pratili v sofiq...Tq e golqma panika i sega postoqnno si sedi vkushti i samo leji i gleda bez da govori mnogo..Drazni me che postoqnno si misli che shte umre..! Daje vchera mi kaza ''Mama ako umra nqma da se qdosvash nali'' ;(( Plakah mnogo zashtoto bez maika si nqma da moga da jiveq! Kakva moje da e tazi ranichka na shiikata na matkata? Molq vi priqteli pomognete mi che nz kakvo da pravq! V petuk trqbva da zamine sa Sofiq i tam shte i pravqt izsledvaniq..i trqbva posle 2 sedmici da chaka za da vide rezultatat.. A tq prez tiq dve sedmici pak shte plache i shte si misli loshi neshta..!! Pologne te mi..kajete kakvo moje da e..ili pone kakvo predpolagate che shte e...Samo kato si pomislq che na mama shte i stane neshto[da ne dava gospod] shte umra i az! ;((

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 7 от правилника!
Благодаря!

Exilia
08-31-2005, 23:11
От раничка на шийката на матката не се умира. Операцията е бърза, но периода на възстановяване е дълъг. Понякога се получават усложнения но те са рядкост. Спокойно, майка ти ще си е жива и здрава :wink:

amy lee
08-31-2005, 23:19
споко бе. няма да умре, от тфа не се умира

liony-baby
09-01-2005, 07:29
спокойно, от това не се умира.
пък и гинеколога е трябвало да и обясни за какво става дума.
то всъщност не знам дали се води точно операция, но да го приемем като такава. протича по следния начин - пъхат ти нещо дълго (не знам как се казва), което накрая е с лазер и ти горят раничката. доколкото знам доста боли. после докато заздравее те тъпчат с някакви като тампони отдолу, и на известно време ги сменят. мисля, че и някакви лекарства се изписват, но в това вече не съм сигурна. доста е гадничко и болезнено. много зависи и от това, кога е открита раничката. колкото по-рано, толкова по-добре, т.е по-малка е и по-малко боли. после след това няма да може да прави секс месец и половина, или два. но това е трябвало да и го обясни гинеколога. не мисля, че има място за паника. така, че я успокой. една моя приятелка имаше същия проблем, но сега вече всичко е наред :)

adult
09-01-2005, 20:09
Важно е да се определи каква точно е раничката. Открива се с изследване на цитонамазка, която показва съответната група- ПАП 1,2,3 или 4, като 3 и 4 се водят рискови, поради наличие на ракови клетки. Важно е да се лекува бързо и навреме. Можеш да прочетеш повече тук:
http://www.bg-mamma.com/contents.php?id=655