PDA

View Full Version : Чалгата,която май ни е в кръвта



Eleonora
09-01-2005, 11:21
:arrow: http://www.komentari.com/web/modules.php?name=News&file=article&sid=204

eXoti4nia
09-01-2005, 11:42
Е надявам се това да е затворило устите на всички които мислят че чалгата не е музика, не е стил, не е начин на живот за някой хора. А точно обратното и доказва че чалгата е много над някой "изпълнения" :twisted:

Disorder
09-01-2005, 12:16
Оххх мили мои чалга фенове, изгубих си времето докато прочета тази статия, но така и така вече го направих, да взема поне да изкажа мнение. Та първо искам да поздравя Eleonora, браво че си разбрала смисъла на написаното, понеже имаше някои малко по-сложни думички в нея, които за съжаление повечето фенове на чалгата не биха разбрали. Но това не е обвинение, не го приемайте като такова, просто наистина интелектуалното ниво на чалга-почитателите не е особено високо и те не блестят с кой знае колко добър и предирчив вкус. Явно за вас не е от значение че в главите ви се наливат все старите текстове, само че с наскоро открадната мелодия. То и без друго повечето чалгари са тинейджъри или хора с основно образование. Но както и да е, щом вие намирате особено дълбок смисъл в песен чиито текст се състои от точно 5 думи повтаряни многократно така да бъде-слушайте я. Докато четях статията останах с впечатление, че чалгата е една онеправдана музика - уж много хубава, а незаслужено отхвърляна. Е само че май не се споменава особено обстойно, че единствено което продава тези изпълнители е тяхната визия. Кажете ми колко чалга изпълнители знаете без силикон по себе си или друга хирургична намеса? И за какво е всичко това ако наистина имат толкова добри гласови способности? Просто в България е така - визията продава(Както и връзките с Митьо - Пайнера). Защо масово се слуша чалга? Защото са малко хората които могат или искат да намерят смисъла в някой друг стил, изискващ малко повече сиво вещество. Защото чалгата е комерс и именно това е нейното предназначение - да се продава. Не е важно качеството, а количеството. Защото не си даваме сметка, че вървим накъдето ни бутат точно като стадо с овце и защото за повечето средноинтелигентни българи е много по-приятно да гледат полуголи момичета с незавидни гласови данни, отколкото да слушат стойностна музика изпълнявана от недотам пищни певци. Аиде със здраве... слушайте си чалгата и се радваите, че не осъзнавате собственото си падение.

Tedka-Medka
09-01-2005, 12:25
чалга SUXXxxXXxx!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hate chalga!

Eleonora
09-01-2005, 12:29
Оххх мили мои чалга фенове, изгубих си времето докато прочета тази статия, но така и така вече го направих, да взема поне да изкажа мнение. Та първо искам да поздравя Eleonora, браво че си разбрала смисъла на написаното, понеже имаше някои малко по-сложни думички в нея, които за съжаление повечето фенове на чалгата не биха разбрали. Но това не е обвинение, не го приемайте като такова, просто наистина интелектуалното ниво на чалга-почитателите не е особено високо и те не блестят с кой знае колко добър и предирчив вкус. Явно за вас не е от значение че в главите ви се наливат все старите текстове, само че с наскоро открадната мелодия. То и без друго повечето чалгари са тинейджъри или хора с основно образование. Но както и да е, щом вие намирате особено дълбок смисъл в песен чиито текст се състои от точно 5 думи повтаряни многократно така да бъде-слушайте я. Докато четях статията останах с впечатление, че чалгата е една онеправдана музика - уж много хубава, а незаслужено отхвърляна. Е само че май не се споменава особено обстойно, че единствено което продава тези изпълнители е тяхната визия. Кажете ми колко чалга изпълнители знаете без силикон по себе си или друга хирургична намеса? И за какво е всичко това ако наистина имат толкова добри гласови способности? Просто в България е така - визията продава(Както и връзките с Митьо - Пайнера). Защо масово се слуша чалга? Защото са малко хората които могат или искат да намерят смисъла в някой друг стил, изискващ малко повече сиво вещество. Защото чалгата е комерс и именно това е нейното предназначение - да се продава. Не е важно качеството, а количеството. Защото не си даваме сметка, че вървим накъдето ни бутат точно като стадо с овце и защото за повечето средноинтелигентни българи е много по-приятно да гледат полуголи момичета с незавидни гласови данни, отколкото да слушат стойностна музика изпълнявана от недотам пищни певци. Аиде със здраве... слушайте си чалгата и се радваите, че не осъзнавате собственото си падение.Може би си малко прав,но да не си мислиш,че всички метъли са интелетентни и какво...Стадо овце...хахха добре.Аз просто дадох тема на която да размишлявате,така че са излишни пак тъпите спораве -Чалга ими нещо друго :!:

Disorder
09-01-2005, 12:47
О не, не това не е спор чалгата или нещо друго, то и без това почти всичко друго е по-добро от нея :lol: :lol: (извинете ама не се стърпях просто, в кръвта ми е да съм иронична) И освен това никъде не съм споменавала досега че всички метъли или каквито и да било други фенове са 100% умни. Винаги има изключения, въпросът е че докато при метъла не особено интелигентните хора са изключение, то при чалгата такова са хората със образование над средното.
:twisted: Peace

Sinister_Doll
09-01-2005, 13:06
Na vas, 4algata vi e v kruvta, vtoro mnenie nqma. No na istinskata muzika, 4algata i e v krakata... (Nqma da si pravq truda da kazvam koq muzika opredelqm kato istinska, za6toto ne stava duma samo za edin stil.) Abe, az ne razbiram za6to nqkoi hora (vkl i az) se opitvat da obqsnqvat na 4alga po4itatelite why the fuck taq "muzika" smurdi ot kilometri! Prosto ve4e nqmam jelanie da se zanimavam. Neka si slu6at selqniite, da si tancuvat na ku4ecite, da zatupqvat s vseki izminal den i s dve dumi da si vur6at tipi4nite 4algarski gluposti! Ne shvanahte li, 4e te ne ni razbirat! Te razbirat ot "6to ne si svali6 fanelkata morq6ka, az 6te ti pokaja moyta sinq prz6ka!" Vse edno si govorim sus stenata. 4alga suxx, OK i kvo ot tva... Ayde ostavete taq 4algarska tema, za da si ostane 4algarska! Ne se zanimavayte, bre pi4ove! Nema smisul!

funktool
09-01-2005, 13:07
Е надявам се това да е затворило устите на всички които мислят че чалгата не е музика, не е стил, не е начин на живот за някой хора. А точно обратното и доказва че чалгата е много над някой "изпълнения" :twisted:

Нищо не може да ми затвори устата за тая гнусна помия наречена чалга(a.k.a. поп-фолк)!!! Не знам какъв кеф прави на човек да отиде на чалга, да се напие като свиня, да крещи по масите и да издава някви странни варварски звуци, да се сбие с някой? Или какъв кеф им прави на момичетата също да се напият да викат, да се качват по масите с токчета и къси поли, за да се харесат на някой? Това е жалко и е символ на ниска култура. Чалгата е проста музика. И е еднообразна, във всяка една песен се пее за нещастна любов, повечето от изпълнителките не знаят колко е 2 + 2, но просто духат хубаво и за това са "звезди". И я ми кажи над кои "изпълнения" е чалгата? Над кой стил музика?! Чалгата е най-долу от всички и трябва да се тъпче възможно най-много!!! Иначе за съжаление от тази повърня се печели най-много, защото сме много прост народ. :cry: НО чалгата скоро ще омръзне и ще се премахне, все пак това е някво гнусно течение. И между другото нямам нищо против чалгарите, защото имам много познати, които слушат чалга. Е че има турбо прости същества има и ще има, но някой са нормални. Че чалгата е проста, проста е. Айде със здраве! :)

ZveRcheTo-f
09-01-2005, 13:16
A be jiveem na Balkanite i badete sigurni che chalgata ni e v kravta.shtom milioni hora q slushat znachi tq e godna za slushane.Az naprimer ne moga da opnasqm rock,metul i takiva podobni no ne gi pluq.Vsqka muzika si ima svoite slushateli.Az lichno ne sam fenka na chalgata..Fenka sam na hip-hop`a i h0use..ama si i slusham chalga to si zavisi ot nastroenieto i ot kompaniqta...taka che...

GLeZoRanA
09-01-2005, 13:21
Е надявам се това да е затворило устите на всички които мислят че чалгата не е музика, не е стил, не е начин на живот за някой хора. А точно обратното и доказва че чалгата е много над някой "изпълнения" :twisted:

Нищо не може да ми затвори устата за тая гнусна помия наречена чалга(a.k.a. поп-фолк)!!! Не знам какъв кеф прави на човек да отиде на чалга, да се напие като свиня, да крещи по масите и да издава някви странни варварски звуци, да се сбие с някой? Или какъв кеф им прави на момичетата също да се напият да викат, да се качват по масите с токчета и къси поли, за да се харесат на някой? Това е жалко и е символ на ниска култура. Чалгата е проста музика. И е еднообразна, във всяка една песен се пее за нещастна любов, повечето от изпълнителките не знаят колко е 2 + 2, но просто духат хубаво и за това са "звезди". И я ми кажи над кои "изпълнения" е чалгата? Над кой стил музика?! Чалгата е най-долу от всички и трябва да се тъпче възможно най-много!!! Иначе за съжаление от тази повърня се печели най-много, защото сме много прост народ. :cry: НО чалгата скоро ще омръзне и ще се премахне, все пак това е някво гнусно течение. И между другото нямам нищо против чалгарите, защото имам много познати, които слушат чалга. Е че има турбо прости същества има и ще има, но някой са нормални. Че чалгата е проста, проста е. Айде със здраве! :) 6tom e pomiq ne slu6ai nikoi ne e karan na sila da q slu6a na koito ne mu haresva da ne q slu6a i da ostavi mira tiq deto q slu6at .... vseki ima pravo da si slu6a kakvoto mu du6a iska

carl_Fx3
09-01-2005, 13:22
Vsi4ki 4algari miri6at na rakiq i kebap4eta......pojelavam im vsi4ko nai hubavo....:) Az predpo4itam da ne se razbivam na 4alga a sybota i nedelq da melq domati na selo :)

carl_Fx3
09-01-2005, 13:25
lo6oto e 4e v BG 4algata ti se natrapva na sila ot vsqko zavedenie, vseki reis i vsqka gnusna 15 godi6na gnusla re6ila da slu6a 4alga! E i za tva si ima re6enie - za tova hodq na zala :) Muxaxaxaxa


P.S. Boi...boi....pak boi...i vinagi boi :twisted:

amy lee
09-01-2005, 17:18
Na vas, 4algata vi e v kruvta, vtoro mnenie nqma. No na istinskata muzika, 4algata i e v krakata... (Nqma da si pravq truda da kazvam koq muzika opredelqm kato istinska, za6toto ne stava duma samo za edin stil.) Abe, az ne razbiram za6to nqkoi hora (vkl i az) se opitvat da obqsnqvat na 4alga po4itatelite why the fuck taq "muzika" smurdi ot kilometri! Prosto ve4e nqmam jelanie da se zanimavam. Neka si slu6at selqniite, da si tancuvat na ku4ecite, da zatupqvat s vseki izminal den i s dve dumi da si vur6at tipi4nite 4algarski gluposti! Ne shvanahte li, 4e te ne ni razbirat! Te razbirat ot "6to ne si svali6 fanelkata morq6ka, az 6te ti pokaja moyta sinq prz6ka!" Vse edno si govorim sus stenata. 4alga suxx, OK i kvo ot tva... Ayde ostavete taq 4algarska tema, za da si ostane 4algarska! Ne se zanimavayte, bre pi4ove! Nema smisul!ае права си:)да изтъпяват, кфо ни грее:)

Swinkenhoffer
09-01-2005, 17:34
аман от вас, ве!!!
писна ми само за чалга да чета. заврете си я сещате се къде.
слушайте фолк и трайте. стига вече. само едно и също ...

Eleonora
09-01-2005, 17:45
ni6to ne kazvam Ebati 4oVek da kaje ne6to i vie 6te go izadete s parcalite,a pak za edin link napravo...mnogo se nervite be.Znam verno do izvestna steopen e gadno tva 4e nasiakade,ot siaka dupka se 4uva 4algiata.Ama tva e bratko,koito ne tarpi da bega barzo :D :D :D

amy lee
09-01-2005, 18:05
що ти не бегаш бе, плиткоумноуууу :evil:

techCandy
09-01-2005, 19:48
Оххх мили мои чалга фенове, изгубих си времето докато прочета тази статия, но така и така вече го направих, да взема поне да изкажа мнение. Та първо искам да поздравя Eleonora, браво че си разбрала смисъла на написаното, понеже имаше някои малко по-сложни думички в нея, които за съжаление повечето фенове на чалгата не биха разбрали. Но това не е обвинение, не го приемайте като такова, просто наистина интелектуалното ниво на чалга-почитателите не е особено високо и те не блестят с кой знае колко добър и предирчив вкус. Явно за вас не е от значение че в главите ви се наливат все старите текстове, само че с наскоро открадната мелодия. То и без друго повечето чалгари са тинейджъри или хора с основно образование. Но както и да е, щом вие намирате особено дълбок смисъл в песен чиито текст се състои от точно 5 думи повтаряни многократно така да бъде-слушайте я. Докато четях статията останах с впечатление, че чалгата е една онеправдана музика - уж много хубава, а незаслужено отхвърляна. Е само че май не се споменава особено обстойно, че единствено което продава тези изпълнители е тяхната визия. Кажете ми колко чалга изпълнители знаете без силикон по себе си или друга хирургична намеса? И за какво е всичко това ако наистина имат толкова добри гласови способности? Просто в България е така - визията продава(Както и връзките с Митьо - Пайнера). Защо масово се слуша чалга? Защото са малко хората които могат или искат да намерят смисъла в някой друг стил, изискващ малко повече сиво вещество. Защото чалгата е комерс и именно това е нейното предназначение - да се продава. Не е важно качеството, а количеството. Защото не си даваме сметка, че вървим накъдето ни бутат точно като стадо с овце и защото за повечето средноинтелигентни българи е много по-приятно да гледат полуголи момичета с незавидни гласови данни, отколкото да слушат стойностна музика изпълнявана от недотам пищни певци. Аиде със здраве... слушайте си чалгата и се радваите, че не осъзнавате собственото си падение.
Toва, което каза е много точно разбира се. Нямаше да
те цитирам, ако нямаше какво да добавя. Но аз имам. В стаята беше, правилно казано, че не само чалгарките привличат с визия, но същото и западните изпълнители. Само че, аз не съм върла анти- чалгарка, аз съм против всякакъв комерс, и против логиката на стадото. Т.е. когато казвам, че не слушам чалга, това означава, че не слушам и западна чалга. И не разбирам хората които слушат например Бритни, но иначе не слушат чалга. Естествено ще се намери някой, който да каже, че слушам американска чалга, и че е невъзможно. И разбира се че е, само че за да не слушам изобщо какъвто и да е вид чалгия, тряя да си правя музиката сама. Слушам това, което не се слуша чак толкова зверски масово, защото ми се ще да съм над тълпата. Продължавам да твърдя с пълна сила, че който слуша чалгия е прост. И кой каквото ще да казва, това за мене е неоспорим факт. Не е възможно да се подмокряш от удоволствие когато чуеш торбалан кючек примерно. Все си мисля, това за не знам кой път го казвам вече, е че целта е по някаъв начин да се обогатяваш, от това, което правиш, слушаш, четеш и т.н. И моя въпрос е какво може да допринесе за тази велика цел, подобна музика, или може би аз съм в грешка....

SeXy^GiRl
09-01-2005, 20:57
Не разбирам какво ви харесва в чалгата. Мен всички песни са ми еднакви. Пее се за абсолютно едно и също без никакъв смисъл

09-01-2005, 21:04
Готина статийка.

DespaiR
09-01-2005, 21:34
А ве стига вече ве ше му еба майката тва сяка втора тема в тоя раздел е за чалгата писна ми вече. Ебал съм я в чалгата съм я ебал които квот иска да слуша ясно е че чалгата е куха и затъпява ама няма нужда да правиме се нови и нови теми

mary_jane_666
09-01-2005, 22:29
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Canar
09-02-2005, 00:03
Няма смисъл да се залъгваме и от комплексарски мнения...ЧАЛГАТА НИ Е В КРЪВТАнякои я харесват повече(като мен),други още повече(като гаджето) трети "не я харесват" или "мразят",но и тези трети като са на 3 водки и скачат на дансинга под изпълнението на Азис...така че...за Чалгата...по-добре е от гръцко турско,сръбско(може би защото мразя да слушам чужда реч!)

Доколкото изтъпяването...най-много се изтъпява от Метала,после от Рока и след това от чалгата!

THE_GANGSTA_GIRL
09-02-2005, 01:50
Всичко което исках аз да кажа по темата Disorder, Sinister_Doll и funktool вече са го казали, така че твърдо заставам зад тяхното мнение:!:

Sinister_Doll
09-02-2005, 09:16
Няма смисъл да се залъгваме и от комплексарски мнения...ЧАЛГАТА НИ Е В КРЪВТАнякои я харесват повече(като мен),други още повече(като гаджето) трети "не я харесват" или "мразят",но и тези трети като са на 3 водки и скачат на дансинга под изпълнението на Азис...така че...за Чалгата...по-добре е от гръцко турско,сръбско(може би защото мразя да слушам чужда реч!)

Доколкото изтъпяването...най-много се изтъпява от Метала,после от Рока и след това от чалгата! Po princip nqma6e da se obajdam, ama tva me drazni nay- mn ot vsi4ko! Az mrazq 4algata i kavetata det si mi gi slojila sa napulno izli6ni! Na tri vodki, ne ska4am da tancuvam na mangala Azo, a ska4am da biq 4algari! Az sum prinudena da slu6am 4alga ot po4ti vsqko zavedenie, ta sum naqsno! A ti kolko metul par4eta si 4ula, 2- 3??? Kak puk go izmisli tva, 4e ot metul i nay- malkoto ot rock se zatupqvalo? Izvadi si beliq mercedes ot mozuka za da vidi6 kvi gluposti pi6e6, MA! Za6to se zatupqva ot metula, a? 6e mi kaje6 li? 6tot se pee za "iskam da te imam tazi noooo6t!" ili "Za6to me ostavi, taka me boooooliiii!" i genialnata rima, prisustva6ta vuv sqka klasi4eska 4algiq "Kolko te obi4am, cql jivot sled teb 6te ti4am!" Za tva li se pee v metula, a? NE! Teq gluposti gi ima samo v 4algata, deto na teb ne ti e samo v kruvta, mi mozuka ti e propit ot mazna 4algiq i misli6 kato bavnorazviva6ta se s obrazovanie do treti klas, to4no kato lubimite ti izpulniteli Azis, Desislava, Gergana i nz si koq!!! YOU SUCK! Nedey da govori6 kato si nqma6 i ponqtie za tva, koeto komentira6! Ostani si s elementarnata muzika, povurhnostnite i na momenti sme6ni i jalki textove i pateti4nite izpulnite! Zarovi se v pomiq!

Swinkenhoffer
09-02-2005, 09:30
Няма смисъл да се залъгваме и от комплексарски мнения...ЧАЛГАТА НИ Е В КРЪВТАнякои я харесват повече(като мен),други още повече(като гаджето) трети "не я харесват" или "мразят",но и тези трети като са на 3 водки и скачат на дансинга под изпълнението на Азис...така че...за Чалгата...по-добре е от гръцко турско,сръбско(може би защото мразя да слушам чужда реч!)

Доколкото изтъпяването...най-много се изтъпява от Метала,после от Рока и след това от чалгата!

абе ти да не си http://forum.himmania.com/style_emoticons/default/icon_bduh.gif
пхахахахахаха

Barbarona
09-02-2005, 10:56
Васил Милчев
15.05.2003 г.
А коя дата сме днес деца? - 02.09.2005...сами се сещайте колко мнооооого нещата са се променили...
"В света в момента има един единствен критерий за оценка на стойността на един или друг стил. Това са независимите класации ...Те се съставят на база на продажбите, броя излъчвания по радиостанции и телевизии..." А дали авторът е чувал за така наречените платени ротации...и за това, че един клип за да бъде завъртян по Mtv са платени доста парички по тоя повод...в резултат на това той става хит => заема челните места в класациите => за това дали един продукт е стойностен или не не може да се съди само по това колко си пъти е излъчван по телевизии и радиостанции. Същото важи и за чалгата.
" На първо място, неоспорим факт е, че най-печелившата българска музикална компания в момента е "Пайнер", която издава предимно поп-фолк.."
С оглед на западналия като цяло музикален пазар в България, смятам, че това да си на неговия "връх" не се брои за чак такъв успех...това, че си най-отгоре на нещо жалко, което е в окаяно състояние..не те прави добър и не означава, че продукцията ти е толкоз стойностна...
"...потребителят се спира на поп-фолка. Допълнителен интересен факт е, че това се случва в Интернет - която все още не е всеобщо разпространена среда и се ползва предимно от по-интелигентни хора..."
Вече отбелязахме, че статията е доста старичка => и това доказателство в полза на тази "музика" отпада...Интернет ползват вече всички...той е достояние на всякакви хора...не само на по-интелигентните..а колкото до портала mp3-bg.com - там има само бг музика и много ясно, че чалгата ще заема водеща роля..то друга бг музика има ли изобщо..така че и това отпада:)
"На първо място, по изразни средства, използвани за привличане на аудитория, чалга-клиповете по телевизията, ползват почти идентични мотиви с изпълнителите на MTV. В момента основен такъв мотив са голотиите и зле прикритата еротика...."
Ми не съвсем..моля ви не може да сравняваме голия задник на Азис, зле прикрит с червена рокличка..да речем с визията която предлага Mtv..някак си не става...клиповете нямат нищо общо...освен смях друго не предизвикват в мен..:)
"Цеца Величкович събра 100 хиляди души в Белград. Лепа Брена преди десетина година напълни стадион "Васил Левски" до пръсване..."
Ок, ама те какво общо има с родната чалгия не мога да разбера..май нищо => отпада:)
"Очевидно ако се приложат обективни и единни критерии, поп-фолкът не би трябвало да бъде отричан и отхвърлян, и анатемосван. Който иска, естествено може да не го слуша."
Хехе и как ще стане това..
Влизаш в таксито - чалга, в дискотеката - чалга , в кафето - чалга..
"Не съвсем удачните практики на този стил са си налице и те не могат да бъдат отречени. Най-забележителната от тях вероятно е тази, че едни и също парчета и мелодии се въртят на няколко различни балкански езика, и човек започва да се чуди откъде е оригиналът. И кой от кого е копирал. .."
Първо въртят се на два езика на оригиналния - гръцки, сръбски или какъвто и да е там и на български..и не, думата не е "копирал", а откраднал..има гооооляма разлика..второто е дори подсъдимо..тъпо е да се възползваш от чуждия труд, което е още един минус за нашата "любима" чалгия:)
" Но има една приказка, че на чалгаджиите всъщност изобщо не им "дреме" .."
Що ще им дреме нали на тях си им е готино..дори в момента от нейде до слуха ми долита чалга (баси човек не може дори на отворен прозорец да стои)..тормоз от всякъде.:(Чалгарите са НЕ толерантни към вкуса на другите и това е ФАКТ.
Статията е слаба и това си личи...
И последно да добавя в тази тема мненията опровергаващи това, че чалгата ни е в кръвта са повече, от колко защитниците и..последното може само да ме радва..:))))

Canar
09-02-2005, 11:31
Няма смисъл да се залъгваме и от комплексарски мнения...ЧАЛГАТА НИ Е В КРЪВТАнякои я харесват повече(като мен),други още повече(като гаджето) трети "не я харесват" или "мразят",но и тези трети като са на 3 водки и скачат на дансинга под изпълнението на Азис...така че...за Чалгата...по-добре е от гръцко турско,сръбско(може би защото мразя да слушам чужда реч!)

Доколкото изтъпяването...най-много се изтъпява от Метала,после от Рока и след това от чалгата! Po princip nqma6e da se obajdam, ama tva me drazni nay- mn ot vsi4ko! Az mrazq 4algata i kavetata det si mi gi slojila sa napulno izli6ni! Na tri vodki, ne ska4am da tancuvam na mangala Azo, a ska4am da biq 4algari! Az sum prinudena da slu6am 4alga ot po4ti vsqko zavedenie, ta sum naqsno! A ti kolko metul par4eta si 4ula, 2- 3??? Kak puk go izmisli tva, 4e ot metul i nay- malkoto ot rock se zatupqvalo? Izvadi si beliq mercedes ot mozuka za da vidi6 kvi gluposti pi6e6, MA! Za6to se zatupqva ot metula, a? 6e mi kaje6 li? 6tot se pee za "iskam da te imam tazi noooo6t!" ili "Za6to me ostavi, taka me boooooliiii!" i genialnata rima, prisustva6ta vuv sqka klasi4eska 4algiq "Kolko te obi4am, cql jivot sled teb 6te ti4am!" Za tva li se pee v metula, a? NE! Teq gluposti gi ima samo v 4algata, deto na teb ne ti e samo v kruvta, mi mozuka ti e propit ot mazna 4algiq i misli6 kato bavnorazviva6ta se s obrazovanie do treti klas, to4no kato lubimite ti izpulniteli Azis, Desislava, Gergana i nz si koq!!! YOU SUCK! Nedey da govori6 kato si nqma6 i ponqtie za tva, koeto komentira6! Ostani si s elementarnata muzika, povurhnostnite i na momenti sme6ni i jalki textove i pateti4nite izpulnite! Zarovi se v pomiq!

Наистина си жалка...и освен това съм МЪЖ,и не ме наричай МА ако обичаш!Освен това ако обичаш пиши на кирилица,защото тази латиница е много дразнеща...
Та по темата...слушал съм повече метал изпълнения от знайни и незнайни групи...повече от колкото можеш да си представиш ходил съм на концерти и в крайна сметка остановявам едно...от метала ме заболява главата!Иначе текстовете са много яки на метал изпълненията...но една такава песен трябва да я чуеш 10 пъти за да разбереш какво казват...защото шумът който издават(немога да го нарека музика) е противен!
А за чалгата...може да няма разнообразие...но поне е поносимо и е мелодично!И ти недей да говориш толкова като не знаеш и не разбираш!И аз не харесвам мазните цигани и турци като започнат да ми пеят някво(направо ми идва да ги гръмна)....аз харесвам омерената чалга...а не "твойте баджаци цели козунаци.." и тем подобни тъпотий!

Sinister_Doll
09-02-2005, 11:50
Няма смисъл да се залъгваме и от комплексарски мнения...ЧАЛГАТА НИ Е В КРЪВТАнякои я харесват повече(като мен),други още повече(като гаджето) трети "не я харесват" или "мразят",но и тези трети като са на 3 водки и скачат на дансинга под изпълнението на Азис...така че...за Чалгата...по-добре е от гръцко турско,сръбско(може би защото мразя да слушам чужда реч!)

Доколкото изтъпяването...най-много се изтъпява от Метала,после от Рока и след това от чалгата! Po princip nqma6e da se obajdam, ama tva me drazni nay- mn ot vsi4ko! Az mrazq 4algata i kavetata det si mi gi slojila sa napulno izli6ni! Na tri vodki, ne ska4am da tancuvam na mangala Azo, a ska4am da biq 4algari! Az sum prinudena da slu6am 4alga ot po4ti vsqko zavedenie, ta sum naqsno! A ti kolko metul par4eta si 4ula, 2- 3??? Kak puk go izmisli tva, 4e ot metul i nay- malkoto ot rock se zatupqvalo? Izvadi si beliq mercedes ot mozuka za da vidi6 kvi gluposti pi6e6, MA! Za6to se zatupqva ot metula, a? 6e mi kaje6 li? 6tot se pee za "iskam da te imam tazi noooo6t!" ili "Za6to me ostavi, taka me boooooliiii!" i genialnata rima, prisustva6ta vuv sqka klasi4eska 4algiq "Kolko te obi4am, cql jivot sled teb 6te ti4am!" Za tva li se pee v metula, a? NE! Teq gluposti gi ima samo v 4algata, deto na teb ne ti e samo v kruvta, mi mozuka ti e propit ot mazna 4algiq i misli6 kato bavnorazviva6ta se s obrazovanie do treti klas, to4no kato lubimite ti izpulniteli Azis, Desislava, Gergana i nz si koq!!! YOU SUCK! Nedey da govori6 kato si nqma6 i ponqtie za tva, koeto komentira6! Ostani si s elementarnata muzika, povurhnostnite i na momenti sme6ni i jalki textove i pateti4nite izpulnite! Zarovi se v pomiq!

Наистина си жалка...и освен това съм МЪЖ,и не ме наричай МА ако обичаш!Освен това ако обичаш пиши на кирилица,защото тази латиница е много дразнеща...
Та по темата...слушал съм повече метал изпълнения от знайни и незнайни групи...повече от колкото можеш да си представиш ходил съм на концерти и в крайна сметка остановявам едно...от метала ме заболява главата!Иначе текстовете са много яки на метал изпълненията...но една такава песен трябва да я чуеш 10 пъти за да разбереш какво казват...защото шумът който издават(немога да го нарека музика) е противен!
А за чалгата...може да няма разнообразие...но поне е поносимо и е мелодично!И ти недей да говориш толкова като не знаеш и не разбираш!И аз не харесвам мазните цигани и турци като започнат да ми пеят някво(направо ми идва да ги гръмна)....аз харесвам омерената чалга...а не "твойте баджаци цели козунаци.." и тем подобни тъпотий!

Ne, ne obi4am. Ne mi se pi6e na kirilica. WOW, i na koi koncerti si hodil? Mn mi e interesno. Kakto kazah, glavata te boli ot beliq mercedes i tez 4erveni domati, deto gi ima6 vmesto mozuk. Na men protivna mi e 4algata i po4ti vsi4ko, v koeto nqma jica. Mn e melodi4na da... Melodi4na tuk, melodi4na v Gurciq, v Surbiq...

Barbarona
09-02-2005, 12:50
...слушал съм повече метал изпълнения от знайни и незнайни групи...повече от колкото можеш да си представиш ходил съм на концерти и в крайна сметка остановявам едно...от метала ме заболява главата!шумът който издават(немога да го нарека музика) е противен!...
Ми, бате явно си доста мазохистично настроен към себе си, щом след като те боли главата и шумът, който не можеш да наречеш музика, ти в противен пак си хвърлил доста време и усилия в изследването на знайни и незнайни метъл групи. Кат не те кефи нещо не се занимаваш с него...просто е..:P:P

Disorder
09-02-2005, 13:06
Хахаха осъзнавате ли скъпи чалга фенове, че досега по темата тотално ви обориха, а вашите мнения не бяха точно разумни или съдържащи убедителни доводи :) Радвам се да видя колко сте патетични и как не можете да отстоявате позициите си :) ... Което потвърждава повечето мнения на чалга противниците :)

09-02-2005, 13:06
тцтцтцтцтцтцт

1. Чалгари - Адски ограничени хора, разсъждаващи повърхностно на нещата и не гледат нищо друго освен купона.
2. Метъли - Нечистоплътни индивиди, пак разсъждаващи повърхностно, които гледат само да се накъркат, та да могат да викат свободно "МЕТААААААЛ!!!!", "Имооортааааааал!!!"
3. Пънкове - Деградета, с адски грозна външност. Най-често надрусани и пияни. В повечето случаи не знаят къде се намират и какво правят. Единственото, което им е в устата е "Анаааркииии!!!" "Хаооооос!!!" "Fuck Poliiiiiiceeee!!!" "Oi oi oi!!!"
4. Рапъри - Пак - деградета. Заслепени от блясъка на ланците и гангстерския живот, който никога няма да водят, тези индивиди се смятат за прекалено корави и силни и са доста отворени. Пак, единственото нещо, което им трябва е да се напушат, напят и да идат да се разбият на някой негърски ритъм. Да не говорим, че речникът им е от зле по-зле. Най-често срещани фрази и думи: "Копеле", "Брато", "Братле", "Брааат", "Меен", "Ей така."
5. Хардкораджии - :shock: тука направо няма за какво да си говорим. Съчетайте горните субкултури и получавате средностатистическия български кораджия. Зле.

Извод - субкултурите не струват.
Подизвод - вие сте зле, щом спорите за такива лайна.
Ааааай!

Disorder
09-02-2005, 14:24
тцтцтцтцтцтцт

1. Чалгари - Адски ограничени хора, разсъждаващи повърхностно на нещата и не гледат нищо друго освен купона.
2. Метъли - Нечистоплътни индивиди, пак разсъждаващи повърхностно, които гледат само да се накъркат, та да могат да викат свободно "МЕТААААААЛ!!!!", "Имооортааааааал!!!"
3. Пънкове - Деградета, с адски грозна външност. Най-често надрусани и пияни. В повечето случаи не знаят къде се намират и какво правят. Единственото, което им е в устата е "Анаааркииии!!!" "Хаооооос!!!" "Fuck Poliiiiiiceeee!!!" "Oi oi oi!!!"
4. Рапъри - Пак - деградета. Заслепени от блясъка на ланците и гангстерския живот, който никога няма да водят, тези индивиди се смятат за прекалено корави и силни и са доста отворени. Пак, единственото нещо, което им трябва е да се напушат, напят и да идат да се разбият на някой негърски ритъм. Да не говорим, че речникът им е от зле по-зле. Най-често срещани фрази и думи: "Копеле", "Брато", "Братле", "Брааат", "Меен", "Ей така."
5. Хардкораджии - :shock: тука направо няма за какво да си говорим. Съчетайте горните субкултури и получавате средностатистическия български кораджия. Зле.

Извод - субкултурите не струват.
Подизвод - вие сте зле, щом спорите за такива лайна.
Ааааай!
Тука ми лъха на някакъв комплекс, но не знам какво точно те кара да опитваш винаги да си над останалите... Мания, нарцисизъм или просто психично отклонение :twisted:
Та исках да те питам ти каква музика слушаш? Или от сега да предположа че не е нито една от горе изброените. Колкото и глупаво да се изказаха досега чалгарите, те поне опитваха да отстояват нещо? Обаче ти какво отстояваш освен пълно пренебрежение към всичко и всички не ми е ясно. Хубаво е да не искаш да си като другите, но в случая звучиш по-скоро смешно отколкото оригинално. Айде със здраве

09-02-2005, 14:29
Disorder, az predpolagam, 4e samo prostosmurtnite se zanimavat s muzika. Toy e nad tezi ne6ta...

Sinister_Doll
09-02-2005, 14:30
tova bqh az : )

09-02-2005, 15:14
тцтцтцтцтцтцт

1. Чалгари - Адски ограничени хора, разсъждаващи повърхностно на нещата и не гледат нищо друго освен купона.
2. Метъли - Нечистоплътни индивиди, пак разсъждаващи повърхностно, които гледат само да се накъркат, та да могат да викат свободно "МЕТААААААЛ!!!!", "Имооортааааааал!!!"
3. Пънкове - Деградета, с адски грозна външност. Най-често надрусани и пияни. В повечето случаи не знаят къде се намират и какво правят. Единственото, което им е в устата е "Анаааркииии!!!" "Хаооооос!!!" "Fuck Poliiiiiiceeee!!!" "Oi oi oi!!!"
4. Рапъри - Пак - деградета. Заслепени от блясъка на ланците и гангстерския живот, който никога няма да водят, тези индивиди се смятат за прекалено корави и силни и са доста отворени. Пак, единственото нещо, което им трябва е да се напушат, напят и да идат да се разбият на някой негърски ритъм. Да не говорим, че речникът им е от зле по-зле. Най-често срещани фрази и думи: "Копеле", "Брато", "Братле", "Брааат", "Меен", "Ей така."
5. Хардкораджии - :shock: тука направо няма за какво да си говорим. Съчетайте горните субкултури и получавате средностатистическия български кораджия. Зле.

Извод - субкултурите не струват.
Подизвод - вие сте зле, щом спорите за такива лайна.
Ааааай!
Тука ми лъха на някакъв комплекс, но не знам какво точно те кара да опитваш винаги да си над останалите... Мания, нарцисизъм или просто психично отклонение :twisted:
Та исках да те питам ти каква музика слушаш? Или от сега да предположа че не е нито една от горе изброените. Колкото и глупаво да се изказаха досега чалгарите, те поне опитваха да отстояват нещо? Обаче ти какво отстояваш освен пълно пренебрежение към всичко и всички не ми е ясно. Хубаво е да не искаш да си като другите, но в случая звучиш по-скоро смешно отколкото оригинално. Айде със здраве
На против. Слушам точно метъл, рап, пънк, ой и хардкор + малко джаз и класическа музика. Просто познавам субкултурите и знам, че са зле. Аз не се наемам да се слагам в някви рамки. Аз съм си аз, т.е. велик. А на мене ми писна да ме питате що се мисля за велик. Не е комплекс не е нарцисизъм. Просто съм такъв, а вие не сте. Или просто ми е кеф да ви гледам как се ядосвате на простотиите ми. :mrgreen: Айй не със здраве!

Sinister_Doll
09-02-2005, 15:36
Da, ne e narcisizum, egocentrizum e. Razlika golqma...

Canar
09-02-2005, 17:37
Та да отговоря на един въпрос по-горе бил съм на метал концерти защото имам мн приятели метали както и рапари както и пънкове(въпреки че те са малко) иначе за чалгата няма смисъл да спорим защото в крайна сметка аз ще продължа да си слушам чалга и всичко Българско(включително и народна музика която също харесвам) а вие също си слушайте каквото ви е на душа...айде със здраве 8)

09-03-2005, 09:25
Da, ne e narcisizum, egocentrizum e. Razlika golqma...
А според мене си е чиста проба тъпизъм. :lol: АЗ СЪМ ВЕЛИК Аз СЪМ ВЕЛИК, ма не ме питайте защо, дори и аз не знам 8) .

Sinister_Doll
09-03-2005, 09:51
Da, ne e narcisizum, egocentrizum e. Razlika golqma...
А според мене си е чиста проба тъпизъм. :lol: АЗ СЪМ ВЕЛИК Аз СЪМ ВЕЛИК, ма не ме питайте защо, дори и аз не знам 8) .

Heh, ti trqbva da si popadal i na razni dr postove. Tvurdi, 4e e Gospod... Mislq, 4e ima seriozna nujda ot pomo6t.

09-03-2005, 10:18
ГУРЕТИ В АДЪ НИВЕРНИЦИ!!!

Passion^Desire
09-03-2005, 10:48
Njamam ni6to protiv tozi vid muzika...Drugo e ne6toto,koeto me pritesnqva.Naskoro stanah svidetel na tova kak edno detence na 3-4 godini naj-mnogo pee6e s cqlo gyrlo naj-vulgarnata 4algiq,koqto sym 4uvala...v sledva6tiq moment estestveno ti idva pyrvo da obvini6 rodititelite.Ama to kato se zamisli6 izob6to za kakvo ob6testvo govorim kato po vsqko vreme na denono6tieto vseki moje da si pusne q Planeta,q nqkoq podobna i da gleda takiva ne6ta koito daje i na xxl trudno biha mogli da se vidqt,nito e krasivo,nito e priqtno.Moje sexa da prodava,ama to vsqko ne6to si ima granici

Sinister_Doll
09-03-2005, 10:59
http://s.deviantart.com/styles/blank.png

09-04-2005, 16:44
Njamam ni6to protiv tozi vid muzika...Drugo e ne6toto,koeto me pritesnqva.Naskoro stanah svidetel na tova kak edno detence na 3-4 godini naj-mnogo pee6e s cqlo gyrlo naj-vulgarnata 4algiq,koqto sym 4uvala...v sledva6tiq moment estestveno ti idva pyrvo da obvini6 rodititelite.Ama to kato se zamisli6 izob6to za kakvo ob6testvo govorim kato po vsqko vreme na denono6tieto vseki moje da si pusne q Planeta,q nqkoq podobna i da gleda takiva ne6ta koito daje i na xxl trudno biha mogli da se vidqt,nito e krasivo,nito e priqtno.Moje sexa da prodava,ama to vsqko ne6to si ima granici
Нищо им нема на малките, нали и те трябва да знаят, днеска бях в една циганска махала и две кучета се праскаха на улицата и два мангалчета ама няма как да са били над 3 годишни и едното вика гледай ги тея как се чукат :lol: . А по въпроса за планета ви препоръчвам да гледате клипа на тони стораро - за една жена :wink: много як клип и много добре направен :D иначе твае ебати тъпата телевизия снощи се бехме събрали коч-компанийка на сварка и не пуснаха една свена песен само некви пирин фолк и радомирки.

Emk0
09-04-2005, 17:04
Phihihi i niii vinagi kat cakame svara slushame planetata i teq narodni pesni dopulnitelno izostrqt naprejenieto:)

09-04-2005, 17:08
Phihihi i niii vinagi kat cakame svara slushame planetata i teq narodni pesni dopulnitelno izostrqt naprejenieto:)
Бате се едно у некоя механа сме се събрали :lol: .

amy lee
09-04-2005, 20:55
Няма смисъл да се залъгваме и от комплексарски мнения...ЧАЛГАТА НИ Е В КРЪВТАнякои я харесват повече(като мен),други още повече(като гаджето) трети "не я харесват" или "мразят",но и тези трети като са на 3 водки и скачат на дансинга под изпълнението на Азис...така че...за Чалгата...по-добре е от гръцко турско,сръбско(може би защото мразя да слушам чужда реч!)

Доколкото изтъпяването...най-много се изтъпява от Метала,после от Рока и след това от чалгата! колко си тъп/а не е истина. МЕТЪЛА Е ТЕЧЕНИЕ В РОКА. ПЪНКА СЪЩО Е РОК. РОКА НЕ Е САМО ЕЛВИС ПРЕСЛИ БЕ ДЕБА! и кфо се затъпява от метъла бе? ебала съм му майката(с вибратор) ма не познавам един тъп метъл бе. а ти колко си тъп/а си пролича по тфа, че дори явно не знаеш, че метъла не е рок. деба тъпите ограничени хора, ебах му майката! и деба и кат съм пияна не танцувам на гнусната чалга деба. ебах му мозъка дет си

Marieta
09-04-2005, 23:34
2. Метъли - Нечистоплътни индивиди, пак разсъждаващи повърхностно, които гледат само да се накъркат, та да могат да викат свободно "МЕТААААААЛ!!!!", "Имооортааааааал!!!"
3. Пънкове - Деградета, с адски грозна външност. Най-често надрусани и пияни. В повечето случаи не знаят къде се намират и какво правят. Единственото, което им е в устата е "Анаааркииии!!!" "Хаооооос!!!" "Fuck Poliiiiiiceeee!!!" "Oi oi oi!!!"Skupo moe mom4ence, az ne znam na kolko godinki si, no kogato Megadeth peeha: PEACE SELLS, BUT WHO'S BUYIN' ti sus sigurnost dori ne si bil planiran da se rodi6... Kogato IRON MAIDEN peeha v za6tita na amerikanskite indianci puk o6te po-malko... Ta ne znam dali takiva...mmm "individi" kakto gi nari4a6 ti sa to4no takiva za kakvito gi misli6... Poneje az sum ot staroto pokolenie heavy metal-i 6te ti kaja edno ne6to na u6ence: vseki, koito mraze6e da se kupe, hode6e sus skusani dunki, nesresan, murliav i s podronva6t avtoriteta na metalite vun6en vid biva6e nabit i pozorno izgonen ot tezi sredi... Za razlika ot razni psevdo muzikanti v mnogo ot pesnite na metal bandite moje6 da 4ue6 socialno angajirani tekstove... ako ima6 dostatu4no poznania po angliiski da si gi prevede6 razbira se... Kaji mi, molia, koi drug stil ne samo v rock-a, no vaob6te v muzikalno otno6enie tretira naboleli problemi kato prostituciata, maloletni, koito hodiat s orujie v u4ili6te i ubivat sau4enicite si, narkotici, voina i t.n.? Da si 4ul slu4aino za drug takuv stil? Az ne! Za6to ne vzeme6 da 4ue6 ne6to predi da govori6? Imam predvid da go 4ue6, a ne prosto da go slu6a6 i da ti vliza prez ednoto, a da izliza prez drugoto uho? Prosto v heavy metal-a ne se pee samo za lubov, zvezdi, rozovi suni6ta, koito se prevru6tat v deistvitelnost... Jivota e gadna ku4ka i tezi grupi peyat to4no za tova... I kolkoto po-rano go osuznae6... tolkova po-dobre za teb! Romeo i Julieta su6testvuvat samo v tvorbata na Shakespeare... za sujalenie... Jivota e gaden, jivota SUCKS, jivota e NASTY! Kofti, no istina! A az 6te ti preporu4am ne6to... Vzemi da se obrazova6... Ne si misli, 4e sega tuk sedi edna tupa metalka, koyato osven metal drugo ne slu6a... Slu6a, slu6a... znae koi e Wagner, koi e Mozart... ama znae i koi sa Metallica... no mai ti ne znae6 koi sa... Prevedi si pesni4ki kato ONE ili kato ENTER SADMAN... ima kakvo da nau4i6 ot tezi pesni, pri tova mnoooogo kakvo da nau4i6, za6toto po vsi4ko li4i, 4e ima6 seriozna dupka v muzikalnata si ob6ta kultura!
A... kolkoto do PUNK-a... mi 4e to tova e kultura, be moito mom4e, ne stava vapros samo za muzika tuk... ama mai i tova ne ti e mnogo yasno... no sled vsi4ko, koeto si napisal ne bi triabvalo da me u4udva, 4e tova ne ti e izvestno!!!!
Sujaliavam za otklonenieto ot temata... prosto iskah da raziasnia ne6to na neprosvetenite, koito izglejda sa pove4e otkolkoto si mislia... za sujalenie... no za tova imam nujda ot mnogo pove4e vreme i ujasno mnogo miasto!

09-05-2005, 09:03
Aееей чакай малко. Аз нямам нищо против метъла и пънка като музика. Просто това са стилове, без които музиката нямаше да я има такава каквато е. Просто моят кратък анализ беше за ФЕНОВЕТЕ на този тип музика. Не говоря за това какви са били преди. Говоря за това какви са сега. Бях на UNION FEST, където просто ми се повръщаше от индивидите присъстващи там. Повечето метъли наистина смърдяха там и бяха пияни. Същото беше и с пънковете и с кораджиите. Аз това не го виждам за първи път, това което съм написал е изцяло впечатлението което са ми оставили поддържниците на тази музика. А иначе не се безпокой слушам достатъчно неща за да давам мнение.

DeSiTy
09-05-2005, 15:06
abe hora i 4algata e stil kakto vsi4ki dr.vseki slu6a tva koeto mu haresva ama v kraina smetka kato sedne6 na masa s kompaniq i si qde6 qdeneto i si pie6 pieneto malko ne vurvi da se slu6a primerno metul ne mislite li?Naistina e vqrno 4e 4algata e v kruvta ni,neizbejno e
:wink: :roll: :lol:

09-05-2005, 15:33
На тъпите селяни чалгата им е в кръвта...Мдам..

09-05-2005, 21:52
Aееей чакай малко. Аз нямам нищо против метъла и пънка като музика. Просто това са стилове, без които музиката нямаше да я има такава каквато е. Просто моят кратък анализ беше за ФЕНОВЕТЕ на този тип музика. Не говоря за това какви са били преди. Говоря за това какви са сега. Бях на UNION FEST, където просто ми се повръщаше от индивидите присъстващи там. Повечето метъли наистина смърдяха там и бяха пияни. Същото беше и с пънковете и с кораджиите. Аз това не го виждам за първи път, това което съм написал е изцяло впечатлението което са ми оставили поддържниците на тази музика. А иначе не се безпокой слушам достатъчно неща за да давам мнение.Ami da ti kaja az samata sum metal-ka i go priemam mnogo li4no, po prostata pri4ina, 4e se kupia po dva puti na den... ne mi e priatno niakoi da kazva, 4e... mmm smurdia... Kolkoto do tova kakvi si gi vidial... ami az takiva individi poznavam dosta i ne slu6at samo metal ili punk... poznavam hora, koito ne si miat o4ite po edna sedmica i slu6at 4alga... no ina4e sa mnogo dobre oble4eni, s dre6ki ot po 100-200 leva par4eto, naparfumirani... i tova s ne4istoplutnostta... nali se se6ta6 za kakva ubiistvena kombinacia stava vupros... Vsi4ko tova e plod na ob6testvoto v koeto jiveem, na purvite 7 godinki, na primera koito ni davat, a ne na stila muzika, koito slu6ame, poviarvai mi... Ako mama i tate ne sa ni nau4ili, 4e sus stavaneto sutrin triabva da vlezem v baniata... kakvato i muzika da slu6ame 6te sme edni smurdia6ti su6testva, koito sa mnogo dale4 ot civilizaciata... ta toplata voda e otkrita mnogo otdavna i horata otdavna ve4e ne se kupiat edin put sedmi4no... ili mese4no i o6te po-otdavna ne si perat drehite dva puti v godinata. Vijdala sa sum rapur4eta razni i hip hopur4eta deto edinstvenata im misul e kade da idat da si izpu6at trevi4kata, a v su6toto vreme ne zabeliazvat, 4e dre6kite im se razpadat ot mrusotiata. Samo 4e tuk vina imat i roditelite... tezi hora nali jiveyat s decata si? Ne vijdat li, 4e tezi... mmm podrastva6ti sa pridobili lo6i navici? Ne vijdat li, 4e decata im ne se kupiat? Ne use6tat li mirizmata? Ami 6tom maminite de4ica produljavat da si hodiat taka, zna4i i roditelite im sa su6tite kato tiah... Togava kakvo? Koi e vinoven? Muzikata, koyato slu6at? Poviarvai mi tia e nai-malko vinovna. Ima edno ne6to, koeto se nari4a doma6no vuzpitanie... A na tezi tipove tova yavno im lipsva... I molia te... ne si pravi izvodi za vsi4ki samo po niakolkoto kreten4eta, koito tolkova yarostno gi trese puberteta, 4e se 4udiat po kakuv na4in da privlekat vnimanieto na okolnite! Vsu6tnost tova sa hora dostoini za sujalenie... zaslujavat su4uvstvie, za6toto yavno im lipsva nujnoto vnimanie v ku6ti i zatova iskat da go polu4at ot okolnite. Niama zna4enie kak... vajnoto e da gi zabelejat, dori i samo da im kajat: lele kakvi ste otvratitelni, a te da se izhiliat gadno s 4uvstvo za prevuzhodstvo neosuznavaiki kolko sa jalki v deistvitelnost. I poneje metal-a i punk-a vinagi sa se s4itali za muzki na buntarite... dai 6te slu6ame metal, za da se napravim na interesni. Ta pove4eto dori ne znayat koi sa osnovopolojnicite na tazi muzika, ne znayat 4e tova vsu6tnost e stil v rockmuzikata... Jalko, no fakt! Vednuj vidiah edni hlapeta na po 10-12 godini, koito si biaha kupili butilka bira ot 2 litra... i edva li sa bili mnogo orientirani kakva muzika da slu6at, ama se biaha napravili na motiki v 7 ve4erta... I utre tezi malki degradeta 6te re6at, 4e 6te slu6at metal, za6toto e "moderno". No te molia... ne sudi za vsi4ki metali po tezi psevdo takiva. Nito edin ot tiah ne znae ni6to za tova kakvo e metal-a, ne znae ni6to za istoriata na tazi muzika... prosto sa 4uvali imentata na niakolko po-stari i malko pove4e na novite bandi i s tova ve4e se misliat za profesori po vurposa. Da ama ne! Slu4valo mi se e da pitam niakoi takiva za opredeleni grupi, a te da me gledat tupo i da me pitat: koi sa pa tia? E, ta... za kakvo si govorehme? Tezi bili metali? DA AMA NE!

HouseMania
09-05-2005, 22:28
2. Метъли - Нечистоплътни индивиди, пак разсъждаващи повърхностно, които гледат само да се накъркат, та да могат да викат свободно "МЕТААААААЛ!!!!", "Имооортааааааал!!!"
3. Пънкове - Деградета, с адски грозна външност. Най-често надрусани и пияни. В повечето случаи не знаят къде се намират и какво правят. Единственото, което им е в устата е "Анаааркииии!!!" "Хаооооос!!!" "Fuck Poliiiiiiceeee!!!" "Oi oi oi!!!"Skupo moe mom4ence, az ne znam na kolko godinki si, no kogato Megadeth peeha: PEACE SELLS, BUT WHO'S BUYIN' ti sus sigurnost dori ne si bil planiran da se rodi6... Kogato IRON MAIDEN peeha v za6tita na amerikanskite indianci puk o6te po-malko... Ta ne znam dali takiva...mmm "individi" kakto gi nari4a6 ti sa to4no takiva za kakvito gi misli6... Poneje az sum ot staroto pokolenie heavy metal-i 6te ti kaja edno ne6to na u6ence: vseki, koito mraze6e da se kupe, hode6e sus skusani dunki, nesresan, murliav i s podronva6t avtoriteta na metalite vun6en vid biva6e nabit i pozorno izgonen ot tezi sredi... Za razlika ot razni psevdo muzikanti v mnogo ot pesnite na metal bandite moje6 da 4ue6 socialno angajirani tekstove... ako ima6 dostatu4no poznania po angliiski da si gi prevede6 razbira se... Kaji mi, molia, koi drug stil ne samo v rock-a, no vaob6te v muzikalno otno6enie tretira naboleli problemi kato prostituciata, maloletni, koito hodiat s orujie v u4ili6te i ubivat sau4enicite si, narkotici, voina i t.n.? Da si 4ul slu4aino za drug takuv stil? Az ne! Za6to ne vzeme6 da 4ue6 ne6to predi da govori6? Imam predvid da go 4ue6, a ne prosto da go slu6a6 i da ti vliza prez ednoto, a da izliza prez drugoto uho? Prosto v heavy metal-a ne se pee samo za lubov, zvezdi, rozovi suni6ta, koito se prevru6tat v deistvitelnost... Jivota e gadna ku4ka i tezi grupi peyat to4no za tova... I kolkoto po-rano go osuznae6... tolkova po-dobre za teb! Romeo i Julieta su6testvuvat samo v tvorbata na Shakespeare... za sujalenie... Jivota e gaden, jivota SUCKS, jivota e NASTY! Kofti, no istina! A az 6te ti preporu4am ne6to... Vzemi da se obrazova6... Ne si misli, 4e sega tuk sedi edna tupa metalka, koyato osven metal drugo ne slu6a... Slu6a, slu6a... znae koi e Wagner, koi e Mozart... ama znae i koi sa Metallica... no mai ti ne znae6 koi sa... Prevedi si pesni4ki kato ONE ili kato ENTER SADMAN... ima kakvo da nau4i6 ot tezi pesni, pri tova mnoooogo kakvo da nau4i6, za6toto po vsi4ko li4i, 4e ima6 seriozna dupka v muzikalnata si ob6ta kultura!
A... kolkoto do PUNK-a... mi 4e to tova e kultura, be moito mom4e, ne stava vapros samo za muzika tuk... ama mai i tova ne ti e mnogo yasno... no sled vsi4ko, koeto si napisal ne bi triabvalo da me u4udva, 4e tova ne ti e izvestno!!!!
Sujaliavam za otklonenieto ot temata... prosto iskah da raziasnia ne6to na neprosvetenite, koito izglejda sa pove4e otkolkoto si mislia... za sujalenie... no za tova imam nujda ot mnogo pove4e vreme i ujasno mnogo miasto!

Ами аз съм чул за такъв стил и то не един или два за пример ще ти дам Рап културата изпълнители не мисля да споменавам, че тука ще стане мазало и ще се попрепсуваме с някой от потребителите.Иначе за поста ти свалям шапка, както ти самата каза ти си от старата генерация хеви- метали...и за жалост мога да твърдя, че новата няма нищо общо имам предвид, че найстина се шлаят безцелно пият бира на поразия, правят побойща, кичат се с обици навсякаде що може да се пробие и такива други непристойни и нестоиностни според мен работи.Просто хвани и излез в събота вечер обиколи центъра на София и ще разбереш за какво ти говоря :wink: .Иначе искам само да ти кажа за справка, че наще имат утре годишнина и заминаха да си я празнуват на концерта на Scorpions баща ми е човек на 45 години с 2 висши образовани и все още се разкарва по черноморието с фанелка на Iron Maiden :wink: така че и аз познавам старото поколение.
Иначе по темата за чалгата аз мисля, че човек носи в сърцето си музиката която го отпуска, музиката която го кара да се чувства добре, музиката която задоволява изцяло съзнанието му, музиката която го прави щастлив, музиката която му навява скъпи спомени...било тази музика чалга, хеви метъл, рап, етно, техно, ромски ритми, класическа музика, поп музика или каквато и да е било друга.Мисля, че всеки човек има право на избор всеки има право да избере коя музика му допада най- много коя музика чувства самият той пълноценна за себе си.И най- накрая но не и на последно място ще кажа, че останалите трябва да уважават избора на даден човек в една група, общество, държава и без глупавите изказвания "Чалга Съкс", "Мрете Чалгари" и така нантатък разберете- ГЛУПАВО Е.Аз също не съм почитател на този стил музика но не съм седнал да обеждавам когото и да е да слуша това което на мен ми харесва поради простата причина, че уважавам правото на избор.Уважавайте го и вие!!! :wink: :wink: Приятна вечер :)

borche
09-06-2005, 01:32
Добро Утро, Това е бТВ! :twisted:

SHTE_Te_HVANA
09-07-2005, 02:50
awe ko ste tragnali povecheto sreshtu chalgata we kat ne vi sa slusha mahaite se na daleche ostaite na kuponjiite da si prat kef ako go razvalqte az pak arochno sha lusham chalga daje i kiucheci sha varta.
moga da vi kaja che po golqm kupon e da si v chalgajiiska diskoteka ot kolkoto v drugite ne che e gadno v teq deto e nqkva chujda muzika ama sq az zashtitavam balgarskata muzika a chalgata e chast ot neq....

SHTE_Te_HVANA
09-07-2005, 02:51
На тъпите селяни чалгата им е в кръвта...Мдам..
samo tolkova li we to si lichi koi e tap selqnin daje ne si napisal 2 reda pak i shto ne sa regnesh da ta vidim kva fligorna si we .....