PDA

View Full Version : НЕ на самоубийствата!



morsmordre
09-01-2005, 12:25
Такаа..Забелязах, че напоследък мн често тийнейджъри пишат във форума с въпроса дали да се самоубият, тъй като са били разочаровани от половинката си или родителите им нещо ги ядосали, или са се скарали с някой/я приятел/ка и прочие...
Ето това ще ви кажа::

Хора, самоубийството не е решение на проблемите ви :!: Реших да я пусна тази тема, защото снощи прочетох "Прикованият Прометей" от Есхил и видях няколко реда, които могат да бъдат пряко свързани с тези случаи.Уточнявам:::
Смъртната ИО минава през страшно много бедствия и страдания, а на всичкото отгоре мъките й още не са започнали.Затова пита прикования Прометей дали да не скочи от скалата, за да умре и да прекъсне болите си.Не е ли по-лесно просто да скочи и хилядите бедствия, които я гонят и, които ще й се случат, да бъдат избегнати чрез смъртта!?НЕ :!:
Няма да цитирам думите на Прометей, а само ще разтълкувам какво казва той:::
Огледайте се и помислете по-мащабно - има още толкова много хора на планетата Земя, които изпитват далеч по-големи мъки, болки и страдания от онези от вас, които желаят да скочат през джама :!: Какво ще кажете за инвалидите, които не могат да се движат без чужда помощ, за глухите, които са обречени цял живот, докато не се намери лекарство, да живеят в пълна тишина (забележете - ЦЯЛ ЖИВОТ!, а не година-две); какво ще кажете за слепите, които са обречени ЦЯЛ ЖИВОТ да живеят в тъмнина...
Един или два емоционални или бизнес проблеми са НИЩО в сравнение със здравословните проблеми на много други хора.
Да, сега сигурно някои от вас си казват "На мен кво ми дреме, че има такива хора", но, помислете, ако вие сте един/една от тези хора :!: :evil: Тогава си казвате "По дяволите, защо на мен трябваше да се случи това".

Затова НЕ ПРИБЯГВАЙТЕ ДОРИ ДО МИСЪЛТА ЗА САМОУБИЙСТВО :!: Винаги има и друго решение, помислете за мъките на останалите и тогава, щом толкова искате, стигайте до крайности :!: Кажете ми, аз какво трябва да направя, след като някой ден ще ми се наложи да се присъединя към глухите :evil: И аз ли трябва да легна пред влака :?: Кажете ми, как бихте живяли вие, ако разберете от ранна възраст, че някой ден ще ви се наложи да потънете в тишина?Не броя останалите ми здравословни проблеми, които също не са леки, но тишината е доста страшно нещо, не мислите ли!?
Надявам се, че съм влял малко мозък в главата ви и ще помислите върху този въпрос.

zElEnA^mAsLiNkA
09-01-2005, 12:28
Такаа..Забелязах, че напоследък мн често тийнейджъри пишат във форума с въпроса дали да се самоубият, тъй като са били разочаровани от половинката си или родителите им нещо ги ядосали, или са се скарали с някой/я приятел/ка и прочие...
Ето това ще ви кажа::

Хора, самоубийството не е решение на проблемите ви :!: Реших да я пусна тази тема, защото снощи прочетох "Прикованият Прометей" от Есхил и видях няколко реда, които могат да бъдат пряко свързани с тези случаи.Уточнявам:::
Смъртната ИО минава през страшно много бедствия и страдания, а на всичкото отгоре мъките й още не са започнали.Затова пита прикования Прометей дали да не скочи от скалата, за да умре и да прекъсне болите си.Не е ли по-лесно просто да скочи и хилядите бедствия, които я гонят и, които ще й се случат, да бъдат избегнати чрез смъртта!?НЕ :!:
Няма да цитирам думите на Прометей, а само ще разтълкувам какво казва той:::
Огледайте се и помислете по-мащабно - има още толкова много хора на планетата Земя, които изпитват далеч по-големи мъки, болки и страдания от онези от вас, които желаят да скочат през джама :!: Какво ще кажете за инвалидите, които не могат да се движат без чужда помощ, за глухите, които са обречени цял живот, докато не се намери лекарство, да живеят в пълна тишина (забележете - ЦЯЛ ЖИВОТ!, а не година-две); какво ще кажете за слепите, които са обречени ЦЯЛ ЖИВОТ да живеят в тъмнина...
Един или два емоционални или бизнес проблеми са НИЩО в сравнение със здравословните проблеми на много други хора.
Да, сега сигурно някои от вас си казват "На мен кво ми дреме, че има такива хора", но, помислете, ако вие сте един/една от тези хора :!: :evil: Тогава си казвате "По дяволите, защо на мен трябваше да се случи това".

Затова НЕ ПРИБЯГВАЙТЕ ДОРИ ДО МИСЪЛТА ЗА САМОУБИЙСТВО :!: Винаги има и друго решение, помислете за мъките на останалите и тогава, щом толкова искате, стигайте до крайности :!: Кажете ми, аз какво трябва да направя, след като някой ден ще ми се наложи да се присъединя към глухите :evil: И аз ли трябва да легна пред влака :?: Кажете ми, как бихте живяли вие, ако разберете от ранна възраст, че някой ден ще ви се наложи да потънете в тишина?Не броя останалите ми здравословни проблеми, които също не са леки, но тишината е доста страшно нещо, не мислите ли!?
Надявам се, че съм влял малко мозък в главата ви и ще помислите върху този въпрос.
Sam0 taka! Napyln0 te p0dkrepqm :)

Eleonora
09-01-2005, 12:33
Е то това беше ПОВЕЧЕ ОТ ВЯРНО!!!ОСтава и Хората да го раЗБерАт де :!: :wink:

neutravlad
09-01-2005, 12:39
Проблемите не се заобикалят а се посрещат лице в лице и се решават.
Самоубийството е лесния начин. По-трудно е да се бориш за да постигнеш нещо в живота.
Самоубийците са слабохарактерни и ги е страх да си напрегнат задника да свършат нещо.
Напълно подкрепям morsmordre.
//OFFTOPIC morsmordre успя да ми вземеш душата и сега какво следва... значи ли това, че вече нямам съвест :twisted: ? Какво ще ме правиш :)

Tedka-Medka
09-01-2005, 13:17
подкрепям те напълно..

morsmordre
09-01-2005, 13:28
подкрепям те напълно..


А няма ли да кажеш нещо допълнително?Това, че ме подкрепяш, не означава, че не можеш да кажеш нещо в повече.

WwanAdoO
09-01-2005, 13:30
Квото и да пишеш 4овек ако просто ве4е не може да издържа на напрежението и му е писнало от вси4ко ще пробва да се самоубие. А то4но тези,дет пишат по форумите да се самоубия ли,най-много 1 да е пробвал,щото ако се 4удиш дали ад го напраиш или не-няма да намериш смелост да пробваш. То просто става,няма време за 4удене...

ZveRcheTo-f
09-01-2005, 13:47
Hora ima tolk0va mnogo krasivi neshta v jivota..Nauchete se da gi vijdate..Naistina i trudnostite sa mnogo..Ne moje vsichko da e idealno.Nevuzmojno.Na nqkoi hora gandite neshta im idvat v p0veche ili prosto preuvelichavat.Samoubiistvoto naistina ne e nahcin da se reshat problemite.Sled vsqko zlo idva dobro..A ako sred tozi iskat da e smaoubiqt ima i religiozni..Pomislete, sled tova direkno vi chaka AD!Pomislete i za tova.Naistina, ima tolkova krasivi neshta koito ni radvat i ni pravqt shtastlivi.Vseki ima trudni momenti v jivota, ne trqbva da padame.tezi koito se samoubivat lichno smqtam che sa hora malko ne na red, hora koito sa sas super slab harakter i moral.Hora koito ne znaqt kak da jiveqt..
Sled vsqko zlo idva DOBRO

CVETELLINA
09-01-2005, 15:20
писмото наистина ме накара да се замисля въпреки че аз никога не бих прибегна до сомоубийство има хора които го правят с мисълта че ако сложат край на живота си ще свършат всичките им проблеми.но с проблемитее си заминава всичко и утрото и залеза и приятелите и цветята... :( заминава си всичко заради което има смисъл да се живее,но най-важното заминават си те самите..... :shock: когато си помислте за самоубийство си помислете и за всички тези хора които загиват без да го искат и след това решете вие или бог ще прекрати живота ви? :( :( :(

SummeRLove08
09-01-2005, 16:53
Правилно си го каза!Самоубийството не е решение.Определени проблеми на някои хора са нищо пред здравословните проблеми на други.Но най-много ме отвръщава това как тийнейджърите и хората гледат родителите си и хората, които ги обичат след опит за такова нещо!УЖАСНО Е!

devil4e
09-01-2005, 17:02
Квото и да пишеш 4овек ако просто ве4е не може да издържа на напрежението и му е писнало от вси4ко ще пробва да се самоубие. А то4но тези,дет пишат по форумите да се самоубия ли,най-много 1 да е пробвал,щото ако се 4удиш дали ад го напраиш или не-няма да намериш смелост да пробваш. То просто става,няма време за 4удене...
Много добре го каза момичето, но нека си кажа всичко, което мисля сама!

Всички тук започвате да пишете "Подкрепям те", "вярно е", "полезно е", но защо гледате проблема от толкова простовата страна, включително и автора.
В тази тема ще говоря от името на човек, който не се е опитвал да се самоубие, но много пъти се е наранявал физически, заради няква тревога. Вие казвате, че трябва да се гледа на живота от другата страна, да си мислим за полянки и цветенца, но тва няма ли да бъде самозалъгване? Вярно е, има и добро, и лошо, но няма ли право всеки човек да изпитва всяко нещо по различен начин? И защо слабата нервна система се приема като физическа слабост? Не е така! Някои хора просто приемат света по-трудно, но виновни ли са те за това? Прави сте, самоубийството не е решение, но е изход, а няма ли право всеки човек да избира пътя си и да търси изход от ситуацията, бил той дори смърт. Аз смятам, че самоубийството не трябва да се толелира, но за някои хора ще е по-добре. Знам, то е най-голямото божие прегрешение, но защо трябва Бог да докарва някой до тези действия.
Не съм богохулка, напротив, просто не мога да намеря отговор, малко по-небанален от всички досега.

Iliqn4eto
09-01-2005, 17:10
Ами да така си е,снощи и аз незнам защо се замислих по този въпрос,и като се сетих колко по голями страдания има от моите,колко сляпи,обезобразени,глухи,с ката и т.н...:)

така че,първо мислете,после действайте...

ProstoAz
09-01-2005, 18:04
Напълно съгласна съм! Ние поне имаме тази възможност - ДА ЖИВЕЕМ! Не мисля, че трябва да я пропиляваме, защото много са хората, които искат да живеят, НО НЕ МОГАТ!
След всяко зло следва добро, това е ясно, животът е един кръговрат, но някои хора потъват в разни дупки и не могат да го разберът.
Има деца, коит просят по улиците, болни и т.н., но всички те се борят за живот, защото това е най-хубавото и важното нещо според мен. Дори и в момента да са ти се струпали 290292 проблеми на главата, те със сигурност са по-приятни от това да те ядът червеи на 10м. под земята. :roll:
Винаги има и др. изходи от ситаацията, но хората не ги търсят, не ги виждат...Самоубйството е КРАЙ!
Тъпо е хора на нашите години да се самоубиват или да имат такива мисли, защото животът е пред нас, най-хубавото все още предстои. :wink:

Swinkenhoffer
09-01-2005, 18:05
самоубийството е личен избор. всеки има право на такъв. живота си е наш и с него може да си правим каквото ни хрумне, така че, който иска да се самоубива - прав му път. щом наистина е стигнал до извода, че това ще е единственото решение на проблема, така да е. не говорим за случаи от типа на "счупих си нокътя! искам да се метна пред влака София-Бургас" :shock:
не подкрепям такива действия, но не съм и против тях. просто уважам правото на хората да сложат край на мъките си, както намерят за добре.

ProstoAz
09-01-2005, 18:19
Естествено, че това си е собствено решение, но всеки човек е човек сред общество...той не живее на самостоятелен принцип, живее заедно с другите, съобразявайки се с другите.
Един човек не е дошъл сам на този свят, той има родители, дали му живот, грижили се години наред за него, това са хора, които без проблем могат да се хвърлят след него под влака, а тогава вече той се намесва в съдбата на другите, повлиява и, применя я и в някои случаи и слага трагичен край. Ако аз сега се самоубия едва ли някой от наще ще ме последва, но трябва ли да им провалям така живота? Трябва ли да бележа толкова силно и може би завинаги живота на брат ми и сестра ми, живота на хората, които ме обичат? Сигурно ще кажете, че в един такъв момент важните сте само ВИЕ, нали? А това е жалко...
Да не говорим, че обикновенно се самоубиват (или си мислят да го направят) тийнейджъри, разочаровани от някое момче/момиче, скарани с родителите си, с проблеми в училище или с приятелите и т.н., а това не, че са съвсем безсмислени глупости, но не са и достатъчни доводи за едно самоубийство.

Swinkenhoffer
09-01-2005, 18:42
точно доста хора се самоубиват поради тези причини - самота, отчаяние, липса на близки ... бла-бла. не за всеки има кой да скърби.
а тва, че хората на нашата възраст се самоубиват за пълни дебилщини си е самата истина. но не всички ... аз лично съм имала доста основателни причини да приключа с живота си, но още не съм го направила (както виждате :lol: ). намирам други начини за намаляване на болката, ако мога да се изразя така.

techCandy
09-01-2005, 20:13
Сега ще ти обясня, защо самоубийството за мен е
спасение. Като за начало, не е хубаво да се поставят хората под общ знаменател, вярно е че хората са много еднакви и много глупави в повечето случаи, но както и да е. Например за някой може да е огромен проблем, да живее без гадже, за друг голям проблем може да е безпаричието. Всеки вижда нещата под някаква собствена призма, и следователно ги приема по различен начин. Аз не бих се самоубила, защото все още има неща които ме спират, може би някой ден няма да ги има, и тогава ще го направя. Ако някой някога си беше направил труда да ме пита, дали искам да се родя, и да живея, щях да кажа не. След като обаче никой не си е направил тоя труд, и съм аз, от милиони друго възможности, поне ще направя нещо смислено. Само че, понякога настъпват много критични моменти, моменти в които губиш всичко, което обичаш. Семейство, приятели, родина....например. И тогава какво се случва. Какво се случва когато надеждата умре, когато няма кой да те спре, когато не намираш смисъл, и когато нямаш желание за нищо? Защо да живееш и да се блъскаш, когато това не ти доставя удоволствие, когато нямаш цел? Защо да продължаваш, ако искаш всичко да спре. Когато си уморен, сломен, изтощен и отчаян. И когато това продължава не ден два, а в продължение на години. Защо тогава не направиш избора за себе си? Това е право на избор, и най-хубавото е, че ти избираш кога да дойде края, без да е неочакван за самия теб, без да оставиш несвършена работа и т.н. Защо не, подяволите? Няма смисъл обаче като си счупиш нокъта да се гръмнеш. Говоря само за тогава когато няма светлина в тунела, и не казвайте че винаги има, не е верно.

Satanas_daughter
09-01-2005, 20:54
самоубийството е личен избор. всеки има право на такъв. живота си е наш и с него може да си правим каквото ни хрумне, така че, който иска да се самоубива - прав му път. щом наистина е стигнал до извода, че това ще е единственото решение на проблема, така да е. не говорим за случаи от типа на "счупих си нокътя! искам да се метна пред влака София-Бургас" :shock:
не подкрепям такива действия, но не съм и против тях. просто уважам правото на хората да сложат край на мъките си, както намерят за добре.
susglasna sum,vseki ima pravoto da izbira bila sum na krachka mnogo puti,vednuj i opit sum pravila...i spored men vse oshte niama nishto po vulnuvashto ot tova da znaesh che si s edinia krak v groba...kakto i da e vinahi ste me napliuvali za tova mi mnenie,no ne se sdurjah siakash temichkata me zoveshe,kato vida dumata samoubiistvo i pochvam da treperia ot vulneniie:))))

Sportexz
09-01-2005, 21:05
Да ви пикам на мисленето и на личния избор...
... много ми е тежко дай да се самоубия... абе то начи 6 милиарда имат ебати лесния живот щом не са си теглили ножа.
Той верно живота си е ваш ама мислите ли, ама не се ли сещате, че ще промените с едно самоубийство и живота на всички около вас. Как ли ще се чувстват вашите родители, роднини, приятели до края на своя живот.
Да се самоубиеш е висша проява на слабост и егоизъм.

LiNkiN4eTo
09-01-2005, 21:11
Според мен самоубийството не е решение на проблем ,а просто трагичния му край!Проява на слаб характер!

WwanAdoO
09-01-2005, 21:48
Много добре го каза момичето, но нека си кажа всичко, което мисля сама!
Прави сте, самоубийството не е решение, но е изход, а няма ли право всеки човек да избира пътя си и да търси изход от ситуацията, бил той дори смърт. Аз смятам, че самоубийството не трябва да се толелира, но за някои хора ще е по-добре. Знам, то е най-голямото божие прегрешение, но защо трябва Бог да докарва някой до тези действия.
Не съм богохулка, напротив, просто не мога да намеря отговор, малко по-небанален от всички досега.
Дам,то4но така е. Просто хората са разли4ни и не вси4ки могат да преживеят някоя слу4ка и да продължат напред,гледайки хубавото. Също да добавя ,4е според мене, ако 4овек трябва да живее,колкото и пъти да пробва да се самоубие,пак ще оживее. Просто според мен животът на всеки 4овек свършва, когато трябва,независимо дали сам е предизвикал смъртта си. И ако някой се е самоубил зна4и така е трябвало да стане

DespaiR
09-01-2005, 22:38
Който му е толко акъла да се самоубива ве аз кво да направя и да се насера те пак ще си се самоубиват техен си проблем аз нали съм си жив

Rokanten
09-01-2005, 23:13
Какво ще кажете за инвалидите, които не могат да се движат без чужда помощ, за глухите, които са обречени цял живот, докато не се намери лекарство, да живеят в пълна тишина (забележете - ЦЯЛ ЖИВОТ!, а не година-две)[i]; какво ще кажете за слепите, които са обречени ЦЯЛ ЖИВОТ да живеят в тъмнина...
Един или два емоционални или бизнес проблеми са НИЩО в сравнение със здравословните проблеми на много други хора.

Даммм. Сега за хиляден път се убеждавам във възгледа си, че добродетелният глас на простодушните може да произнася единствено и само чудовищен цинизъм.
На теб, драги ми смехурко, кризите са ти дълбоко чужди или пък самият ти си прекалено плитък, за да побереш в себе си нещо кой знае какво. По всичко личи, а и ти имаш най - вече глупостта да го назоваваш, макар и косвено, че за теб единствено и само удовлетворението и насладата от чуждото страдание могат да въздействат толкова ободряващо, че превъзходството от дадено временно състояние на един страдащ спрямо друг, понасящ трайни последици да представлява собствено мотив за отказ от единствено предвидения като окончателен изход от споменатото състояние. Аз май не се изразих много ясно за това ще обясня по - просто. Чудовищно е чуждото страдание да въздейства успокояващо! Егоистично, гнусно и долно!!! Проблемите може и да нямат разрешение, което, според своето протичане да ги отложи напълно, но със сигурност могат да се заличат от чужди, несъразмерно по-големи. Така ли? Та незрящите, значи не са толкова безполезни, а? Я виж, какво интересно приложение си им измислил! В такъв случай решението е едно - във всяка психиятрична клиника по един специялен кабинет със слепец в него, а още по - добре - на показно място, върху някой пиедестал, например, по един такъв за назидание на осмеляващите се да си мислят за самоубийство.
На мен така ми звучи идеята ти. И наистина е отвратителна :!: :evil:
Не, че по някакъв начин подкрепям самоубийствата, но твоето разрешение ми се струва, че само би извращавало хората.

Canar
09-01-2005, 23:19
Самоубийството е личен избор и аз съм си го мислил,но това не е победа над болката или отчаянието които испитваш,а напротив те побеждават и после какво...свършва всичко винаги от всяка ситуация има изход просто човек трябва да се замисли...и винаги ще намери причина поне нещо за което да се захване и да слезе от парапета...
:roll:

GeRyTo
09-02-2005, 08:05
Да, сега сигурно някои от вас си казват "На мен кво ми дреме, че има такива хора", но, помислете, ако вие сте един/една от тези хора :!:


Ами аз съм част от тези хора...и какво?! Да седна да рева и да се хвърля от покрива заради това, че няма лек за мен ли?! Да, да! Другия път!
А не е ли по итнересно от самоубийството именно това да се справиш с проблема?! Когато сам решиш някакъв дори минимален проблем изпитваш невероятно удовлетворение, а представете си ако решите един голям проблем...
Аз лично смятам, че самоубийството е само за слаби хора, които не могат да се борят и да се справят с проблемите! Никога не съм мислила за самоубийство, а повярвайте имало е достатъчно поводи! Не случайно са ни дадени тези животи...за да ги живеем!!!!

korn___
09-02-2005, 08:09
кво да кажа ... нека сам си прави тоя избор .... винаги се намира 1 човек дето да те спре ... ако ти не го послушаш.... жалко наистина ...тъпо е да се самоубие човек ...тва го правят само слабите хора :lol:


знаете ли какво ... тука в българия поне много сме христяните ... а дори не спазваме най наи обикновените закони за смирен и спокоен живот и изведнъж се случва точно това ... живота се обръща срещу нас ... сички се обръщат срещу нас и какво правиме ние ... вместо да си поправиме грешките то ние ....пак ги повтаряме и накрая се метаме от балкона .... требе човек да е много ... абе не ми се говори просто !

morsmordre
09-02-2005, 09:50
Чудовищно е чуждото страдание да въздейства успокояващо!

Изглежда не аз, ами ти си този, който не е разбрал за какво става дума::

1.Дори не ме познаваш, за да кажеш, че съм прекалено плитък, защото дълбоко се съмнявам, че си преживял и частица от моите болки :!:

2.Аз не казвам, че чуждото страдание трябва да въздейства успокояващо в такива случаи.Казвам, че, когато някой си помисли да се самоубие, трябва да се сети за хилядите хора, които са сто пъти по-зле от него, които не се опитват да "решат" проблемите си чрез самоубийство, които се борят, за да оцелеят в суровия свят :!: И тогава пак да помисли дали наистина има право да се предава, след като има толкова много души, които търпят по-големи страдания.Да, от една гледна точка това действа успокояващо, но не става дума за "Гледай онзи е инвалид - добре, че не съм като него".Това е съвсем различен въпрос, а аз няма да се отклонявам от темата.


Само че, понякога настъпват много критични моменти, моменти в които губиш всичко, което обичаш. Семейство, приятели, родина....например. И тогава какво се случва. Какво се случва когато надеждата умре, когато няма кой да те спре, когато не намираш смисъл, и когато нямаш желание за нищо? Защо да живееш и да се блъскаш, когато това не ти доставя удоволствие, когато нямаш цел? Защо да продължаваш, ако искаш всичко да спре. Когато си уморен, сломен, изтощен и отчаян. И когато това продължава не ден два, а в продължение на години. Защо тогава не направиш избора за себе си? Това е право на избор, и най-хубавото е, че ти избираш кога да дойде края, без да е неочакван за самия теб, без да оставиш несвършена работа и т.н. Защо не, подяволите? Няма смисъл обаче като си счупиш нокъта да се гръмнеш. Говоря само за тогава когато няма светлина в тунела, и не казвайте че винаги има, не е верно.

В такъв случай ще започнеш отначало.За разлика от много други същества на планетата Земя, човекът има правото да избира и да започне нов живот.Да, споменът, наистина, остава в сърцата ни, но това е нашият начин да ги запазим живи.Докато помним любимите хора, те продължават да живеят - в нас :!:
Винаги можеш да започнеш нов живот, когато всички радости си отидат - тогава ще дойдат нови :!:

Elven_Princess
09-03-2005, 04:46
Сега ще ти обясня, защо самоубийството за мен е
спасение. Като за начало, не е хубаво да се поставят хората под общ знаменател, вярно е че хората са много еднакви и много глупави в повечето случаи, но както и да е. Например за някой може да е огромен проблем, да живее без гадже, за друг голям проблем може да е безпаричието. Всеки вижда нещата под някаква собствена призма, и следователно ги приема по различен начин. Аз не бих се самоубила, защото все още има неща които ме спират, може би някой ден няма да ги има, и тогава ще го направя. Ако някой някога си беше направил труда да ме пита, дали искам да се родя, и да живея, щях да кажа не. След като обаче никой не си е направил тоя труд, и съм аз, от милиони друго възможности, поне ще направя нещо смислено. Само че, понякога настъпват много критични моменти, моменти в които губиш всичко, което обичаш. Семейство, приятели, родина....например. И тогава какво се случва. Какво се случва когато надеждата умре, когато няма кой да те спре, когато не намираш смисъл, и когато нямаш желание за нищо? Защо да живееш и да се блъскаш, когато това не ти доставя удоволствие, когато нямаш цел? Защо да продължаваш, ако искаш всичко да спре. Когато си уморен, сломен, изтощен и отчаян. И когато това продължава не ден два, а в продължение на години. Защо тогава не направиш избора за себе си? Това е право на избор, и най-хубавото е, че ти избираш кога да дойде края, без да е неочакван за самия теб, без да оставиш несвършена работа и т.н. Защо не, подяволите? Няма смисъл обаче като си счупиш нокъта да се гръмнеш. Говоря само за тогава когато няма светлина в тунела, и не казвайте че винаги има, не е верно.

Много, много точно!!!
Преди 3месеца аз загубих най-добрата си приятелка... Много е лесно да кажеш отстрани:"Това е глупост, всичко си има решение"...обаче има хора, който живеят наистина в голямо отчаяние и страдание и едва преживяват един ден...Всеки един от нас има някакъв смисъл да живее...да обаче когато тази причина вече, я няма самия ти не съществуваш..а най-лошото е когато няма никой насреща да те изслуша и разбере и когато си мислиш, че си напълно сам и изоставен, а въобще не е така...И за всичко не трябва да се казва, че самия самоубиец е глупав, глупави са заобикалящените ни свят и хора..

WILD__BOY
09-03-2005, 08:07
Ами да така си е,снощи и аз незнам защо се замислих по този въпрос,и като се сетих колко по голями страдания има от моите,колко сляпи,обезобразени,глухи,с ката и т.н...:)

така че,първо мислете,после действайте...

защо слабата психика е физически недостатък ли .. еми от такива тъпанари не един и двама са пострадвали ... некои не може да си сдаржи нервите и откача и прави простия .. просто всичко е едно - тяло, дух и идеали !

Bloody_Tear
09-03-2005, 09:49
Сега ще ти обясня, защо самоубийството за мен е
спасение. Като за начало, не е хубаво да се поставят хората под общ знаменател, вярно е че хората са много еднакви и много глупави в повечето случаи, но както и да е. Например за някой може да е огромен проблем, да живее без гадже, за друг голям проблем може да е безпаричието. Всеки вижда нещата под някаква собствена призма, и следователно ги приема по различен начин. Аз не бих се самоубила, защото все още има неща които ме спират, може би някой ден няма да ги има, и тогава ще го направя. Ако някой някога си беше направил труда да ме пита, дали искам да се родя, и да живея, щях да кажа не. След като обаче никой не си е направил тоя труд, и съм аз, от милиони друго възможности, поне ще направя нещо смислено. Само че, понякога настъпват много критични моменти, моменти в които губиш всичко, което обичаш. Семейство, приятели, родина....например. И тогава какво се случва. Какво се случва когато надеждата умре, когато няма кой да те спре, когато не намираш смисъл, и когато нямаш желание за нищо? Защо да живееш и да се блъскаш, когато това не ти доставя удоволствие, когато нямаш цел? Защо да продължаваш, ако искаш всичко да спре. Когато си уморен, сломен, изтощен и отчаян. И когато това продължава не ден два, а в продължение на години. Защо тогава не направиш избора за себе си? Това е право на избор, и най-хубавото е, че ти избираш кога да дойде края, без да е неочакван за самия теб, без да оставиш несвършена работа и т.н. Защо не, подяволите? Няма смисъл обаче като си счупиш нокъта да се гръмнеш. Говоря само за тогава когато няма светлина в тунела, и не казвайте че винаги има, не е верно.

Много, много точно!!!
Преди 3месеца аз загубих най-добрата си приятелка... Много е лесно да кажеш отстрани:"Това е глупост, всичко си има решение"...обаче има хора, който живеят наистина в голямо отчаяние и страдание и едва преживяват един ден...Всеки един от нас има някакъв смисъл да живее...да обаче когато тази причина вече, я няма самия ти не съществуваш..а най-лошото е когато няма никой насреща да те изслуша и разбере и когато си мислиш, че си напълно сам и изоставен, а въобще не е така...И за всичко не трябва да се казва, че самия самоубиец е глупав, глупави са заобикалящените ни свят и хора..
:!:
Твърдо против съм самоубийствата по тъпи причини от сорта на гадже,пари или,че си бил грозен,тъп,дебел.Но спрете да говорите,че това го правят само страхливците.Вие знаете ли какви болки има по тоя свят,какви страдания има,какви тормози се оказват на деца,тинейджъри дори и на възрастни!???Ако сте изпитали поне частица от тези страдания тогава ми говорете това е за страхливци.Защото тогава ще сте го ПРЕЖИВЕЛИ и ще знаете колко трудно е да бъдеш все още на тая шибана планета!Недейте съдете толкова бързо.А когато човек изгуби всичко?Когато живее в тъмнина?Когато единствената му отмора е сънят,в който проблемите ги няма дори за час два?Какво да прави този човек?Да продължи да се бори?За какво?За кое по точно да се бори?Да страда още и още и още повече?За това ли???Да съжалява всяка сутрин щом отвори очи.НЕ.Самоубийството не е решение на тъпите проблеми на тъпите хорица,които си имат и семейство и дрехи и покрив над главата си.Не.Те не са слаби те са ТЪПИ.Друг е въпроса ако нямаш нищичко и единствено може да те спаси ножа.Защото тогава няма надежда,просто няма за какво да се бориш!Тогава вече слагаш КРАЙ,а НЕ БЯГАШ.

Илейн
09-04-2005, 23:01
Да ви пикам на мисленето и на личния избор...
... много ми е тежко дай да се самоубия... абе то начи 6 милиарда имат ебати лесния живот щом не са си теглили ножа.
Той верно живота си е ваш ама мислите ли, ама не се ли сещате, че ще промените с едно самоубийство и живота на всички около вас. Как ли ще се чувстват вашите родители, роднини, приятели до края на своя живот.
Да се самоубиеш е висша проява на слабост и егоизъм.

Хм...ей тоя пич много ме кефи :lol: от известно време чета форумите и ми е направил най-голямо впечатление...и викам айде ад се регистрирам :wink:

та по темата....ПРОТИВ!
Какво печели ако се самоубие човек????някои ще кажат,че повече няма да страдат и прочие....но все пак животът не е само весели моменти,щастливи мигове...всеки е преживявал тежки моменти,моменти в които се е чувствал в безизходица....но защо все трябва да се гледа с песимизъм??Когато човек се бори за своето щастие,той се бори за своя живот...хората които търсят самоубийството като изход само показват,че не умеят да се борят...Казват,че всеки човек е с мисия на този свят...тогава защо не я открием?защо не направим нещо за себе си,нещо за другите??
В далечното минало е имало религии,които са гледали на самоубийството като нещо долно...те дори не са погребвали самоубийците,а са ги хвърляли на вълците да се гаврят с труповете им...
Това говори достатчно...
Като ти е даден живот,човек трябва да го изживее пълноценно...Самоубийствот е също и проява на егоизъм,защото бягайки ти самия от страданието,караш близките си да страдат!!!!

Sinister_Doll
09-05-2005, 12:20
Ima ne6ta, koito psihi4eski ne mojem da preudoleem kato smurtta na blizuk 4ovek. A ponqkoga prosto ni se natrupva tolkova mn, kriem go v sebe si i nqkraq to izbiva po tozi meko kazano nepodhodq6t na4in... Da, az bih se samoubila ako zagubq nqkoy mn blizuk 4ovek pri neestestveni obstoqtelstva, bih se samoubila ako se subudq bez ruka, bez krak ili obezobrazena pri pojar ili po nqkakuv dr na4in... Ima ne6ta, koito nqma da ponesa, ne moga da se spravq s tqh! Moje bi sum slaba emocionalno i psihi4eski, no za men taka sedqt ne6tata... Vseki ima pravo da priklu4i s jivota si, kogato pojelae, stiga da e v sustoqnie da vzima re6eniq! I samo blizkite mu mogat da go sudqt za tova! Pri4ini- mnogo! Edna golqma depresiq e v sustoqnie da nakara 4ovek da napravi opit sa samoubiystvo (povqrvayte mi, taka e!), no tova ne e na4inut! Ima hora, koito sa dostatu4no silni za da se spravqt! Mn dobre si pomislete predi da napravite, kakvoto i da bilo, za6toto v nay- dobriq slu4ay 6te sujalqvate cql jivot, a v nay lo6iq... nqma da imate tazi vuzmojnost!!!

Nqma da vzimam strana po vuprosa, pomislete si... zaslujava li si! Ponqkoga da, ponqkoga ne!

morsmordre
09-05-2005, 15:57
Nqma da vzimam strana po vuprosa, pomislete si... zaslujava li si! Ponqkoga da, ponqkoga ne!

Да, понякога наистина това Е решението.Но това е решение, което не бива да се взима, разбираш ли!Просто не трябва!Днес четох във вестника за поредното самоубийство - едно малко момче се скарало със съседката за чепка грозде и тя извикала полицията - час след това детето висяло обесено :evil: Изплашено от бъдещата реакция на родителите си, вижте до каква степен стига психиката на човека :!: Това е направо безобразно!

Ти казваш, че би се самоубила, ако някой твой мн близък човек умре - помисли си, обаче, какво би искал от теб този човек, ако стане най-лошото :evil: Дали би искал от теб - "Да, скочи през джама и се самоубий, защото аз съм хвърлил/а топа".Напротив - човекът, който е умрял, би искал ти да продължиш да живееш, би искал да постигнеш неща, които той не е могъл!Не си ли мислила от тази гледна точка - какъв ще е смисълът този човек да умира, при положение, че ти няма да уважиш неговото желание в подобна ситуация :evil:

Ако се събудиш с обезобразено лице?Едва ли, не вярвам, че ще имаш смелостта да се самоубиеш заради това - в днешни дни хирургията е на доста високо ниво и може да заличи голяма част от белезите ти - сигурен съм, че преди да направиш каквото и да е ще се поразтърсиш за лек :!:

Breakaway``
09-05-2005, 16:23
Според мен самоубийството е белег на слабост... показва това, че не си достатъчно силен да се справиш с проблемите си, че не си достатъчно хитър за да ги избегнеш. И даже понякога ми става смешно, като прочета, че някое момиченце се самоубило, защото видяло `любимия` да изневерява... да - боли, ако обичаш, но не може ли да намериш друго решение, вместо край на живота си :roll: Какво целят самоубиващите се - да трогнат тези, които са ги наранили... глупав начин да го направят според мен :roll:

мечтател
09-05-2005, 19:45
Да, сега сигурно някои от вас си казват "На мен кво ми дреме, че има такива хора", но, помислете, ако вие сте един/една от тези хора :!:


Ами аз съм част от тези хора...и какво?! Да седна да рева и да се хвърля от покрива заради това, че няма лек за мен ли?! Да, да! Другия път!
А не е ли по итнересно от самоубийството именно това да се справиш с проблема?! Когато сам решиш някакъв дори минимален проблем изпитваш невероятно удовлетворение, а представете си ако решите един голям проблем...
Аз лично смятам, че самоубийството е само за слаби хора, които не могат да се борят и да се справят с проблемите! Никога не съм мислила за самоубийство, а повярвайте имало е достатъчно поводи! Не случайно са ни дадени тези животи...за да ги живеем!!!!
това беше може би най-доброто мнение. защото целия този свят е БОРБА. борим се за всеки ден, борим се за глътка въздих, за парче храна и така нататък. дори не го осъзнаваме, а се борим. а какво остава за това, което природата ни е отредила да жадуваме? за това, което искаме повече от всичко, това, заради което ставане сутрин, това, заради което се борим за всяка глътка въздух? какво ще кажете, ако не можете да го постигнете - каквото и да е то? ще легнете под ножа? ще увиснете на бесилото? или ще постъпите така, както постъпвате, нуждаейки се от въздух? как бихте постъпили, ако се нуждеате от въздух, например ако се давите? какво правите, ако се давите? чудите се колко ви е тежко без въздух? чудите се как ще се чувствате без него? НЕ! вие ТЪРСИТЕ въздуха. вие се борите за него. вие плувате, вие се БОРИТЕ. защо? защо когато попаднете под водата вие плувате до повърхността? защо? защо? защо? отговорът е прост. инстинкт. проблемът с давенето е от милиарди години. далеч преди да ни има нас. природата го е решила така : с инстинкти. не се разчита на това, животното да се замисли дали иска да живее. но когато нещата опрат до духовността - природата няма този инструмент. хората мислят от 2 милиона години.затова природата няма и механизми да се справи с неправилното мислене. но все пак МИСЛИМ. но някои все още не са се научили. не са се замислили какво е това живот, какво си струва да се направи за него и какво се прави. при такива несгоди действайте като при давене - борете се до дупка за още една глътка живот. не очаквам всички тук да ме разберат и няма да се обяснявам повече.но тези, които са достатъчно недоразвили мисленето си за да знаят за какво се борят - да се постараят да научат.

borche
09-05-2005, 19:59
оо, трепайте се - няма пречка - като сте тъпи пубертетски Фафли

мечтател
09-06-2005, 14:12
оо, трепайте се - няма пречка - като сте тъпи пубертетски Фафли
точно затова не могат да направят нищо. защото не им стиска. изисква се много повече воля, отколкото аудиторията тук има.

Sinister_Doll
09-06-2005, 14:48
оо, трепайте се - няма пречка - като сте тъпи пубертетски Фафли
точно затова не могат да направят нищо. защото не им стиска. изисква се много повече воля, отколкото аудиторията тук има.

Prav si, za tva sum o6te jiva. V tova e klu4a ot barakata, na nikogo ot tuk ne mu stiska da napravi kakvoto i da bilo, osven naro4no da si pri4inqva bolka, bez nikvi posledstviq...

мечтател
09-06-2005, 15:00
оо, трепайте се - няма пречка - като сте тъпи пубертетски Фафли
точно затова не могат да направят нищо. защото не им стиска. изисква се много повече воля, отколкото аудиторията тук има.

Prav si, za tva sum o6te jiva. V tova e klu4a ot barakata, na nikogo ot tuk ne mu stiska da napravi kakvoto i da bilo, osven naro4no da si pri4inqva bolka, bez nikvi posledstviq...
но не само това. някои хора тук не осъзнават дори живот кво е, ама за смърт говорят.

morsmordre
09-07-2005, 09:08
но не само това. някои хора тук не осъзнават дори живот кво е, ама за смърт говорят.

Ако става дума за мен, жестоко грешиш.Но аз нямам намерение да те убеждавам какво ми се е случило на мен, какво съм преживял, на какво съм станал свидетел и какво съм правил.

Направих тази тема с цел да я видят хората, които влизат тук и да разберат, че самоубийството не води до нищо хубаво - няма и да води :!:

09-07-2005, 23:04
Save the planet-kill yourself!!!!Това се отнася за повечето!!!

^I don't give a fuck^
09-07-2005, 23:19
Save the planet-kill yourself!!!!Това се отнася за повечето!!!


Ми хайде изпълни собствените си думи
К'во правиш тука още ? :roll:

мечтател
09-08-2005, 08:05
но не само това. някои хора тук не осъзнават дори живот кво е, ама за смърт говорят.

Ако става дума за мен, жестоко грешиш.Но аз нямам намерение да те убеждавам какво ми се е случило на мен, какво съм преживял, на какво съм станал свидетел и какво съм правил.

Направих тази тема с цел да я видят хората, които влизат тук и да разберат, че самоубийството не води до нищо хубаво - няма и да води :!:
спокойно, не става дума за теб, напротив. говоря за някои неосъзнати дето говорят без да знаят, но от постовете ти разбирам, че ти не си от тях.