PDA

View Full Version : Абсент



kurabiika
09-01-2005, 20:23
Пили ли сте?Аз много искам да пробвам..предполагам сте чували, че в някой страни е забранен и никъде не се продава чист, някъде 25% а това е малко трябва да е над 45% и е доста скъп.По магазини за алкохол не се продава само в някой барове и дискотеки.Та ако някой е опитвал нека сподели впечатления :wink:

stereophonix
09-01-2005, 20:35
i az iskam da go opitam tova.. 1n priqtel e opitval i kaza, 4e e mn razbiva6to!!

miloto_girl_4e
09-01-2005, 20:41
i az iskam da go opitam tova.. 1n priqtel e opitval i kaza, 4e e mn razbiva6to!!

huh i az sam 4uvala,4e e mnogo dobro.. ama ne iskam da opitvam .. ne si padam po tezi ne6ta :?

09-01-2005, 21:10
Hm da pila sum ,no nqma osobenni spomeni ot ve4etra!zna4i be6e v kiten,i barmanut neiska6e da mi dade doooosta dulgo vreme,za6toto sum bila momi4e no nakraq 1 fr mi kupi i kakvo da vi kaja-napiva6 sedooooosta burzo,ni6to osobenno

09-01-2005, 21:13
Тва е токсично ве. По добре гъби мухоловки :twisted: .

devil4e
09-01-2005, 21:16
Аз, лично, не съм пила, но, доколкото знам, има много хубав вкус.
Иначе, по принцип съм халюцинирала след зверско напиване и ще ви кажа, че въобще не е приятно. Ако някой знае защо ми е станало така (цигари, 2 големи водки Флирт, 2 менти, 1 мента с кола, 1 мента с мляко и 2 бири) да каже плс :wink:

Sportexz
09-01-2005, 21:22
Абсентът е забранен и в България.

09-02-2005, 00:56
Абсентът е забранен и в България.

Mi nz kak tui e zabranen,6tot tuka go ima v edno gyzarsko kafe.Pyk mi kazaha 4e bilo 85% ili 90% spirt tva i ot edno malko moje mn da se omajesh
iska mi se da probvam;]

moreLi
09-02-2005, 01:18
Абсентът е забранен и в България.

kak 6te e zabranen, vijdala sam da go prodavat! 40 lv. nqkade butilkata mai.. emi .. hah nz kfo to4no predstavlqva, ama efekta e kato pri nqkoi narkotici..

Sportexz
09-02-2005, 01:21
Абсентът е забранен и в България.

kak 6te e zabranen, vijdala sam da go prodavat! 40 lv. nqkade butilkata mai.. emi .. hah nz kfo to4no predstavlqva, ama efekta e kato pri nqkoi narkotici..
Щом си го виждала кажи на бат Бойко 'щото наистина е забранен ако неверваш ела ме ритни или като одиш у чужбина купи си и пробай да минеш границата(е треа все пак да решат да те тарашат наще митничари, а те на влизане в БГ не си дават зор за българи).

nekaduren
09-02-2005, 02:58
hahaha az pa sum pil Absen 75% podaruk kupen ot evropa za nad 50 evro beshe ... mani mani kvo pri4iniava ... ne moje da se pie 4ist ... ima si spetzialen na4in po koito se pie i tozi na4in e opisan v edna knijka deto e zavurzana za butilkata ... ludnitza e :) hahah

ProstoAz
09-02-2005, 06:52
Забранен е в България...мдам...А това, че се продава на някои места - нищо чудно, и наркотиците са забранени, но се намират, нали? :lol:
Не съм пробвала, въпреки че са ми предлагали (не, че ми е липсвало желание), ама само гадни работи съм слушала...един щял да се хвърля през прозореца... :roll:

korn___
09-02-2005, 07:24
ако ще да говориме за разбиващи неща... направо да ви дам списа с неща от аптеката ... да ходите да си ги земете и да се разбиете до смърт ... :twisted:

09-13-2005, 17:55
Абсентът е забранен и в България.

kak 6te e zabranen, vijdala sam da go prodavat! 40 lv. nqkade butilkata mai.. emi .. hah nz kfo to4no predstavlqva, ama efekta e kato pri nqkoi narkotici..

kade si vijdala?


az sum pila, veliko e! ....oba4e svur6ih zapasite. PLS ako zmaete kude ima, kajete:)
pi6ete mi na infinity666@abv.bg

WannaBe
09-13-2005, 20:48
Абсентът е забранен и в България. Е как няма да е забранен тва е отрова.Не бих опитал,по добре да си се напия с обикновен алкохол от колкото с някви отрови :roll:

SkiT
09-13-2005, 21:47
пил съм абсент 75% от чужбина ми донеси една приятелка 80$ мисля че беше и даже имам удома още е останала малко по-малко от половин бутилка.Подпалва се отгоре преди да го пиеш,след тва около половин час гърлото ти гори напрао те изгаря филми големи...пиян/надрусан....една чашка ти тряа и си абсолютен аут! :roll:

CRaZy_IKT
09-14-2005, 16:03
Тва е токсично ве. По добре гъби мухоловки :twisted: .
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: axxaxaxxaxaxaxxaxxaxaxaxaxxaxaxaxaxxaxaxaxax
TVA ME RAZBI...No si e verno de...

09-14-2005, 19:51
Гъбената салатка на Хари Потър яла ли си :lol: ?

GreenLadyM
09-14-2005, 20:18
Ima vkus na sirob za kashlica!Izobshto ne mi haresa!

09-15-2005, 02:21
Ima vkus na sirob za kashlica!Izobshto ne mi haresa!
neshto mi izglejdash tupa...

SkiT
09-15-2005, 13:01
да бе на сироп за кашлица..баш на свещи за гъз :)
много си му е добър вкуса..кой знае кво сте пили :P
пари много това сий верно ама...кво муй :)

HouseMania
09-15-2005, 17:00
Точно щот е забранен се продава в Билла за 28.80лв. бутилката ама друг въпрос е това- разрешен е до някакъв определен процент над който вече е забранен :wink: Иначе този в Билла не е хубав напива те от 200 - 250 грама ама иначе на Мелник има един дядка дето прави много хубав :wink: :wink: 50гр. и си готов ама оня маи верно е забранен :D :D Мен лично много ме кефи да се напия с такова нещо щото на сутринта нито глава ме цепи нито дъхът ми е все едно съм изял цяла махала цигани, а ми е свежо някфо :) Не съм препивал с такова нещо и незнам какво се случва като препиеш... :wink: :wink:

GreenLadyM
09-15-2005, 17:34
да бе на сироп за кашлица..баш на свещи за гъз :)
много си му е добър вкуса..кой знае кво сте пили :P
пари много това сий верно ама...кво муй :)
minalata nova godina pih Absent!Imashe si vkus to4no na sirop za kashlica...adski silen i prerqzvasht vkus...ne znaeh kak da go opisha...ama ne mi haresa opredeleno,a mislq 4e ne beshe bokluk,zashtoto gadjeto mi i oshte edin bqha dali dosta pari za nego(50 kinta mai)

Emk0
09-15-2005, 18:03
pil sum absent tozi koito e v diskotekite e slaba imitaciq, s lunchev brqg po nqkoi zavedeniq sam chuval che ima dobyr glavno donesen ot chujdenci no tam e mnog okashe i malko hora mogat da opitat. Tova koeto pih Stava na vkus, ne e zle, no e s niska procentnost..kam 10-20% max, no toi mai e ot imitaciite koito prodavat v Metro..istinski absent nadali she ima v Bg za prodan i dori da ima...trudno she zemesh.

IdiOtKa
09-16-2005, 18:52
абе незнам ама ако не се лажа абсент го слагат в някои котеили дето са в едни малки 4а6ки а колко е истински е друг вапрос !

09-16-2005, 18:57
абе незнам ама ако не се лажа абсент го слагат в някои котеили дето са в едни малки 4а6ки а колко е истински е друг вапрос !
Лажете се. Тия котеили не са в малки 4а6ки.

IdiOtKa
09-16-2005, 19:00
еми няма да са в халби !

09-16-2005, 19:01
еми няма да са в халби !
само да не ма нари4ате лажец? аз не сам лажец! просто казвам 4е не ги сервират в малки 4а6ки.

nekaduren
09-16-2005, 19:03
Точно щот е забранен се продава в Билла за 28.80лв. бутилката ама друг въпрос е това- разрешен е до някакъв определен процент над който вече е забранен :wink: Иначе този в Билла не е хубав напива те от 200 - 250 грама ама иначе на Мелник има един дядка дето прави много хубав :wink: :wink: 50гр. и си готов ама оня маи верно е забранен :D :D Мен лично много ме кефи да се напия с такова нещо щото на сутринта нито глава ме цепи нито дъхът ми е все едно съм изял цяла махала цигани, а ми е свежо някфо :) Не съм препивал с такова нещо и незнам какво се случва като препиеш... :wink: :wink: awe neznam ama na mene tva deto mi go dadoha struvashe kum 90$ ... pa neznam za tva v bila .. :)

HouseMania
09-18-2005, 10:25
Точно щот е забранен се продава в Билла за 28.80лв. бутилката ама друг въпрос е това- разрешен е до някакъв определен процент над който вече е забранен :wink: Иначе този в Билла не е хубав напива те от 200 - 250 грама ама иначе на Мелник има един дядка дето прави много хубав :wink: :wink: 50гр. и си готов ама оня маи верно е забранен :D :D Мен лично много ме кефи да се напия с такова нещо щото на сутринта нито глава ме цепи нито дъхът ми е все едно съм изял цяла махала цигани, а ми е свежо някфо :) Не съм препивал с такова нещо и незнам какво се случва като препиеш... :wink: :wink: awe neznam ama na mene tva deto mi go dadoha struvashe kum 90$ ... pa neznam za tva v bila .. :)

Пич цената няма значение в България както споменах можеш да си купиш страшен абсент на не голяма цена 15- 25 лева на литър :wink: и единствената разлика е, че българският има повече вкус на мента :wink:

nekaduren
09-18-2005, 10:34
Точно щот е забранен се продава в Билла за 28.80лв. бутилката ама друг въпрос е това- разрешен е до някакъв определен процент над който вече е забранен :wink: Иначе този в Билла не е хубав напива те от 200 - 250 грама ама иначе на Мелник има един дядка дето прави много хубав :wink: :wink: 50гр. и си готов ама оня маи верно е забранен :D :D Мен лично много ме кефи да се напия с такова нещо щото на сутринта нито глава ме цепи нито дъхът ми е все едно съм изял цяла махала цигани, а ми е свежо някфо :) Не съм препивал с такова нещо и незнам какво се случва като препиеш... :wink: :wink: awe neznam ama na mene tva deto mi go dadoha struvashe kum 90$ ... pa neznam za tva v bila .. :)

Пич цената няма значение в България както споменах можеш да си купиш страшен абсент на не голяма цена 15- 25 лева на литър :wink: и единствената разлика е, че българският има повече вкус на мента :wink: menta sux :P hahahah ot poslednia put kato se natrovih s menta sega daje ot pastata za zubi mi se gadi i triabva da si kupia nekva detska s vkus na plod4eta :P hahaha :lol: :lol: :lol:

rosskata
09-23-2005, 15:05
Tва което се продава в Била не е никакъв Абсент, това нещо е много скъпо. Произважда се най- вече в Чехия (щото само там не е забранено) и на още 2-3 места в Европа, но е ДОСТА по- скъпо от 30 лева. Не съм пила, но са ми казвали какви халюцинации причинява. Това е защото в него има някакво вещество-tujone,за което се смята, че влияе на психиката на човека (всъщност така и не е доказано какво точно причинява това вещество). Днес то се съдържа в пъти по- малки количества в Абсента (10мг/л срещу 60-70 в разцвета на напитката 19в.). В това дето го продават в Била това вещество не присъства и оня абсент си е чисто силна мента :?
Много бих искала да опитам Абсент, но оригинален, както се е правил преди... Със виличка, захарче и после... надрусана като пън :lol:
А, забравих да кажа защо е забранен- някакъв дървар в края на 19 век в резултат на халюцинациите си заклал жена си и децата си. Тогава решили, че абсентът е опасен и го забранили в цяла европа... Смята се че Ван Гог от тази напитка е полудял... :roll:

ProstoAz
09-23-2005, 18:00
rosskata, на мен пък са ми казвали, че Айнщайн си е отрязал ухото. :roll:

rosskata
09-24-2005, 07:53
rosskata, на мен пък са ми казвали, че Айнщайн си е отрязал ухото. :roll:

:?: :shock: :?: Не беше ли Ван Гог оня с ухото...(по- точно без ухото)
Абе и Айнщайн да е ...Сигурно и той е пил Абсент :lol:

chupacabra:)
09-24-2005, 09:09
аз пък чух, че е отворен абсент-бар и усещам как скоро ще го посетя :D

chupacabra:)
09-24-2005, 09:15
ето и подробности http://night.travel.bg/bg/news.php?newsid=355 :wink:
и за бара
http://refresh.dir.bg/inner.php?item_id=7380
:wink:

WannaBe
09-24-2005, 10:16
ето и подробности http://night.travel.bg/bg/news.php?newsid=355 :wink:
и за бара
http://refresh.dir.bg/inner.php?item_id=7380
:wink:Е да ама тука се сервира като коктеил,а не е чист...

chupacabra:)
09-24-2005, 11:00
то от чист аз ше пукна на място ве.. :D
и в коктейл е екстра :wink:

AnGeLsKi^O4i^f
09-24-2005, 13:32
abe tfa e mnoo t1po we!!!!!!!!!!!!!toksi4no e!ne rabziram za kvo se zanimavate s podobni gluposti!!!! :x

nekaduren
09-24-2005, 13:52
poneje drugite alkoholi ne sa toksi4ni ? :D

chupacabra:)
09-24-2005, 16:17
abe tfa e mnoo t1po we!!!!!!!!!!!!!toksi4no e!ne rabziram za kvo se zanimavate s podobni gluposti!!!! :x
някои обичаме предизвикателствата, други обичат да ходят по магазинчетата и да си купуват розАфки парцали 8)

10-14-2005, 08:37
Абсентът е забранен и в България.

kak 6te e zabranen, vijdala sam da go prodavat! 40 lv. nqkade butilkata mai.. emi .. hah nz kfo to4no predstavlqva, ama efekta e kato pri nqkoi narkotici..
Щом си го виждала кажи на бат Бойко 'щото наистина е забранен ако неверваш ела ме ритни или като одиш у чужбина купи си и пробай да минеш границата(е треа все пак да решат да те тарашат наще митничари, а те на влизане в БГ не си дават зор за българи).

В интерес на истината ВЕ4Е НЕ Е ЗАБРАНЕН...
след като не фигурира в списъка на забранените вещества в Закона за Контрол върху Наркоти4ните Вещества и Прекурсорите, зна4и не е забранен. А щом не е забранен, зна4и е разрешен... затова и се продава в гъзарските заведения..

И за да ви стане малко по- ясно, зна4и абсента , който се продава в днешно време е с доста по- ниско съдържание на абсентин отколкото абсента от времето на Винсент Ван Гог и Христо Смирненски... така 4е ако си купите абсент, ще се прецакате..

ЗАЩОТО АБСЕНТ Е ПО ЛЕСНО И ЕВТИНО ДА СИ СВАРИТЕ САМИ!!
основната психоактивна съставка в абсента се съдържа в гор4ивия(бял) пелин, коийто расте на много места в българия, при това в огромни коли4ества.

Има достатъ4но за да се направи вси4ката ракия на абсент.

другите билки от оригиналната рецепта нито са толкова психоактивни,
нито е толкова лесно да се намерят(блатния аир например е из4езващо растение и е кощунствено да се бере)

Гор4ивия пелин е многогодишно растение. листата и цветовете се режат заедно със стеблата на една педя над земята, нарязват се на ситно като салата и се накисват за една или две седмици в етилов алкохол в добре затворен съд , после настойката се дестилира и готово Mr. Green Very Happy

IdiOtKa
10-16-2005, 20:16
oo twa iskam go opitam 4esnu mno iskam go opitam toq absent ! ama neznam ko 6a sta togava !

chupacabra:)
10-26-2005, 13:51
сигурно после ше има тема 'бременен съм от слон'... :roll:

Black_Queen
11-14-2005, 09:20
absenta ne e alkohol vodi se za ne6to kato otrova edin moi priatel kaza 4e izpil 50 grama i posle na mojal da si sabere glavata ot draifane

Black_Queen
11-14-2005, 17:48
Той е продукт, който не само е оцелял след 80-годишни забрани, но е направил непоклатими митове около себе си. Модата при питиетата е като при дрехите тя непрекъснато се върти и припомня миналото. Днес никой не влиза в бар, за да пие коняк и сладки аперитиви, но е въпрос на време и това да стане.

Така напоследък наблюдавам възраждането на една историческа напитка абсента. На някои места даже се откриха абсент барове, доста наивни в концепцията си.

Атмосферата на питието се изчерпва с плакат на прословутия автопортрет на Ван Гог и с отровно зелено неоново осветление, инсталирано по логиката зелена напитка-зелена светлина, което те кара да се чувстваш по-скоро като в терариум. Все пак, дори това, че ги има, е добра новина.

"Зелена богиня", "фея", "демон"

както е наричан абсентът, е маркетингова мечта. Той е продукт, който не само е оцелял след 80-годишни забрани, но е направил непоклатими митовете около себе си.

Преди да кажем, че е високоалкохолен аперитив, който се прави от дестилацията на пелин и различни други билки - анасон, див копър, мента и дори мащерка, и че родината му е Източна Франция и Швейцария, абсентът означава опасност, съблазън и романтична тръпка.

Той не би бил нищо без имената на Алфред Жари, Ван Гог, Тулуз Лотрек, Верлен, Рембо, Бодлер, Едгар Алън По, Оскар Уайлд, Пикасо и Хемингуей. Общото между тях е, че те всъщност създават понятието бохема.

Намирали се в Париж, живеели на ръба, играели и с живота, оголвали докрай своята гениалност и лудост, някои наистина полудявали или се правели, че са такива. Абсентът бил това, което била марихуаната за 60-те, наричали го прекия път към лудницата и той се превърнал в емблема на авангарда.

Повечето картини на Ван Гог са в охра и бледозелено а това са цветовете на абсента. Истината с ухото е по-сложна и в нея се намесва депресия, ексцентричност и със сигурност абсент, но проблемът далеч не бил в питието, а в неговото количество.

Пол Верлен бил човек, който живеел с майка, която пазила зародишите на трите си пометнати деца в стъкленици в килера. После има опустошителна връзка с Рембо и какво друго му оставало, освен да завърши в Латинския квартал, наливайки се с абсент след абсент и така до смъртта си.

По време на престоя си във Франция Оскар Уайлд казва известните думи: "Абсентът има превъзходен цвят. Зелен. Никъде другаде не се съдържа толкова поезия, както в чаша абсент. Има ли изобщо някаква разлика между нея и залеза на слънцето?"

Известна е и случката, когато великото денди, докато наблюдавал как сервитьорът миел пода на кръчмата, му се привидяло, че полива леха с лалета. В същото време Оскар Уайлд имал и най-мъдрото отношение към питието: "Много повече ми харесва представата за абсента, отколкото самият той."

В "За кого бие камбаната" на Хемингуей Робърт Джордан казва още по-трезви думи за смарагдовата течност:

"Чаша от него заменяше всички вечерни вестници, всички вечери в парижките кафенета, всички кестени, които сега сигурно вече цъфтяха, едрите товарни коне по страничните булеварди, книжарниците, будките картинните галерии... и възможността да почете и да се отпусне привечер всички тези неща, които му бяха доставяли удоволствие и които беше забравил, но се завръщаха при него, щом усетеше вкуса на непрозрачната горчива магическа течност, от която езикът изтръпваше, стомахът затопляше, умът също се сгряваше, а мислите се променяха."

И добавя: "Казват, че от него се размеквал мозъкът, ама не го вярвам. Само започваш да мислиш иначе."

Ритуалите

Няма друго питие, което да се консумира с такава театралност. Така било навсякъде до най-долната пивница. Думите, с които може да се опише церемонията, са съзерцание и протяжност.

Хора, които пият заедно абсент, са свързани от нещо повече от приятелство. В известен смисъл те са съзаклятници и се посвещават на нещо, което граничи с мистичното.

Интимността и дълбочината на разговорите на чаша абсент далеч надхвърлят празното бърбрене. Заради пелина абсентът е една от най-горчивите напитки, поднасял се с бучка захар и се разреждал с ледена вода.

В класическия френски ритуал бучицата захар се поставя върху плоска перфорирана лъжичка, която се закрепва на ръба на чашата с дозата от 30 грама абсент. Върху лъжичката после бавно се изсипва ледена струйка вода, която малко по малко преобръща зеления цвят в млечнобял.

Обикновено съотношението е 3-4:1 в полза на водата. Колкото по-назад пътуваме във времето, толкова по-бавно се изсипва водата - ставало капка по капка, защото наблюдаването на чашата и промяната в цвета било еднакво важно с пиенето.

Всички застивали и се втренчвали във водата, която постепенно превземала всяко кристалче, едно по едно, докато формата на кубчето се разпадне. Така правели със сигурност поне от 1850 г. Французинът Раул Поншон пише, че ако сложиш топла вода, все едно пиеш pissat d

BAD_GIRL_
11-14-2005, 19:41
ne sam go pila no sa mi kazvali 4e e mno xubavo

11-15-2005, 14:52
abe drun drun- zabranen- az sum pila absent po zavedenia, imam si vku6ti ciala butilka- kupen i vnesen ot 4ujbina( 60 gradusov)ima vkus na bilki, mnogo e silen :D niama problemi ina4e- mnogo 4esto pia- ne sum se omazvala zverski- v zavedenia go servirat s gorena zahar otgore- paliat ti q pred teb- kato zagovorihme...dopi mi se :twisted: nazdrave

Black_Queen
11-16-2005, 00:49
abe drun drun- zabranen- az sum pila absent po zavedenia, imam si vku6ti ciala butilka- kupen i vnesen ot 4ujbina( 60 gradusov)ima vkus na bilki, mnogo e silen :D niama problemi ina4e- mnogo 4esto pia- ne sum se omazvala zverski- v zavedenia go servirat s gorena zahar otgore- paliat ti q pred teb- kato zagovorihme...dopi mi se :twisted: nazdrave ami to kato gi=o zapaliat i spirta si otiva

Absent li e nebesnia
11-30-2005, 15:32
Bulgarska formula za prigotvqne na absent!
Kupuvate si menta posle si kupuvate pelin posle si kupuvate spirt sled tova po4vate da meshate.


I nai vajnoto Spirtomer batkO
Shtoto moje da se otrovite


P.S. Ako shte go pieto otidete pred pirogov tam edna mn qka gradinka.Pone da ste blizo:)

kani4ka
11-30-2005, 15:54
kachestveniq absent struva ot 200uvro do 450uvro
drugoto ne moje da se nareche absent gotino che se oseshtat samo purvata i vtorata chashka sled tova ti e tolkova gotino no ne preporuchvam na nqkoi poveche ot edna dve chashki poprincipi v zavedeniqta(lucsozni zavedeniq ot roda na apartamenta)edna chashka(50gr) struva 15lv kachestven absent

lainagovna
12-01-2005, 20:48
Аз, лично, не съм пила, но, доколкото знам, има много хубав вкус.
Иначе, по принцип съм халюцинирала след зверско напиване и ще ви кажа, че въобще не е приятно. Ако някой знае защо ми е станало така (цигари, 2 големи водки Флирт, 2 менти, 1 мента с кола, 1 мента с мляко и 2 бири) да каже плс :wink:
а драйфа ли после, имам един приятел дето на купонисамо тва дебне некои да драйфа и после снима. голям е дебил

patilan420
12-02-2005, 09:32
ми аз си варя в домашни условия по опростена рецепта и не го знам колко му е %съдържание на туйон, ама на 5 литра ракия слагам 1 кило гор4ив пелин, дето е около 5 пъти пове4е, отколкото слагали във франция.
и си хваща много яко и много лудо само от 25 гр :idea: :lol:
променя на4ина по който се възприемат звуците цветовете и времето, и е по- скоро "вдигащо" а не "бутащо" питие с превъзходен аромат, идеален за коктейли... мм,да..

Sexy_Blondy_L@dy
12-25-2005, 17:14
pila sam...nz to4no kav e ili kolko % e..prosto mi popadna i re6h da probvam i ne be6e lo6o..daje si be6e napravo super qko;)..Ima strahoten vkus:)

Bimper-ska
12-25-2005, 21:09
Абе глупости! Ква отрова??? Аз кат бях в Словакията в дискотеките навсякъде имаше коктейли с Абсинт, верно, съвсем малко ти слагат вътре и са адски скъпи, ама и на магазина си го продаваха. Не го знам колко процента, ама си е легално. Кво ще ми кажете? Че в БГ не може да се пие ли? Айде бе! И между другото, много ми беше странно, понеже го слагат в менютата при коктейлите с ликьори и шотовете.
Абе аз най-много си уважаам Бейлис, ама много пари бутилката бе...

REMBRAND
11-07-2006, 12:47
И така деца.това което сте видели в магазините не е никакъв абсент а 4иста фреенска ракия 60 градуса.аз имам под ръка една бутилка в нас.купих си я за 20 лв.цяла но6т не спах изгоряха ми 4ервата от силния спирт и се молех да е халюцинация,но не бе6е това си е боклук.второ аз не мисля че пелин е главната съставка.наскоро имаше един скандал с едни гъбки, мисля 4е знаете за какво ви говоря -малки диворастящи гъбки изяжда6 10 и си ти не6то като при "Алиса в страната на чудесата" :)

kapitan_nikolov@mail.bg

pampers
11-07-2006, 13:29
ми аз имам мн голямо желание да го опитам този прочут абсент мн приятели са го опитвали и са ми казвали че има мн як вкус..и мн бързо стааш леща.... :lol:

BornFromPain
11-07-2006, 19:06
Еми абсента поне няколкото пъти когато съм пробвал ме кефеше много, ама тва беше в периода когато още чадех.. Сега имам по-различна гледна точка върху него.. Попринцип е готино.. Вкус и вид точно като на мастика, само дето ти изтръпва устата като пиеш все едно са ти били слаба упойка(поне при мен беше така).. Краткотрайния ефект е невероятно странен - аз бях на парти последния път и въобще не се оправях с коррдинацията.. В смисъл всичко ми изгуби всяква триизмерност и пред мене имах точно картина в която много трудно се "всичах" щото тя се променяше по-бързо отколкото можех да възприема :> Преди много му се кефех ама сега си предпочитам ром или ракийка(особено ако се разболявам).. Иначе тоя допълнителния ефект е доста кратък.. Аз първия път изпих 300мл. и го чувствах тва към половин-един час.. После си просто пиян :>
Иначе можеш и да си направиш - преди бях чел инструкции ама е мноо сложно и ефекта може да е доста по-лош отколкото очакваш.. за тва или отиваш в "На края на вселената"(1 кинта 10 милилитра) или в "Мелита"(6 кинта 100мл) или в едно пак скъпарско заведение близо до клуб "Пулс" са не помня как се казваше - там е по-тънко - 5 кинта 100 мл.. Тва са ми трите пробвания на абсент.. Готино ама не си струва парите..

mamijuana
11-08-2006, 11:40
адсентчето е мнооооооогооооооо яко... пила сам цифра пъти и е чук...

playboycheto
11-12-2006, 12:31
Tva E napRao StrAhotNoo...Li4no Az ne Sam OpiTvaLa...Oba4e Tva lQto v EdNo Klub4e V PrimoRsko BqH s Edin FrieNd KoiTo pi tva...NaprAo se EdNo si v Dr IzmeRenieEE....VURHA E!! IskaAm DA Go OpiTam ...a DAli naIstiNa Vijda6 OnoVa ZeleNo 4ove4e? :mrgreen: :)